Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
FC Petrolul Ploieşti
2:0 (0:0)
KS Flamurtari Vlorë
csütörtök 17.07.2014, 18:30 • Ilie Oană, Ploiesti ROU • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Az Európa Liga második selejtezőköréhez érve csatlakozott a román Petrolul a küzdelmekhez. Ellenfele az albán Flamurtari már az első körben kénytelen volt pályára lépni. Ott az ellenfele a grúz Sioni volt. Az első összecsapást Grúziában rendezték, ahol a vendégek 3:2-re győzedelmeskedni tudtak, azonban a visszavágón, már Ők szenvedtek hazai pályán vereséget 2:1-re, de idegenben lőtt több góllal továbbléptek.
    Ebben a fordulóban még nehezebb dolguk lesz.

A románok tavaly hazájuk pontvadászatában a harmadik helyet csípték el, lehet mondani hogy könnyedén. A negyedik helyezett mögöttük a Dinamo Bukarest kilenc egységgel maradt le. Az ezüstérem is látótávolságban volt, de végül alulmaradtak a versenyben négy ponttal a Astra Giurgiu-val szemben, akik a harmadik körben csatlakoznak a versengéshez.

A vendégek az albán első osztályban csak a hetedik helyet tudták megszerezni, 48 pontot megszerezve két egységgel végeztek a Tirana mögött és hárommal a Vllaznia Shkodër előtt. Azonban a nemzeti kupában a döntőig meneteltek, ahol a szintén EL résztvevő FC Kukësit verték 1:0-ra.

Ami a csapatok történelmét illeti a nemzetközi porondon, elég szerény. A vendéglátók még az ezredforduló előtt 1990/91-ben tudtak az akkori UEFA kupában eljutni az első körig, de ott végül elvérzetek. Tavaly is részt vettek az EL-ben, akkor a play-off körig meneteltek, de végül az is jelentette a végállomást számukra. Az angol bajnokságban szereplő walesi Swansea-t hiába verték meg odahaza 2:1-re, az első összecsapáson a britek 5:1-el eldöntötték már a továbbjutás sorsát. Egyébként a Petrolul már a Bajnokok Ligája selejtező körében is megfordult, nem sok sikerrel.

Az albánoknak ennél is kevesebb nemzetközi tapasztalatuk van. Az elmúlt években rendre elbúcsúztak a második körben és most se nekik áll a zászló. A nyolcvanas évek végén élték aranykorukat, akkor a 87/88-os szezonban a harmadik körig jutottak az UEFA kupában.

Román esélyek tehát ezen párosításon, de a Flamurtari biztosan meg szeretné mutatni, hogy helye van Európa második legrangosabb kupasorozatában.
    Tartsanak velünk!

FC Petrolul Ploieşti: Pecanha – Alcénat, Hoban, Alves, Fanchone, Marinescu, De Lucas, Albín, Mutu, Teixeira – Tamuz. Cserék: Bolboasa, Beta, Gerson, Nepomuceno, Priso, Morar, Nkoyi.

Vezetőedző: Razvan Lucescu.

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Arberi, Kuqi, Veliu, Mici – Mazuka, Telushi, Lena, G. Lika – Abilaliaj, Zeqiri. Cserék: Xhelilaj, Idrizaj, Douglas, Sakaj, Meto, Gerxho, Shehaj.

Vezetőedző: Ernest Gjoka.

Játékvezetők: Ken Henry Johnsen, Frank Andås, Sven Erik Midthjell..

1

1
    Mazuka szabálytalankodik Teixiera-val szemben.

2
    A hazaiak ma sárga mezt választottak, a vendégek pirosban feszítenek.

3
    Arberi kerül a földre, Teixeira tessékelte oda.

4
    Nem ugranak egymásnak a felek.

6
    Telushi lövésébe lépnek bele, de kipattan szögletre.

7
    G. Lika tekeri be, Telushi érkezik a röviden, de mellé csúsztatja!

8
    Veliu állítja meg szabálytalanul Tamuzt.

8
    Albín tekerné kapu elé a labdát, de kivágják az ellenfél védői.

10
    A Petrolul remek felkészülést tudhat maga mögött, öt találkozót játszottak le, amiből mindet megnyerték. Mindössze egy gólt kaptak 12 lőtt mellett.

11
    A hazaiak birtokolják többet a labdát, az első tíz perc alapján.

13
    Mazuka szabálytalan Alvessel szemben.

15
    Eddig nagyon gyenge meccs, egy helyzetet leszámítva nem láthatott a publikum semmit.

16
    Lena huppan a gyepre. Teixeira késett el a becsúszásával.

16
    G. Lika lövi kapu elé a labdát, de Pecanha megfogja.

18
    Telushival szemben szabálytalan De Lucas.

20
    Teixeirának kell odafigyelnie, sokadik szabálytalanságát követte el. Most Mazuka volt a szenvedő fél.

21
    Tamuzt állítja meg a játékvezető lesen.

23
    G. Lika szöglete veszélytelen a Petrolul kapujánál.

25
    A Flamurtari felkészülését az EL selejtezői szakították meg. Az egy szem feljegyzett barátságos mérkőzésüket azonban megnyerték a Zavrč ellen idegenben 1:0-ra.

26
    Veliu kezéhez ér a labda, Mutu áll oda elvégezni a szabadrúgást.

26
    Nem jó Mutu pontrúgása.

27
    Alves szabálytalan, Lena került a földre.

27
    Mazuka üti el a hazai kapust Pecanha-t.

29
    Mici lép be Teixeira elé szabálytalanul.

29
    Albín ellen meg Lena faultol.

32
    G. Lina ível be szögeltet, Abilaliaj fejelt kapu fölé.

33
    Temuzt taszajtja meg Kuqi. Szabadrúgás a hazaiaknak.

35
    Legutóbbi összecsapását több mint másfél héttel ezelőtt játszották a házigazdák, akkor a Partizan Beograd-ot tudták Szerbiában megverni 1:0-ra.

36
    Mutu végez el egy szabadrúgást, de belelövi a sorfalba.

36
    Hoban jött vissza lesről, harsan a síp, szabadrúgás.

37
    Mici a levegőben löki Teixeirát.

37
    Albín végzi el a szabadrúgást, de nem találja el a kaput.

38
    Alcenat lő kapura, I. Lika könnyedén fogja.

39
    Zeqiri futott lesre. Rossz ütemben kapta az indítást.

39
    Abilaliaj-t lökte fel feleslegesen Marinescu, jön a mérkőzés első sárga lapja.

42
    De luca szöglete veszélytelenül csavarodik a kapu mögé.

44
    Zeqiri késett el egy becsúszással Teixeira bánta. Sárga lap!

45
    Albín lőtte kapura, de a lelátón landol a pocsék lövés.

45+1
    Abilaliaj próbálkozott egy beadás után, de nem találta el a kaput.

45+2
    G. Lika futott lesre az játékrész végén.

Egy halovány meccsen 0:0-ra állunk 45 percnyi játék után. Remélem ennél csak jobb lesz a találkozó, hamarosan folytatjuk.

46

46
    A szünetben a hazaiak változtattak Nepomuceno érkezik Albín helyett.

46
    Alberi akasztotta Teixeirát.

48
    Marinescu egy beadás után lőtt kapura, de fölé bombázta.

50
    Egy lövés Tamuz részéről, de telibe talált egy védő játékost.

52
    G. Likát találta a labda lesen.

52
    Teixeira fejelt beadás után, de egy védő ki tudta vági előle! Ez nagy lehetőség volt! Szöglet!

52
    Teixeira tekeri be középre, I. Lika húzza le.

53
    A román bajnokság július utolsó hétvégéjén kezdődik. A hazaiak Brassóba látogatnak az első fordulóban.

54
    Újabb hazai sarokrúgás, ezt is Teixeira íveli be Tamuz bólintása elkerüli a kaput.

56
    Balról érkezik beadás Tamuz jól helyezkedik, de képtelen eltalálni a kaput.

59
    Mutu akart túl vehemensen labdát szerezni Lenatól. Szabadrúgás következik a vendégek javára.

60
    Nepomuceno taglózza le keményen Zeqiri-t. A lap elmarad.

63
    Abilaliaj-nak szánt indítás jónak tűnt, csakhogy a csatár lesre futott.

65
    Az albán bajnokság kezdetéig még egy hónap hátra van, csak augusztus 23-án kell pályára lépnie a vendégeknek. Akkor a Teuta Durrës-t látják majd vendégül.

66
    Újabb les, Nepomuceno miatt harsan a síp.

66
    Csere a vendégeknél Abilaliaj helyett Shehaj érkezik.

68
    A második félidő elején belehúztak a csapatok, de most újra lejjebb hanyatlott a színvonal.

70
    Legközelebb a Petrolul a Liga kupában fog részt venni, a Universitatea Cluj lesz az ellenfelük július 20-án.

72
    Újabb csere következik, Nkoyi a pályán, Marinescut váltja.

73
    A mérkőzés első sárga lapja Alvest illeti, aki páros lábban csúszott rá Arberi-re.

74
    Sárga a másik oldalt is Teixeirát rántotta le Mazuka.

75
    Cserélnek a vendégek, G. Lika helyett Meto érkezik.

77
    A Petrolul gólt szerzett!

Megvan a várva várt vezetés! Teixeira beadása után fejelt a kapuba GEVARO NEPOMUCENO.
    1:0

79
    Azonnal változott a játék képe és a Flamurtarinak sürgősebb lett. Szögelthez jutnak, Mazuka íveli be, Pecanha fogja meg a labdát De Lucas fejese után.

81
    Zeqiri buktatja Teixeirát. Nem bírnak vele a vendégek.

82

83
    Mutu lövése a védőkben akad meg, akik kivágják gyorsan. Szöglet.

84
    Teixeira szögletét a védők fejelik ki. Jöhet még egy.

84

A túloldalról De lucas tekerte be, a rövidnél TOTO TAMUZ érkezett remek ütemben és a rövidbe bólint!
    2:0

85
    Az iménti gólszerző Tamuz jön le Morar a helyén.

89
    de Lucas késett el egy becsúszással, ami sárgát ér. Zeqiri volt a szenvedő fél.

89
    Mazuka szögelte csavarodik befelé veszélytelenül.

90
    A visszavágó előtt nem tervez mérkőzést az albán gárda, rá tudnak pihenni a döntő ütközetre.

90+1
    A hosszabbítás perceiben vagyunk.

90+3
    Nepomuceno faultolta Kuqi-t.

90+3
    Gerxho jön az utolsó percekre, Zeqiri jön le.

Az utolsó negyedórára kiengedett a Flamurtari, amivel akár a továbbjutástól is elköszönhetnek. A visszavágó ugyan még hátra van, de nagyon nehéz dolga lesz az albánoknak.
    Köszönöm a figyelmüket, további szép estét kívánok! (20:29:27)