Svájc – Fehéroroszország 3:4 (vége) | Szlovákia – Franciaország 3:5 (vége) | Oroszország – USA 6:1 (vége)

Kiállítások percekben: 10/8 (18:20:19)

Érdekes mérkőzés volt, a második harmad közepéig még a játék is színvonalas volt mondható, fordulatokban a végéig nem volt hiány, a fehéroroszok nagyot küzdöttek a győzelemért, meg is érdemelték azt. Vezettek az első harmadban, majd nekik kellett kétszer is egyenlíteni, és egy nagyszerű indítás után az egyébként is remeklő Grabovszkij eldöntötte a három pont sorsát.

Ezzel a győzelemmel a hazaiak felléptek a dobogóra, bár a németeket és a letteket is úgy előzik meg, hogy azok egy meccsel kevesebbet játszottak. Svájcnak rosszul kezdődött és rosszul is folytatódott ez a vb, utolsók a csoportban pont nélkül, a tavalyi ezüstérmük közelében sem lesznek így az idén.

60:00

59:50
    Ambühl, majd Josi lő, kijön a blokkról mindkettő.

59:30
    Roman Josi éles szögből lő, kijön a kapusról, de marad a harmadban a korong.

59:07
    Még fél percig emberelőnyben Svájc, lehozott kapussal támadnak.

58:55
    Svájci időkérés.

58:55
    Kipattanó korong után alakul ki dulakodás a fehérorosz kapu előtt.

58:30
    Emberelőnyben küzdenek a svájciak az egyenlítésért.

57:54
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    4 a 4-ben a csapatok, Szergej Koszticin indítja remekül a középen kilépő MIHAIL GRABOVSZKIJT, aki végigviszi a helyzetet, becsapja Berrát és közelről talál a jobb alsóba! 3:4 Assziszt nélküli találat.

57:37
    Korobov ül le két percre, gáncsolásért.

57:30
    Felállnak a hazaiak.

57:05
    Stepanov, majd Szergej Koszticin közeli lövése jön ki Berráról.

56:30
    Egy-egy gólt lőttek a csapatok emberhátrányból eddig... nem tévedés emberhátrányból.

56:20
    Weber áll ki, a játék késleltetéséért, kiütötte a korongot a pályáról

55:05
    Fiala lő távolról a palánk mellől, lepattan a védőkről a korong.

54:10
    Grabovszkij teszi be lágyan a korongot Stepanov elé, aki nem tud beleérni.

53:15
    Szergej Koszticin lő keresztbe a kapu előtt.

52:35
    A kapu elé betett korongot próbál a hálóba kotorni Denisov, elakad a kapusban, a tömörülés után buli a svájci kapu előtt.

51:50
    Buli a svájci kapu előtt, ők hozzák el a korongot.

51:10
    Sztasenko távoli lövése jön ki a blokkról.

50:30
    A gólváltás megvolt ebben a harmadban is, lesz-e még gól, vagy jöhet a hosszabbítás?

49:48
    Grabovszkij indul a kék vonalról a kapu felé, remekül passzol a jobb oldalon üresen érkező SZERGEJ KOSZTICIN elé, aki közelről lő Berra hálójába! 3:3 Assziszt: Alekszej Kaluzsnij, Mihail Grabovszkij.

49:30
    Blum ment a kapu elé pattanó korongra érkező Grabovszkij elől.

48:00
    Nem tudnak fölényt kiharcolni a fehéroroszok, mi több, stabilan meg tudja tartani a korongot a svájci csapat.

46:25
    Fiala teszi a korongot a kapu elé, Koval kénytelen rátenyerelni, buli a kapuja előtt.

46:10
    Szergej Koszticin lő, megpattan egy védőn, kijön a kapusról, de mielőtt lecsaphatna a korongra Kitarov, rátenyerel Berra.

44:30
    Feladták a leckét ismét a hazaiaknak a svájciak!

43:59
    Svájc gólt szerzett!
    Gólszerző ETIENN FROIDEVAUX a saját harmadából indulva viszi végig a korongot, a kör kellős közepéből küld hatalmas lövést a jobb felsőbe! 3:2 Assziszt: Mathias Seger.

43:30
    Platt csapna le egy korongra a svájci harmadban, időben eszmélnek a védők.

42:55
    Grabovszkij szép passza Stepanov felé lövésre, elhozzák előle a védők.

42:30
    Nagy a küzdelem a jégen, de helyzetekről nem lehet beszámolni.

41:15
    Cunti elé kerül egy, a kapu mögül visszatett korong, kapura húzza közelről, kijön Kovalról.

40:50
    Schappi megy be két védő közé, sikerül is átverekednie magát rajtuk, de lőni nem tud.

40:01

Statisztikák erre a harmadra:

Lövések: 4/6
    Ebből hárított: 5/4
    Kiállítások percekben: 4/4

Érdekes módon a hazaiak emberelőnyből nem tudtak kapuba találni, ám amikor Szergej Koszticin töltötte a kisbüntetését, akkor betaláltak, igaz, hogy azóta említésre méltó helyzet nem is nagyon volt, a harmad közepére már nagyon leült a meccs.

40:00

39:15
    Grabovszkij lő a kör távolabbi széléről, kevéssel mellé.

39:00
    A végét nagyon megnyomja a hazai csapat.

37:50
    Ugarov előtt a korong a kapu torkában, nem tudja rálőni.

37:29
    Sztasenko lő a palánk mellől, Berra zsákmánya.

37:00
    Josi lő középről takarásból, fogja Koval ezt is.

36:20
    Ambühl teszi be középre a korongot, nincs érkező.

35:30
    Ambühl megpattanó lövését fogja Koval.

35:29
    Plüss érkezik nagy lendülettel egy kipattanóra a kapu elé, közbelépnek a védők.

35:00
    Svájci tilos.

34:05
    Kovirsin lövése pattan ki a kapusról, a védők felszabadítanak.

33:15
    Stas kapna ígéretes korongot középen, lest jeleznek a játékvezetők.

32:25
    Grabovszkij kék vonalas lövés akad el a védőkben.

32:10
    Volkov csapna le egy kipattanóra, Berra rátenyerel a korongra.

31:50
    Középre tett korong a palánk mellől, Plüss marad le róla kevéssel.

31:10
    Most Hollenstein viszi a támadó harmadba a korongot, de ő is körbelövi...

30:00
    Buli a hazai kapu előtt, Ambühl teszi középre után a korongot, ebből sincs lövés.

29:10
    Moser viszi be a korongot a hazai harmadba, de ő sem lő, körbelövi inkább, ebből sem lesz helyzet.

27:45
    Szergej Koszticin lövése akad el a védőkben, távoli ismétlés jön, ez sem veszélyes.

27:00
    Nagy a küzdelem a pályán, de ezekben a percekben helyzetek nem alakulnak ki, a közönség is "hullámzással" szórakoztatja magát.

25:00
    Változatos a játék, mindkét csapat gólra játszik, nem unatkozhatunk.

24:47
    Kiegészülnek a hazaiak.

24:35
    Ambühl előtt nyílik szét a védőfal, közelről lőhet, de gyatrán teszi, Koval fogja könnyedén!

23:30
    A fehéroroszok is emberhátrányból tudnak gólt lőni!

23:06
    A kapu mögül kanyarodik vissza ellentmondást nem tűrően, a védőjével a hátán ANDREJ STAS és közelről, fonákkal húzza a hálóba a korongot! 2:2 Assziszt: Dmitrij Korobov, Geoff Platt.

22:47
    Szergej Koszticin is leül két percre.

22:47
    Kiegészül Svájc.

22:44
    Graborenko lövése pattan le Szergej Koszticin elé, Schappi ment előle a kapu torkában!

22:40
    Lőnek a hazaiak, csak az a baj nem töltenek, Berra is a helyén, nem tudnak egyenlíteni az emberelőnyökből.

21:10
    Platt lő ismét, Grossmann blokkolja.

21:01
    Platt lövését védi Berra, fogja is a korongot.

Kiállítások percekben: 4/2

Idegesen kezdtek a csapatok, majd egy kontrából vezetést szereztek a hazaiak, aminek nem sokáig örülhettek, egyenlített Svájc. A hajrában emberelőnybe került Fehéroroszország, de ebből kaptak gólt, ezzel vezet az előző vb ezüstérmese.

20:00

19:26
    Most Brunner áll ki két percre, letarolta Kovalt ártalmatlan helyzetben, a hivatalos ítélet: fogás.

19:17
    Kiegészül a svájci csapat.

18:50
    Nem tudnak felállni sem a fehéroroszok, megzavarodtak e bekapott góltól.

18:36
    Technikai két perc a hazaiaknak, elcserélték magukat.

18:00
    Emberhátrányból szerez gólt Svájc!

17:41
    Graborenko hibájából RETO SCHAPPI indulhat a középső harmadból, végigviszi a korongot, megcsinálja a cselt Kovallal szemben és a jobb alsóba húzza a pakkot! 2:1

17:30
    Egy harmad végén mindig nagy hátrányt jelent egy kiállítás, mire mennek vele a hazaiak?

17:17
    A gólszerző, Weber ül le két percre, fogásért.

16:50
    Suri vezeti a korongot a hazai harmadban, de végül elügyetlenkedi, nem tud lőni.

16:00
    Grabovszkij közeli lövése jön ki Berráról.

15:40
    Plüss szerez korongot a fehérorosz harmadban, Hollenstein lőhet a kék vonalról, fogja Koval.

14:52
    Schappi közeli lövését védi mamuttal a bal alsó előtt Koval.

14:10
    Andrej Koszticin mehet el egy koronggal a palánk mellett, nem jön be a csel, jöhet Svájc.

12:45
    Platt elé kerül a korong közvetlenül a kapu előtt, rálövi, a rövid saroknál véd Berra.

12:25
    Fiala viszi fel a korongot, nem sikerül jól kapura tennie közelről, el is mozdul a kapu, technikai szünet jön.

11:50
    Két lövőhelyzet gyors egymásutánban a hazaiak előtt, egyik sem talál kaput.

11:10
    Hollenstein indul egyedül kapura, visszafordul, fonákkal teszi középre a korongot, a védők szerzik meg.

10:30
    Brunner a kapu előtt tenné bele az ütőjét a korong útjába, nem éri el igazán, Koval begyűjti.

09:38
    Szergej Koszticin lőhet közelről, kijön a védőkről, az ismétlést sem tudja kapura tenni.

08:55
    Moser tenné középre a korongot Romynak, elakad a védőkben.

08:15
    Josi lövését "nyeli le" Koval.

07:55
    Fiala újra helyzetben, megcsinálja a lövőcselt a kapussal szemben, majd elüt a korong fölött!!

07:00
    Gyors gólváltás! Ez jobban tetszik mindenkinek, mint a meccs eleji ütésváltások...

06:13
    Josi tesz ki oldalra egy korongot lövésre, YANNICK WEBER rá is tűzi a kör távolabbi széléről, betalál a jobb alsóba! 1:1 Assiszt: Damien Brunner, Roman Josi.

05:32
    SZERGEJ KOSZTICIN szerez korongot a saját harmadában a palánk mellett, beviszi a svájci harmadba, Blum mellett csinál egy lövőcselt, és kilövi a jobb sarkot! 1:0

05:08
    Svájci les.

05:00
    Kihozzák a korongot a fehéroroszok, de nem indulnak vele.

04:30
    Felállnak a vendégek.

04:18
    Denisov ül le két percre gáncsolásért, előnyben Svájc!

04:00
    Fiala kerül nagy helyzetbe, szemben kapussal még egy cselre is futja neki, elakad a lövése a Kovalban!

03:38
    Svájci les, Suri lógott be.

03:05
    Volkov lövése jön ki Berráról.

02:35
    Grabovszkij kerül helyzetbe szemben a kapuval, de nem talál kaput.

01:50
    Fiala közelről célozza meg a hazai kaput, ezt is fogja Koval, megint lökdösődés, jól kezdődik a meccs...

01:05
    Koval véd egy lövést, be is gyűjti, kisebb dulakodás jön a kapu előtt, de megnyugszanak gyorsan a kedélyek.

00:45
    Az első buli a svájci kapu előtt, utána a korong a fehéroroszoké, nem jutnak lövésig.

00:01

Svájc: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Hollenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Rufenacht, Schappi, Stancescu

Szöv. kapitány: Sean Simpson

Fehéroroszország: Koval (Mezin) – Sztasenko, Korobov, Denisov, Jevenko, Karev, Graborenko, Usenko, Ugarov – Kaljuzsnij, Stepanov, Grabovszkij – A. Koszticin, S. Koszticin, Kitarov – Platt, Stas, Kolcov – Jefimenko, Volkov, Kovirsin

Szöv. kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Frano (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER).

A jégkorong-vb B csoportjának harmadik fordulójában a házigazda ellenfele a tavalyi meglepetés-ezüstérmes svájciak lesznek.

A fehéroroszok kikaptak 6:1-re az USA csapatától, a második meccsükön viszont 4:1-re megverték a kazahokat, így három ponttal az 5. helyen állnak.

Svájc az első találkozóján sima vereséget szenvedett az oroszoktól, öt gólra eggyel sem tudtak válaszolni, az USA ellen volt esélyük a győzelemre is, azonban két szabályos góljukat sem adták meg, így 3:2-re kikaptak. Ezzel a szintén nulla pontos finnek mögött az utolsó helyen tanyáznak a csoportban.

A két csapat kilenc eddigi tétmeccséből hatot nyertek meg a svájciak, most hazai pályán a fehéroroszok tűnnek esélyesebbnek, így komoly összecsapás várható, mert a svájciak is szeretnének elmozdulni az utolsó helyről, ők a két legerősebbnek számító csapattal már találkoztak, itt az ideje a felzárkózásnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 7. Weber (Brunner, Josi), 18. Schappi, 44. Froidevaux (Seger) – 6. Koszticin, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. Koszticin (Kaluzsnij, Grabovszkij), 58. Grabovszkij

Svájc: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Hollenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Froidevaux, Rufenacht, Schappi, Stancescu

Játékvezetők: Frano (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER)

Nézőszám: 13.207