Kazahsztán – Niemcy 1:2 (1:2 szétlövés után) | Olaszország – Norvégia 0:3 (vége) | Finnország – Lettország 2:3 (vége)
Svédország – Dánia 3:0 (vége) | USA – Svájc 3:2 (vége) | Kanada – Szlovákia 4:1 (vége)
Kanada
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Szlovákia
szombat 10.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena • A csoportos Világbajnokság

A két csapat közti különbség csak a harmadik során ütközött ki, addig nagyon jól tartotta magát a szlovák csapat. Kanadánál kiemelkedően jól játszott a két gólt szerző Joel Ward, és a szintén nagyszerűen játszó, meccs emberének választott Kyle Turris. A szlovákok ezzel a vereséggel lépéshátrányba kerültek, azonban még bőven lesz lehetőségük a javításra a csoportkör során. Én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (21:59:43)

60:00

58:49
    Kanada gólt szerzett!
    Fel se ocsúdhatott Szlovákia a harmadik kapott gól okozta sokkból, JOEL WARD már be is varrta második gólját Burrows passzát követően.

57:56
    Turris nagyon keményen megharcolt a korongért, ami KEVIN BIEKSA-nál kötött ki, aki a bedobókör tetejéről bebikázta a kapuba a korongot

56:41
    Tatar emelte rá fonákkal a rövid sarokra, Scrivens azonban jól zárta a szöget!

55:29
    Nem engedi be Szlovákiát Kanada a harmadába, azok pedig egyre görcsösebben próbálkoznak.

53:31
    Stastny lövését védte Scrivens.

52:04
    Kanada komoly helyzetet alakított ki, pont mikor a szlovák játékos visszatért.

51:15
    Laco hasalt rá a korongja, hiszen a kanadaiak emberelőnyben támadtak.

50:04
    Brayden Schenn száguldott a szlovák kapu felé, Ceresnak pedig bottal próbálta akasztani, ami sikerült is, jutalma két perc a büntetőpadon.

48:27
    Egy szlovák lövés utáni kavalkád során követett el durva játékot Gudbranson, és Marcinko. 2 percig négy a négy ellen játszanak a csapatok.

47:07
    Először vezet a torna során Kanada, CODY HODGSON váltotta gólra Kadri passzát.

45:28
    Ward lövését védte bravúrral Laco, hihetetlen mozdulattal ért át a szlovák hálóőr!

44:12
    Scrivens lövése után Viedensky és Bieksa szólalkozott össze, de komolyabb verekedés nem alakult ki

43:49
    Nagy lövése utána kipattant a korong, buli a kanadai harmad előtt.

42:18
    Miklik keresztpasszát az utolsó pillanatban szedték le a kanadai védők, veszélyes helyzet alakulhatott volna ki belőle.

41:30
    Satan és Tatar egyértelműen kimagaslik a szlovák játékosok közül, potenciális veszélyt jelentenek a kanadai kapura.

40:16
    Scrivens döntötte ki kapuját, miután meglehetősen jött ki abból Ezúttal megúszta kiállítás nélkül, bár ezzel a döntéssel a szlovákok nm értenek egyet.

40:01

Használt szlovák oldalon az edzői fejmosás az első harmad utáni szünetben, sokkal agilisabbak voltak a második során. Emberelőnyeiket nagyszerűen játsszák, ez igazi erősségük, ebből szerezték góljukat is. Kanada egyenlítő gólja már igazán érett, ez a találat pedig ismét nyílttá teszi a mérkőzést.

40:00

39:30
    Tatar próbál betörni a kanadai zónába, ő tűnik a legaktívabb szlovák játékosnak.

38:12
    Ismét Laconak kellet védenie, eddig 95%-os teljesítménnyel teszi ezt.

37:31
    Hatalmas lövést eresztett meg Garrison, a szlovák kapu előtt pedig JOEL WARD ért bele a lövésbe, így az a kapuba vágódott a tehetetlen Laco válla fölött.

32:24
    Szlovákia gólt szerzett!
    Hosszasan körbejáratták a korongot a szlovákok, a passzolgatás végén pedig MIROSLAV SATAN zúdította be a korongot Scrivens kapujába.

30:38
    Kadri emelte túl magasra ütőjét, és ezzel veszélyeztette mások testi épségét. Kettő perc a büntetése

30:29
    Daloga lövése súrolta kanadai kapuvasat, meleg volt a pite Kanadának most.

29:30
    Kanada 20:7 arányban hozza el a bulikat eddig.

28:46
    Les szakítja meg a szlovák támadást.

28:11
    Véget ért a kanadai emberhátrány

27:56
    Sloboda kapáslövését védte Scrivens magabiztosan.

26:40
    Turris csapott le a korongra a szlovák védők bizonytalansága után, az 1v1-ből azonban Laco jött ki győztesen

26:11
    Tatart gáncsolta ki hátulról Coburn, a bírók két perces kiállítással jutalmazták az esetet.

25:50
    Egyik csapat sem tud komolyabb helyzetet kialakítani a másik kapuja előtt, középen folyik most a játék.

24:40
    Most a kanadaiak szorulnak be ideiglenesen, jól sikerült szlovák cserét láthatunk.

22:57
    Gyors kanadai kontra után ismét buli a szlovákoknál.

22:44
    Visszatért a kanadai kiállított.

22:00
    Nem igazán tudnak bejutni a kanadai harmadba szlovákok, mintha egy piros fal lenne előttük.

20:44
    Burrows gáncsolta szlovák ellenfelét, két percre kiül.

20:24
    Read lövése után buli a szlovák harmadban.

20:01

Az első harmad után elmondható, hogy a kanadai csapat nagyon felszívta magát erre a mérkőzésre, sokszor csak a szerencse mentette meg eddig a góltól a szlovákokat. Nem könnyű, de Tatar-éknak gyorsabb, kombinatívabb játékra lenne szükségük a továbbiakban ha jó eredményt szeretnének elérni.

20:00

18:40
    Hatalmas nyomás nehezedik a szlovákokra, 5 az 5 ellen fel tudnak állni a kanadaiak.

17:08
    Abban a pillanatban ahogy kiegészült Szlovákia, Brouwer került helyzetbe Hodgson passza után. Nem unatkozik a szlovák kapus.

16:19
    MacKinnon csuklólövését blokkolta Laco

15:08
    Ahogy lejárt az előző kiállításuk, ismét eggyel kevesebben vannak a szlovákok, Viedensky büntetése kettő perc bottal akasztásért.

14:56
    Visszatérhet a kiállított szlovák játékos.

14:21
    Garrison kék vonali lövését védi Laco, bravúr kellett hozzá.

12:56
    Tybor-t küldik ki most a bírók, gáncsolásért.

12:25
    Roppant kemény, fizikai hokit játszanak a csapatok, ezúttal Bieksa mutatott be egy ütközést.

11:20
    Centiméterekkel csúszott el a korong a kanadai kapu mellett, fortuna azonban most a juharlevelesekkel volt.

9:50
    Visszatért Svarny büntetéséből, megúszta csapata kapott gól nélkül ezt a két percet.

9:30
    Teljesen beszorulnak a szlovákok emberhátrányban, a kanadaiak magabiztosan adogatnak.

7:50
    Svarny büntetése kettő perc fogásért, Rielly volt az elszenvedője.

6:32
    Szlovák tilos felaszabadítás után Laco kapuja előtt a buli

6:10
    Ígéretes kanadai támadás akad meg les-helyzet miatt.

5:38
    Mikus bombáját védte magabiztosan Scrivens.

3:24
    A kanadai 3. sor meglehetősen sok borost tör eddig a szlovák orrok alá, nagy fordulatszámon pörögnek.

2:43
    Scrivens-nek kellett hatalmast bravúrral védenie Svarny lövésését!

2:11
    Eddig nem sokat volt szlovák ütőkön a korong, enyhe kanadai fölény figyelhető meg eddig.

0:39
    Hatalmas kavalkád alakult ki a szlovák kapu előtt, Laco azonban sikeresen rávetette magát a korongra. A mérkőzés első pofozkodására is sor került.

00:01

A torna első meglepetéseként szolgált a tegnapi nap során az, hogy Franciaország csapata legyőzte a nála sokkal erősebbnek tartott, 24-szeres világbajnok Kanadát. Így ma annak kötelező lenne a javítás, ám ez nem lesz egyszerű, hiszen mai ellenfele, Szlovákia is vereséggel kezdte a tornát, 3-2-re kapott ki Csehországtól. Mindkét csapat számára égetően fontossá vált tehát ez a mai győzelem, roppant parázs csata várható a jégen. Jó szórakozást kívánok mindenkinek a mérkőzéshez!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Kadri, Garrison), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows) – 33. Satan (Sloboda, Miklik)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Coburn, Myers, Burrows, Schenn, MacKinnon – Bieksa (C), Garrison, Turris(A), Read, Chimera(A) – Ellis, Gudbranson, Kadri, Hodgson, Brouwer – Rielly, Ward, Monahan, Huberdeau
    Szlovákia: Laco (Janus) – Sloboda, Daloga, Nagy(A), Hrivik, Satan(C) – Ceresnak, Panik, Viedensky, Tatar, Marincin – Svarny, Valach, Miklik(A), Tybor, Marcinko – Brejcak, Skokan, Stastny, Mikus