Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)

Emberelőny: 3/1 illetve 2/1
    Védési hatékonyság (%): 90.48 illetve 90.91 (14:56:55)

Az utolsó harmadban már érezhető volt, hogy egyik csapat sem szeretne kikapni a rendes játékidőben, a játék ennek megfelelően óvatosabbá vált.
    Négy és fél perccel a vége előtt azonban büntető lövéshez jutottak a németek, amit Oppenheimer higgadtan értékesített, ezt követően pedig hiába vitték le a kapust a lettek, nem sikerült egyenlíteni.
    Mindez azt jelenti, hogy Németország második mérkőzését is megnyeri, ezúttal ráadásul rendes játékidőben, így már 5 pontja van Pat Cortina együttesének.
    A lettek a tegnapi győzelem után ma nem tudják gyarapítani a pontjaik számát, továbbra is 3 megszerzett egységgel állnak a csoportban.

60:00

59:59
    Egy elkeseredett lövés a végén, de ez nem okoz gondot a német hálóőrnek.

59:40
    Kicsúszik a harmadból a korong.

59:30
    Grubauer birtokában a pakk, hatalmas nyomás a német kapun, buli következhet.

59:25
    Felállnak a bordó mezesek.

59:14
    Leviszik a kapust a lettek, 6 az 5 ellen jégen a csapatok!

59:14
    Időt kér Lettország csapata.

59:14
    M. Redlihs szép lövőcsellel elfektet egy védőt, majd kapura lő, Grubauer véd, nincs kipattanó!

58:30
    Gudlevskis még a ketrecében, egyelőre nem tuják levinni a kapust a lettek.

58:02
    Megkezdődik a rendes játékidő utolsó kettő perce.

57:34
    Sikerül kiütni a védekező harmadból a korongot, cserélhetnek a németek.

57:19
    Beszorul Németország csapata.

56:45
    Girgensons kerül nagyon közel a németek kapujához, de mellé lő fonákkal!

55:26
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! THOMAS OPPENHEIMER végzi el a jogosan befújt büntető lövést, a német játékos higgadtan lő Gudlevskis mamutjai között a hálóba! 3-2!

55:26
    Oppenheimer tör ziccerben kapura, nem sikerül gólt szerezni, de Pujacs akasztotta! Büntető lövés következhet!

53:10
    J. Redlihs menne el a palánk mellett, de megállítják a németek. Az utóbbi pár percben nem forogtak veszélyben a kapuk.

52:25
    Buli jön a semleges harmadból, egyre nagyobb a valószínűsége, hogy hosszabbításba torkollik a találkozó.

50:40
    Barta egy lövőcselt követően az alapvonalig húzza a korongot, de a centerezése már nem pontos.

49:11
    Gudlevskis tenyerel rá a pakkra, bedobás következhet a bordó mezesek harmadából.

48:16
    Helyzet a német kapu előtt, Grubauer a végállomás kétszer is, Dzerins közeli kísérletét jobb vállal védte, a lett játékos a rövid felsőt célozta!

47:43
    Tilos felszabadítás (Lettország).

47:02
    Ismét Schutz hámozná át magát a védőkön, de az utolsó lett játékosban elakad, és elveszíti az egyensúlyát.

46:17
    Dzerins próbálkozik a harmad közepétől, de sokan tornyosulnak előtte, a korong elakad a blokkban.

45:43
    Az első komolyabb bunyó a meccsen: Plachta lapos lövését védi Gudlevskis, majd a védők kezelésbe veszik a németek játékosát.

45:32
    Sotnieks lő a semleges harmadból, kevés most a játékmegszakítás.

44:15
    Schutz tör be a lett harmadba, hárman veszik körül, kapura lő, de ezt könnyedén védi a hálóőr.

42:52
    Grubauer tenyerel rá a pakkra, a buli a német kapu elül következik.

41:11
    Kink tüzel egy védő takarásában 6 méterről, Gudlevskis hárít, a kipattanót eltakarítják a vendégek.

40:54
    Les (Németország).

40:30
    Gyenge lövés lett részről, nincs kipattanó, bedobás következhet.

40:01

Az második harmad statisztikája (az összesített adatok):

Kapura lövések: 10 (20) illetve 2 (10)
    Kiállítások: 2 (4) illetve 4 (6) perc
    Védési hatékonyság (%): 80.00 illetve 91.30

A második harmad másolta az elsőt, továbbra is nagy az iram, és nem szűkölködünk az izgalmak terén sem.
    A játékrészt emberelőnyben kezdte a német válogatott, mindössze harminc másodpercre volt szüksége Pat Cortina együttesének, hogy ezt ki is használja. De ahogyan az első harmadban, itt is rákapcsoltak a lettek, és hét perccel később egyenlítettek is, a mérkőzés folyamán már másodszor.
    Még semmi sem dőlt el, sőt, vastagon benne van a pakliban a hosszabbítás is.

40:00

39:10
    A második harmad utolsó percében vagyunk.

38:38
    Draisaitl hámozza át magát egy védőn, majd zúdítja a korongot a kapura, Gudlevskis véd!

38:15
    Most a lettek szorulnak a kapujuk elé.

36:44
    Több technikai hiba tarkítja mostanában a csapatok játékát, ami a nagy sietségnek is betudható.

34:44
    Kiegészül Németország, marad a 2-2.

34:15
    Kicsit kijön a szorításból a német válogatott.

33:37
    Forró pillanatok a német kapu előtt, beszorulnak a fehér mezesek.

32:44
    Emberelőnyben a lettek! Túl sok játékos volt egyszerre a jégen a németeknél, csapat büntetés!

32:23
    Girfensons lépne ki két bekk között, a közönség felhördül, de a németek ollóba fogják, és kiszorítják oldalra.

30:40
    Schutz törhet ígéretes helyzetbe kapura a bal oldalon, ő azonban kicsit hanyag módon a teste mögött passzol középre, ami így pontatlanra sikerül, nem lesz belőle lövés.

29:25
    Rákapcsolnak a bordó mezesek, Grubauer több vésést is bemutat, a legveszélyesebb talán M. Redlihs kísérlete volt!

28:32
    A bedobás a német kapu elől jöhet.

27:15
    Lettország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Ismét egyenlítenek a lettek! MIKELIS REDLIHS kap remek passzt Keninstől, szép kettő az egyben játék, a korong a hosszú felsőben köt ki! 2-2!

Gólpassz: Ronalds Kenins.

26:23
    Kiegészül Lettország válogatottja.

26:02
    Hordler kapu elé belőtt korongja pontatlan, felszabadítanak a lettek.

25:30
    Felállnak a németek, egyelőre komolyabb helyzet nélkül.

24:23
    Daugavins (Lettország) ül le kettő percre fogásért!

24:10
    Barta piszkál oda Gudlevskisnek, de a lett kapusról nem jön ki a pakk, bedobás következik a bordó mezesek harmadából.

23:33
    Játékmegszakítás nélkül telnek a másodpercek, a lettek nem tudtak gyorsan válaszolni.

20:30
    GÓÓÓL! Hamar kihasználják az előnyt a németek! Gudlevskis több lövést is hárít, ám eközben jócskán kikorcsolyázik a kapujából, FRANK MAUER pedig sokadszorra már nem hibázik, a lett kapus lábai között megy el a pakk, egy védő még kipiszkálná a gólvonal előtt, de már csak beljebb tudja segíteni a korongot! 2-1!

Védési hatékonyság (%): 87.50 illetve 90.00

Egy rendkívül izgalmas és jó iramú első játékrészt láthattunk, amiben egyik csapat sem tudott huzamosabb ideig a másik fölé kerekedni. A németek jutottak vezetéshez egy gyors kontra végén, majd másfél perccel a lefújás előtt egy szó szerint begyötört góllal egyenlítettek emberelőnyben a bordó mezesek. Hasonló folytatásban bízhatunk!

20:00

20:00
    Daugavins (Lettország) kap kettő perces büntetést durva játékért!

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

18:35
    GÓÓÓL! Emberelőnyben egyenlít Lettország! Grubauer véd egy közeli próbálkozást, majd több bot is próbálja a kapus kezével együtt besodorni a korongot a német kapuba, végül egy lett korcsolyáról egy védő korcsolyájára, onnan a kapuba csúszik a pakk! GEORGIJS PUJACS a hivatalos gólszerző! 1-1!

Gólpassz: Mikelis Redlihs és Kristaps Sotnieks.

18:35
    Gólt ütnek a vendégek, de a hazaiak reklamálása miatt videobírózás lesz!

18:00
    Most sikerül felszabadítani átmenetileg, a kiállítás fele még hátra van.

17:40
    Beszorulnak a fehér mezesek.

17:13
    Egy pillanatra senki nem tudja hol a pakk, Grubauerről az égbe pörög, ahonnan egy bekk veszi le kézzel.

16:52
    Ankert (Németország) ül le kettő percre, emberelőnyben a lettek magas bottal való játék miatt!

16:28
    Nagy az iram, mindkét kapu veszélyben forog.

15:45
    Oppenheimer emeli a kapu elé a pakkot, nem lesz belőle komolyabb helyzet.

14:28
    Pietta lő kapásból középről, Gudlevskisről nincs kipattanó.

13:50
    Draisaitl próbálkozik, de nem sikerül meglepnie a lett portást.

13:19
    Pujacs lövi be laposan a német kapu elé a pakkot, nem ér bele senki sem.

13:07
    Helyzet a másik oldalon! Grubauer a hátán feküdve nyúl a feje fölé a botossal, nagy védés!

12:15
    GÓÓÓL! Kijön a szorításból a német válogatott, sőt, megszerzi a vezetést! A gyors akció végén egy ziccert még vetődve hárít Gudlevskis, de a lecsorgó pakkot hamar bekotorja a kapuba az érkező MARCEL NOEBELS! 1-0!

Gólpassz: Thomas Oppenheimer és Frank Holdler.

11:18
    Nagy a nyomás most a fehér mezeseken.

09:55
    Létszámazonosságnál felállnak a vendégek.

08:24
    Indrasis kerüli meg a németek kapuját, majd fonákkal ráhúzza a pakkot, Grubauer véd!

08:16
    Tilos felszabadítás (Németország).

07:53
    Kulda próbálkozását fogja Grubauer, buli következhet a fehér mezesek kapuja elől.

07:40
    Beszorulnak a németek.

06:52
    Kiegészül Lettország csapata.

06:30
    Mauer életerős próbálkozása nem jön ki a lett kapusról.

06:03
    A buli a lettek harmadából jöhet.

05:00
    Dzerins ugrik meg hátrányban, a ziccert fogja Grubauer!

04:50
    Emberelőnyben a németek: Vasiljevs (Lettország) ül le kettő percre fogásért!

04:28
    Helyzet a németek előtt: Pietta kap kicsit rossz passzt, de összedi a pakkot, majd közelről a kapuvas mellé lő!

03:57
    Pujacs lő oldalról, levágódik a korong.

02:50
    Kenins húz szélről befelé, majd 6 méterről lő, Grubauer véd, nem jön ki róla a pakk.

02:36
    A buli a kezdőkörből jöhet. Az eddig eltelt rövid idő alatt a lettek az aktívabbak.

02:10
    Rieder lő messziről, de blokkolják a bordó mezesek.

01:16
    A bedobás a lettek harmadából jön, tilos felszabadítás történt.

00:15
    A németek fehér mezben és fekete alsóban, míg a lettek bordó-fekete szerelésben lépnek ma jégre.

00:01

Németország: Zepp (Grubauer) – Ankert, Braun, Mauer, Barta, Schutz – Kohl, Hordler, Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Krueger, Akdag, Seidenberg, Kink, Pietta – Muller, Plachta, Draisaitl, Weis

Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Galvins, Kulda, M. Redlihs, Daugavins, Kenins – Sotnieks, Pujacs, Lipsbergs, Girgensons, Indrasis – M. Jass, J. Redlihs, Nizivijs, Vasiljevs, Cipulis – Lavins, K. Jass, Dzerins, Meija

Játékvezetők: Patafie (USA), Ronn (FIN) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR).

A B csoport második körében Németország Lettország legjobbjaival méri össze az erejét. A németek szombaton Kazahsztán válogatottját győzték le szétlövés után, a lettek pedig a finnek ellen diadalmaskodtak rendes játékidőben, így mindkét gárda jól kezdte a VB-t.
    Aki győztesen hagyja el a jeget, annak tovább nő az esélye a negyeddöntőbe kerülésre.

A 78. jégkorong-VB veszi kezdetét pénteken Fehéroroszországban, az összecsapások május 9-től 25-ig tartanak majd.

A vb-n 16 csapat szerepel két nyolcas csoportban.
    Az "A" jelűben a címvédő Svédország, az olimpiai bajnok Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel, míg a "B"-ben Svájc, az Egyesült Államok, Oroszország, Finnország, Németország, Lettország, a házigazda Fehéroroszország és Kazahsztán.

Körmérkőzéseket követően a két csoport utolsó kiesik a Divízió 1/A-ba, az első négy helyezett pedig bejut a rájátszásba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 13. Noebels (Oppenheimer, Hordler), 21. Mauer, 56. Oppenheimer (bünt.) – 19. Pujacs (M. Redlihs, Sotnieks), 28. M. Redlihs (Kenins)

Niemcy2: Grubauer (Zepp)– Ankert, Braun, Mauer, Barta, Schutz – Kohl, Hordler, Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Krueger, Akdag, Seidenberg, Kink, Pietta – Muller, Plachta, Draisaitl, Weis
    Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Galvins, Kulda, M. Redlihs, Daugavins, Kenins – Sotnieks, Pujacs, Lipsbergs, Girgensons, Indrasis – M. Jass, J. Redlihs, Nizivijs, Vasiljevs, Cipulis – Lavins, K. Jass, Dzerins, Meija

Játékvezetők: Patafie (USA), Ronn (FIN) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR)