Lettország – Oroszország 1:4 (vége) | Franciaország – Norvégia 5:4 (2:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Niemcy 5:2 (vége)
Dánia – Csehország 4:3 (1:0 szétlövés után) | Svájc – Kazahsztán 6:2 (vége) | Szlovákia – Olaszország 4:1 (vége)
Szlovákia
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Olaszország
szombat 17.05.2014, 19:45 • Chizhovka Aréna • A csoportos Világbajnokság

59:00
    Laco két elképesztő bravúrja! Először Kostner, majd Sullivan bombázott kapura, mindkettő elakadt a kapusban!

58:35
    Olaszország időt kért, bár kissé későinek tűnik.

58:35
    Ismét egy kiállítás még a végére, Tatar és Kostner akaszkodott össze. Tatar durvaság miatt kiállítva két percre. Rövid ideig hárman lesznek csak a szlovákok.

57:25
    Kostner hatalmas bombája akad el Lacoban, bravúros védés, mivel igen közelről jött a lövés!

Kimarad a büntető, a kulcspillanatban Tatar a korong fölött ütött el!

54:45
    Távoli lövés Larkintól, kissé mellé száll, a túloldalon gyors kontra után Tatar lőhetett a bal oldalról a kapu közeléből, de akasztják, büntető!

52:52
    Kostner szép cselt vetett be, majd Stastny akasztja bottal. Két perc a szlovák játékosnak.

50:45
    Hatalmas lövés Nicolettitől a jobb oldalról, Laco remekül hárította a rövid oldalra érkező bombát!

48:07
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gyönyörűen kijátszották, bár végül szerencsével került be a hálóba a korong. Középen Tatar lövését még védte Bellissimo, ám balról MICHEL MIKLIK ismételt éles szögből, az már bement! 4-1, minden eldőlt!
    Gólpassz: Tomas Tatar.

47:15
    Satan bombázott kapura 5 a 3 ellen középről, Bellissimo bravúrral hárított!

46:55
    Sullivan is kiáll az olaszoktól, ez gyors volt, bottal akasztás az ok. Néhány másodperc múlva öt a három ellen támadhat Szlovákia.

46:34
    Újabb olasz hátrány jön, Egger, a gólszerző áll ki lökés miatt.

45:04
    Szlovák kiállítás, két percre Marincin is leül a padra.

38:26
    Olaszország gólt szerzett!
    Egy középre lőtt korongba tud beleérni ALEXANDER EGGER, ezzel szépít az olaszoknak! 3-1!
    Gólpassz: Vincent Rocco.

34:13
    TOMAS TATAR egy jobb oldali passzt követően középen kapta tisztán és 2 méterről bebombázta a félig üres kapuba! 3-0!
    Gólpassz: Michel Miklik.

30:30
    Borrelli hatalmas bombáját Laco óriási bravúrral hárítja, ez most nagyon közel volt az olaszoknak a gólszerzéshez!

29:15
    Ismét egy szlovák kiállítás következik, Hascak áll ki két percre fogás miatt.

29:05
    Most azonban nem sokon múlott a gólszerzés, a bal oldalon közelről, nagy helyzetből lőhetett Gander, Laco azonban kivetődve hárítani tudott!

26:07
    Két percre kiáll a játékból Marcinko a szlovák csapatból gáncsolás miatt.

23:05
    Gyors ellentámadás végén MAREK VIEDENSKY szökött meg a bal oldalon és végül trükkösen a kapus lábai közt helyezte a hálóba a korongot! 2-0!
    Gólpassz: Marek Daloga, Karel Sloboda.

19:35
    Bellissimo védése kellett a gól megakadályozásához, bal oldalról érkezett egy nagy erejű lövés Hriviktől.

16:21
    Olaszország azonban nem úszta meg ennyivel, Inhacak kényszerül két percre a büntetőpadra.

16:21
    Tatar szerzett ügyesen korongot hátul, majd szólózva végigvitte, a bal oldalról azonban kihagyta a ziccert, pedig a kapust már kicselezte.

15:43
    Szlovák kiállítás szakítja meg a játékot, Viedensky lökte a jégre olasz ellenfelét, két perces kiállítás a jutalma.

10:08
    MAREK DALOGA a harmad felénél megszerzi a vezetést egy sakk-matt szituáció végén. Kettő az egyben vitték kapura, a jobb oldalról önzetlenül leadta neki csapattársa, Sloboda – és nem is hibázta el a bal oldalról közvetlen közelről. 1-0!
    Gólpassz: Karol Sloboda.

09:02
    Svarny eresztett meg egy hatalmas lövést a bal oldalról, a kör közepéből, tisztán, Bellissimo ezúttal is útját állta a bombának!

06:25
    Mi maradt ki! Egy tömörülésnél Bellissimo már feküdt a jégen, Satan azonban nem tudta a kapuba tuszkolni a korongot, egy védő végül el tudta onnan kotorni!

04:44
    Borrelli áll ki két percre bottal akasztás miatt az olaszoktól. Két percig szlovák emberelőny következik.

04:30
    Scandella már a túloldalon helyzetben, Laco remek érzékkel fogja az olasz támadó közeli lövését!

03:50
    Ladislav Nagy lőtt kapura a jobb oldalról, éles szögből, de pár centivel mellé bombázott, jó helyzetből.

Gólok és gólpasszok: 11. Daloga (Sloboda), 24. Viedensky (Daloga, Sloboda), 35. Tatar (Miklik), 49. Miklik (Tatar) – 39. Egger (Rocco)

Szlovákia: Laco (Hudacek) – Daloga, Sloboda, Hrivik, Satan, Nagy – Svarny, Valach, Miklik, Mikus, Tatar – Marincin, Mihalik, Panik, Marcinko, Hascak – Ceresnak, Skokan, Viedensky, Stastny, Reway
    Olaszország: Bellissimo (Bernard) – Egger, Borgatello, Scandella, di Casmirro, Kostner – Larkin, Nicoletti, Borrelli, Ihnacak, Rocco – Sullivan, Johnson, Gander, Tudin, Fontanive – Hofer, Insam, Felicetti, Bernard, Bona

Játékvezetők: Viacheslav Bulanov (RUS), Mikael Nord (SWE) – Justin Hull (CAN), Masi Puolakka (FIN)