Oroszország – Svédország 3:1 (vége) | Csehország – Finnország 0:3 (vége)
Csehország
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Finnország
szombat 24.05.2014, 17:45 • Minszk Aréna, Minszk • A csoportos Világbajnokság

Végül kapott gól nélkül hozták le a finnek ezt az elődöntőt annak ellenére, hogy igencsak komoly munkában volt Rinne a mérkőzésen, de ma egyszerűen nem lehetett kifogni a finn kapuson.
    Finnország ezzel a győzelemmel bejutott a világbajnokság döntőjébe, ahol Oroszország lesz az ellenfele. Csehország holnap a bronzéremért léphet jégre Svédország ellen.
    A legjobb cseh játékosnak Jan Kovárt választották meg, a finnek mai legjobbja pedig Jarkko Immonen.
    Remek mérkőzés volt a sok játékmegszakítás ellenére is, az utolsó harmadban szinte felbillent a pálya, annyira támadtak a csehek, de végül harmadszor is a finn válogatott talált a hálóba.
    Csehország – Finnország: 0-3!
    ---- (20:01:10)

60:00

59:49
    Finnország gólt szerzett!
    Megszerezték a finnek a korongot, a jobb oldalon felhozta Komarov, középre passzolta az üresen érkező JORI LEHTERÁNAK, aki középről bepasszolta 1 méterről! 0-3! Eldőlt!
    Gólpassz: Leo Komarov, Jarkko Immonen.

59:35
    Még 25 mp.

59:10
    Nagy nyomás alatt most a finn kapu, de két gól az előnyük és 50 mp a hátralevő idő.

59:10
    A játékvezető korcsolyáján változtatott irányt egy biztató cseh kísérlet, ilyet is ritkán látni! De mellé ment volna, az ismétlés mutatta.

58:52
    Cseh időkérés időközben. Ruzicka próbálja elkapni a veszett fejsze nyelét. Kapus nélkül tehát a csehek, 6 mezőnyjátékossal, a buli pedig a finn harmadban.

58:52
    Rinne véd újfent egy jobb oldali lövést, közben Salak már a padon, hatan támadnak, de üres a cseh kapu!! Muszáj kockáztatni, de a remény csak nagyon kicsi a cseheknek, két gól kéne alig egy perc alatt.

58:15
    Salak védi Jokinen trükkös lapos lövését nagy helyzetben!

57:50
    Lassan számíthatunk arra, hogy Salakot mezőnyjátékosra cserélik, mindent egy lapra kell feltenniük a cseheknek.

57:30
    Kibombázzák a finnek, de máris jönnek vissza a csehek a harmadba.

57:05
    Rinne védi bravúrral Kindl erős lövését!

56:35
    Cervenka cselezte be magát veszélyes helyre, az utolsó pillanatban a lövés előtt egy finn védő botja megint odapiszkált és meg is szerzik a kék mezesek.

56:00
    Alig négy perc maradt az összecsapásból, szorítja az idő Csehországot.

55:25
    Haula fordult kapura a jobb oldalon, majd váratlan gyorsasággal bombázta rá a korongot, Salak vetődve hárítja!

55:10
    Jormakka passzolta középre Palolának, aki nagy helyzetben bombázta kapura a kör közeléből, Salak bravúrral hárított!

54:40
    Kontráztak a finnek, Pakarinen kapott hosszú indítást, középen még bele tudott érni, Salak résen volt és kirúgta!

54:00
    Már nem fordít komoly energiát a támadásokra Finnország, a védekezésre fókuszálnak. Cervenka lövésébe lépnek bele!

53:30
    Finnország most csak rombol, a csehek birtokolják a korongot többnyire.

52:45
    Rinne fogja Vondrka jobb oldali erős lövését! Fokozta a nyomást a cseh válogatott.

52:30
    A lehetőségekhez mérten igen jól öli az időt Finnország, Csehország pedig egyelőre nem tud rákapcsolni jobban.

52:20
    Jormakka kapott jó indítást a jobb oldalon, kapura is tudta lőni, Salak remekül zárta a szöget!

51:10
    Jagr került a bal kapuvasnál nagy helyzetbe, de nem tudta betuszkolni közelről, Rinne kőkeményen tartotta magát.

50:35
    Finn lövés nélkül ment le ez a kiállítás is, kiegészült Csehország.

50:15
    Megint erősen szakadozott a játék, sok a játékmegszakítás.

49:50
    Teljesen a védekezésre állt rá a finn csapat és a kontrákra. Most emberelőnyben ütöttek tilost.

49:30
    Már a finneknél a korong, hátul adogatnak emberelőnyben is.

48:55
    Emberhátrányban kettő az egyben vihették kapura a csehek, ám a jól kijátszott helyzetben Rolinen középről telibe lőtte Rinnét!!

48:31
    Jagr kap kettő perces kiállítást bottal ütés miatt, finn emberelőny.

48:10
    Jó ideje finn ütőkön vándorol a korong, az idő telik, ez jó a kék mezeseknek.

47:00
    Pakarinen keresztbe lőtt korongja pattan meg veszélyesen egy cseh védőn, közben kiegészül Csehország.

46:35
    Újra kikerült a harmadból, lehet, hogy lövés nélkül fejeződik be ez az emberelőny?

46:15
    Ismét felállnak a finnek.

45:35
    Felállnak a finnek, de most jól védekeznek a csehek, ki is ütik a korongot.

44:54
    Rolinek kap kettő perces kiállítást akadályozásért. Finn emberelőny következik, akár el is dönthetik a találkozót az északiak.

44:00
    A meccsen a csehek eddig 17x lőttek úgy kapura, hogy célba is tartott, a finnek már 21-nél járnak.

43:12
    Kicsusszant a korong a támadó harmadból, Haula így lesen kapta.

42:55
    Igyekeznek minél többet birtokolni a pakkot a finnek, nem engedni támadást építeni Csehországot.

41:50
    Immonen tisztán tüzelhetett középről, Salak újabb bravúrja kell a gól megakadályozásához!

41:20
    Komarov fordult kapura a jobb oldalon, Salak vetődve hárítja a finn támadó lövését!

41:00
    Erik Haula veszélyeztet az ellentámadás végén, Salak is a helyén!

40:45
    Ismét Sobotka került helyzetbe középen, el is lőtte, Rinne lábbal hárít!

40:10
    Máris támadólag lépnek fel a csehek, Sobotka lő éles szögből kapura balról, Rinne fogja a lövést.

40:01

A második játékrészt is Finnország nyerte, megint csak 1:0 arányban. A harmad zömében Csehország irányította a játékot, jóval többet támadott és dominált, gólt azonban nem tudtak szerezni. Sőt, a játékrész derekán növelte előnyét Finnország és nem sokon múlott, hogy az utolsó percekben nem lett három gól az előnyük.
    Húsz perce maradt a cseheknek, hogy valamin változtassanak, különben Finnország igen hosszú idő után ismét döntőt játszhat holnap.
    Csehország – Finnország: 0:2 két harmad után.
    Maradjanak velünk, a szünet után folytatjuk a záró harmaddal!
    ----

40:00

39:45
    Teljes létszámban Csehország.

39:30
    Zatovic majdnem emberhátrányban szépít, de végül közeli lövését blokkolni tudják a finnek!

39:10
    Lehtera érkezett fantasztikus helyzetben a jobb oldalon, egyedül tüzelhetett tisztán, közelről, de Salakba bombázta!

38:46
    Megint les, Jormakka csúszott túl korán a harmadba a jobb oldalon.

38:25
    Jormakka kapott kiváló passzt középen, de pár centivel beljebb csúszott addigra már a vonalon, így nem törhetett egyedül kapura, les!

38:00
    A cseh harmadban megszerzik a bulit a finnek, de könnyedén elszórták a korongot.

37:39
    Cervenka ül le két percre bottal ütés miatt. Finnország emberelőnyben.

37:39
    Jagr hozza be a korongot a finn harmadba, de a kapu mögött szabálytalanság. Cseh kiállítás következik.

36:18
    Kontiola önzetlenül passzolt középre balról nagy helyzetben, de Pakarinennek nagyon hosszú lett a passz, oda a helyzet.

35:50
    Finn támadás indult a jobb oldalon, Novotny viszont korongot szerzett gyorsan.

35:20
    Sekac bombázza kapura a jobb oldalról, Rinne tessékeli kijjebb a korongot.

34:50
    Nyomnak a csehek közben, többször is veszélyesen suhan el a kapu előtt a fehér mezesek keresztbe lőtt korongja.

34:05
    Újabb Salak bravúr, Jokinen hámozta át magát két védőn, majd közvetlen közelről kapura kotorta, a kapus kiváló érzékkel érezte meg, hova megy a korong és hárított!

33:30
    Nagyon szakadozott a játék az utóbbi percekben, lassan is halad és nem is alakult ki folyamatos hoki, sok a játékmegszakítás.

33:15
    Salak hatalmasat védett, teljesen váratlanul lőtte kapura Salomaki távolról, a kipattanót Huhtala azonnal kapura tette, a cseh kapus azonban kispárgázta a korongot!

32:45
    Kontiola maradt bent a támadó harmadban, így Pakarinen lesen kapta.

32:20
    Cervenka ütötte meg bottal Komarov nyakát, de ezt a kiállítást most megússza Csehország. Közben a harmad második reklámszünete tart.

31:45
    Megnőtt az esélye annak, hogy a legjobb nyolc közé éppenhogy csak -kisebb szerencsével- bejutó finnek végül a döntőbe is bejutnak.

31:02
    JARKKO IMMONEN használja ki ezt az emberelőnyt egy rendkívül okos és ügyes góllal! Megkapta a korongot a bal oldalon, majd közelről, kimondottan éles szögből kapura bombázta és pont befért a lapos lövés a hosszúba! 0-2!!
    Gólpassz: Petri Kontiola, Jere Karalahti.

30:27
    Zamorsky áll ki két percre magas bot miatt. Finnország kerül emberelőnybe.

30:20
    Ebben a játékrészben egyértelműen rákapcsolt Csehország, az utóbbi percekben a finnek csak alig-alig jutnak el az ellenfél harmadába.

29:43
    Immonen pedig Zatovicot szereli remek ütemben, utána viszont tilos felszabadítás a finnektől.

29:15
    Marttinen szerez harcosan korongot a saját kapuja mögött.

28:40
    Kinn a harmadból a korong, Palola pedig visszatérhetett.

28:20
    Jagr közeli lövését védi testtel Rinne, Novotny nem tudta betuszkolni a kipattanót, Haula önfeláldozóan feküdt a kapu elé.

27:50
    Jagr húzogatott a kapu mögött, majd éles szögből, jobbról kapura bombázta, elsuhant a kapu előtt.

26:55
    Pakarinen üti ki a harmadból a korongot, eddig jól védekezik Finnország.

26:25
    Palola gáncsolásért kap kettő perces kiállítást, cseh emberelőny következik.

26:00
    Hudler fordult volna kapura középen, de máris ott termett Karalahti és kiütötte a korongot a harmadból.

25:13
    Nagyon trükkös volt Jordan, a jobb oldalon a kapu mögül próbálta visszakanyarodva betenni a hálóba a rövidnél a korongot, Rinne azonban számított rá és megszerezte a játékszert!

24:55
    Megszerzik a fehér mezesek a korongot, Klepis be is vitte a támadó harmadba.

24:35
    Lesre csúszott egy finn játékos a jobb oldalon, a buli a cseh harmadon kívül következik.

23:50
    Huhtala szerzett korongot középen, majd egyedül szólózott, egy védő takarásából kapura is lőtt, Salak résen volt.

23:25
    Mit hagyott ki Finnország! Balról kapta középen a passzt Palola, teljesen tisztán lőhetett közelről, Salak a bal lábával hárított bravúrral!

22:51
    Rinne fogja Rolinek jobb oldali lövését.

22:20
    Most megint jön Csehország, középről Cervenka bombázta kapura, Rinne ismét jó helyen volt!

22:00
    Kibombázták a finnek, azóta nem tudtak felállni a csehek.

21:05
    Jagr passzolta középre, előbb Novotny, majd Sobotka tüzelt közelről, végül a kipattanót jobbról Jagr bombázta rá, Rinne az első kettőnél védett bravúrral, a harmadik oldalháló lett. Nagy tűzijáték volt!

20:39
    Kontiola akadályozásért két percre a büntetőpadra kényszerül. Cseh emberelőny.

20:25
    Az első játékrészben a kaput eltaláló lövések aránya 6-12 volt.

20:01

Aktívabban kezdte a mérkőzést Csehország, helyzetek itt is és ott is voltak, de lassanként Finnország átvette a mezőnyfölényt. Többször kerültek nagy gólszerzési helyzetbe, a gól mégis aránylag váratlan időpontban esett. Lehtera góljával 1:0 arányban Finnország vezet Csehország ellen 20 perc játék után.
    A szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
    ----

20:00

19:42
    Kovár veszített korongot, kontráztak a finnek, Pakarinen rá is bombázta a jobb oldalról, Salak bravúrral védett!

19:00
    Az utolsó perc kezdődik ebben az igazán jól alakult, pörgőssé vált játékrészben. Lendületes, jó játék egyelőre.

18:10
    Végül a kapu mögött Jordan szerez korongot, de társai középen eladták, Sekac visszaszerzi megint.

17:55
    Továbbra is a finnek tartják a támadó harmadban a korongot.

17:09
    Salak védi Kivisto lövését középről!

16:40
    Visszatért közben a kiállított Hertl, teljes létszámban Csehország.

16:15
    Folyamos nyomás alatt most a cseh kapu, Lehtera is rábombázza jobbról, pár centivel fölé-mellé.

15:50
    Jokinen kapta középen komoly helyzetben, ám közeli lövése Salakról oldalra pattan.

15:20
    Most viszont Salak hárítja Jokinen éles szögből, balról leadott lövését!

14:55
    Elsőre kibrusztolták a fehér mezesek a korongot, nem volt még lövés ebben a két perces kiállítási időben.

14:25
    Csak most lép életbe a kiállítás, fogás miatt Tomas Hertl ül a büntetőpadra két percen át. Finn emberelőny következik.

14:00
    Cseh kiállítás lesz, de késleltetett, mert a finneknél a korong.

13:45
    A második reklámszünet után a finn harmadban lesz a buli.

13:45
    Kettészakadt a pálya, folyamatos helyzetek. Sobotka már a túloldalon kerül helyzetbe, Rinne azonban remekül védi az erős lövést!

13:15
    Jagr lőtt váratlanul kapura a jobb oldalról, de pár centivel mellé lőtte.

12:35
    Jokinen a jobb oldalon kapura fordult a védő mellett, majd kapura bombázta, Salak rúgta ki oldalra!

12:05
    Lehtera szerzi meg hátul a korongot, de csak kiütötte a harmadból utána. Nyomnak a csehek.

11:20
    Kiegészültek a finnek, elég könnyen megúszták ezt az emberhátrányt.

11:00
    Egyelőre igen jól védekeznek a finnek, de még mindig a fehér mezesek birtokolják a támadó harmadban.

10:18
    Újra felálltak a csehek. Rinne előtt elcsúszott a keresztbe lőtt koorong, Hudlertől indult a támadás, Novotny maradt le.

10:00
    Egyelőre lövés nélkül a csehek ebben az emberelőnyben, kiütötték a finnek.

09:13
    Jokinen megy ki két percre a finn válogatottból fogás miatt. Cseh emberelőny következik.

08:57
    JORI LEHTERA szerzi meg a vezetést a finneknek! A bizonytalankodó Vitasek mellett elviszi a korongot a bal oldalon, majd középre cselezve Salak lába mellett eltette a korongot, egyenesen a hálóba! 0-1!
    Gólpassz: Juuson Hietanen, Petri Kontiola.

08:45
    Kijönnek a csehek a szorításból, de helyzetig nem jutnak ezekben a percekben.

08:00
    Hudler szerzett hátul korongot, de a semleges harmadban szerelik a cseh játékost.

07:20
    Most valamivel folyamatosabb már a játék, a finnek támadnak. Jormakka lő a bal oldalról, fél méterrel mellé.

06:30
    Bal oldali belőtt passzra jó ütemben érkezett középen Kontiola, bele is tudott érni a korongba, de nem tudta jól irányítani, mellé ment.

05:49
    Karalahti gyenge lövését a biztonság kedvéért fogja Salak.

05:25
    Jormakka távoli lövése jó helyre megy, de erőtlen, Salak könnyedén hárítja, nem áll meg a játék.

04:35
    Beviszik a finnek a támadó harmadba, majd el is veszítik helyzet nélkül.

04:00
    Nem igazán alakult ki eddig folyamatos játék ezen az elődöntőn, sok a kisebb játékmegszakítás.

03:35
    Rinne szerzi meg a korongot – amit Jagrnak szántak a csehek – megakadályozva ezzel a nagyobb gólszerzési esélyt.

03:20
    A meccs eddigi legnagyobb helyzete volt, kis híján megszerezte a vezetést Finnország.

03:20
    Lehtera passzolt középre Pakarinennek, aki nem tudta eltenni Salak lábai között, majd a kapus rá is vetődött a korongra!

03:03
    Nagy helyzetbe kerültek a finnek, Tomi Sallinen tüzelt a jobb oldalról tisztán, Salak azonban remekül zárta a szöget!

02:30
    Most kicsit csapkodó a játék, 3-4 passznál több nem sikerül zsinórban a csapatoknak.

01:35
    Rossz passz Ohtamaa felé, így kikerül a cseh harmadból a korong.

01:03
    Újabb cseh lövés, Jakub Klepis tüzelt megint jobbról, Rinnéről most sem jött ki a pakk.

00:50
    Cervenka lőtt kapura a jobb oldalról, Rinne pedig bemutatja mai első védését!

00:15
    Fehér-pirosban a cseh válogatott, sötétkékben pedig Finnország.

00:01

Oroszország 3:1 arányban legyőzte az első elődöntőben Svédországot, így a finálé egyik résztvevője már biztosan az orosz válogatott. Hogy ki lesz az ellenfele? Bő 2-2,5 óra múlva eldől, hogy a cseh, vagy a finn csapat. A mérkőzés 1 percen belül elkezdődik!

Csehország: Salak (Jakub Kovar) – Nemec, Vitasek, Cervenka, Novotny, Jagr – Kindl, Jordan, Sobotka, Klepis, Hertl – Zamorsky, Kolar, Hudler, Zatovic, Sekac – Sevc, Ruzicka, Jan Kovar, Rolinek, Vondrka
    Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Finnország: Rinne (Koskinen) – Mantyla, Hietanen, Lehtera, Kontiola, Pakarinen -- Ohtamaa, Karalahti, Jokinen, Haula, Komarov – Kivisto, Lajunen, Jormakka, Immonen, Palola – Marttinen, Salomaki, Tomi Sallinen, Jere Sallinen, Huhtala
    Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Játékvezetők: Lars Brueggemann (GER), Viacheslav Bulanov (RUS) – Jimmy Dahmen (SWE), Anton Semjonov (EST).

Hajrájához érkezett az idei jégkorong világbajnokság, Minszkben! Máris a legjobb négyben járnak a csapatok. A mai második elődöntőben Csehország és Finnország válogatottja csap össze egymással!

Ami Csehország válogatottját illeti, az utóbbi húsz évben összesen hat alkalommal sikerült megnyerniük a világbajnoki címet:
    1996, 1999, 2000, 2001, 2005 és 2011 voltak azok az évek, amikor nem találtak legyőzőre. A legutóbbi alkalommal 2013-ban azonban leszerepeltek, mindössze a 7. helyet csípték meg.

Finnország válogatottja ezzel szemben az utóbbi húsz évben kétszer bizonyult a legjobbnak a világon:
    1995 és 2011 volt az a két esztendő, amikor aranyérmesek lettek a finnek. A 2013-as világbajnokságon és az azt megelőző évben is azonban lemaradtak a dobogóról, negyedikek lettek.

Most a cseh és a finn együttes küzd meg egymással a döntőbe jutásért, ahol vagy Oroszország, vagy Svédország ellen kell játszaniuk az aranyéremért.
    Mindkét csapat hullámzó formát mutatott eddig ezen a világbajnokságon, Finnország csak az utolsó csoportmeccs-fordulóban csusszant be a negyeddöntőbe, mivel a letteknek nem sikerült nyerniük.

A legjobb nyolc között aztán felszívták magukat a finnek és kiverték az esélyesebbnek tartott Kanadát egy kiváló harmadik harmadot produkálva.

Csehország egy elképesztő második játékrésznek köszönhetően az Amerikai Egyesült Államok válogatottját ütötte el a továbbjutástól. Egészen biztos, hogy az idei világbajnokságnak európai győztese lesz.

Nem mindennapi izgalmakra van kilátásunk, a mérkőzés szombaton 17:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 9. Lehtera (Hietanen, Kontiola), 32. Immonen (Kontiola, Karalahti), 60. Lehtera (Komarov, Immonen)