Magyarország – Dánia 2:2 (vége)
Magyarország
2:2 (1:0)
Dánia
csütörtök 22.05.2014, 20:15 • Új Nagyerdei stadion, Debrecen • Felkészülési mérkőzések

Pintér Attila a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
    Azt hiszem a dánok erejéről, szervezettségéről sok mindent elárul, hogy 14 éve egy szövetségi kapitányuk van! Nagyszerű, erős együttessel játszottunk ma este!
    Az eredménnyel elégedett vagyok, mintegy 60 percen keresztül jól játszottunk! Külön köszönöm a szurkolóinknak a bíztatást, nélkülük nem biztos, hogy a végén megtartottuk volna a döntetlent. Egy út elején járunk, egyelőre itt tartunk és érzésem szerint ez nem olyan rossz! Talán a középpályás labdaszerzéseink lehetnének még jobbak, ebben mindenképpen javulnunk kell!
    Mindeképpen gratulálni szeretnék a csapatomnak ehhez a teljesítményhez! Fontos lenne, hogy a klubok támogassanak minket abban, hogy minél többet lehessen együtt a válogatott keret, így összeszokottabbak és jobbak lehessünk! (22:41:37)

Morten Olsen, a dánok szövetségi kapitánya:
    Az első félidőben egy kicsit gyengébben teljesítettünk mint, ahogy vártam. A szünet után aztán fel tudtuk pörgetni a játékunkat és akkor mér elégedettebb voltam a csapatommal! Úgy érzem, a felállásunk ma jól működött, fontos, hogy a megfelelő embereket megtaláljuk a megfelelő helyekre!

Hamarosan kezdődik a sajtótájékoztató, maradjanak velünk!

Egy egészen jó mérkőzésen a magyar válogatott a vártnál sokkal jobban tartotta magát Dánia ellen! Kétszer is vezetett Pintér Attila csapata, de a dánok mindkétszer egyenlíteni tudtak, így a döntetlen tulajdonképpen igazságosnak mondható!
    A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést a közelgő EB selejtezőkre!
    Legközelebb már júniusban Magyarország Albánia, míg Dánia Svédország ellen játszik majd!
    Hamarosan az edzői értékelésekkel jelentkezünk a meccs utáni sajtótájékoztatóról, tartsanak továbbra is velünk!

90+2
    Schöne adott középre jobbról, de Rasmussen a bal kapufánál egy egészen picit lemaradt a labdáról! Ez nagy helyzet volt még a végére!

90+1
    Agger balról belőtt labdáját mentette középen a magyar védelem.

90
    2 perc a ráadás!

90
    Dzsudzsák elől vágták ki a labdát a dánok 28 méterre a kapujuktól!

89
    Varga Roland jobbról kapu elé lőtt labdáját könnyedén kaparintotta meg Rasmussen!

88
    Dzsudzsák sarokrúgását mentette a vendégek védelme!

88
    Dzsudzsák ballal ívelt szabadrúgásból a dán kapu elé, szöglet belőle!

87
    Ahlman-Nielsen elől a másik 21-es, Varga Roland tisztázott egy remek becsúszással.

85
    Schöne mintegy 20 méteres bombája találta el a mieink kapujának felső lécét!

84
    Ahlman.Nielsen beadását is tisztázni tudta a magyar védelem,

84
    Braithwaite bal oldali beadása után Rasmussen szerencsénkre nem tudott fejelni középütt.

82
    Egyáltalán nem tudnak most labdához jutni a mieink, de a dánok sem – helyzetig...

81
    Agger 19 méteres jobblábas lövése kerülte el a magyar kaput.

80
    Most a felező tájékán adogatnak a dánok.

Juhász Attila

Gólok: 25. Dzsudzsák, 69. Varga R. – 56. Eriksen, 73. Schöne

Lapok:   40. Tőzsér (HUN) – 49. Ahlman-Nielsen (DEN)

Magyarország: Gulácsi – Varga J., Lang, Lipták (Juhász – 57.), Korhut (Szabó J. – 61.) – Pátkai (Varga R. – szünetben), Tőzsér – Gyurcsó (Koman – szünetben), Szakály (Kalmár – szünetben), Dzsudzsák – Rudolf (Nikolics – 67.). Szövetségi kapitány: Pintér Attila
    Cserék: Horváth T., Rózsa (kapusok); Szabó J., Heffler, Koman, Kalmár, Radó, Stieber, Zsidai, Nikolics, Varga R., Juhász

Dánia: Andersen – L. Jacobsen, Agger, Kjaer (Würtz – szünetben), J.Poulsen (M. Rasmussen – szünetben) – Ahlman-Nielsen, Eriksen, Jörgensen (Bjelland – szünetben), Krohn-Dehli(Kahlenberg 79.), Kusk (Schöne – szünetben) – Braithwaite. Szövetségi kapitány: Morten Olsen
    Cserék: Schmeichel, Hansen (kapusok), P.Ankersen, Knudsen, Rasmussen, Bjelland, Hansen, Schöne, Kahlenberg, J.Ankersen, Würtz, Höjbjerg.

Játékvezetők: Szymon Marcniak (Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz) – mindhárom lengyel

Nézőszám: 20 000