Ferencvárosi Torna Club – Diósgyőri VTK 2:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Lombard Pápa FC 1:0 (vége) | Pécsi MFC – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége)
Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége) | Debreceni VSC – Újpest FC 3:1 (vége)
Pécsi MFC
2:1 (1:1)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 10.05.2014, 16:00 • Újmecsekaljai Stadion, Pécs • OTP Bank Liga

Az utolsó percben szerzett Márkvárt találattal a PMFC itthon tartotta a három pontot! Az első félidőben nagyon nehezen lendültek be a csapatok, de két gólt is sikerült összehozniuk. Ezen kívül nem sok eseményt érdemes megjegyeznünk az első félidőből.
    A második játékrészben szinte végig a Pécs támadott, de csak az utolsó percben sikerült betalálniuk, a szerencse is velük volt .
    A Mezőkövesd így még mindig az utolsó előtti helyen van és egyre reménytelenebb a helyzetük. A Puskás akadémia öt ponttal van előttük, ahogy a Paks is, de ők még nem játszották le a hétvégi meccsüket.

90+2
    A Pécs gólt szerzett!
    MÁRKVÁRT DÁVID kapott remek kiugratást Frőhlichtől és jobbról, 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot!

90+1
    Szatmári szögletét kifejelték a vendégek.

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90
    Szatmári tűzte kapura a labdát éles szögből, jobbról, de védett Horváth Tamás.

89
    Két szöglet egymás után a Pécsnek, de mindkettőt kifejelték a vendégek.

89
    Szalai kapott sárga lapot a löksdösődés után.

88
    Városi esett el a tizenhatoson belül Szalai mellett, de nem látott szabálytalanságot a játékvezető. Kisebb lökdösődés alakult ki a játékosok között.

87
    Kiss Máté lövése lelassult a védőkön, könnyedén fogta Gőcze.

86
    Balajti lőtt kapura 16 méterről, de a labdát könnyedén fogta Gőcze.

85
    A vendégek szabadrúgását kicsúsztatta a kapu elől Balogh, majd Márkvárt szabadított fel.

85
    Harsányi lőtt kapura 15 méterről, de szögletre ment a labda Romicsról.

84
    Romics kapott sárga lapot egy buktatásért.

82
    Város tekerte kapura a labdát a tizenhatos bal sarkától, de fogta Horváth Tamás.

81
    Romic szépen vitte el Balajti elől a labdát, oda a vendégek támadása.

80
    Most a vendégek passzolgatnak a középpályán. Hegedűs Dávid indítása hosszúra sikerül Balajti felé.

79
    Nem tudja megszerezni a vezetést a Pécs, lehet hogy a csattanó talán a Mezőkövesd gólja lesz.

Kolarics László

Gólok: 39. Szalai (öngól), 90+2. Márkvárt – 29. Balajti

Lapok:   53. Nagy (PMFC), 84. Romics (PMFC) – 89. Szalai (MZSE)

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Romics, Balogh, Mohl – Horváth Adrián (Zsdrál a félidőben) – Kővári, Márkvárt, Wittrédi (Frőhlich 62.), Szatmári – Pölöskey (Városi a félidőben)
    Cserék: Helesfay, Frőhlich, Lantos, Városi, Rácz, Bailo, Zsdrál

Mezőkövesd Zsóry FC: Horváth Tamás – Hegedűs Csaba, Gévay, Szalai, Búrány – Hegedűs Dávid, Melczer (Kiss 55.), Takács, Bognár – Balajti, Harsányi
    Cserék: Szántai, Szilvási, Sárközi, Sigér, Olasz, Kiss

Játékvezetők: Vad II. István – Becséri Gergely, Takács Gábor