USA – Lettország 5:6 (vége) | Kanada – Dánia 6:1 (vége) | Finnország – Fehéroroszország 2:0 (vége)
Svédország – Franciaország 2:1 (vége)
Svédország
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Franciaország
csütörtök 15.05.2014, 19:45A csoportos Világbajnokság

A záró harmadban egy gólra feljött a francia gárda da Costa remek gólja után, a hajrában nagyon nyomtak Nilsson kapuja előtt, de nem sikerült pontot menteni. A svédek a harmadik harmadban már csak az eredmény tartásra rendezkedtek be, és ez a taktika majdnem megbosszulta magát. Végül kihúzták kapott gól nélkül és begyűjtötték a fontos három pontot. Tizenegy ponttal vezetik a tabellát, és már majdnem biztos, hogy ott lesznek a legjobb négy között a B-csoportban. Holnap Szlovákia ellen lépnek jégre, és ennél többet kell majd nyújtaniuk a svédeknek, ha ismét győztesként akarnak levonulni a jégről.

Kapura lövések három harmad után: 34-18. (22:04:36)

A mérkőzés legjobb játékosai:

Niclas Burström (Svédország) – Florian Hardy (Franciaország)

60:00

59:58
    Ekholm kap két percet a végén.

59:58
    Fleury az utolsó másodpercekben még belőhette volna az egyenlítő gólt, de a jégen fekvő Nilssont nem tudta átemelni.

59:50
    A franciák időt kértek.

59:50
    Hardy lekorcsolyázott a kapuból, hat francia a mezőnyben.

59:20
    Amar fonákkal próbálta a kapuba helyezni a korongot, de a kapuvas mellett ment el a pakk.

59:00
    Utolsó francia rohamok, de nem tudják megtartani a korongot a svédek harmadában.

58:10
    Közben kiegészült a francia csapat.

57:59
    Ekholm bombája után, kicsit elszédül Hardy, fekszik a jégen.

57:40
    A kék vonalról Möller ereszt el egy kemény lövést. Hardy újabb védést könyvelt el.

56:50
    A svédek tartják a korongot nem sietnek, fogy az idő az a fontos most a számukra.

56:20
    Franssen lövését védi a lepkéssel Hardy.

56:09
    Kiaĺlítás a francia csapatból, Bellemare gáncsolásért megy le két percre.

55:00
    Öt perccel a harmad vége előtt Auvitu lövése suhan el a kapuvas mellett.

54:20
    Hardy véd a buli után bravúrral. Nyquist eresztett el egy kemény lövést.

53:55
    Sjögren lövése a bal körből a kapu mellé ment, ismét jöhetnek előre a kakasok.

53:05
    Axelson korcsolyázik lesre, ez most jól jön a svédeknek, megtörik egy kicsit a francia lendület.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 36. Lundqwist (Klasen, Rasmusen), 36. Möller (Andersen, Lindström) – 45. da Costa S.

Svédország: Nilsson (Ullmark) – Fransson, Ekholm, Lindström, Moller, Backlund (A) – Burström, Andersen, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson (A) – Erixon, Nygren, Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen, Danielsson.
    Franciaország: Hardy (Quemener) – Manavian, Amar (A), Treille, Meunier (C), Desrosiers – Auvitu, Besch, da Costa S., Roussel, Bellemare (A) – Janil, Chakiachvili. Fleury, Guttig, da Costa T. – Fauvel, Berthon, Henderson, Ritz, Raux.

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – Carnathan (USA), Hull (CAN).

Nézőszám: 7045.