Oroszország – Svédország 3:1 (vége) | Csehország – Finnország 0:3 (vége)
Csehország
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Finnország
szombat 24.05.2014, 17:45 • Minszk Aréna, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Végül kapott gól nélkül hozták le a finnek ezt az elődöntőt annak ellenére, hogy igencsak komoly munkában volt Rinne a mérkőzésen, de ma egyszerűen nem lehetett kifogni a finn kapuson.
    Finnország ezzel a győzelemmel bejutott a világbajnokság döntőjébe, ahol Oroszország lesz az ellenfele. Csehország holnap a bronzéremért léphet jégre Svédország ellen.
    A legjobb cseh játékosnak Jan Kovárt választották meg, a finnek mai legjobbja pedig Jarkko Immonen.
    Remek mérkőzés volt a sok játékmegszakítás ellenére is, az utolsó harmadban szinte felbillent a pálya, annyira támadtak a csehek, de végül harmadszor is a finn válogatott talált a hálóba.
    Csehország – Finnország: 0-3!
    ---- (20:01:10)

60:00

59:49
    Finnország gólt szerzett!
    Megszerezték a finnek a korongot, a jobb oldalon felhozta Komarov, középre passzolta az üresen érkező JORI LEHTERÁNAK, aki középről bepasszolta 1 méterről! 0-3! Eldőlt!
    Gólpassz: Leo Komarov, Jarkko Immonen.

59:35
    Még 25 mp.

59:10
    Nagy nyomás alatt most a finn kapu, de két gól az előnyük és 50 mp a hátralevő idő.

59:10
    A játékvezető korcsolyáján változtatott irányt egy biztató cseh kísérlet, ilyet is ritkán látni! De mellé ment volna, az ismétlés mutatta.

58:52
    Cseh időkérés időközben. Ruzicka próbálja elkapni a veszett fejsze nyelét. Kapus nélkül tehát a csehek, 6 mezőnyjátékossal, a buli pedig a finn harmadban.

58:52
    Rinne véd újfent egy jobb oldali lövést, közben Salak már a padon, hatan támadnak, de üres a cseh kapu!! Muszáj kockáztatni, de a remény csak nagyon kicsi a cseheknek, két gól kéne alig egy perc alatt.

58:15
    Salak védi Jokinen trükkös lapos lövését nagy helyzetben!

57:50
    Lassan számíthatunk arra, hogy Salakot mezőnyjátékosra cserélik, mindent egy lapra kell feltenniük a cseheknek.

57:30
    Kibombázzák a finnek, de máris jönnek vissza a csehek a harmadba.

57:05
    Rinne védi bravúrral Kindl erős lövését!

56:35
    Cervenka cselezte be magát veszélyes helyre, az utolsó pillanatban a lövés előtt egy finn védő botja megint odapiszkált és meg is szerzik a kék mezesek.

56:00
    Alig négy perc maradt az összecsapásból, szorítja az idő Csehországot.

55:25
    Haula fordult kapura a jobb oldalon, majd váratlan gyorsasággal bombázta rá a korongot, Salak vetődve hárítja!

55:10
    Jormakka passzolta középre Palolának, aki nagy helyzetben bombázta kapura a kör közeléből, Salak bravúrral hárított!

54:40
    Kontráztak a finnek, Pakarinen kapott hosszú indítást, középen még bele tudott érni, Salak résen volt és kirúgta!

54:00
    Már nem fordít komoly energiát a támadásokra Finnország, a védekezésre fókuszálnak. Cervenka lövésébe lépnek bele!

53:30
    Finnország most csak rombol, a csehek birtokolják a korongot többnyire.

Gólok és gólpasszok: 9. Lehtera (Hietanen, Kontiola), 32. Immonen (Kontiola, Karalahti), 60. Lehtera (Komarov, Immonen)

Csehország: Salak (Jakub Kovar) – Nemec, Vitasek, Cervenka, Novotny, Jagr – Kindl, Jordan, Sobotka, Klepis, Hertl – Zamorsky, Kolar, Hudler, Zatovic, Sekac – Sevc, Ruzicka, Jan Kovar, Rolinek, Vondrka
    Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Pakarinen -- Ohtamaa, Karalahti, Jokinen, Haula, Komarov – Kivisto, Lajunen, Jormakka, Immonen, Palola – Marttinen, Salomaki, Tomi Sallinen, Jere Sallinen, Huhtala
    Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Játékvezetők: Lars Brueggemann (GER), Viacheslav Bulanov (RUS) – Jimmy Dahmen (SWE), Anton Semjonov (EST)