Kazahsztán – Niemcy 1:2 (1:2 szétlövés után) | Olaszország – Norvégia 0:3 (vége) | Finnország – Lettország 2:3 (vége)
Svédország – Dánia 3:0 (vége) | USA – Svájc 3:2 (vége) | Kanada – Szlovákia 4:1 (vége)
Olaszország
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Norvégia
szombat 10.05.2014, 11:45A csoportos Világbajnokság

Norvégia megérdemelten nyert, mert jobban használta ki helyzeteit ezen a alacsony színvonalú világbajnoki meccsen. Mindhárom harmadra egy gól jutott. Norvég oldalon a kapus Lars Haugen kapja a legjobb játékos címet a meccs után, olasz oldalon David Borrelli volt a legjobb. Három fontos pontot könyveltek el az északiak, az olaszoknak sokat kell még dolgozni ha benn akarnak maradni a legjobbak között. (13:54:35)

60:00

59:10
    Bastiansen lövése csattan a palánkon.

58:01
    Elkezdődött az utolsó két perc a záró harmadban, olasz támadás kialakulóban, de ez a próbálkozás is a kék vonalnál véget ért.

57:30
    Bellissimo kap le a levegőből egy korongot.

56:50
    Ismét egy olasz lövés Haugen kapujára, de ismét veszélytelen volt.

56:10
    Nicoletti lövése suhan el Haugen kapuja mellett.

55:35
    Rocco korcsolyázott lesre, buli a norvég harmad előtt.

54:30
    Ezzel eldőlt a mérkőzés, Norvégia tartja a korongot biztonságos távolságba Haugen kapujától.

53:29
    Norvégia gólt szerzett!
    Mathis Olimb szépen ugratta ki ANDERS BASTIANSENT, aki a körök közül Bellissimo mellett a jobb alsóba helyezte a korongot. Gólpassz: Mathis Olimb.

52:30
    Hansen került nagy helyzetbe, közelről Bellissimo mamutjaiba lőtte a korongot.

52:15
    Norvégia üti túl most a pakkot, buli Haugen előtt.

51:50
    Továbbra is nagyon alacsony a színvonal, Scandella mellé durrant, de nem volt veszélyes a lövés.

49:50
    M.Olimb keverget az olasz kapu m˜ögött, de nem talál szabad társat, végül lecsorog a botjáról a korong, jöhetnek az olaszok.

49:00
    Borrelli kivágja a korongot a harmadból, tilos felszabadítás a vége.

48:30
    Lesre korcsolyáznak az olasz játékosok.

48:10
    Bellissimo véd egy lövést hosszabb idő után.

47:30
    Haugen háta mögött folyik a játék, harcolnak az olaszok, de kevés sikerrel.

47:00
    Nem játszanak jól a csapatok, Norvégiának a kevés is elég, hogy megőrizze kétgólos előnyét.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Roest (Stene), 32. Ask (Olden, Skroder), 54. Bastiansen (Olimb M.)

Olaszország: Bellissimo (Bernard) – Egger (C), Nicoletti, Scandella, di Casmirro (A), Kostner – Hofer, Borgatello (A), Borrelli, Ihnacák, Rocco – Sullivan, Larkin, Gander, Felicetti, Tudin – Johnson, Trivellato, Insam, Ramoser, Fontanive.
    Norvégia: Haugen (Volden) – Holos (A), Odegaard, Hansen (A), Roymark, Forsberg – Espeland, Trygg, Bastiansen (C), Olimb K., Olimb M. – Sorvik, Bonsaken, Olden, Skroder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen, Roest, Dahlstrom.

Játékvezetők: Fraňo (CZE), Vinnerborg (SWE) – Carnathan (USA), Hull (CAN).

Nézőszám: 4200.