Svájc – Fehéroroszország 3:4 (vége) | Szlovákia – Franciaország 3:5 (vége) | Oroszország – USA 6:1 (vége)

Kiállítások percekben: 10/8 (18:20:19)

Érdekes mérkőzés volt, a második harmad közepéig még a játék is színvonalas volt mondható, fordulatokban a végéig nem volt hiány, a fehéroroszok nagyot küzdöttek a győzelemért, meg is érdemelték azt. Vezettek az első harmadban, majd nekik kellett kétszer is egyenlíteni, és egy nagyszerű indítás után az egyébként is remeklő Grabovszkij eldöntötte a három pont sorsát.

Ezzel a győzelemmel a hazaiak felléptek a dobogóra, bár a németeket és a letteket is úgy előzik meg, hogy azok egy meccsel kevesebbet játszottak. Svájcnak rosszul kezdődött és rosszul is folytatódott ez a vb, utolsók a csoportban pont nélkül, a tavalyi ezüstérmük közelében sem lesznek így az idén.

60:00

59:50
    Ambühl, majd Josi lő, kijön a blokkról mindkettő.

59:30
    Roman Josi éles szögből lő, kijön a kapusról, de marad a harmadban a korong.

59:07
    Még fél percig emberelőnyben Svájc, lehozott kapussal támadnak.

58:55
    Svájci időkérés.

58:55
    Kipattanó korong után alakul ki dulakodás a fehérorosz kapu előtt.

58:30
    Emberelőnyben küzdenek a svájciak az egyenlítésért.

57:54
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    4 a 4-ben a csapatok, Szergej Koszticin indítja remekül a középen kilépő MIHAIL GRABOVSZKIJT, aki végigviszi a helyzetet, becsapja Berrát és közelről talál a jobb alsóba! 3:4 Assziszt nélküli találat.

57:37
    Korobov ül le két percre, gáncsolásért.

57:30
    Felállnak a hazaiak.

57:05
    Stepanov, majd Szergej Koszticin közeli lövése jön ki Berráról.

56:30
    Egy-egy gólt lőttek a csapatok emberhátrányból eddig... nem tévedés emberhátrányból.

56:20
    Weber áll ki, a játék késleltetéséért, kiütötte a korongot a pályáról

55:05
    Fiala lő távolról a palánk mellől, lepattan a védőkről a korong.

54:10
    Grabovszkij teszi be lágyan a korongot Stepanov elé, aki nem tud beleérni.

53:15
    Szergej Koszticin lő keresztbe a kapu előtt.

52:35
    A kapu elé betett korongot próbál a hálóba kotorni Denisov, elakad a kapusban, a tömörülés után buli a svájci kapu előtt.

Gólok és gólpasszok: 7. Weber (Brunner, Josi), 18. Schappi, 44. Froidevaux (Seger) – 6. Koszticin, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. Koszticin (Kaluzsnij, Grabovszkij), 58. Grabovszkij

Svájc: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Hollenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Froidevaux, Rufenacht, Schappi, Stancescu

Szöv. kapitány: Sean Simpson

Fehéroroszország: Koval (Mezin) – Sztasenko, Korobov, Denisov, Jevenko, Karev, Graborenko, Usenko, Ugarov – Kaljuzsnij, Stepanov, Grabovszkij – A. Koszticin, S. Koszticin, Kitarov – Platt, Stas, Kolcov – Jefimenko, Volkov, Kovirsin

Szöv. kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Frano (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER)

Nézőszám: 13.207