Ferencvárosi Torna Club – Diósgyőri VTK 2:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Lombard Pápa FC 1:0 (vége) | Pécsi MFC – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége)
Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége) | Debreceni VSC – Újpest FC 3:1 (vége)
Pécsi MFC
2:1 (1:1)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 10.05.2014, 16:00 • Újmecsekaljai Stadion, Pécs • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A labdarúgó NB I. huszonnyolcadik fordulójában a PMFC fogadja a Mezőkövesd csapatát.
    A PMFC jelenleg a hetedik a tabellán, a Mezőkövesd pedig a tizenötödik -utolsó előtti- helyen áll, öt pontra lemaradva az előtte lévő Pakstól.
    A vendégektől hét közben elköszöntek Véber György vezetőedzőtől, a csapatot most Tóth László, a Haladás második csapatának eddigi edzője vette át. Feladata nem mást, mint hogy csodát tegyen és az utolsó három fordulóban bent tartsa a Mezőkövesdet.
    A PMFC az előző héten a Kaposvárt győzte le és ezzel gyakorlatilag a másodosztályba küldte a somogyi együttest. Lehet , hogy a mai délutánon is a Pécsé a hálátlan feladat, hogy a Mezőkövesd sorsát is megpecsételje. A PMFC-nek kényelmes helyzete van, ők stabilan a középmezőnyben vannak, nekik már csak a közönség kiszolgálása a dolguk.

A Mezőkövesdnél edzőcsere történt a héten, Pécsett sem voltak unalmasak a hétköznapok. Márton Gábor edző az MLSZ-hez fordult, mert közel egy éve nem kapott eredményességi prémiumot, így jelentős összeggel tartozik neki a klub. Koller Krisztiánt nemrég a sérülése után a klub felmentette a munkavégzés alól, de felépült és számított arra, hogy ma pályára léphet. De ezen a héten, éppen Koller születésnapján a PMFC egy levélben közölte a játékossal, hogy ismét felmentik és az U21-es csapatnál kell jelentkeznie játékra.
    A jó hír viszont, hogy lesz ma meccs!

Ragyogó napsütés várja a pályára vonuló csapatokat, remek az időjárás a focihoz!

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Romics, Balogh, Mohl – Horváth Adrián – Kővári, Márkvárt, Wittrédi, Szatmári – Pölöskey
    Cserék: Helesfay, Frőhlich, Lantos, Városi, Rácz, Bailo, Zsdrál

Mezőkövesd Zsóry FC: Horváth Tamás – Hegedűs Csaba, Gévay, Szalai, Búrány – Hegedűs Dávid, Melczer, Takács, Bognár – Balajti, Harsányi
    Cserék: Szántai, Szilvási, Sárközi, Sigér, Olasz, Kiss

Játékvezetők: Vad II. István – Becséri Gergely, Takács Gábor.

1

1
    A Mezőkövesd kezdte a mérkőzést.

1
    A Mezőkövesdiek adogatnak, járatják a labdát hátul.

2
    A PMFC türelmes, a térfelére húzódva hagyja a vendégeket adogatni.

3
    Harsányi felé egy indítási kísérlet, de nagyon hosszú lett, kirúgás a Pécsnek.

4
    Wittrédi remekül passzolt a tizenhatos előtt Pölöskey felé, de Horváth Tamás lábbal mentett a csatár elől, majd fogta a felpörgő labdát.

5
    Szatmárit mintha visszahúzták volna a bal szélen, a játékvezető azonban nem jelzett szabálytalanságot.

6
    Wittrédi pörgette előre Szatmári felé a labdát, de hosszúra sikerült, kirúgás a vendégeknek.

7
    Melczer lbeadása lett hosszú Harsányi felé, Gőcze fogta a labdát.

8
    Horváth Adrián tisztázott Búrány elől, bedobás a bal oldalon a vendégeknek.

9
    Takács lökte fel Wittrédit, szabadrúgás a Pécsnek jó 30 méterről.

10
    Wittrédi szabadrúgása a kapu jobb széle felé tartott, de fogta a labdát Horváth Tamás.

11
    Kővári elől csípte el az indítást Burány, a vendégeké a labda.

12
    Harsányi a bal szélről vitte be a tizenhatosra a labdát, de Romics mellett tíz méterről csúnyán mellé lőtt.

13
    Nagyon lassan játszanak eddig a csapatok, talán Wittrédi szabadrúgása volt eddig az egyetlen értékelhető mozdulat.

14
    Nagy lökte el Takácsot, szabadrúgás a vendégeknek a félpályától.

15
    Pölöskey hosszan tolta meg a labdát a tizenhatos bal szélén Szalai mellett, kirúgás a vendégeknek.

16
    A passzok számában nagyon jók eddig a csapatok, csak a nézők unatkoznak.

17
    Harsányi rúgta ki 12 méterről a stadionból a labdát. Kirúgás a Pécsnek.

18
    Horváth Adrián passzát nem érte el Mohl a bal szélen, bedobás a vendégeknek a félpálya közeléből.

19
    Melczer 20 méteres lövése kicsivel kerülte csak el a hazaiak kapuját.

20
    Hegedűs szerelte a középpályán Márkvártot, a vendégeknél a labda.

21
    Kővári remekül vitte be a labdát jobbról, de a tizenhatoson belül nem tudta átvinni három emberen, Horváth Tamásnál már a labda.

22
    Balajti volt lesen, a hazaiaké a labda.

23
    Hegedűs adott be a jobb szélről, de Balogh kirúgta a labdát a kapu elől.

24
    Pölöskey a tizenhatos elől pörgette balra , Szatmári felé a labdát, de hosszú lett, kirúgás a vendégeknek.

25
    Pölöskey most nem akarta cipelni, 25 méterről kapura lövéssel próbálkozott, de méterekkel fölé ment.

26
    Nyomokban focira emlékeztető mozdulatok is vannak már a mérkőzésen.

27
    Ismét a vendégek adogatnak a középpályán.

29
    A Mezőkövesd gólt szerzett!
    Búrány bal oldali beadását Gőcze rosszul ütötte ki, pont BALAJTI ÁDÁM elé, aki hat méterről az üres kapuba emelte a labdát.

30
    Most már össze kell kapnia magát a Pécsnek, eddig ez kevés hazai pályán.

31
    Balogh lökte el Balajtit a félpáylánál, hogy ne tudjon indulni a csatár, de megúszta sárga lap nélkül a hazaiak védője.

32
    Hegedűs jól kapta a labdát a jobb szélen, szépen vitte fel, de jobbról, 14 méterről a kapu mellé lőtt.

33
    Szatmári nem értette meg merre akar menni Pölöskey, így hosszú lett a labda, kirúgás a Pécsnek.

34
    Szatmári próbált laposan Pölöskey felé passzolni, de elakadt a védőkben a labda.

35
    Wittrédi tekeredett rá a labdára a középpályán, el is vesztette.

36
    Bognár lőtt kapura 20 méterről, de Gőcze most szépen védett.

37
    A vendégek most már inkább csak a kontrákra próbálnak menni, a hazaiak nagyon bizonytalanok a kapu előtt.

39
    A Pécs gólt szerzett!
    Kővári remekül tört be a tizenhatosra , erősen középre lőtte a labdát az öt és felesről, SZALAI VILMOSRÓL pedig a saját kapujába vágódott a labda.

40
    A hazaiak most adogatnak a középpályán, ráérősen.

41
    Kezdhetik elölről a csapatok, megy a szokásos adogatás a középpályán.

42
    Pölöskeyre rúgta rá a labdát Hegedűs, bedobás a vendégeknek jobb szélen.

44
    Szöglet a vendégeknek a jobb szélről, Melczer fogja beadni.

45
    Melczer visszagurította inkább , de Hegedűs beadását kirúgták a hazaiak.

45
    Pölöskey indította a bal szélen Szatmárit, de nagyon lassú volt ez a pécsi támadás, visszaértek a vendégek és Pölöskey elől a visszakapott labdát elrúgta Szalai.

45

Nagyon lassan és rosszul játszanak ma a csapatok, de szerencsére láthattunk már két gólt, ezzel igazságos döntetlen lett a félidő. A második félidőre reméljük komolyabban veszik a játékot az együttesek és felpörögnek egy kicsit.

46
    Kettős csere a félidőben a Pécsi MFC-nél: lemegy Horváth Adrián, bejön Zsdrál és lemegy Pölöskey, bejön Városi.

46

46
    A PMFC indította útjára a labdát a második félidőben.

47
    Márkvárt lökte el Takácsot, szabadrúgás balról, a félpálya közeléből a vendégeknek.

48
    A Pécs tartja a labdát, talán kicsit gyorsabban játszanak mint az első félidőben.

49
    Mohl bal oldali beadását mellel tette haza Horváth Tamásnak Gévay. Szerencsére ez nem lett öngól.

50
    Szatmári lőtte középre balról a labdát, de Takács levette a tizenhatoson belül, majd kirúgta a mezőnybe.

51
    Hegedűs emelte középre a tizenhatos jobb sarkától a labdát, de most szépen fogta Gőcze.

52
    Szatmári és Mohl szép összjátéka után Szatmári jól tette középre a labdát, de az érkező Wittrédi lövését fogta Horváth Tamás.

53
    Nagy kapott sárga lapot Harsányi lerántásáért.

54
    Márkvárt labdája elakadt Hegedűs Csabában, de Wittrédi elől is elrúgták a játékszert a tizenhatos előtt, nincs szerencséje a Pécsnek.

55
    Csere a Mezőkövesd Zsóry FC-nél: lemegy Melczer, bejön Kiss.

56
    A pécseik tartják a labdát a félpályán, jól védekezik a Mezőkövesd.

57
    Zsdrál lőtte középre a labdát a tizenhatos bal szélétől, de Városi elől kivágták a védők.

58
    Márkvárt gyorsított fel a középpályán, de feltartotta Hegedűs Csaba, viszont Szatmári ellőtte a labdát 18 méterről, ami jócskán fölé ment.

59
    Szatmári gyönyörű cselekkel tartja a labdát a bal szélen, remekül emelt Wittrédi elé, de az ő csele nem jött be szögletre mentettek előle.

60
    Mohl bal oldali szögletét kifejelték a vendégek a kapujuk elől.

61
    Szatmárit lökte fel hátulról Hegedűs Dávid, szabadrúgás a Pécsnek a félpályától.

62
    Csere a Pécsi MFC-nél: lemegy Wittrédi, bejön Frőhlich.

63
    A második félidő eddig a hazaiaké a Mezőkövesd a térfeléről sem tud kijönni.

64
    Végre feljebb jöttek a vendégek, de sok a hiba a játékukban.

65
    Sikerült visszavennie a tempóból a Pécsnek, reméljük nem marad így.

66
    Városit lökte el Gévay, szabadrúgás 20 méterről a hazaiaknak.

67
    Mohl kiválóan tekerte el a labdát a sorfal felett, de Horváth Tamás bravúrral kiütötte a labdát a jobb felső sarok elől.

68
    Mohl szöglete következett, de ezt megint kifejelték a vendégek.

69
    Bognár szépen ment el Mohl és Szatmári mellett a jobb szélen, de nem tudott kapura fordulni, visszafelé kellett passzolnia.

70
    Szatmári indítását Szalai elvitte Frőhlich elől, a vendégeké a labda.

71
    Kővári remekül kapta a labdát a tizenhatos jobb oldalán, nem merte ellőni, középre gurított, de az érkező Városit kicsit megzavarta Gévay és öt méterről az üres kapu mellé pörgette a labdát.

72
    A Pécs már eldönthette volna a mérkőzést a második félidőben, de eddig sikerült mindent kihagyniuk.

73
    Zsdár és Gévay birkózott a labdáért, a vendégjátékosé lett a labda.

74
    Hegedűs Dávid lökte el Márkvártot, szabadrúgás a hazaiaknak 35 méterről.

75
    Mohl lőtte el a szabadrúgást, de bőven elszállt a kapu felett.

76
    Szatmári adott volna középre, de szögletre ment Szalairól.

76
    Mohl bal oldali szögletét kifejelte Balajti, jöhet az ismétlés a másik oldalról.

77
    Mohl a másik oldalról is beadta, de ezt kifejelték a vendégek.

78
    Márkvártnak emelték előre a labdát, de Horváth Tamás mellett nem tudta kapura rúgni, kirúgás a vendégeknek.

79
    Nem tudja megszerezni a vezetést a Pécs, lehet hogy a csattanó talán a Mezőkövesd gólja lesz.

80
    Most a vendégek passzolgatnak a középpályán. Hegedűs Dávid indítása hosszúra sikerül Balajti felé.

81
    Romic szépen vitte el Balajti elől a labdát, oda a vendégek támadása.

82
    Város tekerte kapura a labdát a tizenhatos bal sarkától, de fogta Horváth Tamás.

84
    Romics kapott sárga lapot egy buktatásért.

85
    Harsányi lőtt kapura 15 méterről, de szögletre ment a labda Romicsról.

85
    A vendégek szabadrúgását kicsúsztatta a kapu elől Balogh, majd Márkvárt szabadított fel.

86
    Balajti lőtt kapura 16 méterről, de a labdát könnyedén fogta Gőcze.

87
    Kiss Máté lövése lelassult a védőkön, könnyedén fogta Gőcze.

88
    Városi esett el a tizenhatoson belül Szalai mellett, de nem látott szabálytalanságot a játékvezető. Kisebb lökdösődés alakult ki a játékosok között.

89
    Szalai kapott sárga lapot a löksdösődés után.

89
    Két szöglet egymás után a Pécsnek, de mindkettőt kifejelték a vendégek.

90
    Szatmári tűzte kapura a labdát éles szögből, jobbról, de védett Horváth Tamás.

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Szatmári szögletét kifejelték a vendégek.

90+2
    MÁRKVÁRT DÁVID kapott remek kiugratást Frőhlichtől és jobbról, 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot!

Az utolsó percben szerzett Márkvárt találattal a PMFC itthon tartotta a három pontot! Az első félidőben nagyon nehezen lendültek be a csapatok, de két gólt is sikerült összehozniuk. Ezen kívül nem sok eseményt érdemes megjegyeznünk az első félidőből.
    A második játékrészben szinte végig a Pécs támadott, de csak az utolsó percben sikerült betalálniuk, a szerencse is velük volt .
    A Mezőkövesd így még mindig az utolsó előtti helyen van és egyre reménytelenebb a helyzetük. A Puskás akadémia öt ponttal van előttük, ahogy a Paks is, de ők még nem játszották le a hétvégi meccsüket.

Kolarics László

Gólok: 39. Szalai (öngól), 90+2. Márkvárt – 29. Balajti

Lapok:   53. Nagy (PMFC), 84. Romics (PMFC) – 89. Szalai (MZSE)

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Romics, Balogh, Mohl – Horváth Adrián (Zsdrál a félidőben) – Kővári, Márkvárt, Wittrédi (Frőhlich 62.), Szatmári – Pölöskey (Városi a félidőben)

Mezőkövesd Zsóry FC: Horváth Tamás – Hegedűs Csaba, Gévay, Szalai, Búrány – Hegedűs Dávid, Melczer (Kiss 55.), Takács, Bognár – Balajti, Harsányi

Játékvezetők: Vad II. István – Becséri Gergely, Takács Gábor