Japán – Görögország_dup 0:0 (vége) | Olaszország – Costa Rica 0:1 (vége) | Svájc – Franciaország 2:5 (vége)
Olaszország
0:1 (0:1)
Costa Rica
péntek 20.06.2014, 18:00 • Arena Pernambuco, Recife • Világbajnokság

A Costa Rica-i válogatott az első félidőben szerzett góljával megnyerte az Olaszország elleni mérkőzést! Kisebb meglepetés ez, de Costa Rica már vezeti hat ponttal a csoportot a három pontos Olaszország és Uruguay előtt, Anglia pedig a negyedik helyen szerénykedik.
    A mai mérkőzésen az első félidőben csak lövöldözték előre a labdát az olaszok Balotellinek, akinek akadt is egy két lehetősége ebből, de nem tudott betalálni. Majd egy meg nem adott tizenegyes után Ruiz fejesével Costa Rica megszerezte a vezetést. Hiába cseréltek az olaszok a félidőben, Cassano játéka sem sokat dobot a csapaton, majd a többi csere sem segített rajtuk. Costa Rica megőrizte előnyét és megérdemelten lett az övé a három pont és a továbbjutás a csoportból!
    Az olaszok a harmadik fordulóban így élet-halál harcot vívnak Uruguay-jal! (19:55:14)

90+4
    Costa Rica mindent beleadva védekezik!

90+3
    Megint Urena és Chiellini fut versenyt a labdáért, de az olasz kedvezőbb helyzetben volt, haza is adta a játékszert.

90+2
    Brenes vette célba a bal felső sarkot, 22 méterről, de Buffon fogta a labdát.

90+1
    Szép adogatás után ellökik a tizenhatos előtt az olaszok Urenat, de megint nem fúj semmit a játékvezető.

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

90
    Cerci szöglete jól kanyarodik be, de Cassano lába előtt elcsúszik a labda és a hosszú saroknál nem tudja kapura rúgni.

89
    Gamboa mentése után szöglet az olaszoknak.

88
    Urena lökte el Chiellinit, szabadrúgás az olaszoknak a tizenhatosuk jobb szélétől kifelé.

87
    Mit találnak ki a végére az olaszok? Most már a döntetlenért is foggal-körömmel küzdeniük kell.

86
    Costa Rica kényelmesen végzi el a szabadrúgást, had teljen az idő.

85
    Cerci volt lesen, a Costa Rica-i válogatotté a labda.

83
    González izomból előrevágta a labdát a tizenhatosa elől, ez most a taktikája.

82
    Urena alaposan megfuttatta Chiellinit, hiszen ő még friss , nemrég állt be.

81
    Urena indul remekül, de Chiellini a tizenhatosnál tisztázni tudott előle.

80
    Itt a harmadik Costa Rica-i csere: Ruiz helyén Brenes .

79
    Próbálkoznk az olaszok, de még egy kicsit rá kéne kapcsolniuk.

78
    Insigne felé egy remek labda, de 15 méterről kicsivel fölé lövi, kirúgás Costa Ricának.

76
    Ruiz szép cselle tartja meg a labdát a jobb szélen, de a beadását nem tudja megtartani Urena, elrúgja előle Chiellini.

75
    Cassano Insigne háta mögé adja a labdát a tizenhatosnál, oda a helyet.

74
    Cambell küzdött becsülettel, de nem sokra jutott ma elöl.

73
    A második csere a Costa Ricánál: lemegy Campbell, bejön Urena.

72
    Insigne veszít labdát a középpályán, nem tudta jól felvinni.

71
    Cubero kap sárgát egy lerántásért.

70
    Az olaszok nagyon szenvednek, semmi ötlet nincs a játékukban.

69
    Cassano pörgeti Balotelli felé a labdát, de túl hosszan, megint Navasé lesz.

68
    A harmadik cseréjüket is kihasználják az olaszok, lemegy Marchisio, bejön Cerci.

67
    Balotelli kap sárga lapot, mert a nyakénál fogva rántotta le Diazt.

66
    A labdabirtoklásban 55:45 % az olaszok javára, de nem sokra mennek vele.

65
    Az első csere Costa Ricánál: lemegy Tejeda, bejön Cubero.

64
    Hátul adogatnak a Costa Rica-i válogatott tagjai, "ollézik" a közönség!

63
    Balotelli lkte el Gonzálezt, szabadrúgás Costa Ricának a térfele közepéről.

62
    Cassano 20 méteres lövése gyengére sikerült, könnyedén fogta Navas.

61
    Bolanos rúg oda Marchisionak, megint szabadrúgás az olaszoknak.

60
    Marchiso a földön, Ruiz buktatta a felezővonalnál.

59
    Insigne volt lesen, jöhet egy szabadrúgással Costa Rica.

58
    Buffon remekül jött ki a kapuból és tisztázott Campbell elől.

57
    Ruiz elől Abate a bedobásra rúgta a labdát a bal szögletzászlónál.

56
    Az olaszok máris a második cseréjükhöz folyamodnak, Candreva helyére Insigne állt be.

55
    Balotelli felé egy indítás, de kicsit hosszúra sikerült, Navasnál a labda.

54
    Borges egy lövéssel próbálkozott jó 25 méterről, de Buffon fogta a labdát.

53
    Casano lesen kapta a labdát, a Costa Rica-i válogatotté a labda.

53
    Pirlo kapura csavarta a labdát, de Navas kiütötte a lövést.

53
    Cassanót lökik el 30 méterre a kaputól, szabadrúgás az olaszoknak.

52
    Pirlo adja be a szögletet, de kifejelik a Costa Rica-i védők.

51
    Darmian balról, 25 méterről tűzte kapura a labdát, de Navas ujjheggyel fölé a kapu tolta!

50
    Cassanóról kicsit elfeledkeztek a védők, de a 14 méteres lövése így is elakadt.

49
    Bolanos bal oldali szögletét a hosszú saroknál González négy méterről az oldalhálóba fejelte.

48
    Diaz elől a bal szélen Abate tisztázott szögletre.

48
    Campbell volt lesen, az olaszoké a labda.

47
    Pirlo szöglete jól jött középre, de kifejelték a Costa Rica-i védők.

47
    Balotelli elől Rodriguez szögletre tisztáz a bal szélen.

46
    Ruiz lökte fel mindjárt Cassanot, szabadrúgás az olaszoknak a félpályától.

46
    Costa Rica kezdte a második játékrészt.

46

46
    A félidőben cserélnek az olaszok: lemegy Motta, bejön Cassano.

Az olaszok talán Anglia kiejtésén fáradoznak, eddig jól megy nekik!

Változatos első félidőt láthattunk, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de a meg nem adott tizenegyes után a sors mégiscsak megadott egy gólt Costa Ricának. Most már nem működik tovább az, hogy Balotelli majd rúg egy gólt, változtatniuk kell az olaszoknak.
    Costa Rica sem állhat be bekkelni, mert akkor nagyon magukra húzzák az ellenfelüket, de bizonyára a kontrákra fognak építkezni.

45+2

45+2
    Pirlo laposan passzolt Balotelli felé, de nem sikerült jól a figura, kivágták a védők.

45+1
    Szabadrúgást kapnak az olaszok, Mottát lökték el a Costa Rica-i térfél közepén.

45
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

45
    Costa Rica gólt szerzett!
    Diaz bal oldali beadását BRYAN RUIZ az öt és feles jobb sarkától, a keresztléc segítségével, a gólvonal mögé fejelte! Kipattant a labda, de a gólvonal technika egyértelművé tette a találatot!

44
    Chiellini lába alatt elmegy a labda, Campbell el is csípte, betört a tizenhatosra, de Chiellini ellökte, viszont a játékvezető nem fújt büntetőt!

43
    Ruiz szépen emelte vissza a labdát a jobb szélről, de Duarte csúsztatása négy méterről kicsivel fölé szállt!

42
    A Costa Rica-i szögletet Buffon kiöklözte a kapu elől.

41
    Diaz Campbellhez passzol a tizenhatos bal felénél, de Chiellini szögletre rúgja a labdát.

40
    Ruiz is lövéssel próbálkozott jó 22 méterről, de Buffon könnyedén fogta a labdát.

39
    Balotelli lesen vette át Pirlo passzát, szabadrúgás Costa Ricának.

38
    Diaz lőttebe a tizenhatosra a labdát, de Chiellini senkitől sem zavartatva könnyedén kifejelte.

37
    Bolanos 24 méteres lövését ütötte ki Buffon a bal alsó sarok elől.

36
    Most már jobban játszanak az olaszok, két nagy helyzete is volt Balotellinek.

35
    De Rossi és Diaz ütközött a félpályán,mindkettejüket ápolni kell.

34
    Pirlo indításánál Darmian lesen kapta a labdát, szabadrúgás a Costa Rica-i válogatott.

33
    Balotelli megint jól mozgott keresztbe, most 16 méterről kapura lőtt. Navasról kipattant a labda, de másodszorra fogta a lövést.

32
    Gamboa buktatta hátulról Darmiant, szabadrúgás az olaszoknak a térfelük bal széléről.

31
    Balotelli most kiváló indítást kap, nem is volt lesen, de kicsit hosszan tolja meg a labdát és kilenc méterről rosszul emeli át Navasaon, elkerülte a kaput a játékszer.

30
    Balotelli kapott egyet a bokájára, ápolása miatt áll a játék.

29
    Campbell laposan próbálta indítani 25 méterről a társát, de Barzalgi elcsípte előlük a labdát.

28
    Mottavégre lövéssel próbálkozott, de 22 méterről jócskán mellé durrantott.

27
    Pirlooldalra passzol, de Abate nem tud megindulni a labdával.

26
    Tejeda rúgott oda Marchisionak, szabadrúgás az olaszoknak jó 40 méterről.

25
    A "Balotellinek előrevágjuk" taktika eddig eléggé unalmas az olaszoktól.

25
    Balotelli volt lesen, fuccs az indításnak.

24
    Campbell i eléggé egyedül van elöl, ma még nem sokszor találkozott a labdával a Costa Rica-i.

23
    Balotelli jó indítást kapott, de Gonzálezben elakadt a labda, majd Balotelli visszahúzta a védőt.,

22
    Balotelli három emberen próbálta áthámozni magát, de végül szerelni tudták.

21
    Balotelli eddig elveszett elől, nagyon egyedül van.

20
    Motta kísérte ki a labdát Campbell elől, egy bedobás után, kirúgás az olaszoknak.

19
    Duarte jobb oldali beadása pont fejbe találta Chiellinit, de állja a lövést az olasz.

18
    Szépen alakul a statisztika, az olaszok még egyszer sem, de Costa Rica már egyszer eltalálta a kaput.

17
    Costa Ricának jó lesz ez a játék, ha még hibáznak párat az olaszok, meg is szerezhetik a vezetést!

16
    Jól jött be a Costa Rica-i szöglet balról, de Buffon most ki tudta ütni a kapu elől a labdát.

15
    Marchisio vétette el a labdát, majd kapkodnia kellett a tizenhatos előtt, hogy elrúgja Cambell elől.

14
    Már jön is a füttyszó a nézőtérről, az olaszok unalmasan adogatnak hátul.

13
    Abate lesen kapta De Rossitól a labdát, szabadrúgás Costa Ricának.

12
    Chiellini kereste egy labdával Balotellit, de a Costa Rica-i kapusnál már a labda.

11
    Balotelli felé egy indítás, de Duarte elfejelte előle a labdát.

10
    Az olaszok most hátul adogatnak, szorosan védekezik Costa Rica.

9
    Nem ijedt meg Costa Rica Olaszországtól, bátran játszanak eddig.

8
    Pirlo bal oldali szöglete jól kanyarodott középre, de Balotelli lökte a védőjét, szabadrúgás kifelé a Costa Rica-i válogatottnak.

7
    Darmian tört előre a bal szélen, de szögletre tisztáztak előle.

6
    A Costa Rica-i válogatott jön szöglettel, de a balról beadott labdát Borges négy méterről fölé fejeli, Bufon rosszul jött ki, üres volt a kapu!

5
    Bolanos rosszul veszi át az indítást, de még Tejeda elé tudja tenni, aki elől Barzagli szögletre ment.

4
    Duante rántotta le Marchisiot, de megúszta sárga lap nélkül.

3
    Candreva lökte el Diazt, szabadrúgás Costa Ricának a félpálya bal szélén.

2
    Szépen adogattak a Costa Rica-i válogatott tagjai, de Buffon fogta az indítást.

1
    Marchisio volt lesen az első indításnál, a costa rica-iaké a labda.

1
    Az olasz válogatott kezdte a mérkőzést.

1

Olaszország: Buffon – Abate, Barzagli, Chiellini, Darmian – Motta, Candreva, Marchisio, De Rossi, Pirlo – Balotelli
    Cserék: Sirigu, Perin – De Sciglio, Bonucci, Paletta, Cerci, Aquilani, Parolo, Verratti, Cassano, Immobile, Insigne

Costa Rica: Navas – Gamboa, Duarte, Umana, Diaz – Ruiz , Borges, González, Tejeda, Bolanos – Campbell
    Cserék: Pemberton, Cambronero – Acosta, Mora, Francis, Miller, Barrantes, Granados, Calvo, Cubero, Ureña, Brenes

Játékvezetők: Enrique Osses (Chile) – Carlos Astroza (Chile) – Sergio Roman (Chile)

Ma már ismét Buffon áll az olaszok kapujában, a kisebb sérülése már a múlté.

A csoport tegnapi mérkőzésén Uruguay 2:1-re legyőzte Angliát. Ezzel egyelőre három hárompontos csapat van a csoportban, a mai mérkőzésen így nem érdemes a döntetlenre játszaniuk a válogatottaknak. Viszont amelyik nemzeti tizenegy ma nyerni tud, annak meg is van a továbbjutás.
    Anglia pedig lassan elbúcsúzhat a világbajnokságtól, már szinte csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra

A "D" csoportban az Olaszország – Costa Rica mérkőzéssel folytatódnak a küzdelmek, a XX. labdarúgó-világbajnokságon. Az első mérkőzésén Olaszország 2:1-re nyert Anglia ellen, Costa Rica pedig meglepetésre 3:1-re legyőzte Uruguayt.
    A mai mérkőzésen aki nyerni tud, az a csoportelsőséget ki is tűzheti céljául. Döntetlen esetén maradhatnak a csapatok a csoport első két helyén, de akkor már a harmadik mérkőzésükön akár bajba is kerülhet az aki ott esetleg kikap. Persze ha az Anglia – Uruguay mérkőzés döntetlennel zárul, akkor megint másképp alakulhat az utolsó fordulóra az állás.
    A mai mérkőzésen az olaszok az esélyesebbek, a costa rica-iaknak ma is bravúrra lenne szükségük, hogy két vállra fektessék ellenfelüket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Gólok: 45. Ruiz

Lapok:   67. Balotelli (ITA) – 71. Cubero (CRC)

Olaszország: Buffon – Abate, Barzagli, Chiellini, Darmian – Motta (Cassano a félidőben), Candreva (Insigne 56.), Marchisio (Cerci 68.), De Rossi, Pirlo – Balotelli

Costa Rica: Navas – Gamboa, Duarte, Umana, Diaz – Ruiz , Borges, González, Tejeda (Cubero 65.), Bolanos – Campbell (Urena 73.)