Indianapolis 500 - Verseny Hunter-Reay (USA) (vége)
verseny vége
Indianapolis 500 - Verseny

Hunter-Reay (USA)

vasárnap 25.05.2014, 18:00 • Indianapolis Motor Speedway (Indianapolis) • Indy 500

Kitűnő versenyt láttunk, a piros zászló ellenére is gyorsnak mondható, izgalmas futam volt az idei Indy 500. Rekordot is döntöttünk ma, 1976 óta nem fordult elő ennyi zsinórban megtett zöld zászlós kör, az első 150 körben nem volt ugyanis sárga jelzés!
    Hunter-Reay felzárkózott a 19. rajthelyről, majd megnyerte az 500 mérföldes versenyt!

A visszatérők közül Montoya 5. helye igazán remek, ráadásul még büntetést is kapott a futam alatt, Busch újoncként szenzációs 6. helyen végzett.

Végül Villeneuve is villantott egyet, a 14. helyen fejezte be a versenyt, tehát a kiesőkön kívül is 10 versenyzőt megelőzött és azonos körben ért célba, összesen 8,1 mp hátrányban az első helyezettől, nem vallott tehát szégyent ennyi év kihagyás után Jacques Villeneuve!

Kiestek:
    Bell, Carpenter, Hinchcliff, Dixon, Newgarden, Kimball, Lazier, Rahal.

24. Mann
    célba ért még Kanaan 23 kör lemaradással.

Ryan Hunter-Reay életében először győz az Indianapolisi 500 mérföldes versenyen!

A szokásos elképesztően izgalmas befutót tartogatta ez a verseny is, Hunter-Reay másodikként kezdte meg az utolsó kört, de elsőként fejezte be, ami a legfontosabb. Ne feledjük, hogy Ryan Hunter-Reay a 19 rajthelyről nyerte meg az idei Indy 500-at , ami pazar teljesítmény!

Verseny vége.

Hunter-Reay megnyeri!!! Castroneves egy fél autóhosszal kikap, Andretti pedig harmadik!!

200
    Nem tudott visszaelőzni Castroneves, az utolsó kanyar, most már megnyeri Hunter-Reay.

200
    Hunter-Reay a célegyenesben előzött, de ez még nem dőlt el!!

200
    Elindult az utolsó kör, Castroneves az élen, mögötte Hunter-Reay, Andretti is nagyon közel!!