Győri ETO FC II. – Dorog 0:1 (vége) | BKV Előre SC – Tököl VSK 4:1 (vége)
0:1 (0:0)
Dorogi FC
vasárnap 18.05.2014, 18:00 • ETO Stadion, Győr • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A labdarúgó NBIII 28. fordulójában a harmadik helyezett ETO II a 11. helyen szerénykedő Dorog csapatát fogadja.

A győri fiatalok egy győzelemmel pontszámban beérhetnék a második helyen álló Budaörsöt, a Dorog pedig a három pontnak köszönhetően megoldaná a biztos bennmaradást.

A hazaiak mérlege 16-3-8, és nincsenek rossz formában, bár igazából játszottak odahaza meglepő eredménnyel végződő mérkőzéseket, azért ők az esélyesek.

A Dorog mérlege 9-4-14 és ugyan vérmes remények nem lehet5nek, de a kiírás miatt a feljutásra nem apelláló győrieket azért meglephetik.

Az előzetes hírek szerint az ETO II kezdőcsapatában kezdőkét lép pályára Farkas Zoltán, aki egyedülálló produkcióval állt elő az előző két fordulóban, hiszen minkét meccsen lőtt egy-egy mesterhármast... Azért az az NBIII-ban sem olyan gyakori eset, lássuk, sikerül-e neki harmadszorra is, bár ehhez a Dorognak vélhetően lesz pár szava.

1

1
    Szabó Bence szabálytalankodik a vendégek térfelén, szabadrúgás.

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Medgyes (Győri ETO FC II.), Fürjest buktatta.

3
    Skita ível be jobbról szabadrúgást, Sitku csúsztat, Vida védi a léc alá tartó labdát.

4
    Mészáros löki fel Illést, szabadrúgás a kaputól 30 méterre, Szabó Bence végzi el, a védők kivágják a kapu elől.

5
    Fürjest állítják meg lesen.

6
    Mervó indítaná Illést balösszekötőben, pontatlan a labda.

7
    Szabó Bence ad be balról az alapvonalról, kifejeli Berkó a kapu elől.

8
    Mészáros kap hosszú labdát, Vida jön ki a kapujából, megszerzi előle.

9
    Mervó, majd Illés távoli lövése akad el a védőkben.

10
    Farkas ad be jobbról, a kapujából kimozduló Kurucz mellett, de a védők a kapu torkában mentenek Szabó Bence elől.

11
    Ismét Farkas ad be jobbról, üggyel-bajjal mentenek a védők az érkező Mervó elől.

12
    Illés lő ballal 25 méterről, de kicsit elhamarkodottan, jócskán mellé talál.

13
    Medgyes emel Illés elé a bal szélen, Kinyik áll be a támadó elé, kirúgás jön.

13
    Remek támadás végén Illés ad vissza lövésre Mervónak, aki szép mozdulattal, kapásból emel a bal felső mellé kevéssel!

15
    Az első negyedóra lecsorog lassan, az ETO fiataljai támadnak gyakorlatilag folyamatosan, a Dorog talán a kontrákra épít, de ebből csak egyet láttunk eddig.

16
    Farkas újabb beadás jobbról az alapvonalról, Kurucz gyűjti be a labdát a rövid saroknál.

18
    Mervó játssza magát tisztára a tizenhatos előterében, ballal lő, egy méterrel fölé zúg a labdája.

19
    Fürjes indulna meg a bal szélen, szerelik keményen, de szabályosan, ezzel sem jut kapuig a Dorog.

20
    Farkas rántja le Mészárost a Dorog térfelén, szabadrúgás a vendégeknek.

22
    A Dorog teljesen átadja a területet az ETO II-nek, akik türelmesen játszva keresik a rést a védelmen, de pontosítani kell a játékukon, ha gólt akarnak szerezni.

23
    Fürjes fordulna lövésre a 16-os előterében, szerelik a védők.

24
    Schultzot buktatják a kaputól 30 méterre, szabadrúgással jöhet a Dorog.

25
    Schultz emeli a kapu elé a labdát a szabadrúgásból, Sitku elől mentenek szögletre a védők.

26
    Schultz adja be a szögletet is balról, Illés vágja ki az ötösről, majd egy távoli lövéssel szabadítja fel az ETO kapuját Mészáros.

27
    Kurucz lép ki a kapujából és szedi föl a labdát Mervó elől.

28
    Fekecs szabálytalankodik a jobb szélen, majd elrúgja a labdát, szóbeli feddést kap érte.

29
    Pongrácz cselezget a 16-os előterében, Szabóhoz passzol, aki rálövi a labdát, elakad a védőkben.

30
    Pongrácz buktatja Sitkut a felezővonalnál, ennek is szóbeli figyelmeztetés a következménye.

31
    Szabó Bence buktatja Mészárost a jobb szélen, szabadrúgás a Dorognak.

32
    Középre gurítja a labdát Fürjes a szabadrúgásból, Schultz lövi el balla 30 méterről, jócskán a kapu mellé.

33
    Mervó ível be balról a 16-os vonalának magasságából, mély a labda, kirúgás jöhet.

34
    A huszadik perc után kijött a Dorog a szorításból, kiegyenlített most már a játék.

35
    Schultz labdája pontatlan, Szabó Bence indul a kontrával, pontatlan a passza a beinduló Mervó felé.

36
    Sitku egy jobb oldali beadást tesz kapura a hosszú saroknál, szögletre hárít Vida!

37
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lenzsér (Győri ETO FC II.), Mészárost buktatta a kezdőkörnél.

38
    Mészárost ápolják, de folytatja a játékot.

39
    Scultz emeli a kapu elé a szabadrúgást, kifejelik a védők, a visszatett labdát Lenzsér fejeli ki a nagy helyzetben érkező Sitku elől.

40
    Illés lépne ki a védők között, Hauser állítja meg.

41
    Kinyik ível fel jobbról a kapu elé, ez csak a kapusnak jó labda.

42
    Schultz újabb ívelése balról, kifejelik a védők ezt is.

43
    Mervó 20 méterről, viszonylag jó helyzetből lő csúnyán fölé.

44
    Mervó és Illés akciója a balösszekötő helyén, közbelépnek a védők.

44
    Fürjes viharzik el a jobb szélen, lövésre adna be, két érkező is van, mögéjük jön a labda...

45
    Két támadás az ETO fiataljaitól, balról, és jobbról is veszélytelen beadás a vége mindkettőnek.

45+1
    Mervó lépne ki középen, kicsit meglökik, így hosszan szökteti magát, ezért nem jár szabadrúgás.

45+1

46

46
    Kettős csere a Győri ETO FC II.-nél: Szabó Bencét Matetits váltja, Mervót pedig Vankó.

46
    Vankó élesen ível be egy szabadrúgást jobbról, Kurucz öklözi ki a mezőnybe a labdát.

47
    Illés kap lövésre egy labdát balról, el is lövi kapásból, 20 méterről, kevéssel a jobb sarok mellé.

48
    Fürjes 16 méterről elhamarkodottan és egyben gyengén lő, Sitku várta volna nagyobb helyzetben a labdát.

49
    Bal oldali beadással keresik Sitkut, akit a hosszú saroknál megelőz fejjel Lenzsér, szöglet jön.

50
    A kis szöglet után Skita ível be ballal, Vida öklözi ki az érkezők elől a labdát.

51
    Egy szép ellentámadás végén Vankó balról visszapasszolt labdával keresi a lövésre érkezőket, a védők közbelépnek itt is.

52
    Nagy Bálint ugratná ki Pongráczot a jobbösszekötő helyén, ez a labda is pontatlan.

53
    Berkó hozza nagy helyzetbe Skitát a balösszekötő helyén, a kapujából kimozduló Vida véd bravúrral a lövését!

54
    A Dorog gólt szerzett!
    Skita indul jó labdára ismét balösszekötőben, a 10 méteres lövését bravúrral védi Vida, de a kipattanót MÉSZÁROS ÁRON higgadtan helyezi a kapu közepébe! 0:1

55
    Egy kimaradt ziccer után a Dorog megszerzi a vezetést, élénkebb mérkőzés lesz ez innen.

56
    Pongrácz buktatja a felezővonalánál Sitkut, aki lenn marad, de folytatja a játékot.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Matetits (Győri ETO FC II.), Mészárost buktatta a felezővonalnál.

58
    Schultz helyére Szűcs érkezik a vendégeknél.

59
    Sitku éles szögből lő jobbról, egy védőről visszapattan rá, kirúgás jön.

60
    Nagy Bálintot buktatják a jobb szélen, szabadrúgás a kaputól 32 méterre.

61
    Vankó egyből rálövi a szabadrúgást, magasan fölé csavarja a labdát.

62
    Matetitset szerelik oldalra a bal szélen, dobhat a Dorog.

63
    Nagy Bálint ível be jobbról, felperdül a labda, felszabdítanak a védők.

64
    Medgyes ível be a kapu elé balról, Fekecs vágja ki az ötösről a labdát.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy Bálint (Győri ETO FC II.), Májt buktatta a dorogi tizenhatosnál.

66
    Májt és Nagy Bálintot is ápolni kell, de úgy tűnik folytatják a játékot.

67
    Az utóbbi 10 percben szorongat a hazai csapat, de egyelőre meddő a fölényük.

68
    Sitkut rántják vissza a kezdőkörben, szabadrúgás a vendégeknek.

69
    Medgyes buktatja a jobb szélen Fürjest, szabadrúgás jön.

70
    Skita íveli a kapu elé a szabadrúgást, Vida húzza le a labdát.

72
    Medgyes ível be balról, Fekecs ment az érkező Vankó elől.

75
    Ezekben percekben nagy a küzdelem a pálya közepén, de helyzetek nélkül zajlik a játék.

76
    Illés indulna a bal szélen, pontatlan a labda, bedobás jön a vendégeknek.

77
    Második sárgát kap, ezáltal kiállításban részesül Medgyes (Győri ETO FC II.), Fürjest buktatja a jobb szélen a második lapért cserébe.

78
    Skita íveli be a szabadrúgást jobbról, de a kapu mögé kerül a labdája, kirúgás jön.

79
    Matetitset előzi meg Kinyik a bal szélen, felszabadít a védő.

80
    Fürjes ível be jobbról szép cselek után, Sitku fejel fölé 10 méterről.

81
    Matetist szereli a bal szélen meginduló Fekecset, kirúgás jön.

82
    Farkas hozza helyzetbe Illést, aki 14 méterről a kapusba lövi a labdát.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Máj (Dorogi FC).

84
    Vankó ível be jobbról, kifejelik a védők.

84
    Illés ível a védők mögé, Farkast állítja meg lesen a játékvezető.

85
    Hauser helyett Takács folytatja.

86
    Sitku hozná nagy helyzetbe a középen induló Mészárost, pontatlan kicsit a labdája, oda a lehetőség.

87
    Mészáros és Sitku összjátéka után utóbbi éles szögből talál a jobb sarok mellé.

88
    Skita helyett Vigh a pályán a vendégeknél.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kinyik (Dorogi FC).

89
    Szabó kap nagy labdát jobbról, de szemben a kapuval, 10 méterről a kapusba lő!

90
    Vigh indulna középen, de hosszú labdát kap, kirúgás jön.

90
    3 perc a ráadás.

90+1
    Vankó ível be szabadrúgást jobbról 25 méterről, ezt is kapura teszi, de kevéssel fölé talál.

90+2
    Vighet szerelik a jobb szélen, szöglet a Dorognak.

90+3
    Kis szöglet jön, abból újabb sarokrúgás.

90+3
    A második szögletből szabadrúgás lesz, ezt beívelik a vendégek, Sitku csúsztat mellé a 11-es pontról.

Az első félidő első felében a hazaiak játszottak jobban, utána kiegyenlítettebbé vált a játék, de igazi gólhelyzetekre a második félidőig kellett várni. Ekkor a második zicceréből vezetést szerzett a Dorog és ezt lelkes játékkal meg is tartották a vendégek. (19:52:06)

Gólok: 54. Mészáros

Lapok:   2. Medgyes (ETO2), 37. Lenzsér (ETO2), 57. Matetits (ETO2), 65. Nagy Bálint (ETO2) – 83. Máj (DFC), 88. Kinyik (DFC)   77. Medgyes (ETO2)

Győri ETO FC II.: Vida – Nagy Bálint, Lenzsér, Csató, Medgyes – Pongrácz, Illés, Nagy Ádám – Mervó (46' Vankó), Szabó (46' Matetits), Farkas

Vezetőedző: Jakl Antal

Cserék: Alasztics – Kozma, Matetits, Vankó, Balla, Borkai

Dorogi FC: Kurucz – Kinyik, Berkó, Hauser (85' Takács), Máj – Skita (88' Vígh), Fekecs, Mészáros, Schultz (58' Szűcs) – Fürjes, Sitku,

Vezetőedző: Ozoróczi Gábor

Cserék: Frank, Vígh, Szűcs, Halmos, Déri, Papes, Ambrus