Svédország – Csehország 3:0 (vége) | Oroszország – Finnország 5:2 (vége)
Svédország
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Csehország
vasárnap 25.05.2014, 15:30 • Minsk Aréna (Minszk) • A csoportos Világbajnokság

Svédország megszerezte a bronzérmet, az eredményt tekintve könnyedén. Csehország tegnap is és ma is gólképtelen maradt és Finnország után Svédország is 3-0 arányban győzi le a cseh válogatottat, így a csehek érem nélkül zárnak, a svédek pedig bronzzal.
    Teljesen megérdemelt a svédek sikere, bár jócskán hozzájárult Nilsson kapus is ehhez a győzelemhez.
    A legjobb cseh játékosnak a mai napon Novotnyt választják meg, a svédektől pedig a meccs embere, nem meglepően Nilsson kapus.
    A végeredmény tehát – Svédország – Csehország: 3:0! A döntőt is közvetítjük élőben 20 órától, tartsanak akkor is velünk!
    ---- (17:46:58)

60:00

59:55
    Kolár tört be a bal oldalon a svéd harmadba, de les. Könnyen lehet, hogy ez volt a meccs utolsó momentuma.

59:35
    Jagr húzogatott középen, majd kapura bombázta, Nilssonon azonban megint nem tudott kifogni.

59:05
    Az utolsó percbe léptünk az idei hoki vb utolsó előtti mérkőzésén.

58:45
    Már a csehek sem támadnak olyan elánnal, feladták.

58:00
    Möller maradt szabadon a jobb oldalon, Salak már feküdt, közvetlen közelről lőhetett a svéd támadó, de a cseh kapus hatalmas bravúrral kifogta mindkét lövést, az egyiket lábbal!

57:42
    Backlundhoz pattant a korong a bal oldalon, aki azonnal kapura is tűzte fonákkal, Salak bravúrral hárított!

57:10
    A záró 3 percen is belül vagyunk már, Svédország bronzérmét semmi sem veszélyezteti jelenleg, három gól az előny.

56:45
    A csehek megint aktívabbak az utóbbi percekben, becsületből még jönnek a becsületgólért.

56:15
    Kindl remekül tört be és cselezgetett, majd balról kapura húzta, de jócskán fölé-mellé.

55:40
    Kindl nagy erejű bombája is elmegy a kapu mellett.

55:10
    Hertl tört be a támadó harmadba, majd tüzelt pár centivel a jobb kapuvas mellé!

54:50
    Sok most a dulakodás, Sobotka akaszkodik össze megint valakivel Nilsson komoly védése után.

54:15
    Jó ideje nincs már nagy helyzet, reméljük, még tartogat számunkra érdekes lehetőségeket, esetleg gólt is a mérkőzés.

54:07
    Les és ezzel jön is az utolsó reklámszünet a bronzmeccsen. Fél kézzel már fogják a bronzérmet a svédek.

54:00
    Nilsson emeli ki a korongot, de nincs tilos, mert nem megy el a hátsó vonalig.

53:35
    Cervenka passzába érnek bele középen így kicsúszik a svéd harmadból.

53:15
    Jagr kerülte meg a kaput, de nem tudott kapura fordulni.

Gólok és gólpasszok: 5. Lindström (Andersen, Moller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson)

Svédország: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Lindström, Moller, Backlund – Erixon, Gustafsson, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Burstrom, Andersen, Lundqvist, Ericsson, Axelsson – Nygren, Hjalmarsson, Sjogren, Rasmussen, Danielsson
    Szövetségi kapitány: Par Marts

Csehország: Salak (Jakub Kovar) – Nemec, Vitasek, Cervenka, Novotny, Jagr – Kindl, Jordan, Sobotka, Klepis, Hertl – Zamorsky, Kolar, Hudler, Zatovic, Sekac – Sevc, Ruzicka, Jan Kovár, Rolinek, Vondrka
    Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka

Játékvezetők: Viacheslav Bulanov (RUS), Jyri Ronn (FIN) – Sakari Suominen (FIN), Miroslav Valach (SVK)