Brazília – Horvátország_dup 3:1 (vége) | Mexikó – Kamerun 1:0 (vége) | Spanyolország – Hollandia 1:5 (vége)
Spanyolország
1:5 (1:1)
Hollandia
péntek 13.06.2014, 21:00 • Arena Fonte Nova, Salvador • Világbajnokság

Egy egészen fantasztikus mérkőzésen holland parádét és a regnáló világ- és Európa-bajnok totális csődjét láthatta a salvadori Fonte Nova Aréna közönsége, a változó intenzitással szakadó esőben! A félidő 1-1-es eredménye után valószínűleg kevesen gondolták volna, hogy a négy évvel ezelőtti világbajnoki döntő résztvevői közül a holland válogatott ilyen fergeteges támadójátékot produkál majd a szünet után!
    Ehhez kellett a szinte tökéletes holland kontrajáték, Robben és Van Persie szenzációs egyéni teljesítménye, no meg persze a spanyol védelem – élükön Iker Casillassal – teljes összeomlása!
    A fiatalság tehát döntő fölénybe került ezen az estén a rutin, az összeszokottság felett, az 5-1 még nem is fejezi ki híven a mérkőzés képét!
    Spanyolországnak nagyon össze kell tehát szednie magát ha egyáltalán ott akar lenni a legjobb 16 között, míg Hollandia ilyen teljesítménnyel a dél-amerikai válogatottak egyik legfőbb vetélytársa lehet ezen a világbajnokságon!
    A meccs góljait – a spanyol lesgólt is – rövid videós mozgóképeinken is megtekinthetik kedves olvasóink!
    Fantasztikus eddig ez a vb, pedig szinte még el sem kezdődött!
    Tartsanak velünk továbbra is! (23:12:41)

90+4
    Belül vagyunk a jelzett hosszabbítás utolsó percén!

90+3
    Legalább még meg akarják tartani a labdát a spanyolok, ha már akciógólt szerezni képtelenek ezen a meccsen!

90+1
    Torres került abszolút gólhelyzetbe, de az ötösön Cillessen menteni tudott előle!

90
    4 perc a hosszabbítás, ennyi van még hátra a világbajnok kínszanvedéséből!

90
    Lens húzott el remekül a bal oldalon, de középre adott labdáját Robben most nem találta el jól 15 méterre a spanyol kaputól.

89
    Most Lens 18 méteres bombája pattant le a spanyol védőkről!

88
    Les miatt szabadult most fel a spanyolok kapuja!

87
    Előbb Wwijnaldum, majd Robben nagy lövését kellett védenie most bravúrral Casillasnak!

85
    Hátul adogatnak a spanyolok, de itt már minden eldőlt!

84
    A beívelt pontrúgás Cillessen könnyű zsákmánya lett!

83
    Torres elől szabadított fel a holland védelem szögletre!

82
    Tovább támadnak a hollandok, padlón a spanyolok!

81
    Hollandia gólt szerzett!
    Gólszerző ROBBEN. ARJEN ROBBEN kapott egy remek labdát, mindenki mellett, így Casillas mellett is elvitte és 10 méterről az üres kapuba vágta!
    HIHETETLEN HOLLAND PARÁDÉ; 5-1 HOLLANDIA JAVÁRA!

79
    A kétgólos Van Persie is lejött, helyén Lens a pályán

78
    David Silva helyén Fábregas a spanyoloknál.

77
    A harmadik holland gól szerzőjét hozza le Van Gaal; De Vrij helyén tehát Veltman a pályán.

Juhász Attila

Gólok: 27. Xabi Alonso (bünt.) – 44. Van Persie, 53. Robben, 65. De Vrij, 72. Van Persie, 81. Robben

Lapok:   69. Iker Casillas (ESP) – 25. De Guzman (NED), 41. De Vrij (NED), 66. Van Persie (NED)

Spanyolország: Iker Casillas – Azpilicueta, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Busquets, Xavi, Xabi Alonso (Pedro 63.), Iniesta – Diego Costa (Torres 63.), David Silva (Fábregas 78.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
    Cserék: De Gea, Reina (kapusok), Albiol, Javi Martínez, Juanfran, David Villa, Torres, Fábregas, Pedro, Mata, Koke, Cazorla.

Hollandia: Cillessen – Vlaar, Blind, De Vrij (Veltman 77.), Martins Indi – Janmaat, De Jong – Robben, Sneijder, De Guzmán ( Wijnaldum 62.) – Van Persie (Lens 79.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal
    Cserék: Vorm, Krul (kapusok), Verhaegh, Veltman, Kongolo, Kuyt, Clasie, Lens, Fer, Huntelaar, Wijnaldum, Memphis.

Játékvezetők: Nicola Rizzoli (Renato Faverani, Andrea Stefani – mindhárom olasz)

Nézőszám: 52000