Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
szétlövés vége (1:0)
Dánia
4:3 (1:2, 0:0, 2:1)
Csehország
szombat 17.05.2014, 15:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Nagyon hosszúra nyúlt találkozón bravúros győzelmet aratott Dánia a szétlövésben megszerezte a második pontot, Csehország csak egy egységgel gazdagodott!
    Dánia – Csehország: 4-3! (szétlövés után)
    ---- (18:19:54)

A Dánia csapata nyerte a szétlövést.
    Gólszerző BOEDKER.

Jensen után Jagr is kihagyja, így győznek a dánok!!

Hudler kihagyja!

BOEDKER belövi a büntetőt!

Klepis kihagyja!

Szétlövés kezdete.

Szétlövés dönt a második pont sorsáról, hamarosan az is elkezdődik!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:30
    Ebből most már büntetőlövések lesznek.

62:40
    Jagr tüzelt a jobb oldalról, Nielsen ezt is hárította!

61:00
    Sobotka lövését védi Nielsen.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Hosszabbítás következik, nem tudták eldönteni rendes játékidőben.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:20
    Kezdhetik elölről az egészet, ebből hosszabbítás lesz.

59:08
    Dánia gólt szerzett!
    Kiegyenlítettek végül a dánok, igazából meg is érdemelték, mert jó ideje csak romboltak a csehek, az egyetlen jó kontrájukat pedig elszúrták. PATRICK BJORKSTRAND bombázta be közelről! 3-3!

58:20
    Cseh kontra végén Cervenka kapta középen nagy helyzetben, de elütött a korong felett!

57:45
    A dánok birtokolják a korongot többnyire és a cseh harmadban folyik a játék, most pont kicsusszan a korong, de ott csak piros mezes.

57:10
    A mérkőzés hajrájában vagyunk, most mindent egy lapra kell feltenniük a dánoknak. Bjorkstrand lövését hárítja Salak!

56:30
    Vondrka harcolt a korongért elöl a bal oldalon, egy dán védő szerelte sikerrel.

55:50
    Mindkét csapat teljes létszámban, a cseh előny azonban egy gólra csökkent. Bő négy perc hátra.

55:29
    Végül csak nem húzták ki 15 másodperc híján a csehek ezt a hátrányt. JESPER JENSEN kapott remek átadást a jobb oldalon és be is bombázta a rövidbe! 2-3! Minden nyílt, de kiegészült Csehország!
    Gólpassz: Kim Staal, Jannik Hansen.

55:20
    Fújhatott egyet Csehország.

54:30
    Messzire kikerült a cseh harmadból a korong egy rossz lövés után, de már újra ott is a dánok.

54:18
    Salak védett egy dán lövést a bal oldalról fejjel, Bjorkstrand tüzelt.

54:10
    Nagy nyomás alatt most a csehek kapuja, adogatnak a kapu előtt a dánok.

53:25
    5-5 kiállítás eddig mindkét oldalon, ezen nem múlik.

53:15
    Sevc áll ki két percre Csehországtól gáncsolás miatt. Itt a dán lehetőség a felzárkózásra.

53:20
    Nyomnak a dánok, de két gólos hátrányban vannak, a csehek jól rombolnak.

52:35
    Most a semleges harmadban pattan ki a pályáról egy korong, lehetőséget teremtve az utolsó reklámszünethez.

51:35
    Kissé kijött a szorításból Csehország, próbálnak letámadni már a semleges harmadban. Közben dán támadás fut a támadó harmadban éppen, de kipattan a korong a kék vonalon túlra.

51:00
    Vitasek testéről pont elé pattant a korong, kapura tört a bal oldalon, majd lőtt, Nielsenről pattan ki, nem áll meg a játék.

50:40
    Kipattanó korong után buli a dán harmadon kívül.

50:15
    Zatovic tüzelt távolról, Petruzalek ismételni próbált, mindkettő elakadt Nielsenben.

49:40
    Jagr kapott ajándékba egy korongot, tisztán lőhetett kapura a jobb oldalon, Nielsen azonban megnyerte a párharcot a cseh ásszal szemben.

49:10
    Teljesen áttevődik a játék a cseh harmadba, Csehország már csak kontrázni próbál két gólos előnye tudatában.

48:45
    Hansen tüzelt a jobb oldalról a kör közeléből, Salak hárított.

48:00
    A dánok feljebb tolták soraikat és erősen rámennek a gólszerzésre, hátul azonban emiatt kinyílhatnak jobban.

47:38
    Támadásban a dánok, de időközben kiegészültek a csehek, megúszták ezt a hátrányt. Az utolsó előtti reklámszünet alatt szusszannak egyet a csapatok.

47:05
    Másodszor is kibombázzák a csehek a zónából.

46:35
    Nicklas Jensen lőhetett tisztán középről, Salak bravúrral ütötte ki a korongot!

46:10
    Eddig jól védekeznek a csehek, nem jutottak lövéshez a dánok, bár a harmadban adogatnak.

45:20
    Alighanem most már többet kell kockáztatnia a dán válogatottnak, de Sevc most segít nekik egy visszarántással, kiállítás, dán emberelőny 2 percen át.

45:04
    Csehország gólt szerzett!
    Növeli előnyét a cseh csapat, egy bal oldali, távoli bombával JAKUB KINDL veszi be Nielsen hálóját! 1-3!
    Gólpassz: Jakub Klepis, Roman Cervenka.

44:56
    Klepis felé érkezett volna passz a bal oldalról, de egy blokkoló védő ütőjéről kipattant a pályáról.

44:20
    Egyelőre Dánia a kontrákra rendezkedett be ebben a harmadban, de a megindulásaik igen veszélyesek.

43:30
    Tűzijáték! Petruzalek után Zatovic is kapura bombázta jó helyzetből balról, majd középről, Nielsen bravúrral hárított!

42:20
    Már teljes létszámban Dánia is.

42:00
    Sevc tüzelt középről, Nielsenről ez is kipattan, remekül véd ma!

41:24
    Kipattant a pakk egy ütőről, a kék vonal előtt a buli.

41:00
    Nemec gyorsan kapura is bombázta a buli után, Nielsen jól helyezkedett.

40:49
    Művelet vége, folytatódik a játék, ez most jó három percet igénybe vett.

40:49
    Nem csere, megragasztják az eredeti fejvédőt, továbbra is áll a játék.

40:49
    Jagr korcsolyázott be középre, ütemre kapta és tüzelt is, Nielsen fejjel védett, áll a játék, úgy tűnik, fejvédőt is kell cserélnie a dán kapusnak.

40:10
    Ne feledjük, cseh emberelőny két teljes percig.

40:01

40:00
    Közben megerősítést nyert, utólag két perces kiállítást kapott Green, úgyhogy Dánia az első két percet emberhátrányban kezdi majd a záró harmadban.

Nem esett gól ebben a harmadban. Ha a dudaszó pillanatában jól értelmeztem a bíró jelzését, akkor könnyen lehet, hogy egy utólagos kiállítás lesz, márpedig akkor valószínűleg Dánia szenvedi el, de erről még nincs hivatalos megerősítés.
    Jobban kezdtek a dánok, majd cseh fölény következett. 3 kaput eltaláló lövést eresztettek meg a dánok, hetet a csehek.
    Egyelőre őrzi egy gólos előnyét Csehország, de a mérkőzésnek még nagyon nincs vége.
    A szünet után folytatjuk, egyelőre 2-1 arányban vezet Csehország Dánia ellen.
    ----

40:00

39:50
    Jagr tüzelt távolról, egy védőről pattant ki egészen a harmadon kívülre.

39:25
    Dánia támadott, a visszatett korong azonban kicsit Green mögé érkezett, pedig ez nagy helyzet lehetett volna.

38:15
    Nem jutottak lövéshez a fehér mezesek, ellenben a túloldalon egy gyors kontra végén Stefan Lassen igen, Salak azonban ismét remekül helyt állt.

37:40
    Bjorkstrand vezette a dán támadást, de korongot vesztenek a piros mezesek, nem sokkal utána tilos felszabadítás miatt áll a játék.

37:05
    Larsen kísérletezett távolról, Salak terelte arrébb a lövést a botjával, nem volt túl erős lövés.

36:40
    Kiegészültek a dánok is, nem született gól a két előny alatt.

36:35
    Megint Klepis tüzelt, de most egy védő botjában akadt el a lövés.

36:15
    Klepis is rábombázta jobbról, Nielsen megint jó helyen állt és blokkolta a lövést!

35:50
    Nemec távoli bombáját rúgja ki lábbal Nielsen!

35:05
    Korongot vesztettek a csehek, a dánok bevitték a támadó zónába, de közben már cseh emberelőny, mert Sekac visszaállhatott.

34:33
    Újabb kiállítás, most a dánoktól. Boedker áll ki két percre. Négy a négy ellen jöhetnek a csapatok.

34:15
    Zatovic tört előre hátrányban, középről kapura lőtt, de pár centivel elhibázta.

33:50
    Jól jön ez most a dánoknak, mert lassacskán elkezdett Csehország fölénybe kerülni a mezőnyben.

33:04
    Most azonban hosszú idő után egy megszakítás. A cseh harmadban a buli, mert kiállítás történt. Sekac áll ki két percre bottal akasztás miatt.

32:35
    Most szép hoki, folyamatos a játék jó ideje, van ritmusa a meccsnek végre.

32:00
    Cervenka szerzett ügyesen korongot a dán zónában, majd 2x is kapura bombázta, Nielsen ma jó napot fogott ki!

31:30
    Kicsusszan a harmadból a korong.

31:15
    Ebben a játékrészben egyelőre még csak 2-2 kapura tartó lövést jegyezhettünk fel, most a csehek támadásban.

30:20
    Támad Dánia, bevitte a támadó harmadba Staal, majd egy lövés távolról, mellé!

29:40
    Úgy egészülnek ki a dánok, hogy a cseh válogatott egyáltalán nem jutott lövőhelyzethez ez alatt a kiállítás alatt.

29:10
    Christensen szerez korongot és megindul Salak kapuja irányába, végül visszavesz.

28:40
    Már letelt a kiállításnak több, mint a fele, de egyelőre semmiféle helyzetet nem alakítottak ki.

28:00
    Nem érzem a csehekben ma az erőt, emberelőnyben sem képesek egyelőre felállni, sőt többször korongot vesztenek komoly előzmény nélkül.

27:18
    Újabb kiállítás, ezúttal Hansen kénytelen elhagyni a pályát lökés miatt. Két percig cseh emberelőny.

26:45
    Salak zárta csodálatosan a szöget Green lövésénél, tisztán lőhetett a dán támadó, Salak messzire kikorcsolyázva zárta a szöget.

26:15
    A bírói felfogás is elég érdekes, a végtelenségig elhúzza a buliknál a korong bedobását és rendszeresen elküld 1-2 játékost, ezzel igencsak lassítja a meccset.

26:10
    A reklámszünet előtt egy bal oldali dán lövés, Salak hatástalanítja éppen akkor, amikor kiegészülnek a csehek, majd kisebb dulakodás, de nincs nagy probléma.

25:30
    Larsen tüzelt a kék vonal közeléből, elakadt a blokkban, majd kiemelik a fehér mezesek. Továbbra is nyomnak a dánok.

25:00
    Hosszú dán adogatás végén Jesper Jensen lőtt kapura középről, Salakról kipattant, kivágják a csehek.

24:04
    Ez sem tartott sokáig, kettő perces kiállítás Sobotkának bottal ütés miatt. Dán emberelőny.

23:50
    Túl hamar kiabáltam el, nagyon rövid időn belül a harmadik játékmegszakítás, így igen hosszú lesz a találkozó és nem is folyamatos.

23:45
    Kovár felé hosszú indítás, egy dán védő előnyösebb helyzetben, de olyan erősen szabadít fel, hogy tilos lesz belőle.

23:15
    Végre némi folyamatosság a játékban, most folyik a korong, még ha időnként pontatlanságok is becsúsznak.

22:40
    Lauridsen halászott bravúrral korongot egy cseh gyors támadás közben, így megakadályozva a helyzetet.

21:58
    Kisebb nézeteltérés alakult ki szinte azonnal ezután, de végül nem lett bunyó, sem kiállítás.

21:55
    Nicklas Jensen érkezett remek ütemben egy kapu mögötti passzra középen, tüzelt is, Salak szépen védett!

21:15
    Közelről lőtt kissé balról Cervenka, Nielsen remek védést bemutatva lekapja a lepkéssel!

20:15
    Az első játékrész végén a csehekben nem volt lendület, a dánok voltak inkább fölényben. Ha Csehország három pontot akar ma szerezni, akkor ennél több kell, bármennyire is vezetnek egy góllal.

20:01

Rendkívül hosszú, 37 perces harmadon vagyunk túl, nagyon sokat áll a játék, egyelőre sajnos nem láthatunk szép hokit.
    Csehország korán két gólos előnyre tett szert, majd kissé elkényelmesedtek az előnytől és Dánia teljesen átvette a játék irányítását. Szépíteniük is sikerült, sőt többször is közel álltak az egyenlítéshez.
    Dánia – Csehország: 1-2 az első harmadot követően.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:30
    Az utolsó percben vagyunk, a dánok támadásban, de most a palánknál folyik közelharc, majd egy kisebb nézeteltérés.

18:56
    Továbbra is sokat áll a játék, Boedker lövését hárítja könnyedén most Salak.

18:50
    Ismét N. Jensen tüzelt a jobb oldalról, Salakon nem fogott ki.

18:30
    Nicklas Jensen vitte be a támadó harmadba, de a cseh védők sikeresen útját állták, de a korong marad a cseh harmadban.

17:45
    Nem tudta jól lekezelni a korongot Novotny, kicsusszan a harmadból.

17:20
    Green mindenkit megetetve szólózott középen, majd közelről kapura lőtt, Salak észnél volt és védeni tudott!

17:05
    Felálltak a csehek, pedig nincs emberelőnyük, végül kihozzák a dánok.

16:45
    Most a mezőnyben folyik az adok-kapok, helyzet nélkül. Az eddig kapura tartó lövések száma 7-9.

16:20
    Az is kérdés, hogy az északiak bírják-e majd erővel a saját maguk által diktált tempót végig.

15:50
    Kiegészültek időközben természetesen a csehek, de egyelőre a mezőnyben maradt a dán dominancia.

15:00
    Christensen kevergetett a kapu közelében, de nem sikerült kapura tennie. Végül Boedker tüzel a jobb oldalról, Salak kezében a korong.

14:30
    Tömeges cserék mindkét oldalon, majd újabb piros mezes támadás indul.

14:10
    Megint kiütötték a csehek, próbálnak jobban figyelni, de a dánok ismét a támadó harmadban.

13:15
    Szépen járatják a dánok, hatalmas helyzet alakult ki középen, Salakon már túl volt a korong, de az egyik cseh védő ki tudta vágni a gólvonalról!

12:39
    Cseh kiállítás következik, Jagr bottal akasztás miatt pihen két percig.

12:25
    Vitasek tüzelt a kék vonal közeléből, egy védő botjáról messzire kipattant a korong, most pedig már a reklámszünet alatt pihennek egyet a csapatok.

12:05
    Kis híján egyenlíteni tudott most Dánia, nincs lejátszva ez a találkozó sem, ahogy ezt már megszokhattuk ezen a világbajnokságon.

11:40
    Larsen elé pattant a korong, aki tisztán lőhetett balról, négy méterről, a kapus még nem ért át, de a dán támadó az üres kapu mellé helyezett!

11:10
    Mezőnyben nem érezni ezekben a percekben különbséget, Dánia aktívan rohamoz.

10:20
    Már a túloldalon maradt ki óriási helyzet, Petruzalek és Kovár is kísérletezett, hatalmas bravúrral ért vissza Nielsen!

09:54
    Meglepetésszerűen egyenlítenek a dánok, STEFAN LASSEN érkezett remekül a bal oldalon, pont ütemre kapta és be is bombázta a hosszú alsóba! 1-2! Szépít Dánia!
    Gólpassz: Mads Christensen.

09:27
    Nielsen kezében a korong, Jagr elől szedte fel a biztonság kedvéért.

09:06
    Ismét áll a játék, nagyon töredezett egyelőre.

09:00
    A lövések aránya egyelőre 3-6, amik el is találták a kaput.

08:31
    Túl hosszan sikerült felszabadítani a cseheknek, tilos lett belőle, náluk a buli.

08:10
    Dánia is próbál előrejönni, de a cseh támadásokban jóval több a veszély.

07:40
    Bjorkstrand szökött meg a jobb oldalon, majd lőtt kapura, Salakot nem tudta meglepni vele.

07:30
    Egyébként is fölényben hokizik a cseh válogatott, de a dánoknak a kiállítás máris egy fél kapott gólt jelent a jelek szerint.

06:55
    Ez sem tartott sokáig, a dánoknak valóban büntetés a kettő perc. Sobotka adta középre jobbról, majd közelről az érkező JAROMIR JAGR bekotorta a felső kapuvas alá! 0-2!
    Gólpassz: Vladimir Sobotka.

06:35
    Újabb kiállítás következik a piros mezes csapattól, Lassen ül le két percre. Ismét cseh emberelőnyt láthatunk, mint a gólnál. A reklámszünet után folytatódik a meccs.

06:15
    Sekac tüzelt nagy erővel középről, Nielsen bravúrral védi meg kapuját az újabb góltól!

06:00
    Sajnos elég sokat áll a játék, a folyamatos játék nem alakult ki eddig.

05:38
    Bruggisser tüzelt távolról, Salak szépen védett és nem jött ki róla a korong!

05:10
    A kezdeti dán rohamok ellenére az esélyesebb csehek szerzik meg a vezető találatot. Klepis eddig 12x lőtt kapura a tornán és ebből most szerezte a második gólját.

04:25
    Jagr hatalmas lövése még célt tévesztett, ám JAKUB KLEPIS jobb oldali bombája már utat talált a hosszú alsóba! 0-1! Vezet Csehország!
    Gólpassz: Ondrej Nemec, Jaromir Jagr.

03:50
    Az első kiállítás, Dánia szenvedi el, Nicklas Jensen kénytelen kiállni két percre gáncsolásért.

03:30
    Larsen gyűjti be hátul a pakkot, a csehek amint megszerzik, el is adják.

02:55
    Pontatlan mindkét csapat, a nagy lövések egyelőre elmaradnak, egyetlen dán próbálkozás ment eddig kapura.

01:44
    Kipattant a korong a pályáról, egyelőre nem alakult ki folyamatos játék, buli a cseh harmad előtt.

01:30
    Dán lövés a jobb oldalról, Larsen kísérletezett, Salak magabiztosan fogta!

00:45
    Sobotka máris egy jobbról leadott lövéssel jelentkezett, de elsuhant a kapu előtt.

00:20
    Csehország fehérbe, Dánia pedig piros mezben lépett jégre.

00:01

A kapuban Nielsen, illetve Salak kezd a mai mérkőzésen.

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Green, Christensen, Boedker – Bruggisser, Jesper B. Jensen, Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Oliver Lauridsen, Kristensen, Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Markus Lauridsen, Staal, Anders Poulsen, Morten Poulsen, Spelling
    Szövetségi kapitány: Jan Karlsson

Csehország: Salak (Jakub Kovár) – Kindl, Nemec, Sobotka, Rolinek, Jagr – Sevc, Vitasek, Cervenka, Klepis, Hudler – Zamorsky, Kolar, Novotny, Sekac, Vondrka – Jordan, Zatovic, Jan Kovar, Petruzalek
    Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Játékvezetők: Keith Kaval (USA), Steve Patafie (USA) – Chris Carlson (CAN), Anton Semjonov (EST).

Folytatódik a jégkorong világbajnokság Belorussziában a dán és a cseh válogatott összecsapásával.
    Csehország az eddigi négy meccsén mindenbe belekóstolt, volt 60 perc utáni győzelme és veresége is, valamint hosszabbításban behúzott és elbukott találkozója is. Ezzel összességében hat pontot gyűjtöttek eddig a csehek, és a csoport harmadik helyén tanyáznak.
    Dániának nem ment ilyen jól, ők csak az utolsó előtti, hetedik pozíciót foglalják el a tabellán, három ponttal – egy normál játékidős győzelemmel.
    Csehország csapata eddig 11x talált az ellenfél hálójába, a dánoknak ez nyolc alkalommal sikerült eddig.
    A cseheknél Jagr és Hertl a két duplázó, ám Hudler három, Nemec négy gólpassza szintén kiemelendő. Ugyanez a dánok esetében: Hansen az egyetlen duplázó, Bjorkstrand és és Boedker pedig azok, akik egynél több gólpasszt jegyeznek.
    Az esélyek egyértelműen Csehország mellett szólnak, de ezen a világbajnokságon már semmit sem lehet kijelenteni előre, több meglepő eredmény is született.
    Az összecsapás szombaton délután 15:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 10. Lassen (Christensen), 56. Jensen (Staal, Hansen), 60. Bjorkstrand, utolsó bünt. Boedker – 5. Klepis (Nemec, Jagr), 7. Jagr (Sobotka), 46. Kindl (Klepis, Cervenka)