Rosenholm – Filipenko 2:1 (vége) | Nagy – Brunner 0:2 (vége)
1 7 6
Viktor Filipenko
1
6 5 4
péntek 06.06.2014, 13:12 • Court 1, Budafoki TC, Budapest • Hungarian Mens Open III. (salak)

Sajnos újabb magyar kieső a hazai rendezésű tenisztornán. Filipenko Viktor álomszerűen, 5:0-ás vezetéssel és 6:1-es játszmagyőzelemmel kezdte villámgyorsan a mérkőzést, de végül 135 perc játék elteltével mégis Patrik Rosenholm örülhet, mert megfordította és megnyerte a mérkőzést három szettben!
    A kezdeti nagy lendület alábbhagyott, már lassú labdamenetek következtek, néha érthetetlen hosszabb szünetekkel.
    Érdekesség, hogy Viktor egy labdamenettel többet nyert (95-94), mint ellenfele, de a mérkőzés győztese a svéd fiú lett, ezzel az elődöntőbe jutott!

40-15
    Két játszma- és mérkőzéslabdához jut Rosenholm, ez most nagyon meleg!

40-15
    Labdamenet győztese Rosenholm.

30-15
    Labdamenet győztese Filipenko.

30-0
    Semmi-harminc! Lehet, hogy elfáradt Viktor, de két labdára a győzelemtől a svéd fiú!

30-0

15-0
    Nem indul túl jól ez a szervajáték.

15-0

5:4
    Hozza a szerváját Patrik Rosenholm, egyetlen játékra a győzelemtől, de most Filipenko adogat! Viktor a meccsben maradásért kell, hogy szerváljon a rövid szünet után!

5:4
    Játék győztese Rosenholm.

40-15
    Két labdája van Rosenholmnak, hogy 5:4-es vezetésre tehessen szert.

40-15

30-15

15-15
    A svéd teniszező még nem adogatott a mai napon ászt, Filipenko már négyet is.

15-15

15-0

4:4
    Bréklabdáról megfordítva hozta az adogatását Filipenko és egyenlít. 4:4, innentől minden egyes bréknek hatalmas szerepe lehet!

4:4
    Játék győztese Filipenko.

40-A

40-40
    Most hárítja Filipenko a bréklehetőséget, egál.

40-40

40-30
    Kettős hibát vét Filipenko, bréklabdája van Rosenholmnak, zsinórban a harmadik ilyen adogatójáték.

40-30

30-30

30-15
    Bajba kerülhet Viktor a szervajátékában, az viszont most nagyon nem lenne szerencsés.

30-15

15-15

15-0

4:3
    Sikerült hoznia az adogatását Rosenholmnak, az eddigi tapasztalat alapján ez most nagy fegyvertény. Filipenkonak is mindenképpen szakítania kéne a rossz sorozattal és hoznia a saját szerváját. 4:3-ra vezet a svéd fiú.

4:3

40-30
    A svédnek van labdája ahhoz, hogy 1:0 után ismét ő vezessen.

3:3
    Megszokott kép, ezt a brékelőnyt sem sikerült megtartani, újra egyenlít a svéd fiú. Nem tud élni a nagy lehetőségekkel Viktor egyelőre.

3:3

40-30

40-15
    Két bréklabdája van Rosenholmnak, újra visszaveheti az elvesztett adogatását.

40-15

30-15

30-0
    Újra bajba kerülhet Viktor a saját adogatásánál, ez már szinte hihetetlen.

30-0

15-0

2:3
    Most nagyon fontos lenne stabilizálni ezt a brékelőnyt és adogatóként gémet nyernie Viktornak!

2:3
    Brékelőnnyel vezet 3:2 arányban Filipenko most a svéd fiú ellen! Meglepően sok a brék, Rosenholm 4x, Filipenko a statisztika szerint 8x vette el ellenfele szerváját (az első szett végi gondok miatt valószínűleg ez csak 6 brék, de akkor is összesen 10!)

2:3

30-40
    Bréklehetőséghez jut Filipenko megint! Újra brékelőnyre tehetne szert!

30-40

30-30

15-30
    Megint csak lehet keresnivalója fogadóként Viktornak.

15-30

15-15
    A második kettőshibáját véti Rosenholm, ezzel segít Filipenkonak egy kicsit.

15-15

15-0

2:2
    Sajnos nem tartott sokáig az öröm, már nincs brékelőny, visszavette az elveszített szerváját Rosenholm és 2:2-re egyenlít.

2:2

40-30
    Bréklabdához jut Rosenholm, visszaveheti az elvesztett adogatását.

1:2
    Sikerült Viktornak, Filipenko brékelőnybe kerül a harmadik szettben! Ezt meg kellene tartani és akkor megvan a meccs!

1:2

30-40
    Bréklehetőséghez jut Filipenko Viktor, brékelőnybe kerülhet a döntő játszmában!

30-40

30-30

15-30

0-30
    Ebből a fogadójátékból lehet valami, semmi harminc!

0-30

0-15

1:1
    Aránylag könnyen hozta most a magyar játékos is saját adogatását és gyorsan egyenlít.

1:1

15-40

15-30

15-15
    Rosenholmnak nincs ásza egyelőre, egy kettős hibát vétett, Viktornak két ász és két kettős hiba a mérlege.

15-15

0-15

1:0
    Könnyedén, semmire hozta az adogatását a svéd teniszező és 1:0 arányban vezet a döntő játszmában.

1:0

40-0
    A hosszú szünet után igencsak bekezdett Rosenholm, negyven-semmi.

40-0

30-0

15-0

0:0
    Az első öt játékkal nagyon gyorsan végeztek, húsz perc sem kellett hozzá, azóta jócskán behozták a fiúk a lemaradást, már 95 perce gyűrik egymást! Most egyelőre nem igazán értem, miért áll már 10 perce a játék. Esőszünet gyakorlatilag kizárt.

0:0
    Meglepően hosszúra nyúlik a két szett közti szünet, lehet, hogy egy ápolási 5 perces megszakítás is történik közben.

0:0
    Ha jól számoltam, a hetedik szettlabdáját végül hozta Patrik Rosenholm és nagy csatában megnyerte a második játszmát, kiegyenlít, 1:1 az állás! Rosenholm adogatásával folytatódik a kis pihenő után a mérkőzés!

7:5

40-30
    Eddig teljes a másolat, de még mindig van egy brék- és szettlabda.

40-30

40-15

40-0
    Újra három játszmalabdához jut fogadóként Rosenholm, az előbb is így volt, Filipenko játszik a tűzzel nagyon.

40-0

30-0
    Megint bajba kerülhet Filipenko, két labdára a svéd a második szett megnyerésétől.

30-0

15-0

6:5
    Semmire nyerte az adogatását most Patrik Rosenholm (ahhoz képest, az az előzőt elvesztette, amikor a szettért adogatott), Viktornak a játszmában maradásért kell szerválnia!

6:5

40-0
    40-semmire vezet Rosenholm, újra vezethet a második játszmában.

40-0

30-0

15-0

5:5
    Szinte a sírból jött vissza, három játszmalabdát hárítva zsinórban. Filipenko Viktor egyenlít, 5:5 a második szett. Rosenholm került most kisebb gödörbe. Talán most fogható a svéd, rá kellene menni a brékre!

5:5

40-A
    A mérkőzés első ászával adogatóelőny, Viktor kiegyenlíthet!!

40-A

40-40
    Egálra menti egyelőre az adogatását Viktor, a három szettlabdából egyet sem tudott értékesíteni Rosenholm.

40-40

40-30
    Még mindig van egy, de már 30-40-re feljött Viktor.

40-30

40-15
    Az elsőt hárítja Filipenko.

40-15

40-0
    Hiába a bravúros brék az imént, három bréklabda most a svédnél, ez egyben három játszmalabdát is jelent Rosenholmnak!

40-0

30-0
    Rosszul kezdi a gémet Viktor, semmi-harminc!

30-0

15-0

5:4
    Nem tudta kiszerválni a szettet Rosenholm, Viktor visszaveszi az elvesztett adogatását, de még mindig nem nyugodhat meg, mert a saját szerváját is most mindenképpen hoznia kell az egyenlítéshez!

5:4

40-A
    Megint Viktornak van bréklehetősége, élni kellene vele!

40-A

40-40
    Egál.

40-40

A-40
    Újra játszmalabda, a meccs leghosszabb gémjét láthatjuk.

A-40

40-40
    Nem sikerült, egyenlő.

40-40

40-A
    Hoppá, Filipenko Viktor jut bréklabdához! Nagyon fontos labdamenet jön!

40-40
    Egál, nem tudja lezárni a szettet a svéd, két labdára Viktor ahhoz, hogy visszavegye a brékhátrányát, remek lenne!

40-40

40-30
    Nincs bréklabda, sajnos játszmalabda van, Rosenholm behúzhatja az első szettet!

40-30

30-30
    Viktor ezt most szorossá teszi. Egy brék nagyot fordíthatna a játék menetén.

30-30

30-15
    Két labdára a svéd fiú a második játszma győzelmétől.

30-15

15-15

0-15
    Jó kezdet.

0-15

5:3
    Hozza az adogatását honfitársunk, most azonban Rosenholm szerválhat a második játszmáért! Most mindenképpen brékelni kéne a svédet!

5:3

30-40
    Egy még mindig maradt.

30-40

15-40
    Két labdája van Viktornak, hogy feljebb zárkózzon.

15-40

15-30

15-15

0-15

5:2
    5:2-re meglépett Rosenholm, Filipenkonak a szettben maradásért kell adogatnia, de reálisan nézve ez a szett vélhetően a svéd fiúé lesz.

5:2

40-30
    Viktor nem adja olcsón a bőrét, 40-30-ra zárkózik.

40-30

40-15

40-0
    Rendkívül magabiztosan adogat most a svéd, három labdája van az 5:2-es vezetéshez.

40-0

30-0

15-0

4:2
    Filipenko végre újra játékot nyer és ezzel 4:2-re feljebb zárkózik a második szettben. De egyszer mindenképpen el kell vennie ellenfele adogatását, ha szeretne valamit még ebben a játszmában!

4:2

15-40
    Úgy néz ki, ez teljesítve lesz, két labdája van a szépítéshez Viktornak, de ez még kevés, brékelni is kell!

15-40

15-30

15-15

0-15

4:1
    Viktor, ha ebben a játszmában gondolkodik még, akkor most mindenképpen hoznia kell az adogatását. Sajnos teljesen felvette a meccs ritmusát a borzalmas kezdés után Rosenholm és jelenleg dominál a meccsen.

4:1

40-15
    4:1-re megléphet a svéd fiú, lehet, hogy Viktor kicsit elfáradt a saját maga által diktált tempóban, mert most Rosenholm játszik jóval jobban!

40-15

30-15

15-15

0-15

3:1
    Sajnos ismét elveszti az adogatását Viktor, harminc-semmiről, ezzel újra a svédnél a brékelőny!

3:1

40-30
    Túl hamar kiabáltam el? Rosenholm bréklabdához jut!

40-30

30-30

15-30

0-30
    Úgy tűnik, kilábal a hullámvölgyből Filipenko Viktor és újra jól játszik!

0-30

0-15

2:1
    Viktor visszavette az elvesztett adogatását és most az egyenlítésért szerválhat!

30-40
    Bréklabdához jut Filipenko, visszaveheti az elvesztett adogatását!

30-40

30-30
    Ebből lehet még valami ebből a fogadójátékból!

30-30

30-15

15-15
    Sajnos brékelőnybe került Rosenholm, megváltozott a játék képe. De még semmi sincs veszve, a játszma elején vagyunk!

40-40
    Valószínűleg ez lehet a valódi eredmény, amit látunk, csak az eredményközlő hibázott elsőre, mert a statisztikában továbbra is az szerepel, hogy Filipenko 7 játékot nyert meg zsinórban, ami a 6:1-es eredménynél ugye lehetetlen lenne.

40-40
    Szerencsére hárítja Viktor, de még csak egál.

40-40

40-30
    Bréklabdája van a svéd játékosnak.

40-30

30-30
    Sokkal jobban fogad most Rosenholm, mint az első szett zömében.

0:0
    Akkor igyekszem alkalmazkodni a teljesen új helyzethez, némi szünet után 6:1-et jelez az első szettre és most pedig 1:0-ra vezet Rosenholm a másodikban, Filipenko fog adogatni.

0:0
    A legújabb variáció, hogy 6:1-re nyerte az első szettet Filipenko. Számomra továbbra is 6:0 az első szett és a második játszmában lehet 2:1 Viktor javára. Labdameneteket nem is mutatnak nekünk, bezavarodott az élő eredményjelző teljes egészében. Viktor a statisztika alapján 8 gémet nyert, Rosenholm pedig egyet. Ehhez képest a második szettben továbbra is keményen tartja magát az állítólagos 0:0-ás eredmény, ami lehetetlen.

0:0
    Csodálatos élmény, amikor az élő eredményjelző utólag változtat az eredményen. Eszerint egyelőre 5:1 arányban vezet Viktor, viszont egymásnak ellentmondó információkat is tartalmaz. Sajnos egy rövid időre addig meg kell állnunk az eredmény közlésével, mert érthetetlen ellentmondások vannak az eredményben. 5:1 arányban vezet Viktor, miközben négy megnyert bréklabdát jelez, a svédnek nullát (ez már a második szettre is kihatással lenne).

0:0
    Azt a mindenit! Filipenko Viktor hihetetlen villámrajtot vett és alig húsz perc alatt besöpörte az első szettet 6:0 arányban! Egészen remek kezdés! 1:0-ra vezet a játszmák tekintetében Viktor!

0:6
    Szett győztese Filipenko.

15-40
    Még mindig maradt kettő!

15-40

0-40
    Három brék- és egyben játszmalabda Filipenko Viktornak!!

0-40

0-30
    Két labdára Viktor az első szett megnyerésétől!

0-30

0-15

0:5
    5:0 arányban meglépett Filipenko Viktor, elképesztő kezdés! Összesen 7 labdamenetet nyert eddig a svéd játékos, Filipenko húszat! A következő 5 gém bármelyikét nyerve hozná Viktor az első szettet! Villámkezdés!

0:5

30-40
    Még mindig maradt egy.

30-40

15-40
    Két labdája van Filipenkonak, hogy 5:0-ra elhúzzon!

15-40

15-30

15-15
    Az eddig megnyert labdamenetek aránya: 6-17.

15-15

15-0

0:4
    Úgy bizony! Filipenko Viktor eddig lerohanja ellenfelét, dupla brékelőnybe kerülve 4:0 arányban vezet az első szettben! Ha most hozza a magyar játékos az adogatását, szinte teljesen zsebben lenne az első játszma!

0:4

15-40
    Kettős hiba Rosenholmtól! Ezzel két bréklabdához segíti Filipenkot, aki remélhetőleg él is a tálcán nyújtott lehetőséggel!!

15-40

15-30
    Most tört meg a nagy sorozat, de még mindig esélye lehet a magyar fiúnak másodszor is elvennie a svéd játékos adogatását.

15-30

0-30
    Kilenc zsinórban megnyert labdánál jár Viktor és újra semmi-harmincra áll a svéd adogatásánál!

0-30

0-15

0:3
    Igazán remek kezdés! Ez egy love game volt, ezzel 3:0 arányban elhúz Filipenko! 12 labdamenetet nyert már meg a magyar, a svéd csak négyet három gém alatt. A kis szünet után a svéd teniszező szerválhat!

0:3

0-40
    Semmire nyerheti az adogatását Filipenko Viktor!

0-40

0-30
    Már ötöt, egyelőre összeállni látszik Viktor játéka.

0-30

0-15
    Megint 4 labdamenetet nyert zsinórban Filipenko.

0-15

0:2
    Szerencsére gyorsan brékelőnyhöz jut az első játszmában Viktor, 2:0 arányban vezet és ismét a magyar játékos adogathat.

0:2

30-40
    Filipenko bréklabdához jut már Rosenholm első adogatásánál! Jó lenne azonnal elvenni a svéd szerváját!

30-40

30-30
    Ebből lehet még valami, fogadóként sem áll rosszul Filipenko.

30-30

30-15

15-15
    Négy pontot nyert zsinórban Viktor, mielőtt Rosenholm megszakította a sorozatot.

15-15

0-15

0:1
    15-30-ról könnyedén visszafordította és nyerte meg az első játékot Filipenko és 1:0 arányban vezet. Most a svéd adogathat.

0:1

30-40
    Viktor szerezheti meg a vezetést az első gém után.

30-40

30-30

30-15

15-15

15-0

0:0
    Elkezdődött az összecsapás, Filipenko Viktor adogat elsőként.

0:0

Két magyar teniszező maradt állva a budapesti nyílt nemzetközi teniszbajnokságon. Egyikük Filipenko Viktor, aki a svéd Patrik Rosenholm ellen negyeddöntőzik pénteken délután.

Rosenholm 26 esztendős, Viktor pedig 4 évvel fiatalabb nála. A hazai pálya segíthet Filipenkonak, elődöntőbe juthat, ha jó napot fog ki. Nem lesz könnyű dolga, mert a svéd teniszező a torna ötödik kiemeltje.

Az összecsapás délután 13:10-kor kezdődik az első tervek szerint (nagyobb csúszás nem várható, mert első mérkőzés), tartsanak velünk!