Svédország – Csehország 3:0 (vége) | Oroszország – Finnország 5:2 (vége)
Svédország
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Csehország
vasárnap 25.05.2014, 15:30 • Minsk Aréna (Minszk) • A csoportos Világbajnokság

Svédország megszerezte a bronzérmet, az eredményt tekintve könnyedén. Csehország tegnap is és ma is gólképtelen maradt és Finnország után Svédország is 3-0 arányban győzi le a cseh válogatottat, így a csehek érem nélkül zárnak, a svédek pedig bronzzal.
    Teljesen megérdemelt a svédek sikere, bár jócskán hozzájárult Nilsson kapus is ehhez a győzelemhez.
    A legjobb cseh játékosnak a mai napon Novotnyt választják meg, a svédektől pedig a meccs embere, nem meglepően Nilsson kapus.
    A végeredmény tehát – Svédország – Csehország: 3:0! A döntőt is közvetítjük élőben 20 órától, tartsanak akkor is velünk!
    ---- (17:46:58)

60:00

59:55
    Kolár tört be a bal oldalon a svéd harmadba, de les. Könnyen lehet, hogy ez volt a meccs utolsó momentuma.

59:35
    Jagr húzogatott középen, majd kapura bombázta, Nilssonon azonban megint nem tudott kifogni.

59:05
    Az utolsó percbe léptünk az idei hoki vb utolsó előtti mérkőzésén.

58:45
    Már a csehek sem támadnak olyan elánnal, feladták.

58:00
    Möller maradt szabadon a jobb oldalon, Salak már feküdt, közvetlen közelről lőhetett a svéd támadó, de a cseh kapus hatalmas bravúrral kifogta mindkét lövést, az egyiket lábbal!

57:42
    Backlundhoz pattant a korong a bal oldalon, aki azonnal kapura is tűzte fonákkal, Salak bravúrral hárított!

57:10
    A záró 3 percen is belül vagyunk már, Svédország bronzérmét semmi sem veszélyezteti jelenleg, három gól az előny.

56:45
    A csehek megint aktívabbak az utóbbi percekben, becsületből még jönnek a becsületgólért.

56:15
    Kindl remekül tört be és cselezgetett, majd balról kapura húzta, de jócskán fölé-mellé.

55:40
    Kindl nagy erejű bombája is elmegy a kapu mellett.

55:10
    Hertl tört be a támadó harmadba, majd tüzelt pár centivel a jobb kapuvas mellé!

54:50
    Sok most a dulakodás, Sobotka akaszkodik össze megint valakivel Nilsson komoly védése után.

54:15
    Jó ideje nincs már nagy helyzet, reméljük, még tartogat számunkra érdekes lehetőségeket, esetleg gólt is a mérkőzés.

54:07
    Les és ezzel jön is az utolsó reklámszünet a bronzmeccsen. Fél kézzel már fogják a bronzérmet a svédek.

54:00
    Nilsson emeli ki a korongot, de nincs tilos, mert nem megy el a hátsó vonalig.

53:35
    Cervenka passzába érnek bele középen így kicsúszik a svéd harmadból.

53:15
    Jagr kerülte meg a kaput, de nem tudott kapura fordulni.

52:30
    Kiegészültek a csehek, de még a svédek támadnak. Fransson lövése megy pár centivel mellé!

52:10
    Nem igazán kockáztatnak a svédek, visszahúzódnak emberelőnyben is.

51:40
    Felállnak a svédek, de egyelőre nincs lövés.

51:00
    A svéd válogatott szempontjából ez tökéletes, nekik már nem kell góllövésre törekedni minden áron, csak hadd teljen az idő és emberelőnyben ez jól teljesíthető feladat.

50:25
    A kezdeti hatalmas svéd kiállítási hullám lassacskán kiegyenlítődni látszik.

50:14
    Klasen nem találta el középen a belőtt korongot, de utána kiállítás, Sevc fogás miatt áll ki két percre, svéd emberelőny.

49:30
    Vitasek provokált ki egy kisebb dulakodást a svéd kapu előtt Nilsson biztonsági védése után, de nincs kiállítás végül.

49:00
    Érdekes módon a svédek maradtak támadásban a gól után is, de végül Sekac korongot szerez, Novotny viszont fenn akad egy védőn.

48:22
    Svédország gólt szerzett!
    Rohamoztak a csehek, jött a szokásos svéd kontra, kettő az egyben vihették kapura, MIKAEL BACKLUND végigvitte a bal oldalon, majd a rövid oldalon bebombázta a felsőbe! 3-0! Alighanem eldőlt a bronzérem sorsa.
    Gólpassz: Erik Gustafsson.

48:00
    Vondrka tüzelt jobbról, Nilsson jól zárta a szöget.

47:34
    Ericsson lesre üti a korongot, de nincs szó szándékos lesről. Most jöhet a reklámszünet egy perce.

47:05
    Sekac tette maga elé a korongot korcsolyával, majd a kék vonal közeléből rálőtte, a blokkról pattan ki.

46:25
    Elakadt egy svéd majd egy cseh támadás is, végül tilos felszabadítás Ekholmtól. Buli.

45:50
    Rasmussen kapott forintos korongot középen, de a bombáját Salak pár centivel kapu fölé tudja tolni!

45:15
    Most már kockáztatnia kell Csehországnak, két gólos a hátrány és negyed óra sem maradt hátra a meccsből.

45:06
    Nilsson fogja Rolinek ziccerét a bal oldalról, közvetlen közelről!

44:00
    A harmadik gól mindent eldönthetne, de egyelőre a svédek képtelenek ezt beütni, addig pedig izgulhatnak, a jégkorong gyors játék, a csehek pedig aktívak.

43:32
    Nyquist végigvitte szólóban, 3 védőt cselezett ki plusz a kapust is, jobbról fonákkal még kapura tette a ziccerben, de Salak vissza tudott nyúlni és látványosan védett!

43:15
    Nem kerül egyelőre lövőhelyzetbe Svédország ebben az előnyben.

42:35
    Kolar és Sjogren csapott össze, a pakk végül a pályán kívülre pattant.

42:03
    Alighogy kiegészült a cseh válogatott, máris újra hátrányban, Jagr teljesen feleslegesen kiállíttatja magát bottal akasztás miatt. Újabb svéd emberelőny.

41:40
    Ezt elég lazán vették a svédek ezt az előnyt, az utóbbi 40 mp-ben nem is próbáltak betörni a támadó harmadba.

40:55
    Kapáslövésre hátra tett korongot bombázott rá Daielsson, Salak oldalra tudta ütni a korongot!

40:30
    Svéd emberelőny, már csak sima 5 a 4 elleni. De egy lessel indítanak most.

40:10
    A statisztika alapján 123 perce gólképtelenek a csehek.

40:05
    Még áthúzódó kiállítások vannak, ne feledjük!

40:01

Az utolsó momentumként Möller még betört a támadó harmadba, de vélhetően nem tudta, hogy mindjárt lejár az idő, mert helyzetben még tovább passzolta jobbra, ott azonban már megszólalt a duda.
    Csehország egyértelműen dominálta a második játékrészt, de gólt nem sikerült szereznie egyik csapatnak sem. Kapuvasig mindkét együttes eljutott, lehetett volna akár 3 gól előnye is a svédeknek.
    20 perce maradt Csehországnak megfordítania az összecsapást, ha meg akarják szerezni a bronzérmet. Erre ugyanis egyelőre Svédországnak van nagyobb esélye.
    2:0 arányban vezetnek a svédek a csehek ellen, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:48
    Kindl áll ki két percre magas bot miatt. 4 a 3 ellen a svédek támadhatnak.

39:40
    Zatovic került jó lövőhelyzetbe középen, az utolsó pillanatban felszedték az ütőjét.

39:25
    Újabb játékmegszakítás, ebben sajnos a második harmad is hasonlít az elsőre, sok a kisebb szünet.

39:15
    Sobotka szerzett korongot remekül a kék vonalnál, Erixon kifelé szorította, éles szögből kapura lőtt, Nilsson jól zárta a sarkot!

38:43
    A jobb oldalon iramodott meg Backlund, végül megakadt a svéd támadás.

38:16
    Jordan és Ericsson ki is állnak durvaság miatt. Négy a négy ellen a csapatok.

38:15
    Egy kis bunyó. Ha minden igaz Jordan az egyik résztvevő, Ericsson lehetett a másik, ebből könnyen lehet kiállítás. Jordan odavert a kapusnak.

38:05
    A rengeteg helyzet ellenére ebben a harmadban nem láttunk gólt egyelőre.

37:15
    Ha harmadszor is betalálnának a svédek, alighanem eldőlne az összecsapás.

37:08
    Moller bombázta kapura a buli után betörve a cseh harmadba, ez is kapuvas, de kifelé pattan!!

36:55
    Tilos felszabadítás most Csehország részéről.

36:20
    Jarnkrok tüzelt középről már a túloldalon, Salak is nagy bravúrral hárított!

35:45
    Kovár érkezett középen egy jó passzra, Nilsson azonban átért és nagyot védett!

35:20
    Ebben a harmadban eddig 5x találták el a kaput lövéssel a svédek, 10x pedig a csehek.

34:45
    Kiegészült mindkét gárda. Eddig ezen a meccsen Svédország, írd és mondd, 1 mp-ig voltak emberelőnyben.

34:15
    Folyamatosan a csehek maradnak támadásban, pedig most nem emberhátrány van, hanem négy a négy ellen.

33:45
    Jagr és Cervenka sem találta el rendesen a korongot nagy helyzetben, ez már nem Nilssonon múlott, de végül felszabadult a svéd kapu.

33:15
    Most sokat lehet korcsolyázni, négy a négy ellen a csapatok.

32:33
    Hát ez gyors volt, Ericsson ül le két percre a svédektől gáncsolás miatt.

32:32
    Az első cseh kiállítás, Sobotka ül le két percre bottal ütés miatt. Svédország emberelőnyben.

32:10
    Zamorsky adott álomszerű passzt Jagrnak középen, a cseh támadó közelről lőhetett, ám mellé lőtte a ziccert!

31:52
    Rolinek helyzetben, kapura is lőtte a bal oldalról a kör közepéből, Nilsson azonban ráugrott a korongra.

31:05
    Salak védi Ericsson távoli lövését.

31:00
    Időközben ismét teljes létszámban a svédek.

30:45
    Sobotka már a bal oldalról kísérletezik, nagy erővel kapura lő, fejbe lövi Nilssont, megáll a játék.

30:30
    Sobotka a jobb oldalról bombázta kapura, a jobb oldali kapuvasról pattant vissza a mezőnybe!!

29:35
    Nemec tüzelt középről nagy erővel, Nilssonról oldalra csorgott a korong, de egy svéd védő gyorsan kapcsolt és lecsapott a pakkra.

29:10
    Elsőre ki tudták ütni a korongot a svédek, már lassan hozzászoknak, hogy emberhátrányban játszanak.

28:34
    Sjogren is kiszáll két percre gáncsolás miatt a svédektől. Az ötödik cseh emberelőny következik.

27:40
    Kindl bombázta kapura középről, kb 1 méterre a kék vonaltól, Nilsson komoly bravúrral hárít!

27:05
    Jarnkrok és Klasen törtek be a támadó harmadba, de Sobotka lefülelte az átadást.

26:20
    Már a támadó harmadban igyekeznek a cseh játékosok letámadni a svédekel.

25:40
    Cervenka középre lőtt korongját halásszák el a svéd védők.

25:10
    Hertl tette kapura a kipattanót a bal oldalon, Nilsson pedig spárgázva hárított jobb lábbal!

25:00
    Időközben a svéd válogatott ismét teljes létszámban.

24:45
    Kicsusszant a korong a svéd harmadból.

24:05
    Sobotka próbálkozott egy trükkös, de erős lövéssel a jobb oldalról a kör közepéből, Nilsson azonban résen volt, a játék nem állt meg.

23:35
    Sekac lő a jobb oldalról, de elkerüli a kaput, mellé!

22:40
    Hjalmarsson azonnal kimegy a játék késleltetése miatt két percre. Összesen három másodperce lett vége akkor még az előző kiállításnak. A sokadik cseh emberelőny.

22:35
    Pontatlan passzt kap Cervenka a jobb oldalra, nem lesz már sok esély ebben a kiállítási időben.

21:53
    Nemec nagy erejű lövését Nilsson fogja bravúrral!

21:40
    Letelt a kiállítás fele, egyelőre cseh helyzet nélkül.

20:37
    Bottal ütés miatt svéd kiállítás, 2 percig a büntetőpadon Ekholm.

20:30
    Megint rögtön a harmad elején komoly helyzetbe került Cervenka a bal oldalon, rá is tudta lőni, Nilsson remekül zárta a szöget!

20:01

A harmad kezdete után és vége előtt is 5-5 perccel született két svéd gól, ezzel a bronzéremhez a skandináv csapat került egyelőre közelebb. Remek iramban kezdődött a találkozó, a második tíz percre azonban szakadozottá vált a játék a sok kisebb megszakítás miatt.
    Csehország többet támad, mint Svédország, de a kapu előtt egyelőre határozottabbak az északiak.
    20 perc játék után Svédország – Csehország: 2-0!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:27
    Lundqvist próbált a kapu mögül visszafordulva gólt szerezni, de Salak megakadályozta ezt.

18:59
    Cseh korongszerzés, de Klepis méteres lesen kapja.

18:36
    Les, Axelsson volt túl gyors a koronghoz képest, most kimondottan nagyon lelassult a meccs menete, rengeteg a kisebb megszakítás.

18:25
    Kolar tüzelt közelről a bal oldalról, a kapus botjáról magasan kirepült a korong a pályáról.

18:05
    Vondrka felé jött egy nagyon veszélyesnek kinéző visszapassz a kapu mögül, ám pontatlannak bizonyult néhány centivel.

17:45
    Hudler került majdnem helyzetbe, de egy svéd védő közbe tudott nyúlni, tilos felszabadítás.

17:00
    A tegnapi vereség után nem egyformán pörögnek fel ilyenkor a csapatok, bár a motivációval cseh oldalon sem látok problémát.

16:25
    Máris két gólra növelte az előnyét Svédország, egyelőre a csehek nem találják önmagukat, de még mindig bőven van idejük fordítani.

15:44
    SIMON HJALMARSSON fejez be sikeresen egy csodálatosan felépített támadást! Danielsson iramodott meg a jobb oldalon, keresztbe lőtt korongja tökéletes ütemben érkezett Hjalmarsson a bal oldalon és be is bombázta a rövid oldalon, Salak nem érhetett át! 2-0!
    Gólpassz: Nicklas Danielsson, Mattias Ekholm.

15:10
    Hátul adogatnak most a svédek, megbecsülik a korongot.

14:20
    Most viszont szakadozott a játék, nem alakulnak ki folyamatos, lendületes támadások.

13:45
    Az utóbbi percekben a csehek támadnak jóval többet.

13:18
    Ekholm és Jagr vesznek össze egy kicsit a svéd kapu előtt, de végül rendeződik a probléma.

13:14
    Kovár lövése után egy kis kavarodás, de Nilsson rá tudott tenyerelni a korongra. A második reklámszünet alatt szusszannak egyet a csapatok.

12:45
    Lindström szökött meg a jobb oldalon, egyedül vezethette rá Salakra, ám a cseh kapus remek érzékkel hárított lábbal!

11:55
    Kiegészült Svédország és ki is kerül a svéd harmadból a pakk.

11:10
    Sobotka, majd Klepis bombázta kapura, Nilsson bravúrral hárított!

10:20
    Kilőtték a korongot a sárga mezesek, majd elöl is tudják tartani jó ideig.

09:53
    Lindström áll ki két percre bottal ütés miatt. Cseh emberelőny ismét.

09:50
    Fransson szerez okosan korongot hátul, majd eladják a svédek.

09:00
    Nemec lövése után egy kis kavarodás a svéd kapu előtt már teljes létszámban, de végül egy védő tisztázni tud.

08:30
    Klepis távolról, majd Jagr közelről lőtt nagy erővel! Az elsőt Nilsson hárította, a második kísérlet pár centivel mellé.

08:15
    Felállt Csehország.

07:55
    Nem tudtak eddig lövéshez jutni a csehek az emberelőny alatt.

06:43
    Kiállítás következik Svédországtól, kettő percre pihenni megy Gustafsson a büntetőpadra ütőfogás miatt.

05:50
    Meglepő és szerencsés góllal szereznek tehát vezetést a svédek, de még csak a meccs elején járunk, bőven tudnak javítani a csehek.

04:28
    Egy öngól, balról érkezett a belőtt korong Moller felé, ám nem jutott el hozzá, mert Zamorsky botjáról a kapus lábai közt a saját kapujába csorgott a pakk! 1-0 Svédország javára! A gólszerző hivatalosan egyelőre OSCAR MÖLLER!
    Közben javítottak hivatalosan, JOAKIM LINDSTRÖM a gólszerző!
    Gólpassz: Niclas Andersen, Oscar Moller.

04:15
    Svéd lövés, Moller tüzelt balról, Salak zárta jól a szöget.

03:50
    Nagy helyzetben bombázta kapura balról Cervenka, Nilsson első mai bravúrját mutatja be.

03:10
    Szép, folyamatos a játék eddig, talán nem is volt megszakítás.

02:45
    Valamivel támadóbban lépnek fel egyelőre a svédek, de az igazán nagy helyzetek eddig elmaradtak.

01:55
    Axelsson is kapura tette balról, ez is elkerülte a kaput.

00:50
    Backlund tüzelt a bal oldalról, mellé, a túloldalon azonnal a válasz, Cervenka lövése is néhány centivel mellé!

00:10
    Sárga mezben a svédek, sötétkék-pirosban pedig Csehország csapata.

00:01

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Lindström, Moller, Backlund – Erixon, Gustafsson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Burstrom, Andersen, Lundqvist, Ericsson, Axelsson – Nygren, Hjalmarsson, Sjogren, Rasmussen, Danielsson
    Szövetségi kapitány: Par Marts

Csehország: Salak (Jakub Kovar) – Nemec, Vitasek, Cervenka, Novotny, Jagr – Kindl, Jordan, Sobotka, Klepis, Hertl – Zamorsky, Kolar, Hudler, Zatovic, Sekac – Sevc, Ruzicka, Jan Kovár, Rolinek, Vondrka
    Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Játékvezetők: Viacheslav Bulanov (RUS), Jyri Ronn (FIN) – Sakari Suominen (FIN), Miroslav Valach (SVK).

Utolsó napjához érkezett a jégkorong világbajnokság Minszkben. Most dőlnek el a végső kérdések, hogy melyik csapat szerzi meg a bronzérmet, majd este pedig az aranyéremért csapnak össze.

16 napos, folyamatos igénybevétel, időnként egymás utáni napokon kellett jégre lépniük a fiúknak, nyilván már mindenki fáradt, de az érem lehetősége mindig rengeteg plusz erőt ad.

Ezen az összecsapáson két csalódott csapat találkozik egymással, Svédország és Csehország.

A bronzéremért mérkőznek meg a felek, mivel Svédország az orosz válogatottól kapott ki aránylag simán (3:1), Csehországot pedig a finnek ütötték el a döntőtől (3:0) a tegnapi napon.

Várhatóan a bronzmeccsre még felszívja magát mindkét gárda, azért egy világbajnoki érem komoly motivációt kell, hogy jelentsen.
    Az összecsapás ma 15:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 5. Lindström (Andersen, Moller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson)