Japán – Franciaország 22:33 (vége) | Kongói Demokratikus Köztársaság2 – Magyarország_dup 9:35 (vége) | Portugália2 – Svédország 22:19 (vége)
Kongói Demokratikus Köztársaság2
9:35 (6:13)
Magyarország_dup
vasárnap 29.06.2014, 18:15 • Fran Galovic Sportcsarnok (Kapronca, Horvátország) • U20 női VB

A második félidőben még nagyobb fölénybe került a magyar válogatott, ebben nagy szerepet játszott, hogy Hajdu János a szünetben sort cserélt.

Nemzeti együttesünk a második felvonásban közel tizenhat és fél percen keresztül még gólt sem kapott az afrikai csapattól, amely ugyan erőlködött, de nem tudta megnehezíteni a mieink dolgát. Válogatottunk a második harminc percet 22-3-ra, a mérkőzést végül 35-9-re nyerte, így két fordulót követően hibátlan mérleggel, négy ponttal áll a "C"-jelű kvartettben.

A magyar csapat a hétfői szünnap után kedden 16:00 órától Portugália ellen folytatja szereplését a horvátországi világbajnokságon.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:47:10)

60
    Véget ért a mérkőzés. (9:35)

60
    Egy másodperccel a vége előtt VIRÁG NOÉMI tűzte kapura a labdát jó' tíz méterről, fantasztikus lökete a léc alatt kötött ki! Parádés találat zárja a mérkőzést! (9:35) (9:35)

59
    Szekerczés Luca passzát KORSÓS DORINA váltotta gólra. (9:34) (9:34)

58
    Újabb villámgyors magyar akciót láthattunk, melynek végén KORSÓS DORINA volt eredményes. (9:33) (9:33)

57
    TÓTH GABRIELLA csent labdát a saját térfelének közepén, majd végigrobogott vele és az akció lezárásaként óriási erővel a kapu közepébe lőtte. (9:32) (9:32)

56
    Négy és fél perc a találkozóból hátralévő idő. (9:31) (9:31)

56
    Az ellenakció végén SZEKERCZÉS LUCA vette be A-Muteb Huguette kapuját. (9:31) (9:31)

55
    NGUNZA BENZUKA a jobboldalról érkezve lőtte a kilencedik kongói gólt. (9:30) (9:30)

54
    Kongói hibát követő magyar támadás végén GYIMESI KITTI volt eredményes, megszerezve ezzel a harmincadik gólunkat. (8:30) (8:30)

53
    Villámgyors magyar támadás végén Tóth Gabriella tette le a balszélre a labdát, KORSÓS DORINA pedig elemi erővel pókhálózta ki a bal felső sarkot! Ez is gyönyörű találat volt! (8:29) (8:29)

52
    Ferenczi Annamária védése után Virág Noémi indította LUKÁCS VIKTÓRIÁT, aki megszerezte a magyar csapat huszonnyolcadik gólját. (8:28) (8:28)

52
    Kereken kilenc perc a mérkőzésből hátralévő idő. (8:27) (8:27)

51
    Csere a magyar kapuban: Szemerey Zsófi helyére Ferenczi Annamária érkezett. (8:27) (8:27)

51
    Mayunga Laeticia Mumbala azonnal piros lapot kapott, miután arcon vágta Korsós Dorinát a felezővonalnál. Az esetnél a magyar játékos beverte a fejét a padlóba, de rövid ápolás után folytatni tudja a találkozót. (8:27) (8:27)

50
    Virág Noémi indította a felezővonaltól LUKÁCS VIKTÓRIÁT, aki a támadás végén kilőtte a jobb felső sarkot. (8:27) (8:27)

49
    MAYUNGA LAETICIA MUMBALA nevéhez fűződik a nyolcadik afrikai gól a mai napon. (8:26) (8:26)

48
    A Kongói Demokratikus Köztársaság válogatottja ezzel megszerezte első gólját a második félidőben, amire tizenhat és fél percet kellett várni. (7:26) (7:26)

47
    A megítélt büntetőt KANKWADI TSHELA végezte el, Szemerey Zsófi lábai között a kapu közepébe lőtte a labdát. (7:26) (7:26)

47
    Korsós Dorina szabálytalankodott kiállítást és hétméterest érően. (6:26) (6:26)

47
    Kongói "vonalazás" után Szemerey Zsófi indította LUKÁCS VIKTÓRIÁT, aki végigrobogott, majd pedig a kapu jobb alsó sarkába továbbította a játékszert. (6:26) (6:26)

46
    KORSÓS DORINA kapott tanári passzt Tóth Gabriellától, majd a balszélről érkezve kilőtte a hosszú sarkot. (6:25) (6:25)

46
    A második játékrészből már közel tizenhat perc eltelt, s továbbra sem született kongói gól ebben a felvonásban! (6:24) (6:24)

45
    Szekerczés Luca bejátszását SIRIÁN ALEXA SZEDERKE értékesítette beállóból. (6:24) (6:24)

44
    Egy elrontott lövés itt, egy ott, ismét akcióba lendülhet a magyar válogatott. (6:23) (6:23)

43
    Az ápolást követően folytatódik a mérkőzés, kongói "vonalazás" után indulhat a Hajdu-csapat. (6:23) (6:23)

43
    Kurucz Ivett szabálytalankodott Mvita Julie Betu-val szemben a hétméteres vonal környékén. A magyar fiatal azonnal piros lapot kapott, a kongói játékosnál látszólag nagy a baj, a teljes orvosi stáb a segítségére sietett. Hogy pontosan mi történt az esetnél, azt most nem tudjuk meg... (6:23) (6:23)

43
    Szekerczés Luca letöltötte kiállítását, kiegészült a magyar csapat. (6:23) (6:23)

41
    Továbbra sem született meg a második félidő első kongói gólja, miután Masiala Ornella Ilongapo lövését magabiztosan védte Szemerey Zsófi, azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy a sárga mezes játékos vonalra lépett. (6:23) (6:23)

41
    Szekerczés Luca állt ki két perccel. (6:23) (6:23)

40
    Folytatódik is az összecsapás, melynek második félidejéből kilenc perc és negyvenhat másodperc telt el. (6:23) (6:23)

40
    Nkua Mpoua időt kért. A látottak alapján teljesen indokolt az afrikai tréner lépése. (6:23) (6:23)

40
    LUKÁCS VIKTÓRIA nevéhez fűződik a huszonharmadik magyar gól, miután egy gyors indítást fejezett be eredményesen. (6:23) (6:23)

39
    SZEKERCZÉS LUCA találta magát tiszta helyzetben, majd megköszönve a lehetőséget, gyönyörű mozdulattal lőtte a labdát a kapu bal oldalába. (6:22) (6:22)

38
    Afrikai támadással folytatódott a mérkőzés, Mvita Julie Betu kísérletet jócskán a magyar kapu fölé vágódott. (6:21) (6:21)

38
    Néhány pillanatig állt a játék, ugyanis a kongói büntetőidőkkel kapcsolatban merültek fel problémák... (6:21) (6:21)

38
    Nagyon bekezdett a friss sorunk, amely az elmúlt hét perc harminckilenc másodpercet 8-0-ra nyerte! (6:21) (6:21)

38
    Szekerczés Luca tette le a labdát a jobbszélre, LUKÁCS VIKTÓRIA pedig szép mozdulattal lőtt a kapu jobb oldalába. (6:21) (6:21)

37
    Bambi Kasonga vitte a földre Korsós Dorinát, így ismét egy kétperces kiállítás került a jegyzőkönyvbe. (6:20) (6:20)

37
    Ezúttal SZEKERCZÉS LUCA lopott labdát a felezővonal környékén, majd nagy lendülettel érkezve a léc alá küldte. (6:20) (6:20)

36
    TÓTH GABRIELLA csent labdát a felezővonalon, majd végigrobogott és kilőtte a bal alsó sarkot. (6:19) (6:19)

35
    Az előző esetnél Mvita Julie Betu a lövés pillanatában meglökte Lukács Viktóriát, amiért a játékvezetők azonnal kiküldték két percre. (6:18) (6:18)

35
    Szemerey Zsófi indítását LUKÁCS VIKTÓRIA váltotta gólra. (6:18) (6:18)

34
    Remekül kezdi tehát a második félidőt a magyar csapat, amely az elmúlt három és fél percet 4-0-ra nyerte. (6:17) (6:17)

34
    A büntetőt maga a sértett végezte el; TÓTH GABRIELLA lövése nagy erővel vágódott a léc alá. (6:17) (6:17)

34
    Bapa Marie Mbuyi szabálytalankodott kétperces kiállítást, valamint hétméterest érően Tóth Gabriellával szemben. (6:16) (6:16)

33
    Kurucz Ivett volt keményebb a kelleténél Mayunga Laeticia Mumbalával szemben, így két percre kiállni kényszerült. (6:16) (6:16)

32
    Újabb gyors magyar indulás következett, azonban Tóth Gabriella lövése jócskán elkerülte Kalonji Nzeba kapuját. (6:16) (6:16)

32
    Korsós Dorina passzát SZEKERCZÉS LUCA váltotta gólra, így már tízzel vezet a magyar együttes! (6:16) (6:16)

31
    Az előző lövésnél Masiala Ornella Ilongapo ütötte arcon Korsós Dorinát, amiért a kongói játékos a kétperces kiállítás sorsára jutott. (6:15) (6:15)

31
    KORSÓS DORINA lódult meg Szemerey Zsófi labdájával, majd kilőtte kapu bal oldalát. (6:15) (6:15)

31
    KURUCZ IVETT gólja nyitja a második félidőt. (6:14) (6:14)

31
    A szünetben Hajdu János sort cserélt, a második félidőt a magyar válogatott a Szemerey – Lukács V., Szekerczés, Kurucz, Sirián, Tóth G., Korsós összeállításban kezdte. (6:13) (6:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (6:13)

A két csapat visszatért a pályára, érkezik a két uruguayi játékvezető is, így tehát hamarosan kezdetét veszi a második harminc perc.

Az előzetesen vártaknak megfelelően alakult az összecsapás első félideje, a magyar válogatott az irányítást végig kézben tartva szerzett hétgólos előnyt a szünetig.

A kongói együttes közel sem mutatta azt az ellenállást, amit a szombati mérkőzésükön Svédország ellen láthattunk; Nkua Mpoua alakulatát a Hajdu-csapat húsz percen keresztül két gólon tudta tartani.

Hamarosan jövünk a második félidővel, az elsőben látottak alapján nincs mitől tartanunk, nincs miért izgulnunk, talán csak azért, hogy ne sérüljön meg senki.

Maradjanak velünk!

30
    Véget ért az első felvonás. (6:13)

30
    MÁJER KRISZTINA kapott remek labdát a jobbszélen, majd fantasztikus mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot, az időközben leereszkedő Kalonji Nzeba mellett. (6:13) (6:13)

30
    MAZENGA MIRNELLE KELE beállóból szerezte a Kongói Demokratikus Köztársaság hatodik gólját. (6:12) (6:12)

30
    Következik az első játékrész utolsó perce. (5:12) (5:12)

29
    Az előző esettel kapcsolatban megítélt büntetőt Kankwadi Tshela végezte el, lövését BÍRÓ BLANKA nagyszerű mozdulattal védeni tudta! (5:12) (5:12)

29
    Gyimesi Kitti ezúttal Mazenga Mirnelle Kele-t vitte a földre, így két percre kiállni kényszerült. (5:12) (5:12)

28
    Gyimesi Kitti rángatta meg ellenfelét, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (5:12) (5:12)

28
    MÁJER KRISZTINA csent labdát, majd végigrobogott vele, s az akció lezárásaként kilőtte a jobb felső sarkot. (5:12) (5:12)

27
    KANKWADI TSHELA kapott labdát a jobbszélen, majd pedig a magyar kapu jobb oldalába lőtte. (5:11) (5:11)

26

26
    Kereken négy perc az első félidőből még ránk váró idő. (4:11) (4:11)

26
    Az akció végén Mayunga Laeticia Mumbala ment fel a falra, lövését azonban Bíró Blanka jobb lábbal védeni tudta. (4:11) (4:11)

25
    Elysé Ngandje lövését védte Bíró Blanka, azonban a gyors indítás hosszú volt Dombi Luca számára. Ismét támadhatnak az afrikaiak. (4:11) (4:11)

24
    Bárány Krisztina passzával VIRÁG NOÉMI fordult be, majd lőtte ki a kapu jobb oldalát. (4:11) (4:11)

23
    (4:10) (4:10)

23
    A hétmétereshez KANKWADI TSHELA állt oda, pattintott lövése pedig a kapu közepében ért célt. (4:10) (4:10)

23
    Hajtai Vanessza szabálytalankodott hétméterest érően Masiala Ornella Ilongapo-val szemben. (3:10) (3:10)

22
    GYIMESI KITTI tört be nagy lendülettel, majd jegyezte nemzeti együttesünk tizedik találatát. (3:10) (3:10)

22
    Mayunga Laeticia Mumbala is sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (3:9) (3:9)

21
    GYIMESI KITTI nevéhez fűződik a kilencedik magyar gól. (3:9) (3:9)

21
    Bapa Marie Mbuyi is "besárgult", miután túl kemény volt a falban. (3:9) (3:9)

21
    A büntetőt BAPA MARIE MBUYI végezte el, lövését ugyan védte Bíró Blanka, ám kapusunk lábáról a bal alsó sarokba pattant a labda. (3:8) (3:8)

20
    Masiala Ornella Ilongapo bejátszása után Mazenga Mirnelle Kele harcolt ki hétméterest a magyar játékosok szorításában. (2:8) (2:8)

20
    Folytatódik a mérkőzés, melynek első félidejéből kereken tizenegy perc van hátra. (2:8) (2:8)

19
    Nkua Mpoua időkérése szakítja meg a játékot. (2:8) (2:8)

19
    Elysé Ngandje kapta a mérkőzés harmadik sárga kártyáját. (2:8) (2:8)

19
    Afrikai hétméteres következett, melyet Mvita Julie Betu végzett el. Lövését Bíró Blanka lábbal védte, a labda pedig bal kapufáról a mezőnybe pattant! (2:8) (2:8)

18
    Az utolsó két percben két magyar akció zárult eredménytelenül, támadhat a Kongói Demokratikus Köztársaság válogatottja. (2:8) (2:8)

17
    VIRÁG NOÉMI érkezett ismét nagy lendülettel, s a jobb kapufa érintésével hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába! Gyönyörű találat volt! (2:8) (2:8)

16
    Mvita Julie Betu gyenge lövését védte Bíró Blanka, így indulhat a magyar akció a nyolcadik gólért. (2:7) (2:7)

14
    Afrikai lépéshiba után indulhattak a mieink, a támadás végén Bárány Krisztina ment fel a falra, de lökete jócskán a kongói kapu fölé szállt... (2:7) (2:7)

(2:7) (2:7)

14
    Kongói hétméteressel folytatódott a találkozó, azonban BÍRÓ BLANKA könnyűszerrel, lábbal védte Kankwadi Tshela kísérletét! (2:7) (2:7)

13
    HAJTAI VANESSZA kapott remek labdát Dombi Lucától a balszélen, majd pedig a kapus lábai alatt a bal alsó sarokba továbbította a játékszert. (2:7) (2:7)

13
    Virág Noémi állt ki két perc erejéig, miután a játékvezetők kétkezes lökést láttak a magyar játékosnál. (2:6) (2:6)

13
    Az akció végén GYIMESI KITTI ment fel a falra, majd lőtte ki a kapu bal oldalát. (2:6) (2:6)

13
    (2:5) (2:6)

12
    Virág Noémi érkezett nagy lendülettel, azonban életerős lövése a bal kapufán csattant, az ismétlésnél Bárány Krisztina lökete pedig lejött a sáncról, azonban a mieinknél marad a labda. (2:5) (2:5)

11
    A balszélről érkező Ngunza Benzuka ejtését Bíró Blanka könnyedén húzta le. (2:5) (2:5)

11
    Eredménytelen kongói lövés után indulhatott a magyar csapat, azonban Májer Krisztina az oldalvonalon túlról "hozta vissza" a játékszert, kontra. (2:5) (2:5)

9
    Folytatódik a találkozó, melyből bő kilenc perc telt el eddig. (2:5) (2:5)

9
    Az esetnél a kongói játékos megsérült, áll az óra, mivel ápolásra szorul. (2:5) (2:5)

9
    Bárány Krisztina vitte a földre Bapa Marie Mbuyit, amiért a magyar játékos kétperces kiállításban részesült. (2:5) (2:5)

9
    Szépen, nyugodtan, közepes tempóban csordogálnak a percek a "C"-csoport mai, második mérkőzésén. (2:5) (2:5)

7
    Az afrikai támadás végén BAPA MARIE MBUYI vette célba a magyar kaput, labdája a ketrec bal oldalában kötött ki. (2:5) (2:5)

7
    VIRÁG NOÉMI sikeres átlövése jelentette a Hajdu-csapat ötödik gólját. (1:5) (1:5)

6
    A gyors akció végén DOMBI LUCA ment fel a falra, majd lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. (1:4) (1:4)

6
    A hétméterest Kankwadi Tshela elhibázta, így Bíró Blanka labdájával indulhat a magyar támadás. (1:3) (1:3)

5
    Bárány Krisztina szabálytalankodott sárga lapot és hétméterest érően Mazenga Mirnelle Kele-el szemben. (1:3) (1:3)

5
    A megítélt büntetőt VIRÁG NOÉMI magabiztosan lőtte a kapu jobb alsó sarkába. (1:3) (1:3)

4
    Mvita Julie Betu szabálytalankodott hétméterest érően Májer Krisztinával szemben. (1:2) (1:2)

4
    Egy gyors indulás után DOMBI LUCA szerezte a második magyar gólt. (1:2) (1:2)

3
    Szépen végigjátszott magyar akció végén Virág Noémi lőtt kapufát, majd a kipattanót Dombi Luca a kapusba lőtte. (1:1) (1:1)

3
    Virág Noémi kapta a mérkőzés első sárga lapját. (1:1) (1:1)

3
    NGUNZA BENZUKA kapott labdát a balszélen, majd Bíró Blanka mellett kilőtte a kapu bal oldalát. (1:1) (1:1)

2
    Kongói labdaeladás után Virág Noémi indította Májer Krisztinát, akinek passzát DOMBI LUCA váltotta gólra. (0:1) (0:1)

2
    Gyimesi Kitti életerős lövése messze elkerülte a sárga mezesek kapuját... (0:0) (0:0)

1
    Kongói lépéshiba után indulhatnak a mieink. (0:0) (0:0)

1
    Az afrikai lányok kezdték a mérkőzést.

Magyarország kezdőcsapata: Bíró B. – Májer, Virág N., Gyimesi, Bárány, Dombi, Hajtai

Kongói Demokratikus Köztársaság kezdőcsapata: Tshibola – Ngandje, Mbuyi, Kele, Ilongapo, Betu, Benzuka (0:0)

Most már csak pillanatok választanak el bennünket a kezdéstől.

Ahogy annak lennie kell, következnek a himnuszok, előbb a kongói, majd pedig a magyar.

A magyar szurkolótábor már a bevonulás alatt óriási hangulatot varázsolt a Fran Galovic Sportcsarnokban! Hazánkból körülbelül ötvenfős tábor érkezett!

Felsorakoztak a csapatok, megkezdődött a két válogatott bemutatása. Előbb a kongói együttest, majd pedig a mieinket mutatják be.

Mindkét együttes végzett a bemelegítéssel, hamarosan kezdetét veszi a felek bemutatása.

Hajdu János szövetségi edző döntésének értelmében ezen a napon is Walfisch Mercédesz maradt ki a magyar csapatból.

Kongói Demokratikus Köztársaság: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Szövetségi edző: Nkua Mpoua

Magyarország: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (10) Bárány Krisztina, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Játékvezetők: Gabriel Gonzales, Prieto Camillo (uruguayiak).

Mindkét válogatott megkezdte már a bemelegítést. Ma délután a magyar csapat meggypiros szerelésben, míg az afrikaiak citromsárga mezben és fekete nadrágban szerepelnek. Nemzeti együttesünk hálóőrei kék, míg a kongói kapusok fekete dresszben állnak a gólvonal elé.

Mint arról korábbi tudósításunkban olvashattak, a mai nap első mérkőzésén a francia válogatott magabiztosan igazolta az előzetes esélyeket, hiszen a gallok 33-22-re győztek Japán ellen.

Köszöntjük Önöket ismételten Kaproncáról, a Fran Galovic Sportcsarnokból! A magyar válogatott a horvát kisvárosban a második mérkőzésére készül: Hajdu János tanítványai bő egy óra múlva a "C"-csoport soros találkozóján a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen lépnek pályára.

Második versenynapjához érkezett a Horvátországban zajló U20-as női kézilabda világbajnokság, melynek csoportkörének soros fordulójában a magyar válogatott a Kongói Demokratikus Köztársaság együttesével találkozik.

Rögtön az elején fogalmazhatunk úgy, hogy mindkét válogatott az előzetes esélyeknek, valamint a papírformának megfelelően kezdte a világeseményt, hiszen nemzeti együttesünk a kvartett nyitótalálkozóján 37-19-re verte Japánt, míg az afrikaiak 23-15-re maradtak alul Svédországgal szemben. Utóbbi válogatott tegnap esti mérkőzését végignézve elmondható, hogy a Hajdu-csapatra bizonyos tekintetben nehéz feladat vár, ugyanis a szerényebb képességű kongóiak néha már-már túlzott agresszióval lépnek fel...

" – Agresszív, brutális, harcos csapat vár ránk, amely nem túl képzett, azonban fizikálisan elég gyors és erős – nyilatkozta honlapunknak a Svédország – Kongói Demokratikus Köztársaság összecsapás félidejében Hajdu János. – A kézilabdát harci alapokra helyezve játsszák, borzasztó kamikaze módon támadnak, védekezésben pedig semmit sem néznek, csak nekiugranak az ellenfélnek. Fel kell vennünk a kesztyűt, nekünk is keménynek kell lenni. Nem szabad, hogy megfélelmítsenek bennünket – tette hozzá a magyar válogatott szövetségi edzője.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:15-kor kezdődik.

Bartha Gergely Sámuel

Vörös Sándor

Kongói Demokratikus Köztársaság2: (12) Kalonji Nzeba, (16) A-Muteb Huguette, (19) Kashala Tshibola – (2) Kankwadi Tshela, (3) Ngunza Benzuka, (4) Mazenga Mirnelle Kele, (6) Elysé Ngandje, (7) Mukendi Francine Mujingila, (8) Sala Shada Mafani, (9) Mvita Julie Betu, (10) Masiala Ornella Ilongapo, (11) Bapa Marie Mbuyi, (13) Mayunga Laeticia Mumbala, (14) Achille Bula, (17) Bambi Kasonga

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (10) Bárány Krisztina, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Játékvezetők: Gabriel Gonzales, Prieto Camillo (uruguayiak)