Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
Lettország
1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Oroszország
szombat 17.05.2014, 11:45 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:45 - kor kezdődik.

A 78. jégkorong-VB veszi kezdetét pénteken Fehéroroszországban, az összecsapások május 9-től 25-ig tartanak majd.

A vb-n 16 csapat szerepel két nyolcas csoportban.
    Az "A" jelűben a címvédő Svédország, az olimpiai bajnok Kanada, Csehország, Szlovákia, Norvégia, Dánia, Franciaország és Olaszország szerepel, míg a "B"-ben Svájc, az Egyesült Államok, Oroszország, Finnország, Németország, Lettország, a házigazda Fehéroroszország és Kazahsztán.

Körmérkőzéseket követően a két csoport utolsó kiesik a Divízió 1/A-ba, az első négy helyezett pedig bejut a negyeddöntőbe.

Oroszország eddig magabiztosan vezeti a "B" jelű nyolcast, négy meccs, négy rendes játékidőben aratott győzelem (Svájc, Finnország, USA, Kazahsztán), nem mellékesen 22-5-ös gólkülönbség.
    Lettország sem szerepel rosszul, három győzelem (Finnország, Kazahsztán, USA) és egy vereség (Németország) a mérleg, 16-14-es gólkülönbséggel megfűszerezve.

Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Galvins, Pujacs, Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis – Lavins, Sotnieks, Daugavins, M. Redlihs, Kenins – Jaks, Stals, Berzins, Girgensons, Indrasis – J. Redlihs, M. Jass, Dzerins, Meija, K. Jass

Oroszország: Bobrovski (Vasilevski) – Denisov, Chudinov, Ovechkin, Tikhonov, Plotnikov, Kutuzov, Medvedev, Kulyomin, Anisimov, Shirokov – Yakovlev, Belov, Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Játékvezetők: Lars Brueggemann (GER), Aleksi Rantala (FIN) – Paul Carnathan (USA), Jon Kilian (NOR).

00:01

00:13
    Lett hiba után Plotnikov előtt adódik lehetőség, de közeli próbálkozását fogja Gudlevskis!

00:30
    A lettek fehér mezben és fekete alsóban, míg az oroszok piros szerelésben lépnek ma jégre.

01:47
    Újabb eladott lett korong, ezúttal azonban nem lesz belőle helyzet.

03:02
    Megszakítás nélkül zajlik a játék.

03:09
    A buli az orosz harmadból jöhet.

03:33
    Stals próbálkozik messziről, Bobrovski könnyedén húzza ezt le a lepkéssel.

03:49
    Bezsorulnak az oroszok, keményen kapu elé belőtt korong, ami a kapusról oldalra pattan.

04:08
    Ovechkin elé kerül a pakk, de nem sikerül egészen közelről besöpörni a lett kapuba, oldalháló!

04:10
    Stals (Lettország) áll ki kettő percre gáncsolásért!

05:00
    Beszorulnak hátrányban a lettek.

05:26
    Gudlevskis hárít egy középről eleresztett kapáslövést, nincs kipattanó, Ovechkin próbálkozott.

Lettország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a lettek! MIKS INDRASIS lő nagyon okos gólt kapásból, 6 méterről, miután Stals az alapvonalról pontosan ad középre, a korong Bobrovski lábai között csúszik a hálóba! 1-0!

Gólpassz: Juris Stals.

08:19
    A bedobás a lettek kapuja elől jöhet.

10:00
    A harmad felénél az oroszok mintha tanácstalanok lennének kissé.

10:55
    Oroszország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hamar egyenlítenek a piros mezesek! Egy semleges harmadban eladott koronggal VIKTOR TIKHONOV lódul meg, majd takarásból, a hosszú sarokba helyez félmagasan! 1-1!

Gólpassz nélküli találat.

11:27
    Hatalmas helyzet marad ki a lett kapu előtt! Anisimovnak csak az üres kapuba kellett volna helyezni, de kivárt, végül a kapuvasat találja csak el!

11:27
    M. Jass (Lettország) áll ki kettő percre gáncsolásért!

12:54
    Nem tudnak felállni az oroszok emberelőnyben.

13:08
    Most sikerül ez a piros mezeseknek.

13:33
    Anisimov ígéretes helyzetben a hosszú alsó mellé lő!

15:03
    Ovechkin bejátszását Tikhonov lövi kapásból mellé.

15:23
    GÓÓÓL! Fordítanak a piros mezesek! Egy távoli lövés a palánkról visszapattan, senki nem tudja hol a pakk, egyedül SERGEI SHIROKOV, aki nemes egyszerűséggel, fonákkal a kapuba tereli a korongot! 1-2!

Gólpassz: Yevgeni Medvedev és Viktor Tikhonov.

16:19
    Kenins lő oldalról, Bobrovski a mamuttal véd.

17:16
    Lavins (Lettország) áll ki kettő percre bottal akasztásért!

17:41
    Beszorulnak a fehér mezesek.

17:49
    Sikerül átmenetileg felszabadítani.

18:12
    GÓÓÓL! Emberelőnyös góllal növelik előnyüket a piros mezesek! Plotnikov remek meglátása után VIKTOR TIKHONOV a bedobó kör széléről, álló helyzetből, kapásból kilövi a hosszú felső sarkot! 1-3!

Gólpassz: Sergei Plotnikov és Alexander Ovechkin.

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

19:04
    Kenins lövés kipattan Bobrovski mamutjáról.

19:20
    Kulyomin lő egészen közleről fonákkal egy bekk szorításában, Gudlevskisről nem jön ki a pakk!

19:25
    Zaripov (Oroszország) ül le kettő percre akadályozásért!

19:57
    Kicsúszik a korong a harmadból.

20:00

Lett vezetéssel indult az első harmad, ami igen csak felpörgette az orosz válogatottat, aminek a piros mezesek három gól formájában válaszoltak is. A két csapat közötti különbség tehát már az első 20 perc alatt kidomborodott, persze a lettek még kozmetikázhatnak az eredményen.

20:34
    Indrasis kísérlete kerüli el az orosz ketrecet, ne feledjük, emberelőnyben a lettek!

22:30
    Kalinin kísérlete nem jön ki a lett kapusról, az orosz játékos a kék vonal elől lőtt.

23:11
    Daugavins próbálja fonákkal kapu elé tenni a pakkot, ez sikerül is, de nem jó az érkező csapattársnak.

24:00
    Ovechkin lövése egy védő korcsolyájáról lepattan, a korong elmegy a kapus lábai között, de kapu mellé gurul!

24:57
    Dzerins lövése után buli jöhet az orosz kapu elől.

25:58
    Dadonov törhet a szélről kapura, felgyorsít, de nem sikerül lövéssel befejezni a támadást.

26:11
    A bedobás a lettek kapuja elől következik.

27:09
    Vasiljevs lő a bedobó kör tetejéről, Bobrovski magabiztosan hárít.

28:04
    GÓÓÓL! Eldől a mérkőzés! SERGEI KALININ marad teljesen egyedül a kapu torkában, jön is a passz, szép átvétel a kapus előtt, majd tenyeressel behelyezi a pakkot a kiszolgáltatott Gudlevskis mellett a hálóba! 1-3!

Gólpassz: Alexander Kutuzov.

28:52
    Girgensons (Lettország) 5+végleges kiállítást szúrásért, alattomos módon találta el ellenfelét nem éppen kellemes helyen!

29:12
    Beszorulnak a lettek.

29:22
    A lett kapus rátenyerel a pakkra, buli jöhet.

30:08
    Plotnikov lő Medvedev kipattanója után közelről fölé!

31:01
    Gudlevskis véd szépen a mamuttal egy közeli próbálkozást!

31:32
    Átmenetileg felszabadítanak a lettek.

32:14
    A bedobás a kezdő körből jöhet. Az oroszok azért nem törik össze magukat emberelőnyben az újabb találatért.

32:53
    Ovechkin lőne a hosszún kapásból, de egy bekk belepiszkál az átadásba.

33:52
    Kiegészül Lettország együttese, a fehér mezesek kihúzták az öt perces emberhátrányt kapott gól nélkül.

34:00
    Gudlevskis tenyerel rá a pakkra.

34:30
    Plotnikov kínálja meg a lett kapus a buli után, nincs kipattanó!

35:08
    Shirokov elé kerül a pakk, nem késlekedik, de nem talál kaput.

37:30
    Dadonov tör be a lett harmadba, sikerül felállniuk az oroszoknak.

38:03
    Medvedev távoli kísérlete száll a lett kapu fölé.

38:49
    M. Redlihs kerüli meg az orosz kaput, de nincs visszatett korong.

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

39:30
    Ovechkin lövését fogja bravúrral Gudlevskis!

39:54
    A bedobás a lett kapu elől jöhet.

40:00

A második játékrészben állandósult az oroszok fölénye, Kalinin révén a 29. percben sikerült három gólosra növelni a piros mezesek előnyét.
    A találkozó és a három pont sorsa valószínűsíthetően már eldőlt, de még hátra van húsz percnyi játék.

41:33
    Ovechkin tör előre a jobb oldalon, de a középre tett korong pontatlan.

42:25
    Ritka pillanat, beszorulnak az oroszok a kapujuk elé.

43:31
    Anisimov tör a lett kapura, fonákkal lőne a felsőbe, Gudlevskis véd, majd egy védő elsodorja az orosszal a kaput!

44:07
    Anisimov ismét, próbálja áttuszkolni a mamut felett/alatt a pakkot, nem jár sikerrel

45:35
    Kutuzov kapu elé belőtt korongja nem okoz gondot a letteknek.

46:16
    Késleltetett kiállítás lesz.

46:34
    Medvedev (Oroszország) ül le kettő percre akadályozásért!

46:52
    Kicsúszik az orosz harmadból a korong.

47:40
    Nem tudnak felállni a lettek emberelőnyben.

48:34
    Kiegészül Oroszország, helyzete sem volt a fehér mezeseknek a kiállítás alatt.

48:45
    Sőt, Burmistrov kerül helyzetbe a kiegészülést követően, de közelről nem tudja behúzni a pakkot a lett kapuba!

49:20

49:36
    A bedobás a kezdőkörből következhet.

52:00
    Felpörög a korong, a buli az orosz kapu elől jöhet.

52:08
    Ovechkin helyezett lövését üti oldalra a lett kapus.

53:15
    Shirokov lőné el a korongot a jégen fekvő Gudlevskis fölött, de egy bekk önfeláldozóan menteni tud!

53:47
    Nagy nehézségek árán tudnak csak felszabadítani a lettek.

55:07
    K. Jass lövése kerüli el az oroszok kapuját.

55:37
    Dadonov egészen közelről lőne gólt, de Gudlevskis véd a mamuttal!

57:10
    Kevés játékmegszakítással pörög a mérkőzés.

57:43
    Ovechkin centerezését Tikhonov nem tudja gólra váltani!

57:45
    Kenins (Lettország) ül le kettő percre bottal akasztásért!

59:03
    Plotnikov (Oroszország) ül le kettő percre gáncsolásért! 4 a 4 ellen a jégen a csapatok!

59:04
    Közben megkezdődött a meccs utolsó perce.

59:47
    Kiegészülnek a lettek.

60:00

Gól nélküli záró harmadot láthattunk, a csapatok már az utolsó játékrész előtt beletörődtek a megváltoztathatatlanba, eszerint zajlott ez a húsz perc.
    Az oroszok ezzel továbbra is száz százalékosak, míg a lettek a vereségük ellenére is jó eséllyel pályáznak a negyeddöntőre.

A mérkőzés statisztikája:

Kapura lövések: 15 illetve 43
    Kiállítások: 13 illetve 6 perc
    Emberelőny: 3/0 illetve 5/1
    Védési hatékonyság (%): 90.70 illetve 93.33 (13:59:11)

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 8. Indrasis (Stals) – 11. Tikhonov, 16. Shirokov (Medvedev, Tikhonov), 19. Tikhonov (Plotnikov, Ovechkin), 29. Kalinin (Kutuzov)