Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
Finnország
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Oroszország
vasárnap 11.05.2014, 20:00 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Oroszországnak ott folytatta, ahol Svájc ellen abbahagyta, nagyon meggyőző játékkal megérdemelten győzték le Finnországot. A finneknek a jövőben el kell kerülniük a buta kiállításokat, hiszen ma is azok okozták a fő gondot. A következő meccsüket már kötelező lenne hozni, nem is csak matematikai, hanem mentális szempontból is. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (22:42:38)

59:10
    Jokinent állítják ki két percre, szabálytalan felszerelés okán.

58:48
    Kalinin kihagyta üres kapura!

58:05
    Plotnikov sprintelt egy kilőtt korongért, az azonban tilosra csúszott. Oroszország időt kért.

57:23
    Lehozták a kapust a finnek!

57:17
    Az utolsó pillanatban tisztáztak az orosz védők Karalahti lövése után, tilos felszabadítás viszont.

56:29
    Jormakka lövésé védte Boborvski

55:00
    5 perc van hátra, a finneknek gyorsan kéne egy gólt találniuk ha izgalmassá szeretnék tenni a végét.

54:21
    Ovechkin vesztette el a korongot a támadó harmadban, a kontra végén pedig Bobrovskinak kellett védenie.

53:28
    Hietanen lövését blokkolták a védők.

52:09
    Chudinov ütötte ki a korongot, tilos felszabadítás.

51:33
    Jokinen lövését követően pattant ki a korong.

50:10
    A pálya középső részén gyűrik most egymást a csapatok.

47:53
    Bobrovskinak kellett hatalmas bravúrral védenie Ovechkin lövését.

46:38
    Asmirov tört kapura, Koskinennek kellett védenie.

44:05
    Hietanen lövését fogta Bobrovski, nem volt könnyű dolga pedig ennyi ember mögött.

42:57
    Testre ütésért Belov ül ki két percre. Buta kiállítás, megindulhatott volna csapata.

42:18
    Finnország kiegészült.

41:39
    Nem tudnak bejutni az oroszok a fin harmadba, most lesen érték az egy orosz játékost.

40:18
    Hát ez gyors volt! Hietanen gáncsolta Ovechkint. két perc a büntetése.

Kiállítási percek: 18-12

Tovább tudta növelni Oroszország első harmadban megszerzett előnyét, meggyőző játékot mutatva vezetnek kettő góllal negyven percnyi játék után.

40:00

39:08
    Finnország gólt szerzett!
    Hajszálpontosan lőtte ki JERE KARALAHTI a hosszú oldalt Lajunen passza után.

39:03
    Ahogy Zaripov büntetése lejárt, most Plotnikov ül ki.

38:52
    Zaripov visszatérhet.

38:10
    Fel tudnak állni a finnek az orosz harmadban

36:52
    Zaripov gáncsolta ellenfelét, két percre kiül.

36:28
    Bele kell húzniuk a finneknek, még ebben a harmadba gólt kéne szerezniük hogy reális esélyük lehessen az egyenlítésre a harmadikban.

34:40
    Oroszország gólt szerzett!
    Villámgyorsan felértek az oroszok saját harmadukból a finnbe, Zaripov passzát pedig SERGEI KALININ váltotta gólra!

34:24
    Lehtera lőhetett középről viszonylag szabadon, ám nem helyezte elég pontosan lövését.

33:05
    Orosz kontratámadás után a finn kapus kezében pihen a korong.

32:14
    Kisebb pofozkodások alakulnak ki a jégen Koskinen újabb védése után.

31:04
    Megint Tikhonov veszélyeztetett, Koskinen állta a sarat.

30:36
    Nem tud kialakulni folyamatos játék, valami miatt mindig megáll az óra.

29:55
    Ki tudtak jönni az oroszok a finn nyomás alól, Burmistrov lőtt kapura, a megpattanó korongot pedig Koskinen ölelte magához.

28:44
    Sikerült a finneknek korongot lopni az orosz harmadban, lövésig azonban nem jutottak.

27:40
    Kalinin tüzelt kapua, Koskinen védett szépen.

26:33
    Sokat áll a játék, ezúttal les miatt.

26:26
    Lehtera próbálkozott egy lövéssel, Bobrovskinak bizony nyújtózkodnia kellett érte.

25:23
    Visszatérhet a finn játékos, nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani Oroszország ebből az előnyből.

23:23
    Most Sallinent küldik ki kettő percre fogásért.

22:42
    Oroszország kiegészült.

22:41
    Ansimov piszkált oda a védőknek, a korong NIKOLAI KULYOMIN-hoz került, aki fonákkal a hálóba emelt.

Percek óta áll a játék az ápolás miatt.

Az orvosi stábnak kellett lesegítenie a finn fiút.

21:38
    Hatalmas ütközést osztott ki Shipachyov Jormakka-nak, lenn is maradt a finn játékos.

21:25
    Kalinin hozta előre a korongot emberhátrányban, buli a finn harmadban.

20:42
    Shirokov büntetése kettő perc bottal akasztásért

20:27
    Koskine védéssel kezdődik a második harmad, Plotnikov lövését védte.

20:01

Már érkeznek a csaptok a jégre, hamarosan folytatódik a mérkőzés.

Az első, gyors orosz gól szemmel láthatóan megfogta a finneket, ennek köszönhették azt a két kiállítást, amiből a második gólt kapták. Azután azonban fel tudtak állni, és szinten emberelőnyös szituációból szépíteni tudtak. Ezzel ismét nyílttá tették a mérkőzést.

20:00

19:46
    Kiegészültek a csapatok.

18:44
    Chudinov megmozdulása után kislest ítéltek a bírók, buli a finn harmad előtt.

17:46
    Mindkét csapatból kimegy egy-egy ember durva játékért, Kontiola, ill. Kuznyetsov

17:21
    Burmistrov lövését kellett Koskinennek védenie, ami nagy bravúrral sikerült is.

16:15
    Most teljesen beszorultak a finnek, szerencséjükre kipattant a korong, így lélegzetvételnyi szünethez jutnak.

14:46
    Koskinennek kellett védenie miután a védők nem tudták kilőni a korongot.

13:41
    Az oroszok is agresszívebben játszanak, keményen letámadnak már a védekező harmadban.

12:28
    Felrázta a finneket szépítő góljuk, tudtak magasabb fokozatba kapcsolni.

09:32
    Plotnikov büntetése kettő perc bottal akasztásért.

09:13
    Eddig 100% a finnek emberelőny-kihasználása, JUUSO HIETANEN ért bele Kontiola kék vonali lövésébe.

08:29
    Bobrovski tenyerelt rá a korongra, erősen nyomtak a finnek emberelőnyben

7:49
    Viktor Tikhonov büntetése kettő perc fogásért.

4:38
    Kihasználta Orszország a kettős előnyt, ALEXANDER OVECHKIN találatával, kettővel vezetnek már 4 perc játék után.

3:54
    Újabb kiállítás, két finn ül ki a büntető padra, ezúttal Kivisto szabálytalankodott, magas bot.

3:42
    Emberhátrányba kerül Finnország, Palola büntetése kettő perc magas botért.

01:39
    Alig hogy fel tudták volna venni a mérkőzés ritmusát a finnek, rögtön hátrányba kerültek, Belov passza után VIKTOR TIKHONOV szerzett vezetést Oroszországnak

00:01

Az orosz csapatnak is illene csipkednie magát, hiszen az elmúlt év nem sikerült túl jól a számukra, se az olimpián, se a világbajnokságon nem kerültek be a legjobb négy közé. Így most ez lehet a minimum elvárás a 2012-es világbajnoktól. Első meccsüket megnyerték a tornán, Svájcot győzték le magabiztos játékkal, 5-0-s arányban. Meglátjuk hogy a mai napon mire mennek majd a bizonyítási vágytól égő finnekkel, a mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!

Mindkét csapat szeretne ma bizonyítani közönségének. A finnek azt, hogy a téli olimpián nyújtott szenzációs teljesítményük nem egy felvillanás volt, és megérdemelt a világranglistán elfoglalt második helyük. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az első mérkőzésen 3-2-re kikaptak Litvániától, biztosak lehetünk abban, hogy mindent be fognak vetni a győzelemért.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 10. Hietanen (Kontiola, Lehtera), 40. Karalahti (Lajunen) – 2. Tikhonov (Belov, Kalinin), 5. Ovechkin (Orlov, Zaripov), 23. Kulyomin (Ansimov), 35. Kalinin (Zaripov)

Finnország: Koskinen (Saros) – Mantyla, Hietanen, Lehtera (A), Kontiola, Komarov (A) – Ohtamma, Karlahti, Jokinen (C), Palola, Pakarinen – Kivisto, Marttinen, Jormakka, Immonen, Huhtala – Lajunen, Wirtanen, Savinaien, Salomaki, Sallinen
    Oroszország: Bobrovski(Khudobin) – Denisov, Orlov, Ovechkin (C), Plotnikov, Shipachyov – Kutuzov, Medvedev, Kulyomin (A), Ansimov, Shirokov – Yakolev, Belov, Tikhonov, Zapirov (A), Kalinin – Zubarev, Chudinov, Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Játékvezetők: Mikael Nord, Marcus Vinnerborg, Justin Hull