Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)

Emberelőny: 3/1 illetve 2/1
    Védési hatékonyság (%): 90.48 illetve 90.91 (14:56:55)

Az utolsó harmadban már érezhető volt, hogy egyik csapat sem szeretne kikapni a rendes játékidőben, a játék ennek megfelelően óvatosabbá vált.
    Négy és fél perccel a vége előtt azonban büntető lövéshez jutottak a németek, amit Oppenheimer higgadtan értékesített, ezt követően pedig hiába vitték le a kapust a lettek, nem sikerült egyenlíteni.
    Mindez azt jelenti, hogy Németország második mérkőzését is megnyeri, ezúttal ráadásul rendes játékidőben, így már 5 pontja van Pat Cortina együttesének.
    A lettek a tegnapi győzelem után ma nem tudják gyarapítani a pontjaik számát, továbbra is 3 megszerzett egységgel állnak a csoportban.

60:00

59:59
    Egy elkeseredett lövés a végén, de ez nem okoz gondot a német hálóőrnek.

59:40
    Kicsúszik a harmadból a korong.

59:30
    Grubauer birtokában a pakk, hatalmas nyomás a német kapun, buli következhet.

59:25
    Felállnak a bordó mezesek.

59:14
    Leviszik a kapust a lettek, 6 az 5 ellen jégen a csapatok!

59:14
    Időt kér Lettország csapata.

59:14
    M. Redlihs szép lövőcsellel elfektet egy védőt, majd kapura lő, Grubauer véd, nincs kipattanó!

58:30
    Gudlevskis még a ketrecében, egyelőre nem tuják levinni a kapust a lettek.

58:02
    Megkezdődik a rendes játékidő utolsó kettő perce.

57:34
    Sikerül kiütni a védekező harmadból a korongot, cserélhetnek a németek.

57:19
    Beszorul Németország csapata.

56:45
    Girgensons kerül nagyon közel a németek kapujához, de mellé lő fonákkal!

55:26
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! THOMAS OPPENHEIMER végzi el a jogosan befújt büntető lövést, a német játékos higgadtan lő Gudlevskis mamutjai között a hálóba! 3-2!

55:26
    Oppenheimer tör ziccerben kapura, nem sikerül gólt szerezni, de Pujacs akasztotta! Büntető lövés következhet!

53:10
    J. Redlihs menne el a palánk mellett, de megállítják a németek. Az utóbbi pár percben nem forogtak veszélyben a kapuk.

52:25
    Buli jön a semleges harmadból, egyre nagyobb a valószínűsége, hogy hosszabbításba torkollik a találkozó.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 13. Noebels (Oppenheimer, Hordler), 21. Mauer, 56. Oppenheimer (bünt.) – 19. Pujacs (M. Redlihs, Sotnieks), 28. M. Redlihs (Kenins)

Niemcy2: Grubauer (Zepp)– Ankert, Braun, Mauer, Barta, Schutz – Kohl, Hordler, Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Krueger, Akdag, Seidenberg, Kink, Pietta – Muller, Plachta, Draisaitl, Weis
    Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Galvins, Kulda, M. Redlihs, Daugavins, Kenins – Sotnieks, Pujacs, Lipsbergs, Girgensons, Indrasis – M. Jass, J. Redlihs, Nizivijs, Vasiljevs, Cipulis – Lavins, K. Jass, Dzerins, Meija

Játékvezetők: Patafie (USA), Ronn (FIN) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR)