Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
Finnország
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Oroszország
vasárnap 11.05.2014, 20:00 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Oroszországnak ott folytatta, ahol Svájc ellen abbahagyta, nagyon meggyőző játékkal megérdemelten győzték le Finnországot. A finneknek a jövőben el kell kerülniük a buta kiállításokat, hiszen ma is azok okozták a fő gondot. A következő meccsüket már kötelező lenne hozni, nem is csak matematikai, hanem mentális szempontból is. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (22:42:38)

59:10
    Jokinent állítják ki két percre, szabálytalan felszerelés okán.

58:48
    Kalinin kihagyta üres kapura!

58:05
    Plotnikov sprintelt egy kilőtt korongért, az azonban tilosra csúszott. Oroszország időt kért.

57:23
    Lehozták a kapust a finnek!

57:17
    Az utolsó pillanatban tisztáztak az orosz védők Karalahti lövése után, tilos felszabadítás viszont.

56:29
    Jormakka lövésé védte Boborvski

55:00
    5 perc van hátra, a finneknek gyorsan kéne egy gólt találniuk ha izgalmassá szeretnék tenni a végét.

54:21
    Ovechkin vesztette el a korongot a támadó harmadban, a kontra végén pedig Bobrovskinak kellett védenie.

53:28
    Hietanen lövését blokkolták a védők.

52:09
    Chudinov ütötte ki a korongot, tilos felszabadítás.

51:33
    Jokinen lövését követően pattant ki a korong.

50:10
    A pálya középső részén gyűrik most egymást a csapatok.

47:53
    Bobrovskinak kellett hatalmas bravúrral védenie Ovechkin lövését.

46:38
    Asmirov tört kapura, Koskinennek kellett védenie.

45:59
    Egy beemelt korongot szedett le Bobrovski a levegőből, buli az orosz harmadban

44:57
    Lejárt az orosz kiállítás.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 10. Hietanen (Kontiola, Lehtera), 40. Karalahti (Lajunen) – 2. Tikhonov (Belov, Kalinin), 5. Ovechkin (Orlov, Zaripov), 23. Kulyomin (Ansimov), 35. Kalinin (Zaripov)

Finnország: Koskinen (Saros) – Mantyla, Hietanen, Lehtera (A), Kontiola, Komarov (A) – Ohtamma, Karlahti, Jokinen (C), Palola, Pakarinen – Kivisto, Marttinen, Jormakka, Immonen, Huhtala – Lajunen, Wirtanen, Savinaien, Salomaki, Sallinen
    Oroszország: Bobrovski(Khudobin) – Denisov, Orlov, Ovechkin (C), Plotnikov, Shipachyov – Kutuzov, Medvedev, Kulyomin (A), Ansimov, Shirokov – Yakolev, Belov, Tikhonov, Zapirov (A), Kalinin – Zubarev, Chudinov, Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Játékvezetők: Mikael Nord, Marcus Vinnerborg, Justin Hull