Olaszország-Grúzia 15:5 (vége) | Franciaország-Horvátország 11:14 (vége)
Spanyolország-Németország 11:8 (vége) | Görögország-Oroszország 12:6 (vége)
Montenegró-Románia 13:8 (vége) | Szerbia-Magyarország 6:8 (vége)
Olaszország-Grúzia

15:5

(3:2, 5:1, 5:1, 2:1)

csütörtök 17.07.2014, 11:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az olaszok magabiztos, könnyed játékkal győzték le grúz ellenfelüket. Az első negyedben Grúzia még jól tartotta magát, aztán a második, illetve harmadik játékrészben megrázták magukat az olaszok, ezzel el is döntve a találkozót. Az utolsó negyedben igazából már mindkét csapat kiengedett, különösen nem erőltették a játékot.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (12:43:36)

32
    Az olaszok a legvégén már nem erőltették a támadást, grúz labdaszerzés után pedig néhány másodperc maradt, nem is úsztak már fel.

32
    A grúzoknak nem sikerült csökkenteni a hátrányt, az utolsó támadással jöhetnek az olaszok.

31
    Grúzia időt kért.

31
    DI FULVIO kapott büntetést, a grúzok emberelőnyben támadhatnak.

30
    Most mindkét csapat hibázott támadásban, itt a végére már elszürkült a meccs.

30
    BARALDI gondoskodott róla, hogy újra meg legyen a tízgólos gólkülönbség. A bal sarokba vágta a labdát.

29
    JELACA használja ki az előnyt, távolról lőtt el.

29
    FIGARI kapott büntetést, Grúzia járatja a labdát emberelőnyben.

28
    GIORGETTI hamar kihasználja az emberelőnyt, ezzel tíz közte.

28
    KAVTARADZE szabálytalankodott, emberelőny az olaszoknál.

27
    Olaszország időt kért.

27
    RURUÁT szórták ki a játékvezetők, a grúz kapus azonban védte a nem túl erős lövést.

26
    TEMPESTI védett nagyot, de az újabb támadóidővel sem tudtak mit kezdeni a grúzok, jól védekezés olasz oldalon.

26
    Fáradnak a grúzok, az olaszok pedig különösebben nem erőltetik már a játékot.

25
    Jó védekezés után az olaszoknak sem sikerült góllal befejezni a támadást.

25
    A negyedik negyedet a grúzok kezdték, a mérkőzésen először hozták el a labdát.

A haramadik negyedben tovább folytatódott az olasz hegemónia, csak a gólkülönbség a kérdéses.