ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép 5:11 (vége) | Széchenyi Bank-FTC - PVSK-Füszért 7:6 (vége)
ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép
2. mérkőzés

5:11

(2:5, 2:2, 1:2, 0:2.)

hétfő 12.05.2014, 19:30 • Eger, Bitskey Aladár uszoda • E.ON Férfi OB I

Sima vendég győzelem, ezzel vissza szerezte pálya előnyét a Szolnoki Dózsa. A mai játék nem igazán emlékeztetett döntőre, már ami a ZF-Eger csapatát illeti. Feltett kézzel ugrottak ma medencébe és se a védekezésük, se a támadásuk nem emlékeztetett arra, amit korábban láthattunk tőlük.
    A párharc csütörtökön folytatódik Szolnokon 1:1-es állásról.
    Köszönöm a megtisztelő figyelmüket, további kellemes estét kívánok. (20:43:42)

8
    Újabb kivédekezett akció hazai akció.

8
    Török jobb szélről játszotta be PÁSZTOR MÁTYÁS-nak a labdát, aki a kapuba dobja azt centerből.

8
    Bedőt állítják ki Pásztorról. Második neki.

8
    Bundschuh próbálkozott ismételten, a kapu jobb oldalát vette célba, de Decker ma fenomenális játékkal rukkolt ki.

7
    Töröknél jár le az óra, oda is adja a labdát.

7
    Újabb kontra, most Bedő volt szabálytalan.

6
    Mitrovic végezte el a szabaddobást előrébbről, a vendéglátók támadhatnak.

6
    Bundschuh lőtt középről, de jócskán fölé.

6
    Aleksic lő vaktában kapura, fölé ment a középső átlövés.

6
    Mitrovic gyűjti be első hibáját, ami után Bundschuh lövi oda Deckernek a játékszert.

5
    A Szolnok már csak az órát futtatja, nem igyekeznek kapura törni, le is jár a támadóidejük.

4
    Újabb kontra a ZF-nél. Jöhet a Szolnok.

4
    KIS GÁBOR dönti el a találkozót, centerből talál be a kapuba.

3
    Bátori ismételten a kapu közepébe lő, nem megy ma semmi a hazaiaknak. Időt kér a Szolnok.

3
    A Szolnok igyekszik az órával is játszani, lejár a támadóidejük.

2
    Jansik harmadik kiállítását is begyűjtötte, de újabb kihasználatlan fór, Salamon lőtte Deckerbe a labdát középről.

2
    Tóth P. lőtt középről, de Bisztritsányi könnyedén védett.

1
    Hárai ellen ítélnek kontrát.

1
    Graham negyedszer is elhozza a labdát, most Jansikkal úszott versenyt.

Magabiztos előny tudatában vezet négy góllal Szolnok,d e nem ülhetnek rá az eredménye, mert mégiscsak a döntőben játszanak.

8
    Hárai csavart labdáját a felső léc menti meg a góltól! Biros játszotta be neki centerbe.

8
    Időt kér a ZF a negyed vége előtt.

8
    Aleksic talál a kapuba, ezzel négyre nőtt a különbség, óriási hegyet kell megmásznia a hazaiaknak.

8
    Zalánkit állítják ki Hosnyánszkiról.

8
    Újabb buta hiba, Biros ismét a blokkba lőtt. Kapkod és görcsölve próbál gólt szerezni a ZF.

7
    Pásztor lőtt középről, Bisztritsányit ismét a kapufa mentette meg, ezúttal a bal oldali.

7
    Biros vágta bele Mitrovicba bal oldalról a labdát. a kék sapkások támadhatnak.

6
    Aleksic bikázta kapu fölé, kicsit talán flegmán, a labdát középről.

6
    Salamon is összeszedte a maga második faultját.

5
    Hangay kiállítása után Biros durrantott kapu fölé középről.

5
    Aleksic középről lőtt a kapu bal oldalába, Bisztritsányi az ellenkező irányba mozdult.

5
    Kettős kiállítás a hazaiaknál is, Gór-Nagy első és Kovács G. második hibáját szedte össze.

4
    Vöröst végleg cserével küldik ki a medencéből!

4
    KOVÁCS GÁBOR töri meg a gólcsendet bal szélről lő a kapuba.

4
    Vörös szedte be a második kiállítását, majd Gocic a harmadikat, Ő már nem térhet vissza a medencébe.

4
    Kontra a Szolnok ellen.

4
    Pásztor lövését bal oldalról Bisztritsányi tolta kapu fölé, sarokdobás.

4
    A hazai szakvezető elégelte meg ezt a kapkodást, időt kér.

3
    Továbbra sincs gól a harmadik negyedben, Graham bejátszását Bátori ütötte középről Deckerbe!

3
    Aleksic passzolt magasan Hosnyánszky-nak centerbe, de elszedték a magyar játékostól.

3
    Kovás G. lőtt középről de Decker ma nagyon jól véd, a kapu bal oldalából szedte ki.

2
    Kis G. centerezésébe ér bele Varga, így Bisztritsányié a játékszer.

2
    Bedő ellen védekezik parádésan Hosnyánszky. El is hozza a labdát.

1
    Bátori Hangay passzába ér bele, amit Varga szed össze.

1
    Salamon Bátorinak szánt passza sikerül nagyon magasra, jöhet a Szolnok.

1
    Graham újra Törökkel néz szembe ráúszáskor, nem sokkal, de újra a hazai játékos tudta elütni a labdát.

Ezt a negyedet már egálra hozta az Eger, de továbbra is biztosan tudhatja maga mögött ellenfelét a Szolnok. Sokkal többet kell tennie a vendéglátóknak a győzelemért, mint amit eddig bele tettek a kalapba.

8
    Mitrovic lőtt a félidő vége előtt, de a a keresztléc újra megmentette az egrieket.

8
    Vörös lett kiállítva, de újabb kihasználatlan fór a ZF neve mellett, Biros lövése nem kötött ki a hálóban.

8
    Aleksic lőtt nagyon távolról a jobb oldalról, nem sokon mólt, de a kapufa mentett Bisztritsányi helyett.

7
    Gór-Nagy lövését középről Decker védi. Nem képes felpörögni igazából a ZF.

7
    PÁSZTOR MÁTYÁS középről lő a kapuba, hibátlan dobás volt! Újra vissza áll a három gólos különbség.

7
    Lőrincz lőtt bal szélről, de Decker szépen fogta a szöget. Felúszásnál Lőrinczet látták szabálytalannak, neki az első volt.

6
    Jansik kap előbb kiállítást, ami neki a második volt, majd sárgát is.

6
    Hosnyánszky játszotta meg szépen a bal szélen STEFAN MITROVIC-ot, aki a kapásból vágta a hosszúba a labdát.

5
    Varga kiállítása után időt kér a Szolnok.

5
    Hárai ellen fújnak kontrát.

5
    Mitrovic pattintott kapura bal szélről, de a felső lécről hagyja el a játékteret a labda.

4
    Bátori lőtt bal szélről, de Aleksic kezéről pattan kapufára a próbálkozás, majd el is hagyja a medencét.

4
    Időt kérnek a vendéglátók.

4
    Gocic középen járt le a vendég támadóidő, majd ki is állította magát. Ez neki a második volt!

4
    Gór-Nagy lőtt bal oldalról, de a blokk védett Decker helyett.

3
    Pásztor lőtt Biros hóna alatt középről kapura, de pont oda érkezett a próbálkozás, ahol Bisztritsányi állt, így könnyen védte.

2
    Kontra a ZF ellen. Gyorsan visszakapja a labdát a vendég gárda.

2
    Aleksic lövése jobb oldalról a a jobb kapufán csattan és onnan hagyja el a pályát.

2
    VARGA ZSOLT vette vállára a csapatot, újra szenzációs lövéssel vétette magát észre, de most a jobb felsőt választotta.

2
    Törököt küldik ki Bedőről.

1
    Kis G. ellen fújnak támadószabálytalanságot. Varga védekezett rajta pazarul.

1
    VARGA ZSOLT átlövése középről a bal felsőben köt ki!

1
    Török próbálkozik meg másodszor is Graham ellen, ez szorosabb volt ugyan, de ismét az amerikai hozta el a labdát.

Komolyan vette a mérkőzést a Szolnok, gond nélkül játszanak és mossák le a pályáról a vendéglátókat, bár még hátra van három negyed, vissza lehet még innen jönni, azonban ehhez össze kell magát szednie a ZF-nek.

8
    Biros lőtt bal oldalról pattintva, de a kereszt léc ment!

8
    Egy csodálatos gólt szerzett HOSNYÁNSZKY NORBERT csavartból távolról jobb oldalról. A támadóidő lejárta előtt szerezte meglepetésből. Hárommal mennek a szolnokiak.

8
    Salamont küldik ki visszaúszásnál.

8
    Salamon lőtt jobb oldalról a blokkba, kettő emberelőnyt packázott el a vendéglátó egylet.

7
    Előbb Jansikot, majd Kis G.-t küldik ki a sporik.

7
    STEFAN MITROVIC most a kapuba lő szépen a bal oldalról, úgy látszik az előző lövése csak a kapu becélzására szolgált.

6
    Visszaúszásnál Kovács G.-t küldik ki a játékvezetők.

6
    Zalánki kereszt labdáját Bátori lőtte bal szélről Decker-be.

6
    Gocic-ot állítják ki, időt kér a ZF.

6
    Mitrovic kapkodott és a bal oldalról lőtt csúnyán kapu mellé és fölé.

6
    ZALÁNKI GERGŐ hozza csapatát közelebb a jobb szélről.

5
    A Szolnok is elront egy fórt, Bundschuh került ki a medencéből, de Gocic nem tudott az alapvonal mellől megszelídíteni egy labdát, ami kipattant.

5
    Aleksic kiállítása után Bundschuh lőtte bele a labdát középről Hosnyánszky blokkjába.

4
    Mitrovic játszotta meg a bal szélen MILAN ALEKSIC-et, aki könnyedén passzolt a kapuba. Kettő az előnye a vendégeknek.

4
    Időt kérnek a vendégek.

3
    Egy elrontott egri akció után jöhetett a Szolnok, de visszaúszásnál Bedő volt szabálytalan, a mérkőzés első kiállítását láthattuk.

3
    Hosnyánszky próbálkozott, de Bisztritsányi védeni tudott. középről próbálkozott.

3
    Török lőtt a jobb oldalról, de Bisztritsányi a kapu fölé ütötte. Sarokdobás.

2
    Gór-nagy labdáját Hosnyánszky szerezte meg.

2
    Újra Török volt ügyes, aki középre passzolt HOSNYÁNSZKÍ NORBERTNEK, Ő pedig kapásból a kapu jobb oldalába lőtt középről.

2
    A támadóidő lejárta előtt lőtt középről nagyon távolról GÓR-NAGY MIKLÓS, a pattogós labda megzavarta Deckert és becsorgott a jobb alsóba.

1
    TÖRÖK BÉLA lóbált egy keveset, majd balosával a jobb alsóba lőtt.

1
    Gór-Nagy durrantott kapura középről, de a kapu bal oldalából könnyedén szedte ki Decker.

1
    Török és Graham úsznak versenyt az első labdáért, simán hozza el a hazai játékos a játékszert.

Közel telt ház van a mérkőzés előtt pár perccel.

A Szolnok kék sapkában ugrik majd vízbe, míg az Eger fehérben.

ZF-Eger: Kezdők: Bisztritsányi (Meixner) – Biros, Bátori, Graham, Hárai, Bundschuh, Gór-Nagy. Cserék: Bedő, Varga, Lőrincz, Varga, Kovács G., Salamon, Zalánki.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: Kezdők: Decker (Lévai) – Gocic, Török, Mitrovic, Hosnyánszky, Kis G., Jansik. Cserék: Hangay, Aleksic, Pásztor, Vörös, Nagy R., Tóth P.

A férfi vízilabda OB I. döntője a második mérkőzéshez ért. Az első összecsapáson idegenben tudott nyerni 10:8-ra a ZF-Eger a Szolnoki Dózsa ellen, ezzel elvette pálya előnyét a szolnokiaknak. A következő összecsapás Egerben lesz, így egy hazai siker esetén 2:0-s összesítéssel is elhúzhat a ZF a három győzelemig tartó párharcban, azonban ehhez lesz egy-két szava a Szolnoknak is.
    Az alapszakaszban Szolnokon 8:6-os hazai siker született, míg Egerben is a vendéglátók győztek 13:9-re. Erre se lehet alapozni tehát, hacsak arra nem hogy a ZF hozta a hazai meccsét, így talán most is sikerülhet.
    Az elődöntőt mind két gárda simán 3:0-ra hozta, a vendégek a Honvédot búcsúztatták a döntőbe jutástól, míg a hazaiak a Szegedet küldték bronz mérkőzésre.
    A tavalyi döntőt is ez a két egylet játszotta, akkor "sima söpréssel" tudott nyerni az Eger, de csak egy góllal mind három találkozón. A Szolnok biztos vissza akar vágni ezért, várhatóan mindent bele adnak, hogy ne 2:0-s hátrányból kelljen hazatérniük a harmadik összecsapásra.
    Minden adott tehát egy izgalmas jó színvonalú mérkőzésre, tartsanak tehát velünk, 19:30-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.