Magyarország U19 – Üzbegisztán U19 1:2 (vége) | Gyirmót – ASV Draßburg 4:0 (vége)
Gyirmót FC Győr
4:0 (0:0)
ASV Draßburg
kedd 08.07.2014, 19:45Felkészülési mérkőzések

A Gyirmót az első félidőben is több helyzetet dolgozott ki alacsonyabb osztályú ellenfelénél, de a második félidőben már az "első" csapat lépett pályára a hazaiaknál, és ez a gólok számában is megmutatkozott. (21:36:43)

90
    A szöglet ezúttal is veszélytelen.

89
    Mintaszerű haza akció végén Beliczky ível be jobbról, Stern fejeli ki szögletre.

88
    Alilovic indítaná Gudeljt középen, közbelép Papp, megszerzi a labdát.

87
    Madarász ível a kapu elé balról, pontatlanul, kihozzák a vendégek a labdát.

86
    Présinger beívelt szöglete veszélytelen.

85
    Hrustanbegovic ápolása után szöglettel folytatódik a játék.

83
    Présinger balról éles szögből lő, szögletre ment az egyik vendég védő, aki rosszul ér a labdába, ápolni is kell utána.

82
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Magasföldi végzi el a 25 méteres szabadrúgást Madarász buktatása után, jobbal a bal felsőt veszi célba, a kapus a felső lécre tolja a labdát, az onnan OROSS MÁRTON elé pattan, aki higgadtan lő a kapu közepébe 5 méterről. 4:0

81
    Madarászt buktatja Horváth a kaputól 25 méterre, ígéretes helyről jön a szabadrúgás.

80
    Cseri indul a bal szélen, ő is lesről.

79
    Oross ugratja ki a jobbösszekötő helyén Beliczkyt, lesen állítja meg az akciót az asszisztens.

77
    Lázár csúszik el a hazai kapu előtt, egy visszaadott labdánál, de még meg tudja menteni a rátámadó Gudelj elől.

75
    Beliczky jó labdáját veszi át középen MAGASFÖLDI JÓZSEF, megtolja és 13 méterről a kapus mellett a jobb sarokba helyez. 3:0

74
    Anic íveli be a sarokrúgást, Deli húzza le a labdát az ötösön.

73
    Jobbról ad be Horváth, szögletre ment Balog.

71
    Beliczky jó csel után a felpörgetett labdát lövi el kapásból ballal 12 méterről, elakad a védőkben.

70
    Gudeljt állítják meg lesen.

69
    Oross jó csel után 25 méterről, ballal lő a jobb feslő fölé/mellé.

67
    Cseri beadása balról, a kapus szerzi meg a labdát.

66
    Cseri ível be balról, Beliczky éppen csak lemarad róla középen.

65
    Oross 6 méteres lövését védi bravúrral a vendégek kapusa.

63
    Magasföldi veszi át szép mozdulattal Bekliczky labdáját a 16-oson belül, ezzel gólhelyzetbe is kerül, de az emelését most levadássza a levegőből Pfeiffer.

62
    Szép támadás a vendégektől, a végén Horváth beadását kifejelik Gudelj elől a védők.

61
    Gudelj lő 25 méterről futtából, de jócskán fölé.

60
    Beliczky indítja remekül középen MAGASFÖLDI JÓZSEFET, aki maga elé teszi a labdát, és 14 méterről átemeli a kifutó kapus fölött, szép gól! 2:0

58
    Présinger íveli be balról a szabadrúgást, de mély a labda, Pfeiffer húzza le a hosszú sarok előtt.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stubican (ASV Draßburg), Beliczkyt buktatta.

56
    Présinger vezeti fel a labdát a bal szélen, de elpattan tőle, nem tud indítani.

55
    Bal oldali akció a vendégektől, a végén Knapfl adja el a labdát.

54
    Hajbát indítják a jobb szélen, beadna, de rosszul találja el a labdát, kirúgás jön.

53
    Madarászt húzza vissza a felezővonalnál Hrustanbegovic, ez éles meccsen sárga...

52
    Beliczky jó cselekkel tör be a 16-oson belülre, szerelik azonban a túlerőben lévő védők.

51
    Magasföldit rúgja meg csúnyán Brandstatter a vendégek térfelének közepén.

50
    Madarász ível át balról, Beliczky veszi le kicsit hosszan a labdát, szerelik.

48
    Cseri Tamás ível be remekül balról, középen mintaszerűen érkezik OROSS MÁRTON, és 6 méterről a kapus fölött a kapu jobb oldalába fejel! 1:0

48
    Hajba ad be jobbról az alapvonalról, Baumester tisztáz az ötösön Oross elől.

47
    Magasföldi lő 20 méterről, a labda kevéssel kerüli el a bal felsőt.

46
    Présinger emel be balról, a védők kaparintják meg a labdát.

46

Az első félidő változatos játékot hozott, jól tartják magukat a vendégek, de a Gyirmót azért nagy gólszerzési élehetőségeket hagyott kihasználatlanul.

5 perc lesz a szünet mindössze, hamarosan kezdődik a második félidő.

45

44
    Kákonyi jó csellel megy el a jobbösszekötő helyén, de lövés helyett visszagurít Andorkának, akit megelőz Baumester.

42
    Stern megy el a jobb szélen, jól ad be, de Lengyel egy balettmozdulattal megszerzi a labdát a támadók elől.

41
    Androka szerez labdát a vendégek 16-osonál, de két csel után szerelik a védők, nem jut lövéshez.

39
    Kákonyit szerelik szögletre a vendégek, Kiss Máté beívelését Kovács csúsztatja tovább, újabb beadás balról, Sós fejel 7 méterről, Mandl véd a jobb sarok előtt.

38
    Kiss Máté sarokrúgása után a kipattanót fekete lövi jócskán fölé 20 méterről.

37
    Szögletre szerelik Andorkát a jobbösszekötő helyén.

36
    Két szöglet gyors egymásutánban a vendégektől, egyik sem veszélyes.

35
    Az elmúlt két perc eseménytelen játékkal telt.

32
    Horváth ismét jól húzza meg a jobb szélen, Kiss Mátét fűzi be, de a visszagurításából Walzer kapásból nagyon magasan a kapu fölé lő.

30
    Walzer két csel után 25 méterről, ballal lő mellé/fölé.

29
    Hajba indul középen egy labdára, a kilépő kapus előzi meg, felszabadít.

28
    Hajba emel a védők mögé egy kontra végén, Farkas ívelné át nagy helyzetben a kapust, de Mandl lehúzza a levegőből a labdát.

26
    Horváth Iván húz el a jobb szélen, megforgatja a védőjét, de a beadásáról lemarad középen Walzer.

25
    Kiss Máté lő 22 méterről, Mandlról kipattan a labda, Andorka 10 méterről vágja a jobb felső fölé nagy erővel.

24
    Mihalits szögletét Somogyi húzza le az ötösön.

23
    Stern beadását Horváth Iván veszi le kicsit hosszan, oda az ígéretes helyzet, szögletre mentenek a gyirmóti védők.

21
    A pálya közepén zajlik most az eseménytelen játék.

19
    A szöglet után a kipattanót Mihalits ballal, 20 méterről lövi jócskán fölé.

18
    Walzer ível be jobbról, szögletre csúsztatnak a védők.

16
    Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, bár a Gyirmót előtt adódott két nagyobb helyzet is.

15
    Kákonyi indul a jobb szélen, ismét jó kivetődés a vendég portástól, övé a labda.

14
    Andorka veszi le Kiss védők mögé beemelt labdáját, egy lövőcselt is megcsinál még, de a kapus leszedi a lábáról a labdát.

13
    Farkas szöglete túl mély, kirúgás a vége.

12
    Andorka éles beadása jobbról, szögletre csúsztatnak a védők.

11
    Mihalits a kapu mögé ível a szabadrúgásból.

10
    Szabadrúgás jobbról a vendégeknek, a 11-es ponttal egy magasságból.

9
    Horváth ível be jobbról a gyirmóti kapu elé, Lengyel tisztáz az ötösről.

7
    Előreívelt labdát fejel ki oldalra Sós, majd Kovács szereli a vendégek következő támadását, kirúgás jön.

5
    Jobbról jön beadás Kákonyitól, felszabadítanak a vendégek.

5
    Tóth indítja Kákonyit a jobb szélen, lest jelez az asszisztens.

4
    Kákonyi íveli be a jobb oldali szögletet, nem veszélyes.

3
    Nagy helyzetbe kerül Andorka, a 7 méteres lövése szögletre pattan az egyik védőről.

2
    Mihalits kanyarítja be a sarokrúgást Somogyi húzza le a labdát.

1
    Szöglethez jutnak a vendégek.

1

A vendégcsapat autóbusza dugóba került, így a kezdés 19:45-re módosult, a játékosok melegítenek a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A labdarúgó NBII harmadik helyezettje ma játssza első felkészülési mérkőzését.

Sisa Tibor vezetőedző gyakorlatilag most kezdi a második szezonját a győri csapatnál, ahol erre az évre célozták meg a feljutást az első osztályba. Ami kis híján sikerült az előző bajnokságban is, elsősorban a Gyirmót remek tavaszi szereplésének köszönhetően.

Sisa Tibornak igazából fél évébe került, hogy ütőlépes csapatot formáljon új állomáshelyén, de ez olyannyira sikerült, hogy az utolsó 13 fordulóban veretlenek maradtak, a három döntetlen mellett tíz győzelmet arattak, 36:9-es gólkülönbséget produkálva ezeken.

Vagyis tavasszal ők voltak a legjobbak, így elmondhatjuk, hogy az NBII második egy csoportos idényében van esélyük a feljutásra.

Ma már kipróbálhatják az új igazolásokat is élesben, hiszen a Pápáról érkező Nagy Sándor és Présinger Ádám ma bemutatkozhatnak az alacsonyabb osztályú, jelenleg a Burgenlandligában szereplő osztrák együttes ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 – kor kezdődik.

Gólok: 48. Oross, 60. Magasföldi, 75. Magasföldi, 82. Oross

Lapok:   57. Stubican (ASD)

Gyirmót FC Győr: 1. félidő: Somogyi – Nagy, Sós, Lengyel, Kovács – Fekete, Kiss, Kákonyi, Farkas – Andorka, Tóth

2. félidő: Deli – Hajba, Balog, Lázár, Présinger – Papp, Madarász – Cseri, Magasföldi, Beliczky – Oross

ASV Draßburg: A keret: Mandl, Pfeiffer – Stubican, Stern, Baumeister, Brandstattner, Hrustanbegoivc, Kleibenstopl, Walzer, Knapfl, Mihalits, Horváth I., Anic, Thama, Gudelj, Alilovic Standl

Játékvezetők: Németh Renáta – Horváth Zoltán, Szabó Péter