Győri ETO FC II. – Dorog 0:1 (vége) | BKV Előre SC – Tököl VSK 4:1 (vége)
Győri ETO FC II.
0:1 (0:0)
Dorogi FC
vasárnap 18.05.2014, 18:00 • ETO Stadion, Győr • NBIII - Nyugati csoport

Az első félidő első felében a hazaiak játszottak jobban, utána kiegyenlítettebbé vált a játék, de igazi gólhelyzetekre a második félidőig kellett várni. Ekkor a második zicceréből vezetést szerzett a Dorog és ezt lelkes játékkal meg is tartották a vendégek. (19:52:06)

90+3
    A második szögletből szabadrúgás lesz, ezt beívelik a vendégek, Sitku csúsztat mellé a 11-es pontról.

90+3
    Kis szöglet jön, abból újabb sarokrúgás.

90+2
    Vighet szerelik a jobb szélen, szöglet a Dorognak.

90+1
    Vankó ível be szabadrúgást jobbról 25 méterről, ezt is kapura teszi, de kevéssel fölé talál.

90
    3 perc a ráadás.

90
    Vigh indulna középen, de hosszú labdát kap, kirúgás jön.

89
    Szabó kap nagy labdát jobbról, de szemben a kapuval, 10 méterről a kapusba lő!

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kinyik (Dorogi FC).

88
    Skita helyett Vigh a pályán a vendégeknél.

87
    Mészáros és Sitku összjátéka után utóbbi éles szögből talál a jobb sarok mellé.

86
    Sitku hozná nagy helyzetbe a középen induló Mészárost, pontatlan kicsit a labdája, oda a lehetőség.

85
    Hauser helyett Takács folytatja.

84
    Illés ível a védők mögé, Farkast állítja meg lesen a játékvezető.

84
    Vankó ível be jobbról, kifejelik a védők.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Máj (Dorogi FC).

82
    Farkas hozza helyzetbe Illést, aki 14 méterről a kapusba lövi a labdát.

81
    Matetist szereli a bal szélen meginduló Fekecset, kirúgás jön.

80
    Fürjes ível be jobbról szép cselek után, Sitku fejel fölé 10 méterről.

79
    Matetitset előzi meg Kinyik a bal szélen, felszabadít a védő.

78
    Skita íveli be a szabadrúgást jobbról, de a kapu mögé kerül a labdája, kirúgás jön.

77
    Második sárgát kap, ezáltal kiállításban részesül Medgyes (Győri ETO FC II.), Fürjest buktatja a jobb szélen a második lapért cserébe.

76
    Illés indulna a bal szélen, pontatlan a labda, bedobás jön a vendégeknek.

75
    Ezekben percekben nagy a küzdelem a pálya közepén, de helyzetek nélkül zajlik a játék.

72
    Medgyes ível be balról, Fekecs ment az érkező Vankó elől.

70
    Skita íveli a kapu elé a szabadrúgást, Vida húzza le a labdát.

69
    Medgyes buktatja a jobb szélen Fürjest, szabadrúgás jön.

68
    Sitkut rántják vissza a kezdőkörben, szabadrúgás a vendégeknek.

67
    Az utóbbi 10 percben szorongat a hazai csapat, de egyelőre meddő a fölényük.

66
    Májt és Nagy Bálintot is ápolni kell, de úgy tűnik folytatják a játékot.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy Bálint (Győri ETO FC II.), Májt buktatta a dorogi tizenhatosnál.

64
    Medgyes ível be a kapu elé balról, Fekecs vágja ki az ötösről a labdát.

63
    Nagy Bálint ível be jobbról, felperdül a labda, felszabdítanak a védők.

62
    Matetitset szerelik oldalra a bal szélen, dobhat a Dorog.

61
    Vankó egyből rálövi a szabadrúgást, magasan fölé csavarja a labdát.

60
    Nagy Bálintot buktatják a jobb szélen, szabadrúgás a kaputól 32 méterre.

59
    Sitku éles szögből lő jobbról, egy védőről visszapattan rá, kirúgás jön.

58
    Schultz helyére Szűcs érkezik a vendégeknél.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Matetits (Győri ETO FC II.), Mészárost buktatta a felezővonalnál.

56
    Pongrácz buktatja a felezővonalánál Sitkut, aki lenn marad, de folytatja a játékot.

55
    Egy kimaradt ziccer után a Dorog megszerzi a vezetést, élénkebb mérkőzés lesz ez innen.

54
    A Dorog gólt szerzett!
    Skita indul jó labdára ismét balösszekötőben, a 10 méteres lövését bravúrral védi Vida, de a kipattanót MÉSZÁROS ÁRON higgadtan helyezi a kapu közepébe! 0:1

53
    Berkó hozza nagy helyzetbe Skitát a balösszekötő helyén, a kapujából kimozduló Vida véd bravúrral a lövését!

52
    Nagy Bálint ugratná ki Pongráczot a jobbösszekötő helyén, ez a labda is pontatlan.

51
    Egy szép ellentámadás végén Vankó balról visszapasszolt labdával keresi a lövésre érkezőket, a védők közbelépnek itt is.

50
    A kis szöglet után Skita ível be ballal, Vida öklözi ki az érkezők elől a labdát.

49
    Bal oldali beadással keresik Sitkut, akit a hosszú saroknál megelőz fejjel Lenzsér, szöglet jön.

48
    Fürjes 16 méterről elhamarkodottan és egyben gyengén lő, Sitku várta volna nagyobb helyzetben a labdát.

47
    Illés kap lövésre egy labdát balról, el is lövi kapásból, 20 méterről, kevéssel a jobb sarok mellé.

46
    Vankó élesen ível be egy szabadrúgást jobbról, Kurucz öklözi ki a mezőnybe a labdát.

46
    Kettős csere a Győri ETO FC II.-nél: Szabó Bencét Matetits váltja, Mervót pedig Vankó.

46

45+1

45+1
    Mervó lépne ki középen, kicsit meglökik, így hosszan szökteti magát, ezért nem jár szabadrúgás.

45
    Két támadás az ETO fiataljaitól, balról, és jobbról is veszélytelen beadás a vége mindkettőnek.

44
    Fürjes viharzik el a jobb szélen, lövésre adna be, két érkező is van, mögéjük jön a labda...

44
    Mervó és Illés akciója a balösszekötő helyén, közbelépnek a védők.

43
    Mervó 20 méterről, viszonylag jó helyzetből lő csúnyán fölé.

42
    Schultz újabb ívelése balról, kifejelik a védők ezt is.

41
    Kinyik ível fel jobbról a kapu elé, ez csak a kapusnak jó labda.

40
    Illés lépne ki a védők között, Hauser állítja meg.

39
    Scultz emeli a kapu elé a szabadrúgást, kifejelik a védők, a visszatett labdát Lenzsér fejeli ki a nagy helyzetben érkező Sitku elől.

38
    Mészárost ápolják, de folytatja a játékot.

37
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lenzsér (Győri ETO FC II.), Mészárost buktatta a kezdőkörnél.

36
    Sitku egy jobb oldali beadást tesz kapura a hosszú saroknál, szögletre hárít Vida!

35
    Schultz labdája pontatlan, Szabó Bence indul a kontrával, pontatlan a passza a beinduló Mervó felé.

34
    A huszadik perc után kijött a Dorog a szorításból, kiegyenlített most már a játék.

33
    Mervó ível be balról a 16-os vonalának magasságából, mély a labda, kirúgás jöhet.

32
    Középre gurítja a labdát Fürjes a szabadrúgásból, Schultz lövi el balla 30 méterről, jócskán a kapu mellé.

31
    Szabó Bence buktatja Mészárost a jobb szélen, szabadrúgás a Dorognak.

30
    Pongrácz buktatja Sitkut a felezővonalnál, ennek is szóbeli figyelmeztetés a következménye.

29
    Pongrácz cselezget a 16-os előterében, Szabóhoz passzol, aki rálövi a labdát, elakad a védőkben.

28
    Fekecs szabálytalankodik a jobb szélen, majd elrúgja a labdát, szóbeli feddést kap érte.

27
    Kurucz lép ki a kapujából és szedi föl a labdát Mervó elől.

26
    Schultz adja be a szögletet is balról, Illés vágja ki az ötösről, majd egy távoli lövéssel szabadítja fel az ETO kapuját Mészáros.

25
    Schultz emeli a kapu elé a labdát a szabadrúgásból, Sitku elől mentenek szögletre a védők.

24
    Schultzot buktatják a kaputól 30 méterre, szabadrúgással jöhet a Dorog.

23
    Fürjes fordulna lövésre a 16-os előterében, szerelik a védők.

22
    A Dorog teljesen átadja a területet az ETO II-nek, akik türelmesen játszva keresik a rést a védelmen, de pontosítani kell a játékukon, ha gólt akarnak szerezni.

20
    Farkas rántja le Mészárost a Dorog térfelén, szabadrúgás a vendégeknek.

19
    Fürjes indulna meg a bal szélen, szerelik keményen, de szabályosan, ezzel sem jut kapuig a Dorog.

18
    Mervó játssza magát tisztára a tizenhatos előterében, ballal lő, egy méterrel fölé zúg a labdája.

16
    Farkas újabb beadás jobbról az alapvonalról, Kurucz gyűjti be a labdát a rövid saroknál.

15
    Az első negyedóra lecsorog lassan, az ETO fiataljai támadnak gyakorlatilag folyamatosan, a Dorog talán a kontrákra épít, de ebből csak egyet láttunk eddig.

13
    Remek támadás végén Illés ad vissza lövésre Mervónak, aki szép mozdulattal, kapásból emel a bal felső mellé kevéssel!

13
    Medgyes emel Illés elé a bal szélen, Kinyik áll be a támadó elé, kirúgás jön.

12
    Illés lő ballal 25 méterről, de kicsit elhamarkodottan, jócskán mellé talál.

11
    Ismét Farkas ad be jobbról, üggyel-bajjal mentenek a védők az érkező Mervó elől.

10
    Farkas ad be jobbról, a kapujából kimozduló Kurucz mellett, de a védők a kapu torkában mentenek Szabó Bence elől.

9
    Mervó, majd Illés távoli lövése akad el a védőkben.

8
    Mészáros kap hosszú labdát, Vida jön ki a kapujából, megszerzi előle.

7
    Szabó Bence ad be balról az alapvonalról, kifejeli Berkó a kapu elől.

6
    Mervó indítaná Illést balösszekötőben, pontatlan a labda.

5
    Fürjest állítják meg lesen.

4
    Mészáros löki fel Illést, szabadrúgás a kaputól 30 méterre, Szabó Bence végzi el, a védők kivágják a kapu elől.

3
    Skita ível be jobbról szabadrúgást, Sitku csúsztat, Vida védi a léc alá tartó labdát.

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Medgyes (Győri ETO FC II.), Fürjest buktatta.

1
    Szabó Bence szabálytalankodik a vendégek térfelén, szabadrúgás.

1

A labdarúgó NBIII 28. fordulójában a harmadik helyezett ETO II a 11. helyen szerénykedő Dorog csapatát fogadja.

A győri fiatalok egy győzelemmel pontszámban beérhetnék a második helyen álló Budaörsöt, a Dorog pedig a három pontnak köszönhetően megoldaná a biztos bennmaradást.

A hazaiak mérlege 16-3-8, és nincsenek rossz formában, bár igazából játszottak odahaza meglepő eredménnyel végződő mérkőzéseket, azért ők az esélyesek.

A Dorog mérlege 9-4-14 és ugyan vérmes remények nem lehet5nek, de a kiírás miatt a feljutásra nem apelláló győrieket azért meglephetik.

Az előzetes hírek szerint az ETO II kezdőcsapatában kezdőkét lép pályára Farkas Zoltán, aki egyedülálló produkcióval állt elő az előző két fordulóban, hiszen minkét meccsen lőtt egy-egy mesterhármast... Azért az az NBIII-ban sem olyan gyakori eset, lássuk, sikerül-e neki harmadszorra is, bár ehhez a Dorognak vélhetően lesz pár szava.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 54. Mészáros

Lapok:   2. Medgyes (ETO2), 37. Lenzsér (ETO2), 57. Matetits (ETO2), 65. Nagy Bálint (ETO2) – 83. Máj (DFC), 88. Kinyik (DFC)   77. Medgyes (ETO2)

Győri ETO FC II.: Vida – Nagy Bálint, Lenzsér, Csató, Medgyes – Pongrácz, Illés, Nagy Ádám – Mervó (46' Vankó), Szabó (46' Matetits), Farkas

Vezetőedző: Jakl Antal

Cserék: Alasztics – Kozma, Matetits, Vankó, Balla, Borkai

Dorogi FC: Kurucz – Kinyik, Berkó, Hauser (85' Takács), Máj – Skita (88' Vígh), Fekecs, Mészáros, Schultz (58' Szűcs) – Fürjes, Sitku,

Vezetőedző: Ozoróczi Gábor