Bayern München – VfB Stuttgart 1:0 (vége) | FC Schalke 04 – Norimberk 4:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Werder Bremen 2:1 (vége)
Hannover 96 – SC Freiburg 3:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Borussia M'gladbach 3:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 3:1 (vége)
1. FSV Mainz 05 – Hamburger SV 3:2 (vége) | FC Augsburg – Eintracht Frankfurt 2:1 (vége) | Hertha BSC – Borussia Dortmund 0:4 (vége)
Bayer Leverkusen
2:1 (1:1)
Werder Brémy
szombat 10.05.2014, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A Bundesliga utolsó fordulójában a jelenleg negyedik helyezett gyógyszergyári csapat a 12. helyen álló Brémát fogadja.

A hazaiaknak még van esélyük elérni a BL-indulást jelentő dobogót, amennyiben nyernek, a Schalke pedig kikap odahaza a Nürnberg ellen.

Lássuk be, ennek azért kicsi az esélye, de ettől még a Leverkusennek oda kell tennie magát, a szurkolókkal feledtetni kellene ezt a gyötrelmes tavaszi szezont, közte a kilenc sorozatban nyeretlenül megvívott meccset.

A Werdernek különösebb célja már nincs, gyenge szezont futottak, bennmaradtak, ennél többre nem voltak képesek.

A két csapat egymás elleni mérlege kiegyensúlyozottnak tekinthető, az utóbbi években sok döntetlent játszottak, és az ősszel a Bréma 1:0-ra nyert odahaza, most is van esélye egy ilyen szoros eredményre, bár a Leverkusen azért jó formába lendült a bajnokság végére, így ők az esélyesek.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt, Bender, Castro, Can, Son – Derdiyok

Cserék: Yelldell – Wollscheid, Rolfes, Hilbert, Öztunali, Sam, Guardado

Werder Bremen: Wolf – Fritz, Prödl, Caldirola, García – Gebre Selassie, Bargfrede, Junuzović, Makiadi – Hunt, Di Santo

Cserék: Mielitz – Lukimya-Mulongoti, Obraniak, Elia, Ignjovski, Kroos, Petersen

Játékvezetők: Kircher – Kempter, Schiffner

1

5
    Nem sokat ismerkedtek a felek. Az első támadást a vendégek vezethették, utóbbi 1-2 percben már a hazai csapat az aktívabb. Felváltva próbálkoznak a felek, a támadófocit preferálják.

10
    Sok pontatlanság tarkítja az összecsapást. A tempó jóindulattal is csak közepes. Gólhelyzetig még egyik fél sem jutott el.

11
    Castro kapja a mérkőzés első sárga lapját.

13
    Egyelőre aktívabbak a hazaiak, joban játszanak, de gólhelyzetet nem sikerült nekik sem kialakítaniuk.

16
    Son szánta rá magát egy lövésre, de löketét még a kapu elkőtt blokolja egy vendégvédő. Legalább már egy kapura lövésig eljutottak a hazaiak.

21
    A Werder gólt szerzett!

Vezetést szereznek a vendégek! Hunt lövés helyett inkább passzolt, THEODOR GEBRE SELASSIE pedig köszönte szépen, tizenegy méter távolságból egy jól sikerült lövéssel veszi be Leno kapujának bal sarkát.

26
    A hazaiak türelmesen adogatnak, keresik a rést ellenfelük térfelén. Fölényben vannak most a vendéglátók, egyenlíteni szeretnének.

29
    Spahić kap sárga lapot.

33
    A Leverkusen gólt szerzett!

Egalizálnak a hazaiak! Can beadására érkezett menetrendszerűen OMER TOPRAK, aki fejjel a bal felsőbe juttataja a játékszert.

37
    Megélénkült a mérkőzés, mindkét fél a támadófocit preferálja.

42
    Utóbbi percekben a vendégek a kezdeményezőbbek, a hazaiak védekezni kényszerülnek.

45
    Bender le, Rolfes be.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1

Igazságosnak mondható az első félidő 1:1-es részeredménye. Mindkét cspat megdolgozott a gólért. Igaz a találatokon kívül nagy helyzet nem nagyon dolgoztak ki a csapatok. Továbbra is nyílt a találkozó, bármi lehetséges.

Maradjanak velünk!

46

51
    Caldirola közeli lövésénél véd hatalmasat Wolf kapus!

53

Megszerzi a vezetést a házigazda! SON HEUNG-MING áll jókor jó helyen, Derdyok próbálkozása után kapufán csattant a labda, az onnét kivágódó labdát a dél-koreai játékos Wolf kapujába fejeli.

56
    Megérdemelten szereztek vezetést a hazaiak, veszélyesebben játszanak ellenfelüknél.

61
    Donati szánta rá magát egy távoli lövésre. Harmincról leadott bombája nem sokkal kerülte el Wolf kapujának bal oldalát.

62
    Makiadi helyett Elia.

68
    Brandt le, Sam be.

73
    Nem sok látnivaló van a pályán, hiányoznak a gólhelyzetek, veszélyes szituációk.

78
    Mennek előre a vendégek, próbálkoznak, de egyelőre nem forog veszélyeben a hazaiak győzelme.

80
    Di Santo le, Petersen be.

81
    Bargfrede helyett Kroos.

85
    A hazaiak már nem erőltetik a támadásokat, nekik ez az eredmény tökéletes.

89
    Son találta el a keresztlécet, még most is táncol a vendégek kapuja!

90+1
    Két perc lesz a ráadás.

90+2
    Derdiyok le, Wollscheid be.

Megérdemelten nyertek, ezzel begyűjtötték a számukra létfontosságú három pontot a gyógyszergyáriak. Ez azt jelenti, hogy a Bayer Leverkusen csapata indul jövőre a Bajnokok Ligája pótselejtezőjében, mivel ők végeztek a Bundesligában a negyedik helyen. A "brémai muzsikusok" feledhető szezonon vannak túl, csupán a 12. pozíciót tudták megkaparintani.

Köszönöm a figyelmüket! (17:35:46)

Gólok: 33. Toprak, 53. Son – 21. selassie

Lapok:   11. Castro (BLE), 29. Spahić (BLE)

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt (68. Sam), Bender (45. Rolfes), Castro, Can, Son – Derdiyok (90+2. Wollscheid)

Werder Brémy: Wolf – Fritz, Prödl, Caldirola, García – Gebre Selassie, Bargfrede (81. Kroos), Junuzović, Makiadi (62. Elia) – Hunt, Di Santo (80. Petersen)