Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)

Emberelőny: 3/0 illetve 5/1
    Védési hatékonyság (%): 90.70 illetve 93.33 (13:59:11)

Gól nélküli záró harmadot láthattunk, a csapatok már az utolsó játékrész előtt beletörődtek a megváltoztathatatlanba, eszerint zajlott ez a húsz perc.
    Az oroszok ezzel továbbra is száz százalékosak, míg a lettek a vereségük ellenére is jó eséllyel pályáznak a negyeddöntőre.

60:00

59:47
    Kiegészülnek a lettek.

59:04
    Közben megkezdődött a meccs utolsó perce.

59:03
    Plotnikov (Oroszország) ül le kettő percre gáncsolásért! 4 a 4 ellen a jégen a csapatok!

57:45
    Kenins (Lettország) ül le kettő percre bottal akasztásért!

57:43
    Ovechkin centerezését Tikhonov nem tudja gólra váltani!

57:10
    Kevés játékmegszakítással pörög a mérkőzés.

55:37
    Dadonov egészen közelről lőne gólt, de Gudlevskis véd a mamuttal!

55:07
    K. Jass lövése kerüli el az oroszok kapuját.

53:47
    Nagy nehézségek árán tudnak csak felszabadítani a lettek.

53:15
    Shirokov lőné el a korongot a jégen fekvő Gudlevskis fölött, de egy bekk önfeláldozóan menteni tud!

52:08
    Ovechkin helyezett lövését üti oldalra a lett kapus.

52:00
    Felpörög a korong, a buli az orosz kapu elől jöhet.

49:36
    A bedobás a kezdőkörből következhet.

49:20
    Les (Lettország).

48:45
    Sőt, Burmistrov kerül helyzetbe a kiegészülést követően, de közelről nem tudja behúzni a pakkot a lett kapuba!

48:34
    Kiegészül Oroszország, helyzete sem volt a fehér mezeseknek a kiállítás alatt.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 8. Indrasis (Stals) – 11. Tikhonov, 16. Shirokov (Medvedev, Tikhonov), 19. Tikhonov (Plotnikov, Ovechkin), 29. Kalinin (Kutuzov)

Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Galvins, Pujacs, Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis – Lavins, Sotnieks, Daugavins, M. Redlihs, Kenins – Jaks, Stals, Berzins, Girgensons, Indrasis – J. Redlihs, M. Jass, Dzerins, Meija, K. Jass
    Oroszország: Bobrovski (Vasilevski) – Denisov, Chudinov, Ovechkin, Tikhonov, Plotnikov, Kutuzov, Medvedev, Kulyomin, Anisimov, Shirokov – Yakovlev, Belov, Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuznetsov

Játékvezetők: Lars Brueggemann (GER), Aleksi Rantala (FIN) – Paul Carnathan (USA), Jon Kilian (NOR)