USA – Lettország 5:6 (vége) | Kanada – Dánia 6:1 (vége) | Finnország – Fehéroroszország 2:0 (vége)
Svédország – Franciaország 2:1 (vége)
Finnország
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Fehéroroszország
csütörtök 15.05.2014, 19:45 • Minsk Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Összességében ha nem is simán, de nyert Finnország a házigazda ellen és így az egymás elleni eredmények alapján már riválisa elé is került!
    Lesznek még izgalmak ezen a világbajnokságon, érdemes lesz tehát velünk tartani a továbbiakban is!
    Egyelőre köszönjük a megtisztelő figyelmet! (21:54:28)

Természetesen a shutoutot elérő Pekka Rinne a finnek legjobbja a mai meccsen, a fehéroroszoknál Kaluzsnij a díjazott!

Hatalmas csatában, nagy meccsen, egy nagyot küzdő fehérorosz válogatott maradt alul a rutinosabb finnekkel szemben!

60:00

59:44
    Finnország gólt szerzett!
    Gólszerző KONTIOLA. Assziszt: Lehtera. Korongot szereztek a finnek és Jori Lehtera kipasszolta a korongot PETRI KONTIOLÁNAK, aki így második gólját már az üresen maradt kapuba lőhette! 2-0

59:00
    Egy perc még a hátralévő idő, mégis lejött Lalande, hogy legalább 5 az 5 elleni lehessen a játék!

58:00
    Így nincs lehetőségük levinni a kapust a fehéroroszoknak!

57:56
    Korobjov egy meg nem engedett testjátékért kapott 2 percet, emberelőnyban a finnek!

57:42
    Gotovec lövése egy finn korcsolyában akadt el!

57:00
    Három perc még a végéig, vajon kibírják -e a nyomást a finnek?

56:14
    Ugarovig nem jutott el egy passz a finn kapu előtt!

55:46
    Reklámszünet alatt próbál tanácsokat adni csapatának Glen Hanlon!

55:46
    Remek fehérorosz támadás végén Andrej Kosztyicin lövését védte bravúrral Pekka Rinne!

54:53
    Kaluzsnij bombája sem talált kaput!

54:30
    Most nagy erővel támad a fehérorosz válogatott, a közönségük is űzi-hajtja Őket!

53:34
    Jefimenko közeli lövéséből sem lett egyenlítő gól!

53:00
    Hét perc van még hátra, "él" az egygólos finn vezetés!

51:56
    Ez a fehérorosz fór is kimaradt, kiegészült Finnország!

51:51
    Graborenko bombája elkerülte a finnek kapuját!

51:14
    Grabovszkij közvetlen közelről Rinne mamutját találta el!

50:35
    Ki tudják ütni egyelőre harmadukból a korongot a finnek!

49:56
    Egy, a fehérorosz kapu előtti kemény jelenet után ápolni kell a házigazda honosított kapusát, Komarov kapott ezért 2 percet! Emberelőnyben Fehéroroszország!

49:34
    Grabovszkij nagy lövését a finnek blokkolták.

48:55
    Palola lövése akadt el a fehérorosz blokkban.

48:10
    Most szorongat a fehérorosz válogatott, de egyelőre eredmény nélkül.

47:11
    Megint a fehérorosz harmad előtt a bedobás, lesállás miatt!

46:37
    Lalande volt most munkában.

46:07
    Lehtera fordult kapura, de lövése elkerülte a házigazda kapuját.

45:57
    Tilost ütöttek a fehéroroszok.

45:28
    Most Ugarov rossz átadása miatt nem lett fehérorosz helyzet.

44:28
    Szergej Kosztyicin passzolt pontatlanul a támadó harmadukban.

43:24
    Pakarinen lövése kerülte el a fehérorosz kaput.

43:20
    Grabovszkij ütötte ki tilosra a korongot.

42:53
    Gotovec közeli lövését védte szépen Rinne!

42:44
    Finn tilos felszabadítás.

41:35
    Ugarov lövésébe léptek bele, így mentettek a finnek,

40:32
    Kontiolát hagyták kétszer egymás után lőni a fehéroroszok, de Lalande mindkétszer hárított!

40:11
    Kontiola korongja kerülte el a kaput.

40:01

Rögtön folytatódik a mérkőzés a harmadik harmaddal! Vajon tud -e egyenlíteni a házigazda?
    Tartsanak továbbra is velünk!

Ebben a harmadban a küzdelem dominált, volt rengeteg kiállítás és sok helyzet is, remek kapusteljesítményekkel, de gólt nem láthatott a Minsk Arena közönsége, így továbbra is Kontiola remek szólója a meccs eddigi egyetlen találata!
    Várjuk Önöket a harmadik játékrészre is!

40:00

39:59
    Sztasenko a saját harmadából szúrta rá a korongot, de ebből így tilos lett!

39:45
    Szergej Kosztyicin csapott össze Kontiolával, ápolni kell a fehérorosz játékost.

39:05
    Kaluzsnij közelről nem tudta beütni a korongot a finn kapuba.

38:20
    Lalande kapott el egy kapuja felé tartó kósza korongot.

37:10
    Grabovszkij közeli korongját védte bravúrral Rinne!

36:45
    Volkovot szerelték a finnek mielőtt még helyzetig juthatott volna!

36:00
    Négy perc még a második húszból, őrzi egygólos vezetését Finnország!

34:03
    Andrej Kosztyicin majdnem akkor talált be, amikor már 5 az 5 elleni szituáció volt, de a kapu előtt hibázott.

33:57
    Ez a fehérrosz fór is kimaradt.

33:15
    Les miatt szabadult fel a finnek harmada!

32:57
    Graborenko lövése akadt el finn hátvédek egyikében.

32:28
    Pakarinen veszélyeztetett emberhátrányban!

31:57
    Védett ugyan Rinne, de Lehtera bottal akasztásért kiállhat 2 percre, újra fórban a beloruszok!

30:56
    Kiegészültek a finnek, nem nagyon jutott lövéshez ebben a 2 percben a fehérorosz válogatott!

30:00
    Most felszabadult a finn harmad.

29:45
    Felállnak fórban a fehéroroszok!

28:56
    Kontiola nagyon keményen palánkra lökte Graborenkot, kapott is 2 percet! Emberelőnyben a fehéroroszok!

28:21
    Kaluzsnij lövését védte Rinne.

27:32
    Grabovszkij nem jutott lövéshez a finn kapu előtt.

26:02
    Egy újabb kakaskodás, de most nincs kiállítás! A fehérorosz kapu előtt történt mindez.

25:45
    Most megint a finnek támadnak egy kicsit többet.

24:58
    Tilosra ütötték a korongot a finnek.

24:50
    Szergej Kosztyicin lövését hárította a rövid saroknál Rinne!

24:15
    Tomi Sallinen belőtt korongja most nem volt veszélyes a fehérorosz kapura!

23:30
    Mostanra rendezték soraikat az együttesek, egyelőre a fehéroroszok kezdeményeznek többet!

22:36
    Teljes létszámban a csapatok a jégen!

21:45
    Kontiola lőtt úgy, hogy most a finnek voltak fórban, de Lalande védeni tudott!

21:15
    Most a finnek játszhatnak 4 a 3-ra!

20:36
    Komarov a fehérorosz kapu előtt volt túlságosan kemény, Ő is kiment 2 percre!

20:29
    Korobjov is kapott 2 percet, egy ideig 4 a 3 ellen támadhatnak a finnek!

20:20
    Andrej Kosztyicin megkerülte a kaput, de nem tudott betalálni!

20:01

Azonnal kezdődik a második harmad, a kakaskodás miatt Graborenko és Pakarinen is kiállt, de 4 a 4 elleni marad a játék!

Meglehetősen jó iramú és magas színvonalú jégkorongot hozott az első harmad! Az eddig a vártnál gyengébben szereplő finnek láthatóan nagyon igyekeznek és egyelőre egy góllal, egy nagyon szép góllal, vezetnek is a szintén nagyon nagyot harcoló, de még gólképtelen házigazda fehérorosz válogatott ellen!
    Érdemes lesz velünk tartani a szünetet követően is!

Grabovszkij lőtt még egyet a dudaszó után, ebből lett egy kis csetepaté, de végül megnyugodtak a kedélyek!

20:00

19:25
    Megint Rinne védett egy szépet!

19:15
    Oda a finn emberelőny, Mantyla is kapott 2 percet, talán Ő is magas bottal játszott! Egyelőre 4 a 4 elleni lesz a játék!

18:45
    Felállnak a finnek fórban!

18:31
    Magas bottal való játékért Szergej Kosztyicin áll ki 2 percre! A finneké a meccs első emberelőnye!

18:21
    Lesre korcsolyáztak a finn támadók.

18:05
    Kitarov lövését könnyedén védte Rinne!

17:45
    Lajunen távoli bombáját védte bravúrral Lalande!

16:30
    Gólszerző KONTIOLA. PETRI KONTIOLA egyedül indult meg, még a saját harmadából és a fehérorosz harmadba érve bebombázta a korongot a rövid felső sarokba! Tuuka Mantyla a gólpasszos! 1-0 a finnek javára!

15:40
    A két Kosztyicin testvér akciója nem vezetett eredményre.

14:55
    A túloldalon Grabovszkij elől mentett Rinne.

14:31
    Pakarinen közeli lövését hatástalanította Lalande!

13:00
    5:3 eddig a kapuralövési arány a fehéroroszok javára.

11:55
    A finn csatár Komarov lövését védte a rövid saroknál Lalande!

11:30
    Tilost ütöttek most a fehéroroszok!

11:15
    Újabb finn les.

10:30
    Megint Kitarov elől mentett Rinne a finn kapu előtt!

9:50
    Jere Sallinen korongja nem jutott el a kapu előtt gólra éhesen várakozó Huhtalához.

9:30
    Platt elől tenyerelt rá a korongra Rinne.

8:55
    Gyenyiszov indítása volt egy kicsit hosszabb a kelleténél.

7:25
    Ugarov húzott eggyel többet a korongon, végül Kitarov elől mentett Rinne!

6:45
    Grabovszkij lőtt remekül, megint Rinne hárított.

5:55
    Palola bombázott a felső kapuvasra!

5:20
    Szergej Kosztyicin korongját hárította Rinne!

4:55
    Jere Salinen veszélyeztetett.

3:45
    Most átvette a kezdeményezést a finn válogatott.

2:54
    Palola lőtt remekül kapura, de Lalande védte a korongot.

2:40
    Salomaki korcsolyázott lesre.

1:50
    Szergej Kosztyicin veszélyeztette a finn kaput.

1:00
    Bekezdett a hazai csapat!

0:32
    Kaluzsnij lövését kelett védenie Rinnének.

00:01

Jönnek a csapatok a jégre, fehér mezben Finnország, pirosban Fehéroroszország!
    Jó szórakozást kívánunk!

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Palola – Ohtamaa, Karalahti, Olli Jokinen, Komarov, Pakarinen – Kivisto, Lajunen, Immonen, Jere Sallinen, Huhtala – Marttinen, Savinainen, Tomi Sallinen, Salomaki. Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Fehéroroszország: Lalande (Koval) – Gyenyiszov, Jevenko, Kaluzsnij, Sztyepanov, Grabovszkij – Korobjov, Graborenko, Platt, Stas, Szergej Kosztyicin – Sztasenko, Usenko, Ugarov, Andrej Kosztyicin, Kitarov – Gotovec, Jefimenko, Kolcov, Volkov, Kovirsin. Szövetségi kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Brüggemann(német), Kaval(amerikai) – Damen(svéd), Lederer(cseh).

Megesett az a kissé furcsa helyzet az idei vb eddig lejátszott mérkőzései során, hogy a tavaly negyedik, az olimpián bronzérmet nyerő finn válogatottnak fele annyi pontja van három meccset követően, mint a legutóbb csoportjában csupán hetedik helyen végző, az ötkarikás seregszemlére ki sem jutó, mostani házigazda Fehéroroszországnak!
    A finnek meglepetésre kikaptak a lettektől, aztán az oroszokkal szemben is alulmaradtak, eddig csupán a németeket sikerült legyőzniük!
    A fehéroroszok az amerikaiaktól eszenvedett nagy zakó után összeszedték magukat és Kazahsztánt valamint Svájcot is két vállra fektették!
    Nagyon nehéz tehát erre a meccsre jósolni és bár az erőviszonyok alapján a finneknek lenne több sanszuk a sikerre, ezen a világbajnokságon már annyi meglepetés volt, hogy tényleg bármi megtörténhet!
    Az elvileg nagyobb játéktudás tehát a finnek-, viszont a hazai jég a fehéroroszok mellett szólhat!
    Az érdekesnek, izgalmasnak ígérkező meccset érdemes tehát nyomon követni itt, nálunk!