Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
FC Petrolul Ploieşti
2:0 (0:0)
KS Flamurtari Vlorë
csütörtök 17.07.2014, 18:30 • Ilie Oană, Ploiesti ROU • Európa liga

Az utolsó negyedórára kiengedett a Flamurtari, amivel akár a továbbjutástól is elköszönhetnek. A visszavágó ugyan még hátra van, de nagyon nehéz dolga lesz az albánoknak.
    Köszönöm a figyelmüket, további szép estét kívánok! (20:29:27)

90+3
    Gerxho jön az utolsó percekre, Zeqiri jön le.

90+3
    Nepomuceno faultolta Kuqi-t.

90+1
    A hosszabbítás perceiben vagyunk.

90
    A visszavágó előtt nem tervez mérkőzést az albán gárda, rá tudnak pihenni a döntő ütközetre.

89
    Mazuka szögelte csavarodik befelé veszélytelenül.

89
    de Lucas késett el egy becsúszással, ami sárgát ér. Zeqiri volt a szenvedő fél.

85
    Az iménti gólszerző Tamuz jön le Morar a helyén.

84
    A Petrolul gólt szerzett!

A túloldalról De lucas tekerte be, a rövidnél TOTO TAMUZ érkezett remek ütemben és a rövidbe bólint!
    2:0

84
    Teixeira szögletét a védők fejelik ki. Jöhet még egy.

83
    Mutu lövése a védőkben akad meg, akik kivágják gyorsan. Szöglet.

82
    Legközelebb a Petrolul a Liga kupában fog részt venni, a Universitatea Cluj lesz az ellenfelük július 20-án.

81
    Zeqiri buktatja Teixeirát. Nem bírnak vele a vendégek.

79
    Azonnal változott a játék képe és a Flamurtarinak sürgősebb lett. Szögelthez jutnak, Mazuka íveli be, Pecanha fogja meg a labdát De Lucas fejese után.

77

Megvan a várva várt vezetés! Teixeira beadása után fejelt a kapuba GEVARO NEPOMUCENO.
    1:0

75
    Cserélnek a vendégek, G. Lika helyett Meto érkezik.

74
    Sárga a másik oldalt is Teixeirát rántotta le Mazuka.

73
    A mérkőzés első sárga lapja Alvest illeti, aki páros lábban csúszott rá Arberi-re.

72
    Újabb csere következik, Nkoyi a pályán, Marinescut váltja.

70

68
    A második félidő elején belehúztak a csapatok, de most újra lejjebb hanyatlott a színvonal.

66
    Csere a vendégeknél Abilaliaj helyett Shehaj érkezik.

66
    Újabb les, Nepomuceno miatt harsan a síp.

65
    Az albán bajnokság kezdetéig még egy hónap hátra van, csak augusztus 23-án kell pályára lépnie a vendégeknek. Akkor a Teuta Durrës-t látják majd vendégül.

63
    Abilaliaj-nak szánt indítás jónak tűnt, csakhogy a csatár lesre futott.

60
    Nepomuceno taglózza le keményen Zeqiri-t. A lap elmarad.

59
    Mutu akart túl vehemensen labdát szerezni Lenatól. Szabadrúgás következik a vendégek javára.

56
    Balról érkezik beadás Tamuz jól helyezkedik, de képtelen eltalálni a kaput.

54
    Újabb hazai sarokrúgás, ezt is Teixeira íveli be Tamuz bólintása elkerüli a kaput.

53
    A román bajnokság július utolsó hétvégéjén kezdődik. A hazaiak Brassóba látogatnak az első fordulóban.

52
    Teixeira tekeri be középre, I. Lika húzza le.

52
    Teixeira fejelt beadás után, de egy védő ki tudta vági előle! Ez nagy lehetőség volt! Szöglet!

52
    G. Likát találta a labda lesen.

50
    Egy lövés Tamuz részéről, de telibe talált egy védő játékost.

48
    Marinescu egy beadás után lőtt kapura, de fölé bombázta.

46
    Alberi akasztotta Teixeirát.

46
    A szünetben a hazaiak változtattak Nepomuceno érkezik Albín helyett.

46

Egy halovány meccsen 0:0-ra állunk 45 percnyi játék után. Remélem ennél csak jobb lesz a találkozó, hamarosan folytatjuk.

45+2
    G. Lika futott lesre az játékrész végén.

45+1
    Abilaliaj próbálkozott egy beadás után, de nem találta el a kaput.

45
    Albín lőtte kapura, de a lelátón landol a pocsék lövés.

44
    Zeqiri késett el egy becsúszással Teixeira bánta. Sárga lap!

42
    De luca szöglete veszélytelenül csavarodik a kapu mögé.

39
    Abilaliaj-t lökte fel feleslegesen Marinescu, jön a mérkőzés első sárga lapja.

39
    Zeqiri futott lesre. Rossz ütemben kapta az indítást.

38
    Alcenat lő kapura, I. Lika könnyedén fogja.

37
    Albín végzi el a szabadrúgást, de nem találja el a kaput.

37
    Mici a levegőben löki Teixeirát.

36
    Hoban jött vissza lesről, harsan a síp, szabadrúgás.

36
    Mutu végez el egy szabadrúgást, de belelövi a sorfalba.

35
    Legutóbbi összecsapását több mint másfél héttel ezelőtt játszották a házigazdák, akkor a Partizan Beograd-ot tudták Szerbiában megverni 1:0-ra.

33
    Temuzt taszajtja meg Kuqi. Szabadrúgás a hazaiaknak.

32
    G. Lina ível be szögeltet, Abilaliaj fejelt kapu fölé.

29
    Albín ellen meg Lena faultol.

29
    Mici lép be Teixeira elé szabálytalanul.

27
    Mazuka üti el a hazai kapust Pecanha-t.

27
    Alves szabálytalan, Lena került a földre.

26
    Nem jó Mutu pontrúgása.

26
    Veliu kezéhez ér a labda, Mutu áll oda elvégezni a szabadrúgást.

25
    A Flamurtari felkészülését az EL selejtezői szakították meg. Az egy szem feljegyzett barátságos mérkőzésüket azonban megnyerték a Zavrč ellen idegenben 1:0-ra.

23
    G. Lika szöglete veszélytelen a Petrolul kapujánál.

21
    Tamuzt állítja meg a játékvezető lesen.

20
    Teixeirának kell odafigyelnie, sokadik szabálytalanságát követte el. Most Mazuka volt a szenvedő fél.

18
    Telushival szemben szabálytalan De Lucas.

16
    G. Lika lövi kapu elé a labdát, de Pecanha megfogja.

16
    Lena huppan a gyepre. Teixeira késett el a becsúszásával.

15
    Eddig nagyon gyenge meccs, egy helyzetet leszámítva nem láthatott a publikum semmit.

13
    Mazuka szabálytalan Alvessel szemben.

11
    A hazaiak birtokolják többet a labdát, az első tíz perc alapján.

10
    A Petrolul remek felkészülést tudhat maga mögött, öt találkozót játszottak le, amiből mindet megnyerték. Mindössze egy gólt kaptak 12 lőtt mellett.

8
    Albín tekerné kapu elé a labdát, de kivágják az ellenfél védői.

8
    Veliu állítja meg szabálytalanul Tamuzt.

7
    G. Lika tekeri be, Telushi érkezik a röviden, de mellé csúsztatja!

6
    Telushi lövésébe lépnek bele, de kipattan szögletre.

4
    Nem ugranak egymásnak a felek.

3
    Arberi kerül a földre, Teixeira tessékelte oda.

2
    A hazaiak ma sárga mezt választottak, a vendégek pirosban feszítenek.

1
    Mazuka szabálytalankodik Teixiera-val szemben.

1

FC Petrolul Ploieşti: Pecanha – Alcénat, Hoban, Alves, Fanchone, Marinescu, De Lucas, Albín, Mutu, Teixeira – Tamuz. Cserék: Bolboasa, Beta, Gerson, Nepomuceno, Priso, Morar, Nkoyi.

Vezetőedző: Razvan Lucescu.

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Arberi, Kuqi, Veliu, Mici – Mazuka, Telushi, Lena, G. Lika – Abilaliaj, Zeqiri. Cserék: Xhelilaj, Idrizaj, Douglas, Sakaj, Meto, Gerxho, Shehaj.

Vezetőedző: Ernest Gjoka.

Játékvezetők: Ken Henry Johnsen, Frank Andås, Sven Erik Midthjell..

Román esélyek tehát ezen párosításon, de a Flamurtari biztosan meg szeretné mutatni, hogy helye van Európa második legrangosabb kupasorozatában.
    Tartsanak velünk!

Ami a csapatok történelmét illeti a nemzetközi porondon, elég szerény. A vendéglátók még az ezredforduló előtt 1990/91-ben tudtak az akkori UEFA kupában eljutni az első körig, de ott végül elvérzetek. Tavaly is részt vettek az EL-ben, akkor a play-off körig meneteltek, de végül az is jelentette a végállomást számukra. Az angol bajnokságban szereplő walesi Swansea-t hiába verték meg odahaza 2:1-re, az első összecsapáson a britek 5:1-el eldöntötték már a továbbjutás sorsát. Egyébként a Petrolul már a Bajnokok Ligája selejtező körében is megfordult, nem sok sikerrel.

Az albánoknak ennél is kevesebb nemzetközi tapasztalatuk van. Az elmúlt években rendre elbúcsúztak a második körben és most se nekik áll a zászló. A nyolcvanas évek végén élték aranykorukat, akkor a 87/88-os szezonban a harmadik körig jutottak az UEFA kupában.

A románok tavaly hazájuk pontvadászatában a harmadik helyet csípték el, lehet mondani hogy könnyedén. A negyedik helyezett mögöttük a Dinamo Bukarest kilenc egységgel maradt le. Az ezüstérem is látótávolságban volt, de végül alulmaradtak a versenyben négy ponttal a Astra Giurgiu-val szemben, akik a harmadik körben csatlakoznak a versengéshez.

A vendégek az albán első osztályban csak a hetedik helyet tudták megszerezni, 48 pontot megszerezve két egységgel végeztek a Tirana mögött és hárommal a Vllaznia Shkodër előtt. Azonban a nemzeti kupában a döntőig meneteltek, ahol a szintén EL résztvevő FC Kukësit verték 1:0-ra.

Az Európa Liga második selejtezőköréhez érve csatlakozott a román Petrolul a küzdelmekhez. Ellenfele az albán Flamurtari már az első körben kénytelen volt pályára lépni. Ott az ellenfele a grúz Sioni volt. Az első összecsapást Grúziában rendezték, ahol a vendégek 3:2-re győzedelmeskedni tudtak, azonban a visszavágón, már Ők szenvedtek hazai pályán vereséget 2:1-re, de idegenben lőtt több góllal továbbléptek.
    Ebben a fordulóban még nehezebb dolguk lesz.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.