Svájc – Fehéroroszország 3:4 (vége) | Szlovákia – Franciaország 3:5 (vége) | Oroszország – USA 6:1 (vége)
Csehország – Kanada 3:4 (vége)
Csehország
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Kanada
hétfő 12.05.2014, 19:45 • Chizhovka Arena • A csoportos Világbajnokság

Majdnem ráfizettek a juharlevelesek a könnyelműségükre. Háromgólos előnnyel zárták a második harmadot, minden jel arra mutatott, hogy nem tartogat már izgalmakat ez az összecsapás. Azonban az utolsó játékrészt nagyon lazára vették a juharlevelesek, így a végén volt miért izgulniuk. Ma Fortuna is fogta az észak-amerikaiak kezét, ha egy kicsivel több szerencséjük van a cseheknek, pontot, pontokat szerezhettek volna.

Köszönöm a figyelmüket! (22:08:49)

60:00

59:59
    Tilos felszabadítás a kanadaiak oldalán.

59:51
    Salák lekorcsolyázik, kockáztatnak a csehek!

59:35
    Időkérés a csehek oldalán, Vladimír Růžička magyaráz csapatának.

59:35
    Hudler (CZE) áll ki két percre, mivel akadályozta játékot. Így Saláknak vissza kell jönnie a kapujába.

59:32
    Salák lekorcsolyázik, kapus nélkül a csehek!

58:54
    Kiegészültek a csehek, immár teljes létszámban vannak a jégen.

58:32
    Červenka szánta rá magát egy lövésre, azonban célt tévesztett.

57:32
    Salák kapuja előtt "pattogó" korongot nem tudta a kapuba verekedni Schenn.

56:54
    Jágr (CZE) áll ki két percre magas bottal való játék miatt.

56:54
    Újfent Jágr! A csehek klasszisa farkasszemet nézhetett a juharlevelesek kapusával, azonban nem tudott túljárni Remier eszén a cseh hokis.

56:27
    Jágr közvetlen közelről sem tudja bevenni Remier kapuját!

55:55
    Zaťovič előtt két nagy lehetőség is adódott, de egyiket sem tudta gólra váltani!

54:55
    Vitásek tüzelt a kék vonalról, azonban löketét blokkolja a kanadai védelem.

54:31
    Coburn próbálkozását hárítja Salák kapus.

54:26
    Garrison tüzelt a kék vonalról, Salák lenyelte a korongot.

54:15
    Belealudtak mérkőzésbe a kanadaiak, most aztán izgulhatnak.

53:31
    Sekáč életerős lövését védi reflexmozdulattal Remier kapus!

53:00
    Csehország gólt szerzett!

Egy gólra jönnek fel a csehek, kihasználják az emberelőnyüket! Jágr lökete után TOMÁŠ HERTL kétszer is próbálkozhat, másodszorra már kapuba gyömöszöli a korongot!

Gólpassz: Jaromír Jágr

52:34
    Garrison (CAN) bottal akasztás miatt áll ki két percre.

52:11

Szépítenek a csehek! JIŘÍ NOVOTNÝ nem sokat teketóriázott, az elé pattanó korongot egyből kapura küldte, mely utat talált magának a kanadai kapuba. Remier már csak a háta mögül kotorta ki a játékszert.

Gólpassz: Jiří Hudler

51:30
    Fokozza a tempót a cseh gárda, beszorulnak most a kanadaiak.

50:05
    Kolář löketét Remier védi, ezt követően kisegítik a hátvédek kapusukat, eltakarítják a korongot.

49:03
    Kiegészültek a juharlevelesek, immár öten a jégen.

48:06
    A kiállítás fele már letelt, a kanadaiak jól védekeznek, még lövésig sem jutnak el a csehek.

47:03
    MacKinnon (CAN) áll ki magas bottal való játék miatt.

46:59
    Kolář tüzelt a kék vonalról, életerős löketébe Schenn vetődött bele önfeláldozóan.

45:27
    Hertl korcsolyázott lesre, oda a támadás lehetősége.

45:09
    Červenka próbálkozását hárítja a kanadaiak kapusa.

44:15
    A juharlevelesek már sehová sem sietnek, nekik ez az eredmény tökéletesen megfelel.

43:30
    Próbálkoznak a szlávok, de a kanadaiak védelme jól zár.

42:45
    Hertl riogatta a kanadaiak védelmét, de lövésig nem tudta verekedni magát a cseh jégkorongozó.

42:22
    Zaťovič próbálkozását védi gond nélkül a juharlevelesek portása.

42:00
    Novotný lövésével gyűlt meg a baja Remier kapusnak, de a kanadai üggyel-bajjal hárítani tudott!

41:30
    Jól tartja az eredményt a kanadai együttes, nem engedik kibontakozni a cseheket.

40:49

40:01
    Kiegészültek a csehek, immár teljes létszámban vannak.

40:01

Nagyot fordult a világ a második harmadban. A csehek sok indokolatlan kiállítást "harcoltak ki", ezt pedig a juharlevelesek kegyetlenül kihasználták. A kanadaiak előnye több, mint megnyugtató, innét már nehéz lesz visszajönniük a szlávoknak.

Maradjanak velünk!

40:00

39:25
    Ward próbálkozását hárította csereként a beállt Salák kapus.

39:06
    Már négyen a jégen a csehek, Ševc újra a jégen.

38:25
    Egyelőre állja a sarat a szláv védelem, ez most számukra nagyon fontos, hogy megússzák bekapott gól nélkül, mert az 1:5 már nagyon nagy különbség lenne.

38:00
    Hatalmas nyomás alatt a csehek, de egyelőre önfeláldozóan védekeznek.

37:30
    Kettős emberhátrányban a csehek, nem lesz könnyű dolguk, az biztos.

37:06
    Salák (CZE) kapus durvaság miatt kap 2 perces kiállítást. Ševc fogja leülni a büntetést.

36:24
    Jakuba Kovář helyett Alexander Salák érkezik a csehek kapujába!

36:24
    Kanada gólt szerzett!

MORGAN RIELLY tüzelt a kék vonalról, s láss csodát, lökete után a korong utat talál Kovář kapujába.

Gólpassz: Kevin Bieksa

36:07

Emberelőnyben találnak be a kanadaiak! Ellis tüzelt a kék vonalról, a korong NATHAN MACKINNON elé pattan, aki egy pontos lövéssel veszi be a cseh portás kapujának jobb oldalát.

Gólpassz: Ryan Ellis és Joel Ward

35:20
    Hatalmas kanadai helyzet maradt ki! Schenn farkasszemet nézhetett a cseh kapussal, de Kovář fantasztikus mozdulattal hárított!

35:01
    Ján Kovář (CZE) öt perces plusz végleges kiállítást kap, ez talán egy kicsit szigorú ítélet. A cseh játékos bottal ütés miatt bűnhődik.

34:55
    Ševc távoli bombájába belevetődik egy önfeláldozó kanadai játékos.

33:36
    Újfent Jágr osztott ki egy jó passzt, majd Sobotka tüzelt kapu fölé.

33:30
    Jágr átadása után Klepiš vette célba Remier kapuját, de a kanadai portás védeni tudott.

33:03
    Monahan (CAN) magas bottal való játék miatt kénytelen lesz két percet pihenni.

32:52
    Kiegészültek a csehek, immár teljes létszámban a jégen.

32:33
    Lesre korcsolyáztak a juharlevelesek, oda a támadás lehetősége.

31:52
    A csehek emberhátrányának a fele már letelt, egyelőre jól tartják magukat.

31:48
    MacKinnon löketét hatástalanította Kovář kapus.

30:52
    Petružálek (CZE) korcsolyázik le két percre, mivel túl sok játékos volt egyszerre a csehek részéről a jégen.

29:32
    Sobotka lökete után Remeir lenyelte a korongot.

29:05
    A semleges harmadban küzdenek a felek, minden egyes korongért ádáz harc folyik.

28:30
    Támadtak a kanadaiak, de az utolsó passzokba hiba csúszott, így helyzetig nem jutottak el a juharlevelesek.

27:31
    Immáron teljes létszámban a csehek, kiegészülnek.

27:00
    Schenn életerős lövését hárította üggyel-bajjal Kovář!

26:45
    Jól látják el védekezési feladataikat a csehek, visszaverik a kanadai támadásokat.

25:31
    Sekáč (CZE) korcsolyázik le palánkra lökés miatt.

25:15
    Sekáč volt túl gyors lesre korcsolyázott.

24:41
    Sobota kereste egy passzal Klepišt, de utóbbihoz nem jut el a játékszer, oda a támadás lehetősége.

24:18
    Klepiš próbálkozása után Remier nyeli le a korongot.

23:22

KYLE TURRIS jókor állt jó helyen! Közvetlen közelről veszi be Kovář kapuját, a kanadai kapu bal oldalába juttatja a korongot.

Gólpassz: Matt Read és Jason Chimera

22:52
    Lesre korcsolyáztak a juharlevelesek.

22:02
    Zámorský lövését blokkolja a kanadai védelem, Remier kapusnak nem kell játékba avatkoznia.

21:55
    Červenka küldött kapura egy életerős lövést, a korong nem sokkal szállt el Remier kapuja mellett.

21:15
    Tilos felszabadítás a csehek oldalán.

20:36
    Read egy szép csellel becsapja Němec-et, de jó pozícióból mellé durrant a kanadai.

20:15
    Rolinka lövését blokkolta a kanadai védelem, oda a lehetőség.

20:01

Az első játékrész nagy részében a csehek irányítottak, játszottak jobban ellenfelüknél, ennek ellenére 1:1 áll az eredményjelzőn. A kanadaiak eddig nem sokat mutattak, a döntetlen mint részeredmény inkább számukra lehet hízelgő.

20:00

19:29
    Novotný passza után Sekáč tüzelt, de Remier kapusnak nem okozhatott gondot ez a próbálkozás.

18:15
    Felváltva támadnak a felek, de helyzetig ritkán jutnak el.

17:30
    Folyamatosan játszanak a felek, kevés a megszakítás. Elég sok a pontatlanság mindkét oldalon.

16:15
    Támadnak a szlávok, védekezni kényszerülnek a juharlevelesek.

15:30
    Ezekben a perceken aktívabban, jobban hokiznak a csehek, fölényben játszanak.

14:58
    Myers tüzelt a kék vonalról, de blokkolták a lövését, így Kovář kapusnak nem kellett játékba avatkoznia.

13:39
    A csehek hibáját nem tudja gólra váltani Turris, aki nagy helyzetben Kovář kapust találja telibe!

13:05
    Červenka lövését blokkolják a kanadaiak, oda a lehetőség.

12:40
    Sobotka riogatta ellenfele kapuját, de a kanadai védelem végül elválasztja őt a korongtól.

11:35
    Kolář lövését blokkolják a juharlevelesek.

10:45
    Kedvet hozott az egyenlítő találat a kanadaiaknak, továbbra is támadásban maradnak.

09:56

JOEL WARD egy jól sikerült életerős lövéssel Kovář kapujának bal felső sarkába bombázza korongot. Mivel takarásban volt, nem sokat láthatott a lövéséből a cseh portás.

Gólpassz: Sean Monahan és Jonathan Huberdeau

09:30
    Egyelőre a kanadaiak nem találják az ellenszert ellenfelükre, de egy ilyen kaliberű csapat bármikor villanhat.

08:51
    Kiegészül Csehország, immár teljes létszámban vannak a jégen.

08:00
    Jól tartja magát emberhátrányban a cseh együttes.

07:30
    Ellis küldött kapura egy életerős lövést, a korong nem sokkal szállt el Kovář kapuja mellett.

06:51
    Ján Kovář (CZE) korcsolyázik le két percre gáncsolás miatt.

05:55

Góllá érik a csehek fölénye! Három az egy ellen korcsolyázhattak a szlávok, Sobotka remek passzal hozza helyzetbe ROMAN ČERVENKA-t, aki kíméletlenül kihasználja a kínálkozó lehetőséget és kapuba juttatja a korongot.

Gólpassz: Vladimír Sobotka és Jakub Klepiš

05:18
    Ezúttal Rolinek próbálkozását hatástalanította a juharlevelesek kapusa.

04:44
    Újabb kapuvas, ezúttal a bal felső zengett, de a bírók belefújnak a támadásba, mert az egyik cseh támadó a kapuban állt.

04:35
    Micsoda helyzet a csehek oldalán! Novotný passza után Sekáč közvetlen közelről a kapuvasat találja telibe!

03:48
    Červenka tüzelt, Remier hárított.

03:42
    Zámorský tüzelt a kék vonalról, életerős lökete után még Jágr próbálkozhatott, de ő sem tudta bevenni Remier kapuját.

03:00
    Támadnak a kanadaiak, a csehek védekezni kényszerülnek.

02:34
    Tilos felszabadítást láthattunk a csehek oldalán.

01:30
    Egyelőre sok az eladott korong mindkét oldalon.

00:35
    Hamar jön a csehektől a válasz, Sobotka tette próbára Remier kapust, aki állta a sarat.

00:20
    Turris nevéhez fűződik a mérkőzés első próbálkozása, de a kanadai hokis célt téveszt.

00:01

Csehország: Jakub Kovář (37. Salák) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Hertl, Rolinek, Jágr – Červenka, Sobotka, Klepiš – Novotný, Hudler, Sekáč – Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek

Kanada: Remier (Scrivens) – Coburn, Myers, Bieksa, Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, MacKinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward, Scheifele

Játékvezetők: Brueggemann (GER), Bulanov (RUS) – Raming (RUS), Suominen (FIN)

Kedves Szurkolók!

Tovább folytatódnak a 78. jégkorong-világbajnokság küzdelmei, immár a harmadik fordulót rendezik. Ma este egy igazi rangadónak lehetünk szemtanúi, hiszen Csehország-Kanada mérkőzést rendeznek. E két csapat az A jelű csoportban szerepel, ahol rajtuk kívül még a címvédő Svédország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel. Az első négy helyért ádáz csata várható, hiszen több csapat is pályázik a továbbjutó helyek egyikére. Papírforma alapján egyértelműen kiemelkedik négy csapat ebből a csoportból: Kanada, Svédország, Csehország és Szlovákia. Azonban a franciák rögtön az első fordulóban bombameglepetéssel szolgáltak, mivel 3:2-re legyőzték az olimpiai bajnok kanadai együttest. Viszont ahogy mondani szokták, minden csoda három napig vagy még addig sem tart. A nagy siker után jött a hidegzuhany a galloknak, a második fordulóban az esélytelenebbnek számító olaszoktól kaptak ki 2:1-re. Tehát ezen eredmények ismeretében a papírforma korántsem szent és sérthetetlen. Ami pedig az aktuális összecsapást illeti: felemásan szerepelnek eddig a ma jégre lépő csapatok. A kanadaiak a franciák elleni égést követően összekapták magukat és legyűrték Szlovákiát 4:1 arányban. A végeredmény ugyan nem tükrözi a mérkőzésen történteket, északi szomszédaink sokáig jól tartották magukat és csak az utolsó harmadban dőlt el a mérkőzés. A csehek a juharlevelesekkel ellentétben jól kezdtek, ugyan csak hosszabbításban, de megverték az örök rivális "testvért", Szlovákiát. A második fordulóban viszont kikaptak a svédektől 4:3-ra egy igen szoros és fordulatos összecsapáson. Egyelőre a favoritok közül a svédek menetelnek a csoportban, aki ma veszít, az jelentős lépéshátrányba kerül a többiekkel szemben (a csoportelsőségért folytatott harcban). Hatalmas csatára, ádáz harcra van kilátás! Ne mulasszák el ezt a derbit, vétek lenne a ma esti hokicsemegét kihagyni!

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) – 10. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ellis, Ward), 37. Rielly (Bieksa)

Csehország: Jakub Kovář (Salák) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Hertl, Rolinek, Jágr – Červenka, Sobotka, Klepiš – Novotný, Hudler, Sekáč – Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek