Kazahsztán – Finnország 3:4 (vége) | Dánia – Franciaország 2:6 (vége) | Lettország – Fehéroroszország 1:3 (vége)
Olaszország – Svédország 1:5 (vége)
Lettország
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Fehéroroszország
hétfő 19.05.2014, 19:45 • Minsk Arena, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Egészen hihetetlen csatában, a lettek bár mindent elkövettek, nem tudtak pontot szerezni a házigazda ellen! A lettek a végén ugyan betaláltak, de ezt a gólt a cseh-kanadai bírópáros a kapus szabálytalan támadására való hivatkozással, hivatalosan kisles miatt nem adta meg! Az ítélet legalábbis véleményes volt!
    Ettől azonban még a tény az, hogy a vb házigazdája nyert, 3 pontot szerzett és készülhet a negyeddöntőre!
    A lettek holnap – ha fel tudnak pörögni – akkor Svájc ellen még kivívhatják a továbbjutást!
    Egyelőre köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak továbbra is velünk! (22:11:51)

60:00

59:59
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Gólszerző SZ.KOSZTYICIN. SZERGEJ KOSZTYICIN elcsípte a korongot és belőtte az üres kapuba! Ezzel minden eldőlt; 3-1 Fehéroroszország javára!

59:39
    Daugavins lövése most elment Lalande kapuja mellett!

59:24
    Fehérorosz időkérés!

59:24
    Daugavins betalált, de a bírók szerint egy lett játékos a kapust zavarta, vagyis kisles, így a gól érvénytelen!

58:40
    Kapus nélkül a lettek, 6 a 4 ellen támadhatnak!

58:34
    Nizivijs lövését nehezen védte Lalande!

57:53
    Gyenyiszov ütötte ki a palánkon túlra a korongot, a játék késleltetésért járt a 2 perc! Lett emberelőny még a végére.

57:00
    Már csak három perc van hátra a rendes játékidőből, továbbra us egygólos fehérorosz vezetés.

56:30
    Szergej Kosztyicin közeli lövését tudta hárítani Masalskis.

55:31
    Kiegészült a fehérorosz válogatott!

55:29
    Cipulis lövését mos Lalande hárította!

54:55
    Cipulis egészen közelről nem találta el a fehérorosz kaput!

54:00
    Egyelőre kiütik a korongot a fehéroroszok a harmadukból.

53:31
    Kitarov egy túlzott keménységért kapott 2 percet, lett emberelőny következik.

53:00
    Hét perc még a rendes játékidőből, ennyi kell még ahhoz, hogy a rendező ország csapata bejusson a 8 közé.

51:25
    Daugavins kézpassza után egy kis dulakodás a jégen.

50:10
    Nizivijs nem lőtt, hanem cselezett, oda lett a lehetőség.

50:00
    Tíz perce maradt még a letteknek az egyenlítésre.

49:05
    Kiegészült a lett válogatott, ezzel a fórral semmit sem tudtak kezdeni a fehéroroszok.

48:27
    Dzersins megpattanó korongja kerülte el a fehérorosz kaput.

47:05
    Stas vitte a korongot a lett kapura, kapott egy nagyot, közben ütközött Masalskissal is, a kapust ápolni kell, de a kiállítást Lavins kapja! Újabb fehérorosz emberelőny!

46:20
    Megint Lalande védett egy nagyot.

45:45
    Gyenyiszov emelte meg túlzottan a korongot, így a lövése kapu fölé vágódott!

45:28
    Dzerins közeli fonákját hárította Lalande!

44:20
    Tilost ütöttek a fehéroroszok!

43:44
    Ugarov lövése ment el a lett kapu bal alsó sarka mellett.

43:34
    Lesre korcsolyázott az egyik lett támadó.

43:15
    Sztyepanov térdre zuhanva is kapura tudott lőni, de Masalskis hárított.

42:00
    14:13 pillanatnyilag a kapuralövési arány a lettek javára!

41:39
    Kiegészültek a fehéroroszok!

41:07
    Daugavins nem tudta Lalande alatt a kapuba lőni a korongot.

40:45
    Ki tudják ütni a harmadukból a fehéroroszok.

40:10
    Egyelőre meg tudták szerezni a korongot a lettek.

40:01

Egygólos fehérorosz vezetésről, de lett emberelőnnyel folytatódik azonnal a mérkőzés!
    Maradjanak velünk!

Meglehetősen kaotikus csatát, rengeteg kiállítást hozott a második harmad és a jelek szerint a lettek kapitánya összerántotta a társaságot, de ez egyelőre csak a szépítéshez volt elegendő!
    De ne feledjük, Stas büntetése 1 perc 31 másodpercig még tartani fog a harmadik harmad elején!
    Önök viszont tartsanak velünk, hiszen a tét a vb negyeddöntőbe jutás!

40:00

39:29
    Lalande védett egy nagyot, de kijött róla a korong és Stas utána nagyot lökött és ezért is 2 perc járt! Újabb lett emberelőny!

39:11
    Andrej Kosztyicin jó lövését védte Masalskis!

38:30
    Újabb les a fehérorosz oldalon!

38:10
    Most nagy fölényban a lett válogatott!

37:16
    Sotnieks bombáját is hárította a szintén honosított kapus Lalande!

36:26
    Lesen akadt el a fehérorosz akció.

36:09
    Indrasis lövését hatástalanította Lalande!

35:31
    Kiegészültek a fehéroroszok, egy gólt tudtak tehát szerezni a lettek a kettős fór során!

34:45
    Cipulis lövése most nem ment be már sima fórban!

33:50
    Lettország gólt szerzett!
    Gólszerző KULDA. Assziszt: Nizivijs. Felálltak kettős emberelőnyben a lettek és Alekszandrs Nizivijs passzát ARTURS KULDA bevágta! 1-2

33:31
    Szergej Kosztyicin is kiáll 2 percre, immár kettős a lett emberelőny!

33:14
    Újabb kiállítás, Jefimenko Galvins-al szemben volt túlzottan kemény! Lett emberelőny!

32:36
    Kiegészültek a lettek.

32:09
    Meija fonákját kellett védenie a túloldalon Lalande-nak.

31:50
    Egyelőre felszabadul a lett kapu.

31:30
    Graborenko korongját is védte Masalskis.

30:57
    Kovirsin lövése elkerülte a lett kaput.

30:36
    Maris Jass kapott fejre irányuló támadásért 2 perc + 10 perc fegyelmit, ami akkor lépett életbe amikor Masalskis védett egyet!

30:00
    Pont a meccs felénél járunk, egyelőre kettó góllal vezet Fehéroroszország!

29:19
    Kiegészültek a fehéroroszok, a többi páros büntetés ellenére 5 az 5 ellen folytatják a felek a játékot.

28:02
    Indrasis lövését védte Lalande!

27:19
    Mivel az egyik fehérorosz büntetés 2+2 perc + fegyelmi, így fórban a lettek!

27:19
    Gotovec és Kitarov kapott 2 percet a fehéroroszoktól, Sztyepanov pedig a jelek szerint véglegest Jekabs Redlihs és Sotnieks pedig a lettektől ül ki.

27:19
    Ebből kiállítások is lesznek, most tanácskoznak a bírók!

27:19
    Ugarov nagy helyzete is kimaradt, majd a kapus támadása után egy hatalmas bunyó alakult ki a lett kapu előtt!

26:45
    Most Kitarov veszélyeztetett, de ez is kimaradt.

26:28
    Sztyepanov remek lövését védte Masalskis.

26:17
    Újabb technikai szünet!

26:17
    Indrasis korongját hárította Lalande a túloldalon.

25:20
    Kiegészültek a lettek!

24:58
    Pujacstól lehetett látni egy nagyon szép bodicseket, Grabovszkijjal szemben!

24:28
    Nem tudnak egyelőre felállni emberelőnyben a fehéroroszok.

24:03
    Usenko lőtt kapura középről, de Masalskis védeni tudott!

23:39
    Platt korongja elkerülte Masalskis kapuját.

23:20
    Újabb kiállítás, Lavins Plattet lökte palánkra! 2 percig megint fórban a fehéroroszok!

22:57
    Daugavins közeli bombáját védte Lalande!

22:47

22:01
    Tilost ütöttek emberelőnyben a fehéroroszok.

21:20
    Stast is keményen fellökték, de ez nem ért kiállítást!

20:47
    Daugavins akasztotta Grabovszkijt, ez is 2 perc! Újabb fehérorosz emberelőny!

20:10
    A fehéroroszoké az első támadás lehetősége a folytatásban.

20:01

Azonnal folytatódik a meccs a második harmaddal, maradjanak velünk!

A vb házigazda Fehéroroszország a harmad közepe táján, gyors egymásutánban lőtt két gólja egyelőre megtörte e lett csapatot, meglátjuk, fel tudnak -e ebből állni a szünet után, ki tud -e találni valamit Ted Nolan vagy a másik kanadai mester, Glen Hanlon elképzelései szerint alakul továbbra is a mérkőzés!
    Tartsanak továbbra is velünk és megtudhatják Önök is!

20:00

19:35
    Kenins lőtt nagy helyzetből kapu fölé, ez szépítési lehetőség volt!

19:25
    Redlihs korcsolyázhatott volna a fehérorosz kapu elé, de most az egyik bíró volt nagyon rossz helyen!

19:05
    Megint tilost ütöttek a lettek.

19:00
    Egy perc van hátra a harmadból!

18:26
    nem tudtak mit kezdeni a lettek az emberelőnnyel, kiegészült a fehérorosz válogatott!

17:03
    Kenins egy szép adogatás végén lőtt közelről kapu mellé!

16:26
    Jefimenko támadásban szabálytalanul akadályozta a lett kapust, ez is 2 perc! Most Lettország lesz fórban!

15:33
    Kiegészült a lett válogatott!

14:51
    Graborenko bombáját blokkolták a lett hátvédek.

14:17
    Egyelőre ki tudják ütni a korongot harmadukból a lettek!

13:33
    Cipulis ütött oda, kapott is 2 percet! Fehérorosz emberelőny!

13:02
    Bedobás most a fehérorosz harmadban.

12:38
    Nincs kiállítás az iménti kisebb bunyó után.

12:38
    Jefimenko lövését védte szépen Masalskis, majd egy kis kakaskodás a lettek kapuja előtt!

11:55
    Galvins lövése jelezte, hogy azért a lettek sem adták fel, miért is tennék!

10:45
    Most Kovirsint szerelték az utolsó pillanatokban a lett kapu előtt!

9:30
    Támadásban maradt a házigazda! Ugarovnak szedték fel az utolsó pillanatban a botját a lettek.

8:40
    Időt is kértek a lettek!

8:40
    Gólszerző GRABOVSZKIJ. Parádés játék! Andrej Sztyepanov adta a korongot MIHAIL GRABOVSZKIJ elé, aki ragyogó cselek után felvarrta a jobb felsőbe! 0-2

8:07
    Gólszerző PLATT. Assziszt: Jefimenko. Alekszej Jefimenko tette a korongot GEOFF PLATT elé és a honosított kanadai csatár a hálóba vágta a korongot! 1-0 Fehéroroszország javára!

7:55
    Jevenko remek lövését másodszorra kaparintotta meg Masalskis.

7:17
    Újabb tilos a lettektől!

7:11
    Egy kis technikai- és média szünet.

7:01
    Meija elől mentettek a fehérorosz védők.

6:20
    Jevenko lövése nem ért el a kapuig.

5:11
    Platt kissé jobbról kapu felé küldött fonákja ment mellé.

4:36
    Lett tilos felszabadítás.

4:27
    Kitarov vitte be a lett kapu elé a korongot, de végül szerelték Őt.

3:27
    Platt lövése kívülről találta el a kapuvasat!

2:38
    Kaluzsnij szólója végén lőtt Masalskis kapujára, csak egy kissé pontatlanul.

2:10
    Daugavinst tartóztatták fel a fehérorosz hátvédek.

1:47
    Indrasis közeli lövését mentette a túloldalon Lalande.

1:07
    Stas bombája jött le a lett blokkról.

Piros mezben a lettek, fehér felsőben a fehéroroszok!

00:01

Már csak néhány pillanat és kezdődik a lett-fehérorosz csata a 78. jégkorong világbajnokság csoportküzdelmeinek utolsó napján, a Minsk Arénában!
    Ne feledjük; aki itt rendes játékidőben nyer, már biztosan bemasírozik a negyeddöntőbe!

Hatalmas téttel bíró összecsapássá vált a lett-fehérorosz találkozó. Az eredmények ugyanis úgy alakultak eddig, hogy ennek a hétfő esti összecsapásnak a rendes játékidős győztese már egészen biztosan bejut a negyeddöntőbe! A letteknek ehhez a ráadásos siker is elég, viszont a házigazdának a 2 pont még nem jelentene biztos továbbjutást tekintettel arra, hogy Ők kikaptak korábban a finnektől.
    A lett válogatott az idei vb-re nagyon felszívta magát; a kazahok legyőzése mellett két igazi "nagyvadat is elejtettek" a finneket és az amerikaiakat.
    A beloruszok a kazahokon kívül a németek és a svájciak ellen tudták begyűjteni a 3 pontot, így lényegében már most a várakozások feletti pontszámmal állnak, de hát értelemszerűen evés közben jön meg az étvágy, most már a nyolc között akarnak játszani Grabovszkijék!
    Az biztos, hogy nagy csata, egyenlő erők küzdelme várható a kát, egykori szovjet tagállam rangadóján, érdemes tehát velünk tartani!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 34. Kulda (Nizivijs) – 9. Platt (Jefimenko), 9. Grabovszkij (Sztyepanov), 60. Sz.Kosztyicin

Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Galvins, Kulda, Daugavins, M.Redlihs, Kenins – Sotnieks, Pujacs, Vasiljevs, Nizivijs, Indrasis – Lavins, J.Redlihs, Dzerins, Cipulis, Meija – M.Jass, Jaks, Stals, Berzins, K.Jass. Szövetségi kapitány: Ted Nolan
    Fehéroroszország: Lalande (Koval) – Korobov, Graborenko, Kaluzsnij, Sz.Kosztyicin, Grabovszkij – Gyenyiszov, Gotovets, Platt, Stas, A.Kosztyicin – Jevenko, Usenko, Ugarov, Sztyepanov, Kitarov – Karev, Jefimenko, Oszipov, Volkov, Kovirsin. Szövetségi kapitány: Glen Hanlon

Játékvezetők: Jerabek (cseh), Kaval (amerikai) – Carlson (kanadai), Puolakka (finn)

Nézőszám: 10500