Szombathelyi Haladás – Ferencvárosi Torna Club 0:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Fehérvár 1:1 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:1 (0:0)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 18.05.2014, 16:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

A zsinórban már hét bajnoki mérkőzését megnyerő Ferencváros lép fel vasárnap délután a szombathelyi Rohonci úti stadionban, a Haladás vendégeként! Ennél hosszabb NB I-es győzelmi sorozatot legutóbb 1996 őszén produkált a Fradi, a legendás Varga Zoltán irányításával!
    Ám még lehet, hogy ez is kevésnek bizonyul az Európa liga selejtezős szerepléshez, hiszen az utóbbi hetekben a Videoton sem botlott, így a kedvezőbb egymás elleni mérleg a fehérváriak számára jelenti jelenleg a dobogót!
    A házigazda Haladás pedig nyilván arra készül, hogy beleköpjön Thomas Doll csapatának levesébe és hazai pályán egyébként is elég jó szokott lenni az Artner legénység! Persze kivéve amikor nem, egy hete például a Paks vitte el a 3 pontot a vasi megyeszékhelyről.
    Egyébként egy Haladás-FTC meccs mindig presztízscsata és a fővárosiak nyilván szeretnének visszavágni az őszi 0-3-ért is!
    Az izgalmasnak és felettébb érdekesnek ígérkező mérkőzést érdemes lesz tehát nálunk nyomon követni!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Egy kicsivel több mint negyedóra múlva kezdődik a szombathelyi Rohonci úti stadionban a forduló egyik rangadója, ahol a meglehetősen jó szezont futó és pillanatnyilag hatodik helyen álló Haladás vendége a most negyedik, de a dobogóért hajtó Ferencváros lesz.
    A hazaiaknál sérülések és eltiltások – az egyik ász Halmosi is hiányzik – miatt Artner Tamás vezetőedző csupán négy mezőnyjátékost tudott a kispadra ültetni.
    A Fradiban továbbra sincs a nevezettek között a lendületes Somalia, visszatér viszont a csapatba Jenner.
    Élvezetes és izgalmas meccsre számítunk, tartsanak velünk!

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Schimmer, Simon Á., Nagy I.G., Iszlai – Hrepka – Radó. Vezetőedző: Artner Tamás
    Cserék: Gyűrű (kapus), Szakály A., Gyurján, Dvorschák, Medgyes.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Jovanovic, Besic, Mateos, Bönig – Csukics, Busai – Jenner, Leonardo, Ugrai – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Hidvégi, Ionescu, U.Diallo, Nagy D., Péter A., Laczkó.

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (Medovarszki János, Buzás Balázs).

Jönnek a csapatok, fehérben a Haladás, nagyon sötét zöldben a Fradi!

Esőáztatta a talaj, pillanatnyilag ugyan nem esik, de komoly felhők vannak a stadion felett!
    Meglátjuk, hogyan alakul majd az időjárás a találkozó alatt!

Egy Haladás mezes, egészen kis fiú végzi el a kezdőrúgást!

1

1
    Radó bal oldali beadása átszállt mindenki feje felett.

1
    Az újabb bal oldali beadást most Bönig fejelte ki szögletre.

2
    A sarokrúgás után most mér felszabadult az FTC kapuja.

2
    Most Bödének volt nagyon magas egy balról beívelt labda.

3
    Egy lendületesnek induló Fradi akció akadt meg, mert Böde két védő szorításában nagyot esett, de ez nem volt szabálytalan.

4
    Eddig többet birtokolja a labdát a Haladás.

5
    Nagy Gábor a bal oldalon már nem tudta megmenteni a labdát, még ollózással sem.

6
    Jennerrel szemben viszont most szabálytalanok voltak a hazaiak, de még a Fradi térfelén.

8
    Most Bödét könnyedén szerelték a hazai védők.

9
    Jovanovic mentett a Fradi védelem jobb oldalán szögletre Bosnjak elől.

9
    A sarokrúgás után a Besic által kifejelt labdát Guzmics szúrta rá 30 méterről, de kapu fölé.

10
    Jenner balról az ötösre ívelt szabadrúgását könnyedén húzta le Rózsa.

11
    Jovanovicot buktatta Nagy Gábor a jobb oldalon, de még a Fradi térfelén.

12
    Böde nem tudott már egy labdát 17 méterről a kapu irányába küldeni.

13
    Egyelőre a Fradi inkább próbálja lassítani a játékot.

15
    Radó esett nagyot Besic mellett a 16.oson belül, de ez nem volt 11-es.

16
    Dibusz szedte fel a labdát a lendületes Radó elől.

17
    Radó nagyon veszélyes! Most is remek cseleket mutatott be a Fradi 16.osán belül, de végül szögletre tudták Őt szerelni.

18
    A sarokrúgásból beívelt labdát Böde fejelte ki.

20
    Mateos rúgta fel Radót, így Haladás szabadrúgás a jobb oldalról.

21
    Schimmer ívelt az ötösre, de megint fejjel mentett a Fradi védelme.

22
    Dibusz nagy kirúgásával folytatódott a játék.

23
    Simon Ádám kapott egy erőset a bokájára leonardotól, ápolni is kellett Őt!

24
    Folytathatja a játékot az U20-as vb bronzérmes szombathelyi játékos.

25
    Radó nagy lendülettel tört előre középütt, de végül a passza nem volt jó Bosnjaknak.

26
    Nagy Gábor kapta a meccs első sérgáját, Leonardo buktatásáért.

27
    Leonardo egy remek egyéni akció végán betört a 16-oson belülre, 13 méteres, ballábas lövését Rózsa szögletre tisztázta.

27
    A szöglet után kiment a labda a túloldalon.

28
    Bár eddig a Haladás támad sokkal többet, nagy helyzete a Fradinak volt, ez az iménti.

29
    Csukics 22 máteres, jobblábas lövése után Rózsa másodszorra kaparintotta meg a labdát.

30
    Csukics csúszott be rosszul a felezővonal táján Iszlainak – ez is sárga lap.

31
    Leonardo ballábas indítását fülelte le Guzmics.

32
    Radó utolsó csele most nem volt jó, így Mateos szerelni tudott.

32
    Jenner szabálytalansága miatt jöhet előre a Haladás.

33
    Nagy Gábor a bal oldalon most csak bedobást tudott kiharcolni.

34
    Bosnjak remek, bal külsővel meglőtt labdáját bravúrral ütötte szögletre Dibusz a jobb felső sarok elől!

34
    A szögletet követően már felszabadított a Fradi védelme.

35
    Iszlai labdájával Fehér Zoltán lépett ki a jobb oldalon, de jobblábas, 13 méteres lövését ismét bravúrral védte Dibusz Dénes!

36
    Radó két csel után hét méterről a tömörülő védőkbe lőtte a labdát.

37
    Most sokat támad a Haladás, drukkereik pedig tombolnak.

38
    Böde labdájából Jenner emelt a kapu fölé 17 méterről, a másik oldalon.

39
    Radó előbb becsapta Besicet, de végül a kapu közelébe érve már nem jutott lövéshez.

40
    Böde sem tudott ráfordulni a labdára a másik kaputól 8 méterre.

40
    Ugrai már nem tudta középre adni a labdát Iszlai szorításában a jobb oldalon.

41
    Leonardot vágták fel a szombathelyiek, 24 méterről rúghat szabadot a Fradi.

42
    Mateos csavarta kapura a labdát a pontrúgásból, de Rózsa a bal saroknál magabiztosan hárított!

43
    Nagy Gábor jobb oldali beadása már nem jutott el iszlaihoz.

43
    Radó és Mateos csatája után a Fradi jöhetett kifelé.

44
    Jovanovic jobbról belőtt labdáját Böde nem tudta megjátszani.

44
    Iszlai lépett ki a bal oldalon, de hétméteres lövését a szöget remekül záró Dibusz lábbal mentette szögletre.

45
    Szögletre szöglet a Haladás javára, de ezt is kivédekezi a Fradi!

Egy jó első félidőt láthattak a szurkolók! Bár a Ferencvárosnak is voltak lehetőségei, eddig Dibusz nagy védéseinek köszönheti a vendégcsapat a döntetlent!
    A Haladás lendületes futballja eddig még nem ért gólt, de ha ezt tudja folytatni a szombathelyi csapat, akkor bőven lesz gondja a Fradinak a szünet után!
    Tartsanak velünk akkor is!

46
    Ugrai helyére Ulysse Diallo állt be a szünetben a fradiba!

46

47
    Egyelőre a Fradi próbálja meg birtokolni a labdát.

48
    Leonardo kiugratása után Bödétől Ulysse Diallo elé került a labda, akinek 10 méteres, jobblábas lövését Rózsa bravúrral hárította.

49
    Besic szerelte nagyon keményen, de szabályosan Bosnjakot.

50
    Nagy Gábor jobb oldali bedobása jöhet.

51
    A partdobást követően felszabadult a Fradi kapuja.

52
    Bosnjak és Leonardo összecsapása után egy kis kakaskodás a gyepen a felek között.

52
    Talán megnyugodtak a kedélyek, mindenesetre folytatódott a mérkőzés.

53
    Most a szurkolók bekiabálásai nem igazán tűrik a nyomdafestéket, egyik oldalon sem.

53
    Leonardo a 16-os vonaláról, ballal lőtt, Rózsa biztosan védett.

54
    Besic szerelte szépen a 16-osra érő Radót.

55
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző U.DIALLO. Komoly védelmi hiba után Leonardo belőtt labdáját Böde tolta ULYSSE DIALLO elé és a csereember 14 méterről védhetetlenül lőtt a kapu közepébe! 0-1

57
    Vajon tud -e újítani a kissé az öltözőben maradó Haladás?

58
    Jenner 18 méteres, jobblábas, megpattanó lövését védte bravúrral szögletre Rózsa!

59
    Nagy Gábor kezezése miatt akadt meg egy Haladás akció.

60
    Hrepka sarkazása nem jutott el a 16-osnál Radóhoz.

61
    Radó balról beívelt szabadrúgása után Fehér nem tudta a kapu felé kanalazni a labdát.

62
    Schimmer helyére Gyurján állt be a Haladásba.

63
    Simon 20 méteres jobblábas lövése kapu mellé-fölé szállt.

65
    Radó kapott egy nagyot a bal oldalon.

65
    Gyurján elől tisztázott Mateos a Fradi 16-osa előtt.

66
    Most hátul adogatnak a ferencvárosiak.

67
    Hrepka passza volt nagyon hosszú a bal oldalon Bosnjaknak.

69
    Csere a Haladásban; Medgyes jött be Hrepka helyére

69
    Iszlai balról erősen lőtt a kapu elé, de Dibusz kivetődve mentett.

70
    Most Radó volt támadóként szabálytalan, kifelé az ítélet.

71
    Megint Diallo volt veszélyes, de a kilépő cserecsatár passza nem jutott el középütt Bödéhez.

72
    Nagy Gábor középre tartó 22 méteres bombáját öklözte ki a mezőnybe Dibusz Dénes!

74
    Egy előreküldött labdát Rózsa kaparintott meg Jenner elől!

74
    Jenner csúnyán megrúgta Gyurjánt a felezővonal táján, villant számára a sárga lap.

75
    Iszlai mintegy 22 méteres lövése szállt Dibusz kapuja fölé!

76
    Egyelőre magabiztosabbnak tűnik a dobogóért harcoló Ferencváros!

77
    Parádés jelenet! Bosnjak mintegy 27 méterről, ballal zúdította a labdát a jobb kapufára!

78
    Radó legurított labdája után Nagy Gábor 16 méterről lőtt, Dibusz lábbal, nagy bravúrral védett.

79
    A szöglet után végül Dibusz kezei között halt el a labda.

80
    A nagy lövő, Bosnjak most sárga lapot kapott, Jovanovic lerántásáért.

80
    Radót öklelte fel Busai, de ez nem ért sárgát.

81
    Radó Andrást ápolni kell!

82
    Radó csak most térhetett vissza a pályára.

82
    Egy hazafejelt labda adott munkát most Dibusznak.

83
    Simon Ádám felvágta Busait, ez is sárga lap.

84
    Iszlai helyére Dvorschák éllt be a Haladásba.

85
    Dvorschák mentett Leonardo elől.

86
    Továbbra is taktikusan tartja az egygólos vezetést a Fradi.

87
    Devecseri fellökte Diallot, újabb sárga lap!

88
    Dvorschák felpattanó, 23 méteres lövése lett Dibusz zsákmánya!

89
    Devecseri most Leonardot öklelte fel, szabadrúgás a felező környékéről a fradinak!

90
    Három perces hosszabbítást rendelt el Andó-Szabó Sándor.

90
    Bönig most taktikusan akasztotta meg Gyurjánt.

90+1
    A szabadrúgásból az ötösre ívelt labdát Dibusz kaparintotta meg!

90+2
    Diallo kapott sárga lapot, túlzott vehemenciájáért!

90+3
    Jovanovic tartotta meg a labdát a jobb oldalon, a Haladás térfelén.

90+3
    Busai nem adta oda a labdát a szabadrúgáshoz.sárga lap ez is!

90+3
    Busai másodszor sem volt hajlandó odaadni a labdát, megkapta második sárgáját, ez világrekord! Kiállította Őt a bíró!

90+4
    Még egy Fradi kirúgás majd egy kakaskodás, Csukics és Bosnjak között!

Hatalmas csetepatéval, roppant ideges hangulatban ért véget a mérkőzés, de a Fradié a 3 pont!

Az első félidőben inkább játszották a futballt a felek, de ekkor nem született gól!
    A második 45 percben az elején egy kicsit úgy tűnt, mintha a Haladás az öltözőben maradt volna és ezt a Fradi ki is használta!
    A végén a szombathelyi csapat igyekezett, de a Ferencváros megtartotta előnyét!
    Ezzel az FTC nyolcadik győzelmét aratta zsinórban a tavaszi szezonban és folytatja harcát a dobogóért!
    De a Haladásnak sincs szégyenkeznivalója, nagyot küzdöttek a nehéz talajon és egyébként is az egész szezonjuk jól sikerült!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (18:30:22)

Juhász Attila

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 55. U.Diallo

Lapok:   26. I.G. (HAL), 80. Bosnjak (HAL), 83. Simon Á. (HAL), 87. Devecseri (HAL) – 30. Csukics (FTC), 74. Jenner (FTC), 90+2. U.Diallo (FTC), 90+3. Busai (FTC)   90+3. Busai (FTC)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Schimmer(Gyurján 62.), Simon Á., Nagy I.G., Iszlai(Dvorschák 84.) – Hrepka(Hrepka 69.) – Radó. Vezetőedző: Artner Tamás

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Jovanovic, Besic, Mateos, Bönig – Csukics, Busai – Jenner, Leonardo, Ugrai(U.Diallo a szünetben) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (Medovarszki János, Buzás Balázs)