Nagy – Bejtulahi 2:0 (vége) | Balazs – Filipsky 1:2 (vége)
Rosenholm – Borsos 2:0 (vége) | Arvidsson – Zsiga 2:1 (vége)
6 3 3
Jakub Filipsky
2
1 6 6
szerda 18.06.2014, 10:08 • Court 1, Siófok • Hungarian Mens Open V. - Siófok (salak)

Sajnos a döntő szettben is Filipsky kerekedett felül és élni tudott az első meccslabdájával! Három szettben kiejtette Balázs Attilát és továbbjutott a 3. fordulóba, pedig a meccset a magyar fiú kezdte lehengerlően!

15-40
    Nagyon hosszú labdamenet végén két mérkőzéslabdához jut Jakub Filipsky!

15-40
    Labdamenet győztese Filipsky.

15-30
    Elméletileg két labdára a győzelemtől Jakub Filipsky.

3:5
    Attila adogatóként megtette, amit meg kellett, felzárkózott 5:3-ra, de most Filipsky a meccsért szerválhat!

2:5
    Sajnos vélhetően ezen a gémen elment a meccs Attilának, 5:2-re vezet Filipsky, nem sikerült a bréklabdával élnie a magyar fiúnak. A következő 3 gém bármelyikét nyerve a meccset is hozza Jakub Filipsky! Először Balázs adogat!

2:5
    Játék győztese Filipsky.

40-A
    Már az adogató cseh fiú van előnyben.

40-A

40-40
    Sajnos nem sikerült a bréklabdát értékesíteni, egálra hozza vissza a gémet Filipsky.

40-40

A-40
    Bréklabdához jut Balázs Attila! Van-e újabb fordulat a mérkőzésen? Balázs óriási esélye, élni kéne vele!

A-40

40-40
    Egál, megpróbálja visszahozni az elveszett adogatást Balázs!

40-40

30-40
    Adogatóelőny, az 5:2-höz van labdája Jakub Filipskynek, hatalmas lépés lehet a meccs megnyerése felé.

30-40

30-30
    30-mind, bármi lehet. Újra eggyel több nyert labdamenete van Balázsnak.

30-30

30-15
    Ismét jól fogad Attila, most több pontot nyer az utóbbi percekben, mint a cseh játékos.

30-15

15-15

15-0

2:4
    Megint könnyen hozta a szerváját Balázs, a cseh fiú nem annyira töri már magát fogadóként, mert tudja, hogy megvan továbbra is a brékelőnye. 4:2 Filipskynek.

1:4
    Ez most abszolút a meccsben maradásért fog menni, muszáj hoznia a szerváját Balázs Attilának.

1:4
    Ugyan jól kezdett Balázs, de végül gond nélkül hozza az adogatását Filipsky és 4:1-re meglép a magyar teniszezőtől a döntő szettben. Most Attila adogatása következik.

1:4

30-40
    Adogatóelőny, a 4:1-hez van labdája Jakub Filipskynek.

30-40

30-30

30-15

30-0
    Jól fogad most Balázs Attila, megtört volna Filipsky lendülete?

30-0

15-0

1:3
    Most viszont Balázs nyerte semmire a saját szerváját, az eddigi gyengélkedés után ez reményt jelenthet.

1:3

40-0

30-0
    Ezt gémet most jól kezdi Attila adogatóként.

30-0

15-0

0:3
    Könnyen hozta ezt a szerváját is Filipsky, már fordult is a kocka, 69 nyert pontja van a cseh fiúnak és 65-ön letáborozott magyar riválisa. Nem tudom, van-e innen visszaút, még az utolsó erőtartalékokat kellene mozgósítania Attilának, hogy sikerüljön talán a fordítás.

0:3

15-40
    Még mindig van Filipskynek két labdája a 3:0-s vezetéshez.

15-40

0-40
    Adogatóként hengerel most Filipsky, megint a love game veszélye fenyegeti Attilát fogadóként.

0-40

0-30

0-15

0:2
    Brékelőnybe kerül Jakub Filipsky, nem tudja megtörni egyelőre a lendületét Attila. 2:0-ra meglépett a cseh fiú, zsinórban az ötödik gémet hozta.

0:2

30-40
    Gondban van Attila a saját szervájánál a jó kezdés ellenére, bréklabdához jut Filipsky, ez meccset eldöntő labdamenet lehet!

30-40

30-30

30-15

30-0

15-0
    Az előző gémet egy ásszal hozta Filipsky, az első neki a meccsen, van még három kettős hibája is. Balázsnak 2 ász és 4 kettős hiba a mérlege.

15-0

0:1
    Ez bizony egy love game lett Filipskynek, ebből sem volt sok a meccsen, nagyon könnyen hozta a szerváját a cseh fiú, nem túl biztató ez Attila számára. Most Balázs adogathat.

0:1

0-40
    Úgy tűnik, komoly lendületben a cseh fiú, nehéz lesz megtörni. Három labda az 1:0-s vezetéshez.

0-40

0-30

0-15
    A harmadik szett első labdamenete Filipskyé.

0-15

0:0
    A korábbi vaskos előnye olvadóban, már csak 62-57-re vezet a nyert labdamenetek tekintetében, de ez már nem is számít, hiszen teljesen tiszta lappal 1:1-es szettaránynál 0:0 a döntő játszma. Filipsky adogatásával kezdődik a harmadik szett.

0:0
    A második játszmában szép lassan fölénybe került Jakub Filipsky, Balázs Attila már nem tudott olyan színvonalon játszani, mint az első, nagy magabiztossággal hozott szettben és 6:3 arányban Filipskyé a második játszma. Rövid pihenő után döntő szettre kerül tehát sor!

3:6

40-A
    Ismét brék- és játszmalabdához jut Filipsky.

40-A

40-40
    Ráadásul az előbb egy ásszal hárította a szettlabdát Attila.

40-40
    Hárította Balázs, most nincs tiszta adogatójátéka, amikor egyáltalán tudja hozni.

40-40

30-40
    Bréklabdája van Filipskynek, ez a kilencedik esélye, ebből kettőt használt ki, mindkettőt ebben a szettben. Ez egyben játszmalabda is!

30-40

15-40

15-30

0-30
    Két labdára van Filipsky a második szett megnyerésétől, most nem áll össze Balázs játéka.

0-30

0-15

3:5
    Végül a harmadik lehetőséggel már él Jakub Filipsky és 5:3-ra meglép Balázs Attilától a második szettben. Attilának két gémet kellene nyernie zsinórban az egyenlítéshez is. Ne adjuk fel, meglehet az még!

0-40
    Három labdája van Filipskynek az 5:3-as vezetéshez, elúszni látszik a játszma.

0-40

0-30
    Még mindig egyetlen ász a meccsen, Balázs Attila adogatta.

0-30

0-15

3:4
    Megint elveszíti az adogatását Balázs Attila, újra brékhátrányba kerül, miután az előbb kiharcolta az egyenlítést. Most újra ez a feladata, vissza kell vennie az elvesztett adogatást, különben 5:3-nál túl nagy előnybe kerülne már a cseh fiú.

3:4

40-A
    Sajnos bréklabdához jut megint Jakub Filipsky, ez a szett a bréklabdák játszmája.

3:3
    Most végre sikerült, a tizedik összejött! Balázs Attila visszaveszi az elvesztett adogatását azonnal, ahogy elvesztette és 3:3-ra egyenlít!

3:3

A-40
    Újra bréklabda Attilának!

A-40

40-40
    Egál, nem tudott élni ezzel a bréklabdával sem Attila. Eddig 9-ből 3-at hozott csak.

40-40

40-30
    Máris itt az esély, 30-semmiről jut bréklabdához Balázs Attila, ezt most nagyon ki kéne használni, hogy egyenlítsen a magyar teniszező!

40-30

30-30

15-30
    Rendkívül fontos volt, amikor három bréklabdát nem tudott értékesíteni zsinórban Attila, azzal kapott óriási lendületet a cseh fiú, gyorsan vissza kéne venni tőle ezt a brékelőnyt, megtörve a lendületet.

15-30

0-30
    Sajnos úgy néz ki a dolog, hogy nem csak az eredményben, de a játék képe alapján is fölénybe kerül lassan Jakub Filipsky, nem kéne feladni ezt a szettet, még csak az első felében vagyunk.

0-30

0-15

2:3
    Sajnos most már összejött a brék Filipskynek, brékelőnybe kerül a magyar fiúval szemben.

2:3

40-A

40-40

30-40
    Egy kettős hibával juttatja bréklabdához Filipskyt Balázs Attila, ez most nagyon nem hiányozna.

30-40

30-30
    Jóval kiegyenlítettebb most a küzdelem, mint az első szettben, egyik játékos sem egy adogatógép, nehezen hozzák a szerváikat.

30-30

30-15

30-0

15-0
    Megtöri a cseh sorozatát a magyar fiú, végre újra labdamenetet nyer.

15-0

2:2
    A sírból hozta vissza ezt a szervagémet a cseh fiú, semmi-negyvenről. Előtte 6 labdát zsinórban nyert Attila, rögtön utána ötöt Filipsky és végül hozza a szerváját, 2:2-re kiegyenlít. Hatalmas esélyt puskázott most el Balázs.

2:2

40-A
    Már adogatóelőny, nagy kár, hogy pont a három bréklabdánál fogyott el a lendület Attilából.

40-A

40-40
    Sajnos egál, pedig ez óriási esély volt. Még nem veszett el, de most már két labdát kellene nyernie Balázsnak zsinórban.

40-40

40-30
    Nem szabadna elszúrni a nagy esélyt, két bréklabda hárítva, de még mindig van egy esélye Attilának a brékre!

40-30

40-15
    Még mindig maradt kettő, nagyon kellene ez a gém!

40-15

40-0
    Nagyon jó! Három bréklabdához jut Balázs, brékelőnybe kerülhet a második szettben is!

40-0

30-0
    Öt labda nyerve zsinórban, semmi-harminc! Most ezt meg kéne fogni ezt az esélyt Balázsnak!

30-0

15-0

2:1
    A nyert labdamenetek aránya ezidáig 41-28.

2:1
    Túlélte a kritikus percet Balázs Attila és bréklabdáról fordítva hozza az adogatását, ez volt a legnehezebb szervája eddig a meccsen. Most a lendületet kihasználva el kellene vennie a cseh fiú szerváját.

2:1

A-40
    Adogatóelőny Balázsnak!

A-40

40-40
    Hárítva, egál, legalább nincs közvetlen veszély.

40-40

30-40
    Sajnos a mérkőzésen először bréklabdához jut Filipsky, ezt most nagyon hárítani kellene!

30-40

30-30

15-30
    Összekapta magát Jakub Filipsky, most fogadóként is jól játszik. Attilának figyelnie kell, nehogy két bréklabda legyen ebből.

15-30

15-15

0-15
    Attilának eddig egy ásza és két kettős hibája van. Filipskynek ász nélkül ugyanúgy két kettős hibája idáig.

0-15

1:1
    15-30-nál biztatónak tűnt, végül a cseh játékos megrázta magát és hozta a szerváját, még egyenlőig sem jutott most Attila. 1:1 az állás a második szettben.

1:1

30-40
    Adogatóelőnyhöz jut Jakub Filipsky, most pontosabb a cseh fiú az utóbbi két labdamenetben.

30-40

30-30

30-15
    15-30, ebből is lehet valami, Attila, meg lehet fogni ezt a fogadójátékot!

30-15

15-15
    Érdekes dolog a statisztika, eddig Balázs hét gémet nyert, Filipsky pedig egyetlen egyet. Ekkora különbség nincs a két teniszező között, csak Attila az igazán fontos pontoknál eddig nem remegett meg.

15-15

0-15

1:0
    Balázs Attila döcögősen, de újra vezetéssel indít, 1:0 a magyar teniszező javára, nehezen, de hozta a szerváját és a második szettben is vezet!

1:0

A-40
    Érzésem szerint egy kulcsfontosságú gémet játszanak rögtön itt az elején.