Franciaország – Olaszország 1:2 (vége) | Niemcy – Lettország 3:2 (vége) | Norvégia – Dánia 4:3 (vége)
Fehéroroszország – Kazahsztán 4:1 (vége) | Svédország – Csehország 4:3 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 2:4 (vége)
Finnország
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Oroszország
vasárnap 11.05.2014, 20:00 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

39:08
    Finnország gólt szerzett!
    Hajszálpontosan lőtte ki JERE KARALAHTI a hosszú oldalt Lajunen passza után.

34:40
    Oroszország gólt szerzett!
    Villámgyorsan felértek az oroszok saját harmadukból a finnbe, Zaripov passzát pedig SERGEI KALININ váltotta gólra!

22:41
    Ansimov piszkált oda a védőknek, a korong NIKOLAI KULYOMIN-hoz került, aki fonákkal a hálóba emelt.

09:13
    Eddig 100% a finnek emberelőny-kihasználása, JUUSO HIETANEN ért bele Kontiola kék vonali lövésébe.

4:38
    Kihasználta Orszország a kettős előnyt, ALEXANDER OVECHKIN találatával, kettővel vezetnek már 4 perc játék után.

01:39
    Alig hogy fel tudták volna venni a mérkőzés ritmusát a finnek, rögtön hátrányba kerültek, Belov passza után VIKTOR TIKHONOV szerzett vezetést Oroszországnak

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 10. Hietanen (Kontiola, Lehtera), 40. Karalahti (Lajunen) – 2. Tikhonov (Belov, Kalinin), 5. Ovechkin (Orlov, Zaripov), 23. Kulyomin (Ansimov), 35. Kalinin (Zaripov)

Finnország: Koskinen (Saros) – Mantyla, Hietanen, Lehtera (A), Kontiola, Komarov (A) – Ohtamma, Karlahti, Jokinen (C), Palola, Pakarinen – Kivisto, Marttinen, Jormakka, Immonen, Huhtala – Lajunen, Wirtanen, Savinaien, Salomaki, Sallinen
    Oroszország: Bobrovski(Khudobin) – Denisov, Orlov, Ovechkin (C), Plotnikov, Shipachyov – Kutuzov, Medvedev, Kulyomin (A), Ansimov, Shirokov – Yakolev, Belov, Tikhonov, Zapirov (A), Kalinin – Zubarev, Chudinov, Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Játékvezetők: Mikael Nord, Marcus Vinnerborg, Justin Hull