PICK – Veszprém 24:28 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
24:28 (13:13)
Telekom Veszprém
vasárnap 11.05.2014, 19:15 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, s örülünk, hogy az onlajnok.com jóvoltából a teljes szezonban tudósíthattuk önöket a Pick Szeged hazai mérkőzéseiről! Nekünk élmény volt! (20:47:49)

A férfi kézilabda bajnoki döntőben tehát az MKB-MVM Veszprém 2:0-ra legyőzte a Pick Szeged csapatát, s megnyerte a bajnokságot!

A tavalyi szezon után ismét Szegeden ünnepelheti férfi kézilabda bajnoki címét a Veszprém gárdája. A kiegyenlített első félidőben is javára a vendégek voltak előnyben, amit a második játékrészre állandósítani is tudtak. Folyamatosan két-háromgólos előnyben játszottak a veszprémiek a támadásban időnként ötlettelen hazaiak ellen, s a végén magabiztos győzelmet arattak.

60
    Mérkőzés vége. (24:28)

60
    Ruesga pattogtat, vége! (24:28) (24:28)

60
    Elrontott hazai akció után a vendégek támadhatnak a végén. (24:28) (24:28)

60
    Sulic passzát GULYÁS lövi a jobb szélről a rövid felső sarokba. (24:28) (24:28)

59
    MINDEGÍA talál be bal kettőben betörve. (24:27) (24:27)

59
    Mindegía állt a hazai kapuban, ugyanis Mikler nem tudott visszajönni, IVÁNCSIK GERGŐ pedig balról be is lövi a vészkapusnak. (23:27) (23:27)

58
    Prce eladja, Iváncsik Gergőé a labda. (23:26) (23:26)

58
    Páros kiállítás, ugyanis Vranjes is mehet le. (23:26) (23:26)

58
    Schucht küldik ki két percre, Vranjessel akadtak össze. (23:26) (23:26)

58
    Két perc 50 másodperccel a vége előtt három góllal vezet a Veszprém... Küzdenek a hazaiak, de ez ma – úgy tűnik – kevés lesz. (23:26) (23:26)

58
    Hazai időkérés. (23:26) (23:26)

57
    NAGY LÁSZLÓ jobb kettőben betörve lő a hosszú sarokba. (23:26) (23:26)

56
    LARHOLM a jobb felső sarokba lövi a büntetőt. (23:25) (23:25)

56
    Mindegía passza után Balogh harcol ki hétméterest. (22:25) (22:25)

55
    NAGY LÁSZLÓ középről hatalmas gólt lő a jobb felső sarokba. (22:25) (22:25)

55
    BALOGH ZSOLT ellenben középről a léc alá bombáz. (22:24) (22:24)

55
    Ruesga lő középről a bal sarok mellé. (21:24) (21:24)

54
    Mintha kifogyott volna az ötletekből támadásban a hazai csapat, most nem érezhető, hogy lenne bennük erő a hajrábeli feltámadáshoz. Meglátjuk, így lesz-e! (21:24) (21:24)

54
    Vendég időkérés. (21:24) (21:24)

54
    Balogh Zsolt passza Prce lábán landol, a Veszprémé a labda. (21:24) (21:24)

53
    ILIC középről lő a bal sarokba. (21:24) (21:24)

52
    Kétszer indulás Mindegíánál, a vendégek támadhatnak... (21:23) (21:23)

52
    Prce felépült, újra a pályán a hazaiaknál. (21:23) (21:23)

52
    Folyamatosan őrzi egy-kétgólos előnyét a veszprémi csapat, s apró, de biztos lépésekkel halad újabb bajnoki címe felé... (21:23) (21:23)

52
    Hazai időkérés. (21:23) (21:23)

52
    Az Ilyésnek odacsapó Schuch mehet ki két percre. (21:23) (21:23)

52
    Sulic ziccere beállóból, Mikler véd. (21:23) (21:23)

51
    Mindegía lövését védi Alilovic, a vendégek támadhatnak. (21:23) (21:23)

51
    Mindegía kap nagyot az orrára, szabaddobás, de kiállítás nincs. (21:23) (21:23)

50
    Ancsin lövését védi Alilovic, de szabaddobás a hazaiaknak. (21:23) (21:23)

50
    Nagy László passzát IVÁNCSIK GERGŐ lövi a bal szélről a hosszú felső sarokba. (21:23) (21:23)

49
    A Nagy Lászlót a mezénél fogva visszarántó Vranjes mehet ki két percre. (21:22) (21:22)

49
    Mindegía, ILYÉS, jobb alsó sarok. (21:22) (21:22)

48
    Nagy László bejátszását SULIC beállóból, háttal a kapunak lövi a hálóba. (20:22) (20:22)

47
    Mindegía átadását KEKEZOVIC lövi a bal szélről a rövid sarokba. (20:21) (20:21)

47
    Kekezovic ziccert hibáz a bal szélről, de csúszva-mászva visszaszerzi a labdát. (19:21) (19:21)

46
    Nagy László labdáját Gulyás lövi fölé a jobb szélről. (19:21) (19:21)

46
    Ilyés lövését védi Alilovic, a vendégeké a labda. (19:21) (19:21)

45
    NAGY LÁSZLÓ egy csellel tör be középen, s a jobb sarokba lő. (19:21) (19:21)

44
    Mindegía passzát KEKEZOVIC lövi be a bal szélről. (19:20) (19:20)

44
    Terzic kap két percet, Ancsin nyakának megmasszírozása miatt. (18:20) (18:20)

44
    Nagy László átadásából RUESGA lő középről a jobb felső sarokba. (18:20) (18:20)

43
    Vilovski hiába lő a hálóba, szabaddobás. (18:19) (18:19)

42
    Iváncsik Tamás ziccerét a jobb szélről fogja Tatai, de a hazaiaknak nem sikerül gyorsan az üres kapuba találniuk. (18:19) (18:19)

42
    Iváncsik Gergő eladja, de Kekezovic ziccerét a bal szélről védi Alilovic. (18:19) (18:19)

41
    Prce nem fogja tudni folytatni, komoly fájdalmai vannak. (18:19) (18:19)

41
    Prce középről lő a jobb sarok mellé, majd a könyökét fájlalva a földön marad. (18:19) (18:19)

41
    Sulic megy ki két percre, Zubait vitte földre. (18:19) (18:19)

40
    RUESGA középről talál a kapu közepébe. (18:19) (18:19)

39
    ANCSIN jobbátlövőből lő nagy gólt, újra egyenlő. (18:18) (18:18)

39
    Ilic középről lő a jobb sarok mellé. (17:18) (17:18)

38
    Ruesga eladott labdája után PARRONDO talál be kissé jobbról, ziccerből. (17:18) (17:18)

37
    Vadkerti labdája nem jó keresztbe a bal szélről, a vendégek támadhatnak. (16:18) (16:18)

37
    Tatai áll a hazai kapuba. (16:18) (16:18)

37
    Nagy László, Ruesga, ILIC, a kapu közepe a labda útja. (16:18) (16:18)

36
    Mindegía passzát ANCSIN lövi a bal alsó sarokba. (16:17) (16:17)

35
    A túloldalon NAGY LÁSZLÓ azonban nem hibáz. (15:17) (15:17)

35
    Nagy László rossz bejátszása után leindítás, de Parrondo fölé pattintja a ziccert. (15:16) (15:16)

34
    Parrondo passzát PRCE ejti a kapu közepébe. (15:16) (15:16)

33
    ILIC a bal sarokba vágja a büntetőt. (14:16) (14:16)

33
    Ruesga bejátszása után belülvédekezés Suliccsal szemben, hetes. (14:15) (14:15)

32
    Prce eladja a labdát, újra a vendégek támadhatnak. (14:15) (14:15)

32
    Elrontott hazai akció után lerohanás, IVÁNCSIK GERGŐ lő ziccergólt. (14:15) (14:15)

32
    Ruesga passzát ILIC balátlövőből vágja a léc alá. (14:14) (14:14)

31
    Mindegía bejátszását PRCE beállóból lövi a kapu közepébe. (14:13) (14:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:13)

A Szeged kezdi a második játékrészt.

A szünetben a másodosztályú bajnokságot nyerő, így az élvonalba feljutó szegedi női kézilabdacsapatot köszönthetik a jelenlévők.

A várt nagy küzdelem a bajnoki döntő második mérkőzésén, Szegeden. A különbség egyelőre nyilván nem akkora, mint szerdán volt Veszprémben, bár egy időszakban ugyanazt a tanácstalanságot lehetett látni támadásban a hazaiakon, mint négy nappal ezelőtt. Hatalmas csata várható a szünet után is, maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:13)

30
    A végén még Mikler is véd egyet, döntetlennel megyünk pihenőre. (13:13) (13:13)

30
    Larholm büntetőjét fogja Alilovic! (13:13) (13:13)

30
    Mindegía tör be középen, hetes. (13:13) (13:13)

29
    Ruesga labdáját GULYÁS bal kettőben betörve lövi a rövid sarokba. (13:13) (13:13)

29
    Prce passzát a jobbról betörő ANCSIN lövi a kapu közepén a léc alá. (13:12) (13:12)

28
    Prce bejátszása nem jó Vranjesnek, de a leindítás végén Nagy László passzát Ugalde ziccerből a bal kapufára lövi, a hazaiaké a labda. (12:12) (12:12)

28
    Gulyás átlövését védi Mikler, a hazaiaké a labda. (12:12) (12:12)

27
    Mindegía labdáját PRCE lövi középről a bal felső sarokba. (12:12) (12:12)

26
    Nagy László passzából UGALDE lő a bal szélről a hosszú felső sarokba. (11:12) (11:12)

26
    Mindegía átadását ANCSIN vágja középről a bal alsó sarokba. (11:11) (11:11)

25
    Ruesga labdáját GULYÁS lövi jobbról a hosszú sarokba. (10:11) (10:11)

25
    Kemény munkával kiegyenlített az elmúlt percekben a Szeged, Prce kifejezetten jól szállt be a mérkőzésbe. Remek hangulatban hatalmas küzdelem zajlik a pályán. (10:10) (10:10)

25
    Vendég időkérés. (10:10) (10:10)

24
    Mindegía passzát PRCE vágja a bal felső sarokba balátlövőből. (10:10) (10:10)

23
    Nagy László átlövését, majd Ruesga ejtését is bravúrral védi Mikler. (9:10) (9:10)

23
    Mindegía teszi fel a balról betörő PRCE-nek a labdát, aki a hálóba lő. (9:10) (9:10)

22
    Belemenés Ruesgánál, a hazaiaké a labda. (8:10) (8:10)

21
    Ilyés passzát ANCSIN lövi jobbátlövőből a rövid sarokba. (8:10) (8:10)

21
    Nagy László passzát UGALDE lövi be a bal szélről. (7:10) (7:10)

20
    Újabb szegedi technikai hiba, támadnak a vendégek. (7:9) (7:9)

20
    Ancsin eladja a labdát, a lerohanás végén SULIC talál be ziccerből. (7:9) (7:9)

19
    Ancsin nagy passzát Alilovicba lövi Vranjes, de a hazaiaké marad a labda. (7:8) (7:8)

19
    Ilic átadásával NAGY LÁSZLÓ tör be középen, s ziccergólt lő. (7:8) (7:8)

18
    Mindegía passzát PARRONDO lövi a jobb szélről a hosszú sarokba. (7:7) (7:7)

17
    Ugalde eladja a labdát a bal szélen, a szegediek támadhatnak. (6:7) (6:7)

16
    Mindegía bejátszását ZUBAI lövi beállóból a jobb alsó sarokba. (6:7) (6:7)

15
    ILIC a bal sarokba lövi a büntetőt. (5:7) (5:7)

15
    Blazevicet ki is küldték két percre. (5:6) (5:6)

15
    Sulic harcol ki hetest. (5:6) (5:6)

15
    Balogh bejátszását ZUBAI beállóból lövi be. (5:6) (5:6)

14
    Remekül védekezik egyelőre a Veszprém, s emellett tudtak gyors gólokat is szerezni. Jogos a hazai időkérés, ha belegondolunk, hogy a vendégek úgy vezetnek két góllal, hogy már kihagytak két hétméterest is. (4:6) (4:6)

14
    Hazai időkérés. (4:6) (4:6)

14
    Ilyés lövését sáncolják, de marad a hazaiaké a labda. (4:6) (4:6)

13
    Mindegía eladott labdája után SULIC lerohanás végén, középről eredményes. (4:6) (4:6)

12
    Schuch kap sárga lapot Mindegíával szemben. (4:5) (4:5)

12
    A Ruesga labdájával jobbról betörő NAGY LÁSZLÓ lő a hosszú sarokba. (4:5) (4:5)

11
    Ilyés passzát BALOGH lövi betörésből a jobb felső sarokba. (4:4) (4:4)

10
    Ancsin kapott mellé egy sárga lapot is. (3:4) (3:4)

10
    Nagy László bejátszását SULIC beállóból lövi be. (3:4) (3:4)

9
    Mindegía passzát a balról betörő ILYÉS pörgeti a bal alsó sarokba. (3:3) (3:3)

8
    Iváncsik Tamás hetese a felső kapufáról jön ki! (2:3) (2:3)

8
    Balogh lövését védi Alilovic, a túloldalon Ugalde kap hetest. (2:3) (2:3)

7
    Ilyés lövése mellé száll, de szabaddobás a hazaiaknak. (2:3) (2:3)

6
    NAGY LÁSZLÓ tör be jobbról, s a hosszú sarokba talál. (2:3) (2:3)

6
    Vadkerti ziccerét védi a bal szélről Alilovic. (2:2) (2:2)

5
    RUESGA alulról lő nagy gólt a kapu közepébe. (2:2) (2:2)

5
    ILYÉS tör be bal kettőben, s a hosszú sarokba lő. (2:1) (2:1)

4
    Nagy László kap sárga lapot. (1:1) (1:1)

4
    Balogh harcol ki szabaddobást jobb kettőben. (1:1) (1:1)

3
    Hetest kapnak a vendégek, de Ilic lövését védi Mikler! (1:1) (1:1)

3
    Balogh lövése a felső kapufáról pattan fölé. (1:1) (1:1)

3
    Ilic bejátszása nem jó beállóba, a hazaiaké a labda, de Blazevic még kap egy sárga lapot. (1:1) (1:1)

2
    ILYÉS balátlövőből talál a jobb alsó sarokba. (1:1) (1:1)

1
    Ruesga passzát ILIC vágja a jobb sarokba, kapufás gól. (0:1) (0:1)

1

A veszprémiek kezdik a meccset.

Nagy László és Sulic kapott éktelen füttykoncertet a hazai tábortól.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A szegedi celeb, Stone előadásában felhangzik a Pick Szeged indulója.

Tizenöt perc még a kezdésig, megérkezett a csarnokba immár Mocsai Lajos szövetségi kapitány is.

Fél órával a kezdés előtt már melegítenek a csapatok, a Pick kék, a Veszprém piros szerelésben játszik majd.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Lasica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

MKB-MVM Veszprém: 16 Borbély, 32 Alilovic – 2 Vilovski, 3 Gulyás, 4 Iváncsik Gergő, 5 Schuch, 9 Iváncsik Tamás, 11 Ruesga, 13 Ilic, 18 Mocsai, 19 Nagy László, 23 Ugalde, 25 Chema Rodríguez, 30 Terzic, 33 Sulic, 36 Ligetvári. Edző: Carlos Ortega

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter.

A hazaiak mindenképpen egyenlíteni szeretnének a párharcban, miközben továbbra is a sérült Källman és Gidai nélkül várják a kirobbanó formában lévő bakonyiakat.

Utolsó hazai bajnoki mérkőzésén lép pályára vasárnap este a Pick Szeged az idei szezonban, midőn a döntő második mérkőzésén a veszprémieket fogadják. A finálé első találkozóján, szerda este fölényes, 30:21-es győzelmet aratott a Veszprém hazai pályán, így az egyik fél második győzelméig tartó döntőben lépéselőnybe került. Ha a Veszprém Szegeden is nyerni tud, bajnoki címet ünnepelhet vasárnap.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 6 Kekezovic, 7 Vadkerti, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Lasica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    Telekom Veszprém: 16 Borbély, 32 Alilovic – 2 Vilovski, 3 Gulyás, 4 Iváncsik Gergő, 5 Schuch, 9 Iváncsik Tamás, 11 Ruesga, 13 Ilic, 18 Mocsai, 19 Nagy László, 23 Ugalde, 25 Chema Rodríguez, 30 Terzic, 33 Sulic, 36 Ligetvári. Edző: Carlos Ortega

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter