Kazahsztán – Niemcy 1:2 (1:2 szétlövés után) | Olaszország – Norvégia 0:3 (vége) | Finnország – Lettország 2:3 (vége)
Svédország – Dánia 3:0 (vége) | USA – Svájc 3:2 (vége) | Kanada – Szlovákia 4:1 (vége)
Kanada
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Szlovákia
szombat 10.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena • A csoportos Világbajnokság

50:04
    Brayden Schenn száguldott a szlovák kapu felé, Ceresnak pedig bottal próbálta akasztani, ami sikerült is, jutalma két perc a büntetőpadon.

48:27
    Egy szlovák lövés utáni kavalkád során követett el durva játékot Gudbranson, és Marcinko. 2 percig négy a négy ellen játszanak a csapatok.

30:38
    Kadri emelte túl magasra ütőjét, és ezzel veszélyeztette mások testi épségét. Kettő perc a büntetése

26:11
    Tatart gáncsolta ki hátulról Coburn, a bírók két perces kiállítással jutalmazták az esetet.

20:44
    Burrows gáncsolta szlovák ellenfelét, két percre kiül.

15:08
    Ahogy lejárt az előző kiállításuk, ismét eggyel kevesebben vannak a szlovákok, Viedensky büntetése kettő perc bottal akasztásért.

12:56
    Tybor-t küldik ki most a bírók, gáncsolásért.

7:50
    Svarny büntetése kettő perc fogásért, Rielly volt az elszenvedője.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Kadri, Garrison), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows) – 33. Satan (Sloboda, Miklik)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Coburn, Myers, Burrows, Schenn, MacKinnon – Bieksa (C), Garrison, Turris(A), Read, Chimera(A) – Ellis, Gudbranson, Kadri, Hodgson, Brouwer – Rielly, Ward, Monahan, Huberdeau
    Szlovákia: Laco (Janus) – Sloboda, Daloga, Nagy(A), Hrivik, Satan(C) – Ceresnak, Panik, Viedensky, Tatar, Marincin – Svarny, Valach, Miklik(A), Tybor, Marcinko – Brejcak, Skokan, Stastny, Mikus