Szombathelyi Haladás – Ferencvárosi Torna Club 0:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Fehérvár 1:1 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:1 (0:0)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 18.05.2014, 16:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Az első félidőben inkább játszották a futballt a felek, de ekkor nem született gól!
    A második 45 percben az elején egy kicsit úgy tűnt, mintha a Haladás az öltözőben maradt volna és ezt a Fradi ki is használta!
    A végén a szombathelyi csapat igyekezett, de a Ferencváros megtartotta előnyét!
    Ezzel az FTC nyolcadik győzelmét aratta zsinórban a tavaszi szezonban és folytatja harcát a dobogóért!
    De a Haladásnak sincs szégyenkeznivalója, nagyot küzdöttek a nehéz talajon és egyébként is az egész szezonjuk jól sikerült!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (18:30:22)

Hatalmas csetepatéval, roppant ideges hangulatban ért véget a mérkőzés, de a Fradié a 3 pont!

90+3
    Busai másodszor sem volt hajlandó odaadni a labdát, megkapta második sárgáját, ez világrekord! Kiállította Őt a bíró!

90+3
    Busai nem adta oda a labdát a szabadrúgáshoz.sárga lap ez is!

90+2
    Diallo kapott sárga lapot, túlzott vehemenciájáért!

90+1
    A szabadrúgásból az ötösre ívelt labdát Dibusz kaparintotta meg!

90
    Három perces hosszabbítást rendelt el Andó-Szabó Sándor.

87
    Devecseri fellökte Diallot, újabb sárga lap!

84
    Iszlai helyére Dvorschák éllt be a Haladásba.

83
    Simon Ádám felvágta Busait, ez is sárga lap.

80
    A nagy lövő, Bosnjak most sárga lapot kapott, Jovanovic lerántásáért.

78
    Radó legurított labdája után Nagy Gábor 16 méterről lőtt, Dibusz lábbal, nagy bravúrral védett.

77
    Parádés jelenet! Bosnjak mintegy 27 méterről, ballal zúdította a labdát a jobb kapufára!

75
    Iszlai mintegy 22 méteres lövése szállt Dibusz kapuja fölé!

74
    Jenner csúnyán megrúgta Gyurjánt a felezővonal táján, villant számára a sárga lap.

72
    Nagy Gábor középre tartó 22 méteres bombáját öklözte ki a mezőnybe Dibusz Dénes!

71
    Megint Diallo volt veszélyes, de a kilépő cserecsatár passza nem jutott el középütt Bödéhez.

69
    Iszlai balról erősen lőtt a kapu elé, de Dibusz kivetődve mentett.

69
    Csere a Haladásban; Medgyes jött be Hrepka helyére

63
    Simon 20 méteres jobblábas lövése kapu mellé-fölé szállt.

62
    Schimmer helyére Gyurján állt be a Haladásba.

61
    Radó balról beívelt szabadrúgása után Fehér nem tudta a kapu felé kanalazni a labdát.

58
    Jenner 18 méteres, jobblábas, megpattanó lövését védte bravúrral szögletre Rózsa!

55
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző U.DIALLO. Komoly védelmi hiba után Leonardo belőtt labdáját Böde tolta ULYSSE DIALLO elé és a csereember 14 méterről védhetetlenül lőtt a kapu közepébe! 0-1

53
    Leonardo a 16-os vonaláról, ballal lőtt, Rózsa biztosan védett.

48
    Leonardo kiugratása után Bödétől Ulysse Diallo elé került a labda, akinek 10 méteres, jobblábas lövését Rózsa bravúrral hárította.

46
    Ugrai helyére Ulysse Diallo állt be a szünetben a fradiba!

Egy jó első félidőt láthattak a szurkolók! Bár a Ferencvárosnak is voltak lehetőségei, eddig Dibusz nagy védéseinek köszönheti a vendégcsapat a döntetlent!
    A Haladás lendületes futballja eddig még nem ért gólt, de ha ezt tudja folytatni a szombathelyi csapat, akkor bőven lesz gondja a Fradinak a szünet után!
    Tartsanak velünk akkor is!

44
    Iszlai lépett ki a bal oldalon, de hétméteres lövését a szöget remekül záró Dibusz lábbal mentette szögletre.

42
    Mateos csavarta kapura a labdát a pontrúgásból, de Rózsa a bal saroknál magabiztosan hárított!

41
    Leonardot vágták fel a szombathelyiek, 24 méterről rúghat szabadot a Fradi.

38
    Böde labdájából Jenner emelt a kapu fölé 17 méterről, a másik oldalon.

36
    Radó két csel után hét méterről a tömörülő védőkbe lőtte a labdát.

35
    Iszlai labdájával Fehér Zoltán lépett ki a jobb oldalon, de jobblábas, 13 méteres lövését ismét bravúrral védte Dibusz Dénes!

34
    Bosnjak remek, bal külsővel meglőtt labdáját bravúrral ütötte szögletre Dibusz a jobb felső sarok elől!

30
    Csukics csúszott be rosszul a felezővonal táján Iszlainak – ez is sárga lap.

29
    Csukics 22 máteres, jobblábas lövése után Rózsa másodszorra kaparintotta meg a labdát.

27
    Leonardo egy remek egyéni akció végán betört a 16-oson belülre, 13 méteres, ballábas lövését Rózsa szögletre tisztázta.

26
    Nagy Gábor kapta a meccs első sérgáját, Leonardo buktatásáért.

25
    Radó nagy lendülettel tört előre középütt, de végül a passza nem volt jó Bosnjaknak.

17
    Radó nagyon veszélyes! Most is remek cseleket mutatott be a Fradi 16.osán belül, de végül szögletre tudták Őt szerelni.

15
    Radó esett nagyot Besic mellett a 16.oson belül, de ez nem volt 11-es.

9
    A sarokrúgás után a Besic által kifejelt labdát Guzmics szúrta rá 30 méterről, de kapu fölé.

1
    Az újabb bal oldali beadást most Bönig fejelte ki szögletre.

Esőáztatta a talaj, pillanatnyilag ugyan nem esik, de komoly felhők vannak a stadion felett!
    Meglátjuk, hogyan alakul majd az időjárás a találkozó alatt!

Jönnek a csapatok, fehérben a Haladás, nagyon sötét zöldben a Fradi!

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Schimmer, Simon Á., Nagy I.G., Iszlai – Hrepka – Radó. Vezetőedző: Artner Tamás
    Cserék: Gyűrű (kapus), Szakály A., Gyurján, Dvorschák, Medgyes.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Jovanovic, Besic, Mateos, Bönig – Csukics, Busai – Jenner, Leonardo, Ugrai – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Hidvégi, Ionescu, U.Diallo, Nagy D., Péter A., Laczkó.

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (Medovarszki János, Buzás Balázs).

Egy kicsivel több mint negyedóra múlva kezdődik a szombathelyi Rohonci úti stadionban a forduló egyik rangadója, ahol a meglehetősen jó szezont futó és pillanatnyilag hatodik helyen álló Haladás vendége a most negyedik, de a dobogóért hajtó Ferencváros lesz.
    A hazaiaknál sérülések és eltiltások – az egyik ász Halmosi is hiányzik – miatt Artner Tamás vezetőedző csupán négy mezőnyjátékost tudott a kispadra ültetni.
    A Fradiban továbbra sincs a nevezettek között a lendületes Somalia, visszatér viszont a csapatba Jenner.
    Élvezetes és izgalmas meccsre számítunk, tartsanak velünk!

A zsinórban már hét bajnoki mérkőzését megnyerő Ferencváros lép fel vasárnap délután a szombathelyi Rohonci úti stadionban, a Haladás vendégeként! Ennél hosszabb NB I-es győzelmi sorozatot legutóbb 1996 őszén produkált a Fradi, a legendás Varga Zoltán irányításával!
    Ám még lehet, hogy ez is kevésnek bizonyul az Európa liga selejtezős szerepléshez, hiszen az utóbbi hetekben a Videoton sem botlott, így a kedvezőbb egymás elleni mérleg a fehérváriak számára jelenti jelenleg a dobogót!
    A házigazda Haladás pedig nyilván arra készül, hogy beleköpjön Thomas Doll csapatának levesébe és hazai pályán egyébként is elég jó szokott lenni az Artner legénység! Persze kivéve amikor nem, egy hete például a Paks vitte el a 3 pontot a vasi megyeszékhelyről.
    Egyébként egy Haladás-FTC meccs mindig presztízscsata és a fővárosiak nyilván szeretnének visszavágni az őszi 0-3-ért is!
    Az izgalmasnak és felettébb érdekesnek ígérkező mérkőzést érdemes lesz tehát nálunk nyomon követni!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 55. U.Diallo

Lapok:   26. I.G. (HAL), 80. Bosnjak (HAL), 83. Simon Á. (HAL), 87. Devecseri (HAL) – 30. Csukics (FTC), 74. Jenner (FTC), 90+2. U.Diallo (FTC), 90+3. Busai (FTC)   90+3. Busai (FTC)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Schimmer(Gyurján 62.), Simon Á., Nagy I.G., Iszlai(Dvorschák 84.) – Hrepka(Hrepka 69.) – Radó. Vezetőedző: Artner Tamás

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Jovanovic, Besic, Mateos, Bönig – Csukics, Busai – Jenner, Leonardo, Ugrai(U.Diallo a szünetben) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (Medovarszki János, Buzás Balázs)