Olaszország-Grúzia 15:5 (vége) | Franciaország-Horvátország 11:14 (vége)
Spanyolország-Németország 11:8 (vége) | Görögország-Oroszország 12:6 (vége)
Montenegró-Románia 13:8 (vége) | Szerbia-Magyarország 6:8 (vége)
Olaszország-Grúzia

15:5

(3:2, 5:1, 5:1, 2:1)

csütörtök 17.07.2014, 11:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az olaszok magabiztos, könnyed játékkal győzték le grúz ellenfelüket. Az első negyedben Grúzia még jól tartotta magát, aztán a második, illetve harmadik játékrészben megrázták magukat az olaszok, ezzel el is döntve a találkozót. Az utolsó negyedben igazából már mindkét csapat kiengedett, különösen nem erőltették a játékot.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (12:43:36)

32
    Az olaszok a legvégén már nem erőltették a támadást, grúz labdaszerzés után pedig néhány másodperc maradt, nem is úsztak már fel.

32
    A grúzoknak nem sikerült csökkenteni a hátrányt, az utolsó támadással jöhetnek az olaszok.

31
    Grúzia időt kért.

31
    DI FULVIO kapott büntetést, a grúzok emberelőnyben támadhatnak.

30
    Most mindkét csapat hibázott támadásban, itt a végére már elszürkült a meccs.

30
    BARALDI gondoskodott róla, hogy újra meg legyen a tízgólos gólkülönbség. A bal sarokba vágta a labdát.

29
    JELACA használja ki az előnyt, távolról lőtt el.

29
    FIGARI kapott büntetést, Grúzia járatja a labdát emberelőnyben.

28
    GIORGETTI hamar kihasználja az emberelőnyt, ezzel tíz közte.

28
    KAVTARADZE szabálytalankodott, emberelőny az olaszoknál.

27
    Olaszország időt kért.

27
    RURUÁT szórták ki a játékvezetők, a grúz kapus azonban védte a nem túl erős lövést.

26
    TEMPESTI védett nagyot, de az újabb támadóidővel sem tudtak mit kezdeni a grúzok, jól védekezés olasz oldalon.

26
    Fáradnak a grúzok, az olaszok pedig különösebben nem erőltetik már a játékot.

25
    Jó védekezés után az olaszoknak sem sikerült góllal befejezni a támadást.

25
    A negyedik negyedet a grúzok kezdték, a mérkőzésen először hozták el a labdát.

A haramadik negyedben tovább folytatódott az olasz hegemónia, csak a gólkülönbség a kérdéses.

24
    A harmadik negyedben már nem született újabb gól, kis pihenő és folytathatják a csapatok.

24
    JELACA volt szabálytalan, emberelőnyben az olaszok.

23
    BARALDIT szórták ki a játékvezetők, a grúzok emberelőnyben sem tudták a faragni a hátrányt.

23
    Elrontott grúz támadás után DI FULVIO növelte az olaszok előnyét, szélről nagy erővel a jobb sarokba vágta.

23
    GIORGETTI középről nagy erővel szerezte meg az olaszok újabb gólját.

22
    GEGELASHVILIT szórták ki az olaszok támadhatnak emberelőnyben.

22

21
    A grúzoknak az emberelőnyös helyzetet sem sikerült kihasználni, Olaszország támadhat.

21
    FIGLIOLI lóbált egy ideig, majd pontosan célzott.

21
    BAGHATURIA ment ki ismét, az olaszok járatják emberelőnyben a labdát.

20
    JELACA lőtt látványos gólt, sikerült centerben bejátszani neki, ő pedig háttal a kapunak húzta be.

20
    BAGHATURIA kapott büntetést, de ezt az előnyt most nem tudták kihasználni az olaszok.

19
    GALLO a tizedik olasz gól szerzője, szépen lőtte el a magasodó kezek között.

19
    TSREPULIÁT szórták ki a bírók, emberelőnyben támadhatnak az olaszok.

18
    Jó blokk után, támadhatnak az olaszok.

18
    FONDELLI addig-addig lóbálta középen a labdát, míg bevágta a felső léc alá.

17
    Az olaszok elsodorják az egyik grúztól a labdát, támadhatnak.

17
    Harmadszor is az olaszok hozták el a labdát ráúszásnál. Rossz bejátszás után azonban már Grúzia támadhat.

A második negyedben már beindult az olasz henger, sorra lőtték a gólokat. Ennek ellenére mindkét csapat sokat hibázott, több pontatlan passz is volt.

16
    Nem sikerült góllal befejezni a grúzoknak a támadást, ugyan ment a lövés kapura, de TEMPESTI a kapufa segítségével hárított.

16
    Grúzia nyolc másodperccel a vége előtt időt kért.

16
    Nem sikerült kihasználni az olaszok az emberelőnyt, KAPANADZE kétszer is nagyot védett.

16

15
    RURUA kapott büntetést, emberelőny az olaszoknál.

15
    A grúzok támadásban lövésig sem jutottak el, az olaszok fordulhatnak támadással.

14
    Most mindkét csapat játékában sok a hiba, az olaszok is elpasszolták magukat.

14
    NIKOLEISHVILI lőtt szép gólt távolról, kozmetikázva ezzel az eredményt.

13
    AICARDI hamar kihasználja az emberelőnyt, potyognak az olasz gólok.

13
    RUSISHVILI állt ki, olasz embe.relőny

12
    TEMPESTI fogott könnyedén egy gyenge lövést, az olaszok támadhatnak.

12
    FIGARI az újabb olasz gólszerző, balról célzott pontosan.

11
    A grúzok emberelőnyben sem tudtak faragni a hátrányon, rossz bejátszás után középen az olaszok elsodorják a labdát.

11
    Az olaszok megszerezték a labdát, gyorsan meg is úsztak vele, a grúz védelem még nem állt fel rendesen, FIGLIOLI pedig szélről tovább növelte a talján előnyt.

10
    AICARDI hamar kihasználta az előnyt, középről szépen húzta be.

10
    RURUA volt szabálytalan, emberelőnyben az olaszok.

9
    FONDELLI vállalta el a lövést, középről dobta kapura, a grúz kapus csak beleérni tudott.

9
    Ráúszás után a második negyedet az olaszok kezdik.

Az első negyed végén még akadozott az olasz gépezet, a későbbiekben ez valószínűleg változni fog.

8
    A grúzoknak nem sikerült góllal befejezni a támadásukat.

8
    Jól megjáratott támadás végén LUONGO szélről a bal felsőbe vágta a labdát.

8
    BAGHATURIÁT szórták ki, emberelőnyben támadhatnak az olaszok.

7
    ELEZ nagy erővel, középről varrta be, ezzel döntetlen.

7
    FIGLIOLIT látták szabálytalannak a játékvezetők, emberelőnyben a grúzok.

7

6
    Elkapkodott olasz támadás után Grúzia támadhat.

5
    Sikerült megúszni az egyik grúz játékosnak, a labda is pontosan érkezett, TEMPESTI közelről viszont bravúrral védett.

5
    Grúz támadásnál a rossz passz után az olaszok szereztek labdát. De támadásban is hiba csúszott a taljánoknál.

4
    Alig voltak az olaszok emberelőnyben, azonnal ki is használták. Középről FIGARI vágta be.

4
    JELACÁT szórják ki, ismét emberelőnyben támadhatnak az olaszok.

3
    A grúzok támadhattak, JELACA szépen húzta be középről.

3
    FIGLIOLI a mérkőzés első gólszerzője, távolról varrta be.

2
    BAGHATURIA volt szabálytalan, előnyben az olaszok.

2
    Elsiették a grúzok a támadást, ismét rosszul tették be centerbe.

2
    KAVTARADZE áll ki, az olaszok emberelőnyben támadhattak. Nem sikerült kihasználni az előnyt.

1
    Rossz grúz centerezés, az olaszok fordulhatnak támadással.

1
    Egy nagyon gyenge lövés az olaszoktól, KAPANADZE magabiztosan fogta.

1
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a férfiaknál 12 ország válogatottja vesz részt, két hatos csoportba osztva. A körmérkőzések után a csoportelsők azonnal az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőben keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért.

Olaszországról annyit talán túlzás nélkül elmondhatunk, hogy nincs olyan nemzetközi torna, ahol a taljánokkal ne kellene számolni. Elég ha csak annyit mondunk, hogy olimpiát és világbajnokságot is eddig háromszor nyertek, de a kontinensviadalokon is pont ennyiszer diadalmaskodtak.

Grúzia már azzal történelmet írt, hogy kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra. A sikert többek között a montenegrói Jovan Popovicnak köszönheti, aki 2012 elejétől irányítja a válogatottat, mellette Vladimir Iselidze ül a kispadon. De talán ennél is fontosabb, hogy három horvát, illetve egy montenegrói játékost is honosítottak, akik a selejtezők során a gólok többségét szerezték.

Az olaszok eddig mindkét meccsüket megnyerték, az oroszokat 13:6, míg a románokat 9:4 arányban múlták felül. Ezzel szemben az abszolút újonc Grúzia eddig pont nélküli, a románoktól 11:6, a görögöktől pedig 15:6-ra kaptak ki.

Az esélyek egyértelműen Olaszország mellett szólnak, inkább csak a gólkülönbség az igazán érdekes kérdés.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:30 - kor kezdődik.