Japán – Görögország_dup 0:0 (vége) | Olaszország – Costa Rica 0:1 (vége) | Svájc – Franciaország 2:5 (vége)
Olaszország
0:1 (0:1)
Costa Rica
péntek 20.06.2014, 18:00 • Arena Pernambuco, Recife • Világbajnokság

A Costa Rica-i válogatott az első félidőben szerzett góljával megnyerte az Olaszország elleni mérkőzést! Kisebb meglepetés ez, de Costa Rica már vezeti hat ponttal a csoportot a három pontos Olaszország és Uruguay előtt, Anglia pedig a negyedik helyen szerénykedik.
    A mai mérkőzésen az első félidőben csak lövöldözték előre a labdát az olaszok Balotellinek, akinek akadt is egy két lehetősége ebből, de nem tudott betalálni. Majd egy meg nem adott tizenegyes után Ruiz fejesével Costa Rica megszerezte a vezetést. Hiába cseréltek az olaszok a félidőben, Cassano játéka sem sokat dobot a csapaton, majd a többi csere sem segített rajtuk. Costa Rica megőrizte előnyét és megérdemelten lett az övé a három pont és a továbbjutás a csoportból!
    Az olaszok a harmadik fordulóban így élet-halál harcot vívnak Uruguay-jal! (19:55:14)

90+4
    Costa Rica mindent beleadva védekezik!

90+3
    Megint Urena és Chiellini fut versenyt a labdáért, de az olasz kedvezőbb helyzetben volt, haza is adta a játékszert.

90+2
    Brenes vette célba a bal felső sarkot, 22 méterről, de Buffon fogta a labdát.

90+1
    Szép adogatás után ellökik a tizenhatos előtt az olaszok Urenat, de megint nem fúj semmit a játékvezető.

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

90
    Cerci szöglete jól kanyarodik be, de Cassano lába előtt elcsúszik a labda és a hosszú saroknál nem tudja kapura rúgni.

89
    Gamboa mentése után szöglet az olaszoknak.

88
    Urena lökte el Chiellinit, szabadrúgás az olaszoknak a tizenhatosuk jobb szélétől kifelé.

87
    Mit találnak ki a végére az olaszok? Most már a döntetlenért is foggal-körömmel küzdeniük kell.

86
    Costa Rica kényelmesen végzi el a szabadrúgást, had teljen az idő.

85
    Cerci volt lesen, a Costa Rica-i válogatotté a labda.

83
    González izomból előrevágta a labdát a tizenhatosa elől, ez most a taktikája.

82
    Urena alaposan megfuttatta Chiellinit, hiszen ő még friss , nemrég állt be.

81
    Urena indul remekül, de Chiellini a tizenhatosnál tisztázni tudott előle.

80
    Itt a harmadik Costa Rica-i csere: Ruiz helyén Brenes .

79
    Próbálkoznk az olaszok, de még egy kicsit rá kéne kapcsolniuk.

78
    Insigne felé egy remek labda, de 15 méterről kicsivel fölé lövi, kirúgás Costa Ricának.

Kolarics László

Gólok: 45. Ruiz

Lapok:   67. Balotelli (ITA) – 71. Cubero (CRC)

Olaszország: Buffon – Abate, Barzagli, Chiellini, Darmian – Motta (Cassano a félidőben), Candreva (Insigne 56.), Marchisio (Cerci 68.), De Rossi, Pirlo – Balotelli
    Cserék: Sirigu, Perin – De Sciglio, Bonucci, Paletta, Cerci, Aquilani, Parolo, Verratti, Cassano, Immobile, Insigne

Costa Rica: Navas – Gamboa, Duarte, Umana, Diaz – Ruiz , Borges, González, Tejeda (Cubero 65.), Bolanos – Campbell (Urena 73.)
    Cserék: Pemberton, Cambronero – Acosta, Mora, Francis, Miller, Barrantes, Granados, Calvo, Cubero, Ureña, Brenes

Játékvezetők: Enrique Osses (Chile) – Carlos Astroza (Chile) – Sergio Roman (Chile)