7 6
Marina Lazic
0
62 4
csütörtök 19.06.2014, 12:52 • Court 7, Nis, Szerbia • Nis, Szerbia - NIS OPEN 2015 (salak)

Az esőszünet miatti későbbi kezdés és a folyamatos eredményjelzési és információáramlási problémák miatt kaotikussá váló meccsen a küzdő felek is kissé kaotikusak voltak. 11 brék történt a mérkőzésen, de szerencsére így is két szettben, közel 5 órával a kezdési időpont után, de Argyelán Csilla továbbjutott a 3. fordulóba, legyőzve Marina Lazicsot.

Argyelán – Lazic: 2-0! (7-6 /2/, 6:4)
    ---- (15:09:49)

Mérkőzés vége

6:4
    Szett győztese Argyelán.

40-0
    A hivatalos eredményjelzés továbbra is megfagyott 5:4-es vezetésnél és három bréklabdánál, de mivel 3 perce elkezdődött és már 1:0-nál jár a Csilláék után kezdődő mérkőzés, ezért most már teljesen biztos, hogy Argyelán Csilla megnyerte az összecsapást! (mivel döntő szett esetén a következő meccs még nem kezdődhetett volna el)

40-0
    Az egész meccset végigkísérte ez a típusú technikai hiba, de ennél rosszabb pillanatban nem jöhetett volna. Most már 10 perce áll az eredmény, de ugyanakkor a párhuzamos mérkőzések eredménye folyamatosan változik, tehát nem internetes gond és esőszünet is kizárt. Az is lehetséges, hogy a meccsért felelő úr vagy hölgy elfelejtette beírni az utolsó pontot. Úgy vélem, hogy Csilla megnyerte a meccset, de a hivatalos megerősítésig egyelőre nyitva kell hagynom az eredményt!

40-0
    Ajj, ne most fagyjon meg az eredményjelző három mérkőzéslabdánál!! Egyelőre várunk az eredményre, három-négy perce nincs semmi friss információ.

40-0
    Semmi negyven!! Három brék-, játszma- és egyben mérkőzéslabdához jut Argyelán Csilla! Ezt muszáj megfogni, óriási esély!!

40-0
    Labdamenet győztese Argyelán.

30-0
    Semmi-harminc! Elméletileg két labdára a győzelemtől Argyelán Csilla!!

30-0

15-0
    Az első pont fogadóként Csilláé, gyerünk tovább!

15-0

5:4
    Megvan!! Ez komoly fordulópont lehet! 5:4 arányban vezet Argyelán a második szettben és most a nyomás Marina Lazicon, mert a szettben és egyben a meccsben maradásért kell adogatnia! Eddig már 5x elvesztette a szerváját a szerb lány, ha ez most megtörténne hatodszor is, akkor az Csillának a mérkőzés győzelmét jelentené! Kis pihenő után folytatják a találkozót, kulcsfontosságú gém jön!

5:4
    Játék győztese Argyelán.

A-40
    Adogatóelőny! 15-40-ről lehetősége van Csillának hozni az adogatását!

A-40

40-40
    Változatlanul nincs sem ász, sem kettős hiba a meccsen.

40-40
    Egálra menti egyelőre a helyzetet Csilla, fontos lenne fordítani!

40-40

30-40
    Egy hárítva, de még mindig maradt egy bréklehetősége a szerbnek.

30-40

15-40
    Sajnos ez megint két bréklabda Lazicnak, elfogyni látszik Argyelán.

15-40
    Labdamenet győztese Lazic.

15-30
    Valahogyan a rövidítésig kellene eljutnia Argyelánnak, mert ott az előző szettben megtáltosodott.

15-30

15-15
    Talán mondani sem kell külön, hogy ez egy kulcsfontosságú gém most, ha ezt elveszíti Csilla, nagyon könnyen odaveszhet a második játszma brékelőnyből.

15-15

0-15

4:4
    4:4-re egyenlít Marina Lazic, de ijesztő, hogy az utolső két gémben mindössze egyetlen labdamenetet nyert meg Argyelán, remélhetőleg nincsenek erőnléti gondok, mert akkor, ha ez a szett nincs meg, akkor félő, hogy a harmadik már nagyon simán fog elmenni.

4:4
    Játék győztese Lazic.

0-40
    Félő, hogy megváltozott a játék képe, semmire nyerheti a szerváját Lazic!

0-40

0-30

0-15

4:3
    Marina Lazic is brékel ötödször is. Ez ugyan nem matematika, de ha ez innentől végig így menne tovább, hogy mindketten folyamatosan elveszik a másik adogatását, az Csillának éppen tökéletes lenne, mert 6:4-re nyerné a második szettet és a meccset is. De ez nem ilyen egyszerű. 4:3-ra még mindig Argyelán vezet és újra a feladat előtte: elvenni Lazic adogatását hatodszor is!

4:3

15-40
    Az elsőt hárítja Argyelán, de még mindig két labdája van Lazicnak.

15-40

0-40
    Úgy tűnik mindkettejüknek inkább hátrány az adogatás, három bréklabda ezúttal a szerb lánynak!

0-40

0-30

0-15

4:2
    Egy fontos lépést tett a győzelem felé Csilla, megint brékelőnybe került a magyar lány, 4:2-re meglépett, a következő gém óriási fontosságú lesz! Ha sikerülne stabilizálni a brékelőnyt, akkor 5:2-re húzhatna el Argyelán!

4:2

40-15
    Két bréklabda Argyelánnak!!

40-15

30-15

30-0
    Jól fogad ismét Csilla, ki kellene használni és megfogni ezt a gémet!

30-0

15-0

3:2
    Továbbugrottunk, 3:2 arányban vezet Argyelán, de brékelőny nem lett.

2:2

40-A

40-40

40-30
    Ez most egy komolyabb megállás, de nem tudni, hogy a világhálóval vannak gondok Nisben, vagy az időjárással.

40-30
    Ismét megfagyott az eredményjelző, de remélhetőleg arra térünk vissza, hogy Csilla újra brékelőnybe került!

40-30
    Bréklabdához jut Argyelán Csilla! Meglehet megint az a brékelőny, gyerünk!

40-30

30-30
    Csilla szigorúan véve most is csak két labdára van a bréktől.

30-30

15-30
    Mindkét játékos 4x-4x vette el eddig a másik adogatását.

15-30

15-15

0-15

2:1
    Sajnos a harmadikat már nem tudta hárítani honfitársnőnk, ezzel Marina Lazic elveszi Argyelán adogatását, ezzel a brékelőnyt is visszaveszi a magyar lánytól. Most a szerb játékos fog adogatni a kisebb pihenő után.

2:1

30-40
    Talán még menthető az adogatójáték, 30-40!

30-40

15-40
    Csilla nem adja, de még mindig van két labda.

15-40

0-40
    Egyelőre ez egy katasztrofális adogatójáték, három bréklabdához jut Lazic, azonnal visszaveheti Csillától a brékelőnyt!

0-40

0-30

0-15

2:0
    Ezt kiszurkoltuk! Végül Argyelánnak sikerül brékelőnybe kerülnie Laziccsal szemben! Most egy hasonlóan fontos gém jön, hogy sikerüljön megszilárdítania ezt az előnyt!

2:0

40-30
    Már csak egy, de továbbra is bréklehetőség, fogadóelőny, nagyon fontos játék!!

40-30

40-15
    Az elsőt hárítja Lazic, de még mindig van két bréklabda!

40-15

40-0
    Semmi-negyven! Három bréklabdához jut Argyelán fogadóként a második szett elején!!

40-0

30-0
    Csilláé a 101. labdamenet is, semmi-30, ebből még lehet valamit összehozni!

30-0

15-0
    Fogadóként is jól kezd Csilla. Érdekes, hogy se ász, se kettős hiba nem volt eddig a meccsen 100 labdamenet után!

15-0

1:0
    Jól van, sikerült hoznia az első adogatását Argyelán Csillának és 1:0-ra vezet a második szettben is!

1:0

40-30
    Nem kéne elpuskázni, még mindig van egy labdája a magyar lánynak.

40-30

40-15
    Jól kezdi a második szettet adogatóként Argyelán, 1:0-ra vezethet a második játszmában is.

40-15

30-15

15-15

15-0

0:0
    A játszma során ugyan elszórakozott egy dupla brékelőnyt Csilla, ám a rövidítésben nagyon odatette magát és simán, 2-re hozta a tie bréket, ezzel az első játszmát Argyelán Csilla nyerte, az utolsó labdánál is ellenfele szerváját vette el! 7:6-ra tehát az első játszma a magyar lányé, a második szettet is Csilla adogatása nyitja a pihenő után!

7:6

6-2
    Argyelán minibrékkel jut összesen négy szettlabdához!

6-2

5-2
    Lazic is csinál egy minibréket, de még mindig 5:2-re vezet Argyelán. Most a szerb lány két szervája jön!

5-2

5-1
    5:1-nél cserélnek térfelet, Csillának ezt innen már nem szabadna elvesztenie, főleg, hogy még egy szervával a magyar lány jön!!

5-1

4-1
    Rögtön utána egy másikat is! Kettős brékelőnyben van Argyelán a rövidítésben!

4-1

3-1
    Csillának sikerült egy minibrék! Elvette Lazic egyik szerváját!

3-1

2-1

1-1
    Az első szerváját Csilla is hozza.

1-1

0-1
    Az első pont a szerb lányé, de most Csilla adogat kétszer.

0-1

6:6
    Argyelán Csilla végre 5:2 után ismét gémet nyer és ezzel egyenlít, 6:6, kiharcolta a tie break-et! Lazic kezdi a szervát a rövidítésben!

6:6

A-40
    Újra adogatóelőny!

A-40

40-40
    Egál, Lazic két labdára az első játszma megnyerésétől.

40-40

40-30
    Labdája van Csillának ahhoz, hogy legalább a rövidítést kiharcolja.

40-30

30-30
    30-mind, ebben a szervájában is gondba kerülhet Argyelán!

30-30

30-15

15-15
    Elnézést a kellemetlen megállásokért, de időről időre a jelek szerint Szerbiában lehet gond az internetes kapcsolattal, mert néha megáll pár percre, majd ugrik egy nagyobbat az eredményjelző.

15-15

0-15

5:6
    15 perce nem gondoltam volna, de Csillának reménye sem volt szettlabdához jutnia 5:2-es vezetést követően és most már 6:5 arányban a szerb lány vezet! Argyelánnak a szettben maradásért kell adogatnia!

5:6

15-40
    Lazic nem adta fel ezt a szettet 2:5-nél sem és már két labdája van a vezetéshez!

15-40

15-30

15-15

0-15

5:5
    Gondok vannak az élő eredményjelzővel, de sajnos azt mutatja, hogy Lazic a második brékhátrányát is visszavette és 5:2-ről egyenlíteni tudott!

5:5

15-40

15-30

15-15

0-15

5:4
    Lazic 5:4-re felzárkózik 5:2-ről, ezt a szervajátékot most már mindenképpen hoznia kell Csillának!

5:4

15-40

15-30

0-30

0-15

5:3
    Ezt elég lazán vesztette el ezt az adogatójátékot Csilla, de még mindig van két lövése a szett nyerésére.

5:3

15-40
    Két bréklabdához jut a szerb lány, az egyik brékelőny elveszhet, de még akkor sincs nagy gond.

15-40

15-30

15-15

0-15

5:2
    Remek! Kétszeres brékelőnybe kerül Argyelán, 5:2 a magyar lánynak és most a szettért adogathat Csilla!!

5:2

40-15
    Két bréklabdához jut Csilla! Ez gyakorlatilag két szettlabdának felel meg, mert ezzel szinte zsebben lenne az első játszma!

40-15

30-15
    Ebből a fogadójátékból is lehetne valami.

30-15

15-15

15-0

4:2
    4:2-re meglépett Argyelán Csilla, megszilárdította brékelőnyét!

4:2

40-15

40-0
    Semmire nyerheti most a szerváját Csilla!

40-0

30-0

15-0

3:2
    Argyelán Csilla ismét elveszi Marina Lazic adogatását, mint az első szervájánál és 3:2-re brékelőnnyel vezet a magyar lány!

3:2

40-30
    Bréklabdához jut Argyelán!

40-30

30-30

30-15
    Jól fogad Csilla, 15-30, ebből még lehet valami!

30-15

15-15

0-15

2:2
    Folytatódott az összecsapás, hozták mindketten a saját adogatásukat és 2:2-re egyenlített Csilla. Most Lazic adogat újra!