Brazília – Németország 1:7 (vége)
Brazília
1:7 (0:5)
Németország
kedd 08.07.2014, 22:00 • Estádio Governador Magalhães Pinto, Belo Horizonte • Világbajnokság

Joseph Barton, a QPR játékosa szerint ez történik, ha találkozik egy túlértékelt csapat egy alulértékelt ellen.

(00:13:18)

Szomorú nap Brazília számára a mai nap, a hazai rendezésű világbajnokságon 7-1-re kaptak ki a német válogatottról. A bronzmeccsen még kozmetikázhatnak a szereplésükön, a németek pedig készülhetnek a vasárnapi döntőre.

90
    Brazília gólt szerzett!
    OSCAR kap remek labdát, majd lő a német kapuba 10 méterről Neuer mellett, ezzel megszerezve a brazilok számára a becsületgólt.

90
    Két perc lesz a ráadás.

90
    Özil növelhette volna nyolcra a német előnyt, de szemben César-ral kapu mellé gurít.

Németország az első csapat, aki hét gólt lő egy VB elődöntőben.

89
    Oscar kap labdát, aki éles szögből, 7 méterről lő kapu mellé.

88
    Újabb kis szöglet, nem alakul ki belőle újabb német akció.

88
    Schürrle passza középre kivágódik szögletre egy brazil lábról.

82
    A kis szöglet után Marcelo lő mellé 15 méterről.

81
    Ramires lövése vágódik ki a német védőkről szögletre.

Schürrle második gólja. 0-7

79
    Németország gólt szerzett!
    ANDRÉ SCHÜRRLE kap remek labdát, majd lő 10 méterről a brazil kapuba, lövése a felsőlécről vágódik a brazil kapuba.

77
    Müller és Luiz kakaskodik össze.

76
    Németország is végrehajtja harmadik cseréjét: Khedira helyett Draxler a pályán.

75
    Német labdajáratás a középpályán.

74
    Neuer húz le egy pontatlan brazil beadást.

73
    Höwedes próbált Müller felé passzolni, de nem jó az átadás.

72
    Elkeseredett brazil próbálgatások nulla sikerrel.

70
    Kihasználja harmadik cseréjét Brazília: Fred helyett Willian érkezik.

Schürrle gólja. 0-6

69
    Német akció a jobb szélen,aminek a végén Lahm passzolt André SCHÜRRLE elé, aki 6 méterről nem hibázott, hat gólos már a német előny.

68
    Dante szabálytalankodik a félpályánál, amiért sárgát kap.

67
    Paulinho-t állítják meg lesen.

67
    Schürrle indult meg egy német labdaszerzést követően, de César jól jött ki a kapujából és tisztázni tud.

66
    Próbálnak a brazilok helyzetet kialakítani, de az utolsó passzok pontatlanok.

65
    Paulinho szabálytalan az ellenfél térfelén.

64
    A középpályán folyik a játék.

62
    Brazil szöglet, ami Neuer karjaiban köt ki.

62
    Maicon esik el a német 16-oson belül, de a játékvezető továbbot int.

Nincs az a Hulk, aki most segíthetne Brazílián...

61
    Az újabb német kis szöglet után a brazilok megszerzik a labdát.

61
    A szöglet után Müller lőtt 18 méterről, a jobb felső sarokba tartó labdát César üti mellé.

60
    Müller lövését védi César, német szöglet jöhet.

58
    Német csere: lemegy a rekorder Klose, helyette Schürrle folytatja.

57
    Ramires szabálytalankodik a félpályán.

55
    Brazil szöglet következett, de veszélytelen volt.

54
    A szöglet után tűzijáték a német kapu előtt, Paulinho lőhetett kétszer is 7 méterről kapura, de Neuer mindent védett eddig.

53
    Szöglethez jutnak a brazilok.

52
    Oscar lőtt 10 méterről, Neuer ismét véd!

51
    Ramires-t ugratják ki, aki az alapvonal mellett élesen adott középre az érkező Oscar felé, de Neuer szépen vetődik ki a labda útjába.

50
    Bernard bal oldali beadását Neuer öklözi ki oldalra.

49
    Oscar kapott jó labdát, de végül labdát veszít a német 16-oson belül.

A német szurkolók eddig nem panaszkodhatnak.

47
    Ramires kerülhetett volna helyzetbe, de elhal az akció.

46
    Brazília kezdte a második játékrészt.

46

Cserél Brazília a szünetben: Fernandinho helyett Paulinho folytatja.

Cserél Brazília a szünetben: Hulk helyett Ramires folytatja.

Cserél Németország a szünetben: Hummels helyett Mertesacker folytatja.

Szabálytalanságok: 5:6

A hazai szurkolók kifütyülik a játékosaikat. Németország sokkolta a házigazda Brazíliát, hiszen öt gólt lőttek 45 perc alatt nekik. Ez mindent elmond az első játékrészről. Klose betalált, így 16 góljával már ő a VB-k történetének legeredményesebb gólszerzője, a további német gólszerzők: Kroos (2), Müller, Khedira.

45+1

45+1
    Hosszú brazil indítás megy ki a német alapvonalon túlra.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

Lisicki német teniszező hölgy sem hiszi el mi történik Rio-ban...

44
    Bernard ívelte be a német 16-osra a szabadot, de kifejelik a német védők a labdát.

44
    Khedira szabálytalan Fernandinho-val szemben a német térfél közepén.

42
    Oscar lövi bele a labdát 14 méterről Boateng-be.

41
    Hulk bejátszását lefülelik a német védők Fred felé.

40
    Fernandinho indítása pontatlan.

38
    Özil lövi jócskán kapu fölé a szabadrúgást.

37
    22 méterre a brazil kaputól jöhetnek szabadrúgással a németek.

Lineker szerint bajban vagy, ha Khedira gólt lő ellened.

36
    Hulk fut lesre.

34
    César gyűjt be egy hosszú német indítást.

33
    A kis szöglet után Lahm jobb oldali beadását fejeli ki Dante.

32
    Kroos 20 méteres lövése vágódik ki szögletre.

31
    Marcelo pontatlan beadását Lahm fejeli haza Neuer-nak.

29

Ismét átrohan a brazil védelmen a német válogatott: Özil készítette le a labdát SAMI KHEDIRA-nak, aki 10 méterről gurít a brazil kapuba.

Klose a rekorder.

27
    Padlón Brazília, innen borzasztó nehéz lesz felállniuk.

26

Khedira tálalt TONI KROOS elé, aki 10 méterről laposan passzolt a brazil kapuba.

25

Egy jobb oldali német beadás után TONI KROOS lő 15 méterről a bal alsó sarokba.

23

MIROSLAV KLOSE került helyzetbe, 10 méterről belelőtte a labdát César-ba, majd a kipattanót belövi 6 méterről, ezzel történelmet ír Klose, ő a legeredményesebb labdarúgó a VB-k történetében!

Müller statisztikája a VB-ken.

21
    Klose lőtt gyengén 20 méterről laposan, César-nak nem okozott gondot a német csatár kísérlete.

20
    A brazil labdák fennakadnak eddig a német védelmen.

19
    Brazil labdavesztés után Müller szabálytalan a brazil térfélen.

18
    Oscar szögletét kivágják a németek.

17
    Lahm szereli szépen becsúszva a német 16-osra betörő Marcelo-t, brazil szöglet következhet.

16
    Maicon jobb oldali beadása vágódik le Höwedes-ről.

Lineker: "Müller teszi amit egy Müllernek kell."

14
    Hulk tört volna be a német 16-oson belülre, de sikerül útját állnia a német védelemnek.

13
    Neuer gyűjt be egy hosszú brazil indítást.

A brazil válogatott a himnusz eléneklésénél egy Neymar mezt is magukhoz vettek.

Müller gólja. 0-1

11
    Kroos szögletére szabadon érkezett középen THOMAS MÜLLER, aki 5 méterről magabiztosan lő a brazil kapuba.

10
    Khedira jobb oldali beadása pattan ki szögletre Marcelo-ról.

10
    Klose lökte fel Luiz-t a középpályán.

9
    Müller húzta labdavesztése után a brazil térfélen Marcelo-t.

8
    Klose szabálytalankodik Luiz-zal szemben a brazil 16-oson belül, kifelé jár a szabadrúgás.

8
    Szép német akció végén Khedira 12 méteres lövését blokkolják a brazilok.

6
    Bernard felé száll egy brazil indítás, de hosszúra sikeredett.

5
    Német labdavesztés a középpályán, de a brazil csapat nem tud belőle megindulni.

4
    Hulk kapott jó labdát a bal oldalon, majd adott középre, de a kivetődő Neuer begyűjti azt.

3
    Marcelo lő 20 méterről mellé.

2
    Oscar szögletét kifejelik a német védők.

1
    Fernandinho harcol ki a jobb szélen szögletet.

1
    Németország kezdte a mérkőzést.

1

Szól a két ország himnusza.

Brazília: César – Maicon, Luiz (CSK), Dante, Marcelo – Gustavo, Fernandinho – Hulk, Oscar, Bernard – Fred
    Cserék: Jefferson, Victor – Dani Alves, Maxwell, Henrique, Paulinho, Ramires, Hernanes, Jo

Németország: Neuer – Lahm (CSK), Boateng, Hummels, Höwedes – Khedira, Schweinsteiger – Müller, Kroos, Özil – Klose
    Cserék: Zieler, Weidenfeller – Durm, Mertesacker, Götze, Großkreutz, Ginter, Schürrle, Draxler, Kramer, Podolski

Játékvezetők: Rodriguez (MEX) – Torrentera (MEX), Quintero (MEX). Tartalék-játékvezető: Geiger (USA).

Elérkeztünk a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság elődöntőihez, ahol a keddi napon a házigazda brazil válogatott játszik Németország nemzeti csapatával.

Brazília az "A" csoportot nyerte meg Mexikó, Horvátország és Kamerun előtt. A nyolcaddöntőben következett Chile, akik ellen csak tizenegyespárbajban tudott felülkerekedni a "Seleção". Aztán a negyeddöntőben 90 percet követően kerekedtek felül Kolumbián. A braziloknak nélkülözniük kell az összecsapáson Neymar-t, aki a Kolumbia elleni negyeddöntőben sérült meg, valamint Thiago Silva-t is, aki sárga lapjai miatt fog hiányozni az elődöntőről.

Brazília mérkőzéseinek eredménye a tornán:
    Brazília – Horvátország 3:1 (csoportmérkőzés)
    Brazília – Mexikó 0:0 (csoportmérkőzés)
    Brazília – Nigéria 4:1 (csoportmérkőzés)
    Brazília – Chile 2:1 [büntetőkkel] (nyolcaddöntő)
    Brazília – Kolumbia 2:1 (negyeddöntő)

Németország a "G" csoportban bizonyult a legjobbnak, ahol az USA-t, Portugáliát és Ghánát utasították maguk mögé. A nyolcaddöntőben Algéria állta útjukat, aik nagyon kemény ellenfélnek bizonyultak, hiszen csak 120 perc után tudtak diadalmaskodni "Özilék". A negyeddöntőben a francia válogatottal kerültek szemben és Hummels fejes góljának köszönhetően 1-0-val jutottak tovább a legjobb négy közé zsinórban negyedjére, amire eddig egyetlen egy válogatott sem volt képes a VB-k történetében.

Németország mérkőzéseinek eredménye a tornán:
    Németország – Portugália 4:0 (csoportmérkőzés)
    Németország – Ghána 2:2 (csoportmérkőzés)
    Németország – USA 1:0 (csoportmérkőzés)
    Németország – Algéria 2:0 [hosszabbítás után] (nyolcaddöntő)
    Németország – Franciaország 1:0 (negyeddöntő)

Brazília VB kerete mezszámokkal:

Kapusok: 1 Jefferson (Botafogo), 12 Júlio César (Toronto FC – kanadai), 22 Victor (Atlético Mineiro)
    Védők: 2 Dani Alves (Barcelona – spanyol), 13 Dante (Bayern München – német), 4 David Luiz (Chelsea – angol), 15 Henrique (Napoli – olasz), 23 Maicon (Roma – olasz), 6 Marcelo (Real Madrid – spanyol), 14 Maxwell (PSG – francia), 3 Thiago Silva (PSG – francia)
    Középpályások: 5 Fernandinho (Manchester City – angol), 18 Hernanes (Internazionale – olasz), 17 Luiz Gustavo (Wolfsburg – német), 11 Oscar (Chelsea – angol), 8 Paulinho (Tottenham – angol), 16 Ramires (Chelsea – angol), 19 Willian (Chelsea – angol)
    Támadók: 20 Bernard (Sahtar Doneck – ukrán), 9 Fred (Fluminense), 7 Hulk (Zenit – orosz), 21 Jo (Atlético Mineiro), 10 Neymar (Barcelona – spanyol)
    Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari

Németország VB kerete mezszámokkal:

Kapusok: 1 Manuel Neuer (Bayern München), 22 Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), 12 Ron-Robert Zieler (Hannover 96)
    Védők: 20 Jérome Boateng (Bayern München), 16 Philipp Lahm (Bayern München), 15 Erik Durm (Borussia Dortmund), 2 Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund), 5 Mats Hummels (Borussia Dortmund), 4 Benedikt Höwedes (Schalke 04), 17 Per Mertesacker (Arsenal – angol), 21 Shkodran Mustafi (Sampdoria – olasz)
    Középpályások: 14 Julian Draxler (Schalke 04), 3 Matthias Ginter (Freiburg), 19 Mario Götze (Bayern München), 18 Toni Kroos (Bayern München), 7 Bastian Schweinsteiger (Bayern München), 23 Christoph Kramer (Mönchengladbach), 6 Sami Khedira (Real Madrid – spanyol), 8 Mesut Özil (Arsenal – angol)
    Támadók: 11 Miroslav Klose (Lazio – olasz), 13 Thomas Müller (Bayern München), 10 Lukas Podolski (Arsenal – angol), 9 André Schürrle (Chelsea – angol)
    Szövetségi kapitány: Joachim Löw

A német válogatott játékosai már útban a stadion felé.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Oláh Dávid

Gólok: 90. Oscar – 11. Müller, 23. Klose, 25. Kroos, 26. Kroos, 29. Khedira, 69. Schürrle, 79. Schürrle

Lapok:   68. Dante (BRA)

Brazília: César – Maicon, Luiz (CSK), Dante, Marcelo – Gustavo, Fernandinho (46' Paulinho) – Hulk (46' Ramires), Oscar, Bernard – Fred (70' Willian)

Németország: Neuer – Lahm (CSK), Boateng, Hummels (46' Mertesacker), Höwedes – Khedira (76' Draxler), Schweinsteiger – Müller, Kroos, Özil – Klose (58' Schürrle)

Nézőszám: 58 141