RacioNET Honvéd - DIAPOLO Szeged 13:8 (vége)
RacioNET Honvéd - DIAPOLO Szeged

13:8

(3:4, 1:2, 5:1, 4:1)

szerda 14.05.2014, 18:10 • Kőér utcai uszoda • E.ON Férfi OB I

Fantasztikus mérkőzést és kiváló vízilabdát láthattak a kilátogatók! A Szeged úgy tűnt, az első két negyed után már megnyeri a találkozót, de a Honvéd lenyűgöző produkciót mutatott be a második félidő során. Mindössze két gólt kapott és kilencet lőtt, ezzel megérdemelten nyerte meg ezt az összecsapást. Gergely István a végén köszönetet mondott a szurkolóknak és a csapatnak egyaránt. Kiderült tehát, hogy nem ez volt az utolsó OB I-es összecsapása neki és Mátyásnak sem. Ezzel ugyanis 1-1 a párharc állása, és pénteken Szegeden dől el, hogy ki lesz a bronzérmes! Ha a Tisza-partiak úgy játszanak, mint az első két negyedben, a fővárosiak pedig, mint az utolsó kettőben, akkor nagyon jó zárásra van kilátás! Köszönjük a figyelmüket! (19:31:31)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    KOJI TAKEI viszont jó ütemben kapja ziccerben a bal szélen a labdát, amit a hosszú felsőbe lő! 13:8

32
    Vincze nem vette észre a mögé passzolt labdát, így ez a lefordulás eredménytelen.

31
    Decker centerből fölé lő.

31
    FÜLÖP BENCE a lefordulást követően kihasználja a ziccert, már néggyel megy a pesti csapat! 12:8

30
    Megint amikor kiegészültek a szegediek, akkor eredményes a Honvéd! STEINMETZ BARNABÁS lő gólt! 11:8

29
    A vendégeknek nem sikerül ezt a támadást sem végig vinniük.

29
    Amikor már kiegészültek a vendégek, FÜLÖP BENCE középről lövi ki a bal felsőt! 10:8

29
    Vad Lajos kér időt.

28
    Ismét elpasszolja a labdát a Szeged.

28
    Elől viszont nem jut el komolyabb helyzetig a hazai együttes.

28
    Gergely zsebeli be a labdát.

27
    SZŐKE SZABOLCS jó formában, a jobb felsőbe zúdít! 9:8

27
    Seman középen labdát szerez, de aztán elől elpasszolják.

26
    A sértett HEGEDŰS GÁBOR könnyedén értékesíti az ötméterest! 8:8

26
    Hegedűst játsszák meg centerben, és büntetőt harcol ki.

26
    A jobb szélről a felső lécen landol a hazai ejtés.

25
    Kiss Csaba távoli löketét Gergely tolja kapufára, de marad a vendégeknél a játékszer.

25
    Elkezdődött az utolsó negyed, egyszerre értek oda a játékosok, a játékvezetői labda után végül a Szeged támadhat.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Egy távoli ejtés, de Nagy ezt könnyedén lehúzza.

24
    Mellé száll a szegedi kísérlet.

24
    Sorozatban négy gólt dob a Honvéd! KOJI TAKEI amikor kiegészülnének a vendégek, a bal szélről szerez gólt! 8:7

23
    Előnybe kerülnek a fővárosiak, de előtte Vad Lajos időt kér.

23
    Tóth Márton lövése is a blokkról csorog le, fordulhat a Honvéd.

23
    Molnárt blokkolják hátrányban a hazaiak.

22
    KOJI TAKEI közelről pattint a kapuba! Micsoda izgalmak! 7:7

22
    Gergely véd hátul, majd indítja a megúszó SZŐKE SZABOLCSOT, aki egy védővel a nyakán a jobb alsóba lő! Visszajött a mérkőzésbe a Honvéd! 6:7

21
    Nagy kivédi a fórban ellőtt hazai próbálkozást.

19
    Gergely mozdul ki jól kapujából és gyűjti be a játékszert.

18
    Kontra a Honvéd, majd nem sokkal később a Szeged ellen is.

18
    Tóth Márton svédcsavarja fölé száll.

17
    Kiss Gergely fórban a bal kapufát találja el.

17
    Seman fölé lő távolról.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, ismét a Szeged bizonyult gyorsabbnak a ráúszás során.

Bár a Honvéd kezdett jobban, a Szeged fordítani tudott és eddig úgy tűnik, hogy kezében tartja a mérkőzést. Nagyon nagy iramú a találkozó, ahol az dönthet, hogy ki bírja jobban a rohanást, továbbá melyik együttes összpontosít pontosabban a támadások során. Ez a két gól sokat érhet a vendégeknek, de majd meglátjuk mi lesz a folytatásban! Hamarosan jövünk a harmadik negyeddel!

16
    Seman lehúzza hátrányban a labdát, ezzel vége a második negyednek.

16
    Kontra a Szeged ellen.

16
    Koji sem talál utat a hálóba.

15
    Nagy újabb távoli kísérletet hárít, de megint hazai játékost talál meg.

15
    Kiss Gergely próbálkozik kapásból, de Nagy olvassa gondolatait és kiüti a labdát.

14
    Tóth lövését Gergely gyűjti be, Vad Lajos pedig időt kér.

14
    Labdaszerzést követően kontra a Szeged ellen.

13
    DECKER ÁDÁM használja ki a fórt, a jobb szélről pattint a rövidbe! 4:6

13
    Emberelőnyben a vendégek, de előtte Vincze Balázs időt kér.

12
    Illés távoli kísérletét sarokra üti Nagy.

11
    JANSIK SZILÁRD lövi be a ziccert, ezzel újra vezet a Szeged! 4:5

11
    A túl oldalon Nagy is hárít, a felső lécre üti az ejtést.

10
    GERGELY faultolja ziccerben a támadót, majd bravúrral védi a középre lőtt büntetőt!

10
    Kétszer is kapura lőhetett a Szeged ebből az emberelőnyből, de nem sikerült gólt szerezniük.

9
    SZŐKE SZABOLCS lopódzik közelebb a kapuhoz fórban, végül középről a bal felsőbe zúdítja a játékszert! 4:4

9
    Elkezdődött a második negyed, a Szeged hozta el a labdát.

8
    Egy rossz passzt követően Jansik húzza le hátrányban a labdát, ezzel vége az első negyednek.

8
    KISS CSABA ismét vezetést szerez csapatának! Kísérlete a kapu közepében landol! 3:4

7
    Kimaradt a vendég fór, a védők gyűjtik össze a labdát. Viszont a jubiláló Mátyásnak a második személyije volt.

7
    KISS GERGELY a bal felsőbe pattintja a büntetőt! 3:3

7
    A gólszerző Tóth második kiállítása után előnyben a vendéglátók.

6
    Éppen amikor kiegészült a Honvéd, TÓTH MÁRTON lőtte ki a jobb alsót! 2:3

6
    Újabb szegedi fór, de előtte Vincze Balázs időt kér.

5
    Előnyben a vendégek, amit KISS CSABA használ ki, a jobb szélről a rövidbe pattint! 2:2

5
    Fülöp marad üresen a jobb szélen, de Nagy hatalmas bravúrral útját állja!

5
    Decker a bal szélről a blokkba lő.

4
    Nagy üti ki Illés távoli próbálkozását sarokra.

1
    Emberelőnyben a hazaiak is, amit KISS GERGELY használ ki! A bal oldalról a bal felsőbe lő! 1:0

1
    Seman máris fórban lőhet centerből, de Gergely hatalmas bravúrral útját állja!

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Jansik hozza el a labdát a vendégeknek.

Szivós Márton is itt van az uszodában! Innen is jobbulást kívánunk neki!

KISS GERGELY is köszöntötték, mivel a háromszoros olimpiai bajnok a hétvégén játszotta 450. OB I-es találkozóját! Őt viszont jövőre is láthatjuk!

Ahogy beharangoztuk, egy másik búcsúzó is lesz a hazaiaknál a szezon végén. MÁTYÁS ZOLTÁN 400. OB I-es mérkőzésére készül, viszont a bajnokság zárása után ő is befejezi! Gratulálunk neki is!

Ebben a pillanatban búcsúztatnak egy legendát! A kétszeres olimpiai bajnok GERGELY ISTVÁNT hazaiak, vendégek egyaránt vastapssal köszöntik! Köszönjük mi is a sok szépet, amivel megajándékozta a magyar vízilabdát!

Szinte telt ház a Kőér utcában, kiváló a hangulat!

Ebben a szezonban háromszor találkozott eddig a két együttes. Szegeden az alapszakaszban és a rájátszásban is 7:6-ra kapott ki a Honvéd, Budapesten viszont a fővárosiak nyertek 13:12-re. Ezek tükrében lehet, hogy ma is csak egy gól dönt valamelyik csapat javára. Nemsokára kezdünk és kiderül, hogy tényleg így lesz-e!

A Szegednél Kunac eltiltás miatt hiányzik, viszont ott van a vízben dr. Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok, aki hétfőn még a Ferencváros-Pécs mérkőzésen bíráskodott.

A Honvéd, a Szegedet fogadja a férfi vízilabda OB I bronzcsatájának második meccsén. Az első felvonást a mostani vendégek nyerték, sima kezdés után, végül 7:6-ra. A hazaiak a héten hosszabbítottak trénerükkel Vad Lajossal, viszont ezen a találkozón búcsúzik a Kőér utcától a kétszeres olimpiai bajnok kapus Gergely István és tapasztalt védőjük, Mátyás Zoltán. Mindketten befejezik pályafutásukat, de remélik, nem ez az utolsó fellépésük, ugyanis bíznak benne, hogy pénteken még Szegeden is medencébe ugorhatnak. Jelenleg a két győzelemig tartó párharcot a Szeged vezeti 1-0-ra. Izgalmas összecsapásra van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.