Kazahsztán – Niemcy 1:2 (1:2 szétlövés után) | Olaszország – Norvégia 0:3 (vége) | Finnország – Lettország 2:3 (vége)
Svédország – Dánia 3:0 (vége) | USA – Svájc 3:2 (vége) | Kanada – Szlovákia 4:1 (vége)
Olaszország
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Norvégia
szombat 10.05.2014, 11:45A csoportos Világbajnokság

Norvégia megérdemelten nyert, mert jobban használta ki helyzeteit ezen a alacsony színvonalú világbajnoki meccsen. Mindhárom harmadra egy gól jutott. Norvég oldalon a kapus Lars Haugen kapja a legjobb játékos címet a meccs után, olasz oldalon David Borrelli volt a legjobb. Három fontos pontot könyveltek el az északiak, az olaszoknak sokat kell még dolgozni ha benn akarnak maradni a legjobbak között. (13:54:35)

60:00

59:10
    Bastiansen lövése csattan a palánkon.

58:01
    Elkezdődött az utolsó két perc a záró harmadban, olasz támadás kialakulóban, de ez a próbálkozás is a kék vonalnál véget ért.

57:30
    Bellissimo kap le a levegőből egy korongot.

56:50
    Ismét egy olasz lövés Haugen kapujára, de ismét veszélytelen volt.

56:10
    Nicoletti lövése suhan el Haugen kapuja mellett.

55:35
    Rocco korcsolyázott lesre, buli a norvég harmad előtt.

54:30
    Ezzel eldőlt a mérkőzés, Norvégia tartja a korongot biztonságos távolságba Haugen kapujától.

53:29
    Norvégia gólt szerzett!
    Mathis Olimb szépen ugratta ki ANDERS BASTIANSENT, aki a körök közül Bellissimo mellett a jobb alsóba helyezte a korongot. Gólpassz: Mathis Olimb.

52:30
    Hansen került nagy helyzetbe, közelről Bellissimo mamutjaiba lőtte a korongot.

52:15
    Norvégia üti túl most a pakkot, buli Haugen előtt.

51:50
    Továbbra is nagyon alacsony a színvonal, Scandella mellé durrant, de nem volt veszélyes a lövés.

49:50
    M.Olimb keverget az olasz kapu m˜ögött, de nem talál szabad társat, végül lecsorog a botjáról a korong, jöhetnek az olaszok.

49:00
    Borrelli kivágja a korongot a harmadból, tilos felszabadítás a vége.

48:30
    Lesre korcsolyáznak az olasz játékosok.

48:10
    Bellissimo véd egy lövést hosszabb idő után.

47:30
    Haugen háta mögött folyik a játék, harcolnak az olaszok, de kevés sikerrel.

47:00
    Nem játszanak jól a csapatok, Norvégiának a kevés is elég, hogy megőrizze kétgólos előnyét.

46:10
    Ismét unalmas jégkorong, norvég les.

45:30
    Norvégia tilosra üti a korongot.

44:55
    Pontatlan norvég tamadás végén, Kostner indul meg a jobb oldalon.

44:00
    Norvégia egyelőre kezében tartja a meccset, az olaszok nem képesek újítani.

43:33
    Bastiansen kapott a kapu elé korongot, és közelről Bellissimoba lőte a pakkot.

42:30
    Hansen passzolt vaktába a körök közé, indulhatnak az olaszok.

41:11
    Kiegészült az olasz csapat.

40:45
    Passzolgatnak a norvégok Trygg és Holos cserélgetik a korongot, végül hibáznak és az olaszok megindulnak kontrába, amelyből nagy ziccer alakult ki, de Rocco mellé durrantott.

40:10
    Folytatódik a norvég emberelőny a záró harmad elején.

40:01

A második játékrészben sem változott a játék képe, továbbra is sok a pontatlan megoldás, kevés a veszélyes helyzet, és főleg hiányzik a látványos jégkorong. Norvégia jobban használja ki a lehetőségeit. A záró harmadban még visszajöhetek az olaszok a meccsbe, de ennél több kell amit eddig mutattak. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:11
    Kiállítás az olasz csapatból, 2 perc Gander bottal akasztásért.

38:50
    Nagyon sok a küzdelem a korongért a sarkakban, a játék kevésbé izgalmas.

38:10
    A harmad utolsó kettő percében járunk, Norvégia támadásban.

37:20
    Kostner vitte be a korongot a norvég harmadba, Scandella elé passzolt aki egyből lőtt, Haugen védett.

36:30
    Borgatelo próbálkozott éles szögből, de Haugen figyelmes volt.

35:53
    Buli Bellissimo bal oldalán, elhozzák a norvégok, nyomás alatt az olasz kapu.

35:30
    Végre egy kicsit nagyobb tempóban folyik a játék, ismét Bellissimo birtokában a korong.

34:45
    A gólvonalról tornázta ki a korongot Bellissimo, nagy norvég lehetőség maradt ki.

34:00
    A plexin csattant Haugen háta mögött a lövés, Holos botján a korong.

33:20
    Skroder újra játékban ismét kimaradt az olasz előny.

33:00
    Haugen a botossal szépen védett, buli következik.

32:00
    Jól védekezik Norvégia, kivágják a korongot lassan letelik a két perc.

31:19
    Skroder kapott két percet a norvég csapatból durva játékért.

31:19
    MORTEN ASK remekül vitte be a korongot az olasz harmadba, becsapta egy csellel az olasz védőt és a jobb alsóba Bellissimo mamutja alatt belőtte a második norvég gólt. Gólpasszok: Olden Sondre, Per-Age Skroder.

30:41
    Olasz les.

30:10
    Most a norvégok tartják nyomás alatt az olasz kaput, Olimb lövését védi Bellissimo.

29:20
    Bastiansen újra játékban, nem sikerült az olasz egyenlítés.

28:30
    Sullivan kapott Scandellától remek korongot a körök közé, de a lövése nem jutott el Haugen kapusig.

28:00
    Lehetőség az olaszok előtt az egyenlítésre, gyorsan felállnak, Johnson ereszt el egy lövést.

27:19
    Bastiansen kap két percet a norvég gárdából akadályozásért.

27:10
    Kicsit aktívabbak ebben a jétékrészben az olaszok, de nincs szikra a játékukban.

26:10
    Egger lövése suhant el a norvég kapu mellett, majd ismételt, de ez a lövés is mellé ment.

25:52
    Újabb norvég tilos felszabadítás.

25:45
    Újabb játék megszakítás, magas bot, buli a norvégok harmadában.

25:30
    Végül nem volt gól, folytatódik a játék, közben tilos felszabadítás.

25:15
    A játékvezetők visszanézik a lövést ami a kapuvason csattant az olasz előny alatt, nagyon sokáig tanakodnak.

25:10
    di Casmirro lövi ki a korongot a nézőtérre.

24:30
    Már több mint két perce nem volt játék megszakítás, le föl korcsolyáznak a csapatok helyzet nélkül.

23:55
    Kiegészült Norvégia, Holos újra játékban.

23:10
    Jól védekezik Norvégia, nem tudnak most felállni az olaszok.

22:30
    Nagy helyzettel kezdődik az olasz előny, talán a kapuvason csattant a korong.

21:49
    Holos kap két percet a norvég csapatból.

21:00
    Folytatódik a rengeteg pontatlan megoldás mindkét oldalon.

20:40
    Nagy harc a korongért a palánknál a norvég harmadban, végül a norvégok indulnak meg vele támadásba.

20:10
    Az első buli Bellissimo kapuja előtt.

20:01

A világbajnokság leggyengébb első harmadát produkálta a két csapat. Norvégia aktívabban játszik, az olaszok néha, néha előre jönnek, de veszélytelenek Haugen kapujára. Norvégia kihasználta egyetlen komolyabb helyzetét, így az első harmad után egygólos előnnyel vonulhattak a pihenőre. Hamarosan folytatjuk a középső játékrésszel.

20:00

19:40
    Még egy norvég roham végén Roymark lövését védi az olasz hálóőr.

19:01
    A harmad utolsó perce kezdődik, norvég botokon a pakk Bellissimo kapuja előtt.

18:15
    Továbbra is nagyon sok a pontatlan megoldás, eddig alacsony a színvonal.

17:30
    A botossal vágta ki a korongot Bellissimo, ebből megindultak az olaszok, és Haugent veszélyeztették egy lövéssel.

16:50
    Roymark kereste Forsbergot, de pontatlan volt a passz, így jöhetnek az olaszok.

15:45
    Szép olasz támadás végén Rocco majdnem a tisztán álló Ihnacák botjára küldte a korongot, de blokkolták, így Ihnacák nem került ziccerbe az üres kapu előtt.

15:00
    Kostner igyekezett Hagen előtt korongot szerezni, de megelőzték.

14:19
    Lesre korcsolyáztak az olaszok.

14:00
    Ramoser sprintelt a korong után Haugen kapuja mögé, végül nem sikerült elcsípni, így ismét norvég botokon a pakk.

13:15
    Fontanive került helyzetbe Haugen előtt, de túl közel volt, így Haugen védeni tudott.

12:10
    Újabb norvég támadás, de csak a kék vonalig jutnak el, az olaszok is pontatlanok, nagyon szétszórt a játék.

11:30
    Eléggé eseménytelen a mérkőzés a hangulat a csarnokban is nagyon langyos.

10:30
    Borgatello indul meg előre, de csak bevágja a harmadba a palánkra korongot, és ott a norvégok visszaszerzik.

09:50
    Kiegészült Olaszország.

09:20
    Bezárják most a norvégok ellenfelüket, de lövésig nem tudnak eljutni, lassan lejár az előny.

08:30
    Bellissimo nagyon szép védése a lépkéssel, nyomnak a norvégok az emberelőny alatt.

07:55
    Trygg lövését védi Bellissimo rögtön a buli után.

07:44
    Kiállítás az olasz csapatból 2 percet kap Scandella akadályozásért.

07:00
    Scanddella ment el szépen a jobb oldalon, lövése végül lepattant egy védőről.

06:10
    A gól után bezárták a norvégok ellenfelüket a harmadukba, folytatódik a norvég aktivitás.

05:42
    NIKLAS ROEST fejezi be az üres kapuba a gyors kontra támadást. Ketten az egy ellen szöktek meg a norvég csatárok. Gólpassz: Stene Andreas.

05:10
    Gyors norvég támadás végén Ask fonákkal lő mellé.

04:25
    Kirepült a korong a norvég kispadra, bedobás Haugen kapuja előtt.

04:10
    Harc a korongért az olasz kapu mögött, sok pontatlanság mindkét oldalon.

03:20
    Kevés a megszakítás, folyamatos játék helyzet nélkül, Hofer próbálta ki Haugen figyelmét.

02:30
    Kóstolgatják egymást a csapatok a meccs elején, óvatos játék.

01:30
    Olimb testvérek kerültek jó helyzetbe Bellissimo kapuja előtt, végül megoldotta az olasz védelem a veszélyt.

01:00
    Norvégia indítja a meccs első tamadását, az olaszok tilosan szabadítanak fel.

00:10
    Az első bulit Norvégia hozza el.

00:01

Az olaszok kék mezben, Norvégia fehérben lép jégre.

Olaszország: Bellissimo (Bernard) – Egger (C), Nicoletti, Scandella, di Casmirro (A), Kostner – Hofer, Borgatello (A), Borrelli, Ihnacák, Rocco – Sullivan, Larkin, Gander, Felicetti, Tudin – Johnson, Trivellato, Insam, Ramoser, Fontanive.

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos (A), Odegaard, Hansen (A), Roymark, Forsberg – Espeland, Trygg, Bastiansen (C), Olimb K., Olimb M. – Sorvik, Bonsaken, Olden, Skroder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen, Roest, Dahlstrom.

Játékvezetők: Fraňo (CZE), Vinnerborg (SWE) – Carnathan (USA), Hull (CAN).

Hat mérkőzéssel folytatódnak a küzdelmek a 2014-es hoki-vb második napján Minszkben. Az első napon két izgalmas meccset egy nagy meglepetéssel, és két sima győzelmet könyvelhetünk el. A meglepetést Kanada okozta amikor kikapott a franciáktól, az izgalmakat a cseh-szlovák rangadó hozta, majd meglepően simán nyertek az oroszok a svájciak ellen, és végül a hazai szurkolók bánatára hatost kaptak a hazaiak az USA-tól.

A mai nap első találkozóján Olaszország válogatottja csap össze Norvégiával. Az északi gárda a meccs favoritja, az olaszoknak nincs veszteni valójuk, akármilyen pontszerzés Norvégia ellen sikernek számítana, és nagy lépés lenne a bennmaradásért való harcban a legjobbak között. Norvégia számára nagy siker lenne, ha sikerülne csoporton belül a négybe kerülni, és részt venni a rájátszásban.

Olaszország keretében öt játékos szerepel az EBEL győztes HC Bolzano csapatából. Az AHL-ből Thomas Larkin erősíti a hátvédsort, és érdekességnek számít Brian Ihnačák szereplése, aki Peter Ihnačák, a volt Csehszlovákia válogatott fia. Brian jelenleg a svéd Malmőben játszik. Az előkészületi meccseken az olaszok három győzelem mellett két vereséget szenvedtek.

Norvégia csapatában ketten a KHL-ből érkeztek, a kapus Lars Haugen és a hátvéd Jonas Holös, továbbá heten a svéd, és ketten a német bajnokságból erősítik Norvégia válogatottját a világbajnokságon. A többiek a norvég első osztályban szerepelnek. Az előkészületi szakaszban öt meccsen, öt vereséget szenvedtek Norvégia hokisai.

A két válogatott nyolc alkalommal játszott egymás ellen a vb-ken. Mindkét gárda négy alkalommal nyert eddig. Legutóbb 2012-ben Norvégia győzött 6-2-re.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:45 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Roest (Stene), 32. Ask (Olden, Skroder), 54. Bastiansen (Olimb M.)

Nézőszám: 4200.