Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
Szlovákia
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Olaszország
szombat 17.05.2014, 19:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Folytatódik a jégkorong világbajnokság Fehéroroszországban, Szlovákia és Olaszország csapata találkozik egymással ezen a mérkőzésen.
    Mindkét csapat meglehetősen feledhetően játszik eddig a tornán, ami inkább a szlovákok szempontjából meglepő. Négy mérkőzés után mindössze négy pontot számlálnak egy tiszta győzelemmel és egy hosszabbításos vereséggel szerezték a négy egységet.
    Olaszország bravúrosan verte meg az eddig igencsak vitézkedő Franciaországot, de más meccsen nem termett eddig babér nekik és messze a legkevesebb, mindössze három gólt sikerült ütniük eddig az olaszoknak négy mérkőzésen, a szlovákoknak ez 11 alkalommal sikerült.
    A legeredményesebb játékosok, szlovák részről Miklik, két góllal és öt gólpasszal. Az olaszoknál nincs duplázó, de Scandella a gólja mellé egy gólpasszal és észre vétette magát.
    A mérkőzés szombaton este 19:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Szlovákia: Laco (Hudacek) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Svarny, Valach, Miklik, Mikus, Tatar – Marincin, Mihalik, Panik, Marcinko, Hascak – Ceresnak, Skokan, Viedensky, Stastny, Reway

Olaszország: Bellissimo (Bernard) – Egger, Borgatello, Scandella, di Casmirro, Kostner – Larkin, Nicoletti, Borrelli, Ihnacak, Rocco – Sullivan, Johnson, Gander, Tudin, Fontanive – Hofer, Insam, Felicetti, Bernard, Bona

Játékvezetők: Viacheslav Bulanov (RUS), Mikael Nord (SWE) – Justin Hull (CAN), Masi Puolakka (FIN).

00:01

00:10
    Bellissimo és Laco kezd a két kapuban, az olaszok kékben, a szlovákok pedig fehérben játszanak.

00:45
    Máris egy szlovák lövés, Nagy kísérletezett, de mellé ment.

01:10
    Szlovákiának égetően szüksége van a pontokra, mert eddig nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, az olaszoknak pedig a kiesés elkerülése miatt kellene a győzelem.

01:40
    Miklik tüzel középről, Bellissimo remekül hárít!

02:20
    Kevés idő telt el eddig, de Szlovákia egyelőre nyomasztó fölényben.

02:40
    Máris négy lövés északi szomszédunknál, az olaszok még nem jutottak lövőhelyzetbe sem.

03:15
    Szép folyamatos eddig a játék, kevés a megszakítás.

03:15
    Most azonban egy les az olaszoknál, Rocco csusszant túl korán a harmadba.

03:50
    Ladislav Nagy lőtt kapura a jobb oldalról, éles szögből, de pár centivel mellé bombázott, jó helyzetből.

04:30
    Scandella már a túloldalon helyzetben, Laco remek érzékkel fogja az olasz támadó közeli lövését!

04:44
    Borrelli áll ki két percre bottal akasztás miatt az olaszoktól. Két percig szlovák emberelőny következik.

05:00
    Miklik tüzelt középről, Bellissimo készült rá és szépen fogta a lepkéssel.

05:30
    Kibombázzák az olaszok a harmadból, de csak időlegesen szabadul fel a kékek kapuja.

06:25
    Mi maradt ki! Egy tömörülésnél Bellissimo már feküdt a jégen, Satan azonban nem tudta a kapuba tuszkolni a korongot, egy védő végül el tudta onnan kotorni!

07:10
    Megtörtént a szlovákok 10. lövése is, de gól még nem született. Közben kiegészültek az olaszok.

07:32
    A jobb oldalon megszökött Marcinko, de Bellissimo jól zárta a szöget a lövésnél. Az első reklámszünet kezdődött el.

08:10
    Vélhetően csak idő kérdése a fehér mezesek gólszerzése, az olasz csapat szinte ki sem tud szabadulni a saját harmadából.

09:02
    Svarny eresztett meg egy hatalmas lövést a bal oldalról, a kör közepéből, tisztán, Bellissimo ezúttal is útját állta a bombának!

09:30
    Elég töredezett most a játék, sokszor áll különböző okok miatt. Most egy buli következik az olasz harmadban.

10:08
    Szlovákia gólt szerzett!
    MAREK DALOGA a harmad felénél megszerzi a vezetést egy sakk-matt szituáció végén. Kettő az egyben vitték kapura, a jobb oldalról önzetlenül leadta neki csapattársa, Sloboda – és nem is hibázta el a bal oldalról közvetlen közelről. 1-0!
    Gólpassz: Karol Sloboda.

11:00
    Vajon változik-e a meccs képe a góltól, vagy továbbra is Szlovákia fog rohamozni?

11:25
    Mihalik lőtt középről, Bellissimo sikeresen oldalra ütötte a korongot.

12:10
    Kettészakadt most a pálya, gyorskorcsolya versenynek tűnhetett, mert csak iszkoltak a korong után, lövés egyszer sem történt.

12:45
    Újra szlovák támadás zajlik, de most jól védekeznek az olaszok, nem tudott lőni Ceresnak.

13:20
    Szép, folyamatos ismét a játék, a nézők is élvezik a helyszínen.

13:55
    A mezőnyben folyik most a játék, jó ideje nincs lövés, sem helyzet.

14:18
    Most áll meg a játék, Panik indítása találta lesen Marcinkot.

15:20
    Egger akadályozott meg sikerrel egy jobb oldali megugrási kísérletet, az olaszok is jól védekeznek most.

15:43
    Szlovák kiállítás szakítja meg a játékot, Viedensky lökte a jégre olasz ellenfelét, két perces kiállítás a jutalma.

16:00
    Ezzel túl is vagyunk a második reklámszüneten, a kék mezes Olaszország csapata játszhat emberelőnyben.

16:21
    Tatar szerzett ügyesen korongot hátul, majd szólózva végigvitte, a bal oldalról azonban kihagyta a ziccert, pedig a kapust már kicselezte.

16:21
    Olaszország azonban nem úszta meg ennyivel, Inhacak kényszerül két percre a büntetőpadra.

16:21
    Valamiért áll a játék még, a bíró a zsűriasztalhoz megy oda kérdezni valamit, de ebből nem derül ki, mi a probléma.

16:30
    Az olasz edzőnek mondtak a végén valamit, de ez most homályban marad, miért állt a játék legalább három percig.

17:10
    Nagyon távolról tette kapura Bona, Laco meg sem fogta, hanem tette ki egyből csapattársának.

18:15
    Már a szlovákok vannak emberelőnyben időközben.

19:10
    Hrivik passzolt Satanhoz jó helyzetben, Satan a jobb oldalon azonban elvéti a korongot, oda a helyzet.

19:35
    Bellissimo védése kellett a gól megakadályozásához, bal oldalról érkezett egy nagy erejű lövés Hriviktől.

19:50
    Megint Bellissimo, Hascak lövését rúgta ki.

20:00

Mozgalmasra sikeredett az első harmad, bár a végén ez a több perces közjáték nem igazán volt érhető, de végül folytatódott a mérkőzés.
    A szlovákok erős fölényben játszanak a mezőnyben, kapura is természetesen sokkal veszélyesebbek, az olaszok csak elvétve jutnak el Laco kapujáig.
    Szlovákia – Olaszország: 1-0 egy harmad után.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

20:01

20:15
    Folytatódik a találkozó 1-0 arányú szlovák vezetéssel.

21:20
    Valach készülődött lövéshez, de lelopták az ütőjéről a korongot, a semleges harmadban azonban elvesztik az olaszok újra.

22:00
    Tomas Tatar tüzelt a jobb oldalról, Bellissimo hárított a rövid oldalon.

22:57
    Támadtak az olaszok, de kicsúszott a korong a harmadból, így les.

23:05
    Gyors ellentámadás végén MAREK VIEDENSKY szökött meg a bal oldalon és végül trükkösen a kapus lábai közt helyezte a hálóba a korongot! 2-0!
    Gólpassz: Marek Daloga, Karel Sloboda.

23:30
    Két gól a szlovákok előnye, lassan, de biztosan építgetik fel a meccset, hogy a végén három ponttal gazdagodjanak.

24:40
    Ezekben a percekben sokat áll a játék, főként les és kipattanó korong miatt.

25:40
    Nem tudta már pontosan kapura tenni Hrivik a bal oldalról, mert az átvételkor elpattant tőle a korong.

26:07
    Két percre kiáll a játékból Marcinko a szlovák csapatból gáncsolás miatt.

26:20
    Olasz emberelőny, de a buli után a szlovákok azonnal kibombázzák a harmadból.

27:40
    Ezen a kiállításon nem látszik egyelőre az emberelőny, teljesen eseménytelen csapkodó játék a semleges harmadban.

28:10
    Ki is egészültek a szlovákok úgy, hogy az olaszok akárcsak fel tudtak volna állni emberelőnyben.

29:05
    Most azonban nem sokon múlott a gólszerzés, a bal oldalon közelről, nagy helyzetből lőhetett Gander, Laco azonban kivetődve hárítani tudott!

29:15
    Ismét egy szlovák kiállítás következik, Hascak áll ki két percre fogás miatt.

30:05
    Johnson lőtt távolról kapura, jobbról, jócskán mellé szállt a löket.

30:30
    Borrelli hatalmas bombáját Laco óriási bravúrral hárítja, ez most nagyon közel volt az olaszoknak a gólszerzéshez!

31:25
    Ez a kiállítás is letelt, megúszták északi szomszédaink.

32:16
    Hascak került a jégre, a fejéhez kapott, ha jól látom, vérzik is. Sajnos egy közeli lövés találta el az arcát, már be is ment az öltözőbe!

33:00
    Elhalt egy olasz támadás, Skokan szerzett korongot hátul.

33:30
    Megvolt a második reklámszünet is, szlovák támadással folytatódott a játék, most hátul adogatnak a fehér mezesek.

34:10
    Alőbb Scandella lőtt kapura, majd a túloldalon Nagy a kontrából, mindkét esetben a kapusok nyerték a párharcot.

34:13
    TOMAS TATAR egy jobb oldali passzt követően középen kapta tisztán és 2 méterről bebombázta a félig üres kapuba! 3-0!
    Gólpassz: Michel Miklik.

34:40
    Alighanem ezzel eldőlt a három pont sorsa, az olasz csapat nem veszélyes annyira kapura, hogy három gólt szerezhessen.

35:20
    Támadgatnak az olaszok, de lövéshez igazából csak ritkán jutnak.

37:30
    Scandella közeli lövése akad el a védőkben.

37:50
    Egyre többet merészkednek előre a kék mezesek, de a szlovák védelem állja a sarat.

38:26
    Olaszország gólt szerzett!
    Egy középre lőtt korongba tud beleérni ALEXANDER EGGER, ezzel szépít az olaszoknak! 3-1!
    Gólpassz: Vincent Rocco.

39:20
    Feléledtek az olaszok, támadásban maradtak, de nagy helyzet most nincs.

40:00

Három gólos előnyben voltak már a szlovákok, ám Egger gólja visszahozza némileg az olasz reményeket. Az első harmadban csak nagyon ritkán jutottak el az ellenfél kapujáig a kék mezesek, de az utolsó tíz percben többször is Laco mentette meg Szlovákiát a góltól, végül pedig be is talált Olaszország.
    A szünet után folytatjuk, jelenleg 3-1 arányban vezet Szlovákia!
    ----

40:01

40:20
    Daloga maradt a jégen a palánk mellett, remélhetőleg nem egy újabb sérülés Hascak esete után!

40:20
    Úgy tűnt, hogy az egyik olasz játékos csapott oda nagyon keményen a botjával, talán Scandella lehetett az.

40:50
    Nagyjából két perc kényszerszünet után folytatódik a játék, helyzet egyelőre nincs.

42:00
    Szerencsére Dalogának nem kellett az öltözőbe mennie, de azért egyelőre a padon pihen.

42:15
    Olasz támadás a bal oldalon, Insamot azonban nem engedték lőni, jó védőmunka.

43:25
    Scandella keresztbe lőtt korongjára senki sem érkezett középen.

43:42
    Ihnacak áll ki két percre fogás miatt. Szlovák emberelőny.

44:15
    Első körben kivágják a harmadból a korongot a kék mezesek.

45:04
    Szlovák kiállítás, két percre Marincin is leül a padra.

45:45
    Letelt az olasz emberhátrány, innentől öt a négy ellen jöhetnek a kék mezesek.

46:34
    Újabb olasz hátrány jön, Egger, a gólszerző áll ki lökés miatt.

46:55
    Sullivan is kiáll az olaszoktól, ez gyors volt, bottal akasztás az ok. Néhány másodperc múlva öt a három ellen támadhat Szlovákia.

47:15
    Satan bombázott kapura 5 a 3 ellen középről, Bellissimo bravúrral hárított!

48:00
    Felálltak a szlovákok.

48:07
    Gyönyörűen kijátszották, bár végül szerencsével került be a hálóba a korong. Középen Tatar lövését még védte Bellissimo, ám balról MICHEL MIKLIK ismételt éles szögből, az már bement! 4-1, minden eldőlt!
    Gólpassz: Tomas Tatar.

49:00
    A második olasz hátrány még csak most járt le, mert a góllal csak az első ember jöhetett még vissza.

50:10
    Túl vagyunk a záró harmad felén, aránylag csendesen csordogál a mérkőzés, a második játékrészhez képest kevés helyzet és lövés.

50:45
    Hatalmas lövés Nicolettitől a jobb oldalról, Laco remekül hárította a rövid oldalra érkező bombát!

51:40
    Hriviktől pattant az olasz kapu felé a korong, Bellissimo inkább biztonságra törekedve megfogta.

51:57
    Ismét Bellissimo munkában, Svarny lőtt kapura balról, a kör széléről.

52:52
    Kostner szép cselt vetett be, majd Stastny akasztja bottal. Két perc a szlovák játékosnak.

54:00
    5-5 kiállításnál jár mindkét együttes, egyelőre az olaszok ezzel az előnnyel sem tudnak élni.

54:45
    Távoli lövés Larkintól, kissé mellé száll, a túloldalon gyors kontra után Tatar lőhetett a bal oldalról a kapu közeléből, de akasztják, büntető!

Kimarad a büntető, a kulcspillanatban Tatar a korong fölött ütött el!

55:15
    Kiegészült Szlovákia, teljes létszámban a csapatok.

56:15
    A szlovákoknak már zsebben a három pont, innen ezt nem lehet elveszíteni. Időnként előre jönnek az olaszok is, de a támadásaikból hiányzik az átütő erő.

57:00
    Insam ütőjéről lopják le a korongot.

57:06
    Sloboda áll ki bottal akasztás miatt két percre. Olasz emberelőny jön.

57:25
    Kostner hatalmas bombája akad el Lacoban, bravúros védés, mivel igen közelről jött a lövés!

58:10
    Egy kis kavarodás volt a szlovák kapu előtt, végül a védők messzire kivágják.

58:35
    Ismét egy kiállítás még a végére, Tatar és Kostner akaszkodott össze. Tatar durvaság miatt kiállítva két percre. Rövid ideig hárman lesznek csak a szlovákok.

58:35
    Olaszország időt kért, bár kissé későinek tűnik.

59:00
    Laco két elképesztő bravúrja! Először Kostner, majd Sullivan bombázott kapura, mindkettő elakadt a kapusban!

59:12
    Már csak szimpla az emberelőny a kékeknél.

59:40
    Az olaszok támadnak, de lövéshez nem jutnak, kevés már csak hátra.

59:55
    Scandella bombázta még kapura jobbról, Laco kijjebb tessékelte a korongot.

60:00

Mindhárom harmadot egy góllal nyerte meg Szlovákia és különösebb megerőltetés nélkül begyűjtötték a három pontot Olaszország ellen. Érvényesült tehát a papírforma, bár Laco több esetben is remekül hárított, Bellissimo a túloldalon úgyszintén jó napot fogott ki.
    Szlovákia – Olaszország: 4-1!
    ---- (21:56:36)

Gólok és gólpasszok: 11. Daloga (Sloboda), 24. Viedensky (Daloga, Sloboda), 35. Tatar (Miklik), 49. Miklik (Tatar) – 39. Egger (Rocco)