Ferencvárosi Torna Club – MTK Hungária FC 3:4 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
3:4 (1:3)
MTK Hungária FC
kedd 13.05.2014, 16:00 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Azt kell mondanom, hogy a magyar labdarúgó nb1 színvonalánál semmivel sem volt rosszabb ez a női mérkőzés. A lányok nem csak csinosak, de ügyesek is voltak, az összecsapás minden igényt kielégíthetett nézői szempontból. Jó iram, sok helyzet, hét gól, köztük gyors indításból született és érintés nélküli szögletből becsavart találat is!
    Az MTK együttese főként remek első félidei teljesítménye alapján végül győzelmet aratott és megszerezte az idei Magyar Kupa elsőséget!
    A Ferencváros nem adta fel, mindent megpróbált, három gólról egyre zárkózott, de végül egyenlítenie nem sikerült, így marad az ezüstérem. Mindkét csapat büszke lehet a mai teljesítményére.

90+2
    Mosdóczi próbálja indítani Zellert, egy perc sincs már hátra, Szőcs kifut és megfogja.

90+1
    Kettő perc a hosszabbítás. Fenyvesi szerez labdát közben, majd eladja egy rossz indítással.

90+1
    Méry Rita helyett Nagy Alexandra a nap utolsó cseréje, az MTK is kihasználja a harmadik cseréjét.

90+1
    Nagy Lilla volt lesen, majd elrúgta a labdát sípszó után, de megússza lap nélkül.

90
    Ha minden igaz, kettő perc lesz a ráadás a rendes játékidőt megtoldva.

90
    Mosdóczi Evelin felé pontatlan indítás, Gál dobhatja be a bal oldalon.

89
    Zeller felé érkezett hosszú indítás, de pár centivel Szőcs meg tudta előzni.

89
    Már csak rombol az MTK, a Fradi támad folyamatosan.

88
    Túl hosszú indítás középen Mosdóczi irányába, Szőcs kapja fel. Igen izgalmas lett a hajrá a mérkőzésen.

88
    Diószegi húzott középre, majd 17 méterről kapura lőtt, Szőcs Réka vetődve fogta!

87
    Az egyértelműnek látszó találkozóból még bármi lehet, nagyjából 5 perce maradt a Ferencvárosnak, hogy feltámadjanak poraikból és egyenlítsenek 3 gólos hátrányból is.

86
    A Fradi gólt szerzett!
    Remek összjáték Mosdóczi, Diószegi, Zeller és KAJÁN ZSANETT között, végül utóbbi közel 6 méterről a kapus alatt belövi a helyzetet! 3-4!!

86
    Inkább a labdatartással törődik az MTK, nem igazán törik magukat, hogy támadásokat építsenek.

85
    Közelebbről nézve valószínűsítem, hogy Nagy Lilla sérülten játszik már jó 20 perce, mert húzza a lábát, de harcosan folytatja.

84
    Jóval többet támad ebben a játékrészben a Ferencváros, de gólt csak egyet tudott szerezni egyelőre.

Gólok: 16. Kaján, 76. Kaján, 86. Kaján – 22. Nagy, 34. Nagy, 43. Pádár, 72. Hummel-Smuczer

Lapok:   71. De Oliveira (FTC)

Ferencvárosi Torna Club: Németh – Nagypál, Vőfély, Rudán, Szabó Dorottya – Fenyvesi, Bognár, Mosdóczi, Zeller – Kaján, De Oliveira
    Cserék: Samu – Diószegi, Szabó Viktória, Benak, Gruber, Madarassy, Derzsényi

MTK Hungária FC: Szőcs – Szabó Zsuzsanna, Demeter, Gál, Tell – Hummel-Smuczer, Papp, Csányi, Pádár – Nagy, Méry
    Cserék: Erdélyi – Somogyi, Kókány, Nagy, Palkovics, Vesszős, Tatai

Játékvezetők: Gaál Gyöngyi – Török Katalin, Vad Anita